Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  
Autor Téma: Moje makrobiotická literatura  (Přečteno 34575 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #120 kdy: 14. Říjen, 2009, 18:59:48 »

No hurá.....tak snad jsem se k tomu přičinil tady s tím svým příspěvkem:-))
 Very Happy Tongue
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #121 kdy: 24. Říjen, 2009, 20:43:17 »

Urcite ano Petre  Grin

Jinak prisla mi uz Cinska studie - a je to uzasna kniha. Jen koukam.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #122 kdy: 19. Listopad, 2009, 18:22:18 »

Ctu tu Cinskou studii a jen koukam. Vsem ji doporucuji. Budu to davat letos jako darek k vanocum  Very Happy
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #123 kdy: 03. Leden, 2010, 17:08:46 »

Tiež valím oči, hlavne nad fungovaním  komisíí ktoré tvoria výživové doporučenia. I keď niečo viem z kníh, ale podané od priameho svedka - je šokujúce ako vznikajú názory, že len živočíšne bielkoviny sú plnohodnotné - nemožem sa od toho odtrhnúť.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #124 kdy: 04. Leden, 2010, 15:40:55 »

TIP: Makrobiotika, její zakázané komnaty a JÁ

http://www.krasnapani.cz/objednavka
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #125 kdy: 04. Leden, 2010, 17:34:22 »

ahoj Petre, cetl jsi tu knihu? Vypada zajimave.

Dala jsem Cinskou studii tatinkovi k vanocum a usilovne cte. Dokonce muj bratr rekl, ze by si ji taky rad precetl (a to snad nikdy zadnou knihu neprecetl).
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #126 kdy: 05. Leden, 2010, 08:43:19 »

Ahoj Neno, zatím nečetl, ale v jiné diskuzi tady byla doporučena. Věřím, že zejména pro ženský bude zajímavá Wink

Čínská Studie je dílo, které musí zaujmout:-) I Bob Carre ji v Brně vřele doporučoval. Já sice její četbu teď přerušil, dostalo se mi do rukou něco jiného, ale určitě ji brzy dočtu. Těch knih, co bych rád přečetl, je prostě tolik…
Zaznamenáno
Makrobiotička
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #127 kdy: 20. Leden, 2010, 18:35:01 »

Milane, nemýlíš se, když píšeš, že paní Průchvá má dávno přes 80 let? Myslela jsem, že je ještě 80 let není.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #128 kdy: 21. Leden, 2010, 00:42:51 »

já mám pocit, že jí je asi 82.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #129 kdy: 21. Leden, 2010, 08:04:46 »

Neno, já jsem už knížku "Makrobiotika - její zakázané komnaty a já" četla. Sice mě trošku zklamalo, že je to jen taková malá útlá knížka...ale určitě stojí za přečtení. Životní příběh Natalie Kšajtové-Faitové je moc zajímavý...makrobiotice se věnuje už od roku 1981. Díky velmi přísné makrobiotice se jí podařilo zvládnout nádorové onemocnění, což i ohromě motivovalo šířit své zkušennosti dál, ale nebyl zájem...ztratila mnoho přátel a trpěla izolací od společnosti. Společenský kontakt ji chyběl natolik, že se nakonec rozhodla dělat kompromisy a ze své přísné mb slevit. Po téměř třiceti letech na makrobiotice utrpěla úraz, na nátlak lékařů se nechala naočkovat proti tetatu....bohužel s katastrofickými následky.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #130 kdy: 01. Únor, 2010, 06:43:09 »

Diky, mam uz dohodle pujceni a tesim se  Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #131 kdy: 01. Únor, 2010, 09:36:22 »

makrobioticka: uz tomu bylo davno, kdy pani Pruchove bylo 80. let a na svuj vek vypada v porovnani s ostatnimi dozivsimi vrstevniky velmi dobre.

vendulko: hodne MB se casem izoluje, i presto, ze si pomohli vyresit nektere sve palcive zivotni zalezitosti. problem vetsinou byva, ze se snazi byt nejlepsimi a nevidi pak vpravo a vlevo... ale je to vetsinou v rovine fyzicke... malo komunikuji, nejsou s to delat spolecnou praci nebo bavit se ve spolecnosti...
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #132 kdy: 19. Březen, 2010, 12:53:54 »

Tak jsem si koupila a přečetla "Makrobiotika - její zakázané komnaty a já". Opravdu stojí za přečtení. Ten příběh je mi velice blízký, protože jsme něco podobného měli přímo u nás v rodině, a to včetně "ztracených" papírů u lékaře a prohlášení lékaře "ženská, co děláte, vždyť vám vůbec nic není" k bolestí omdlévající osobě...
Konkrétně se jedná o moji maminku. Ona sice není MB, ale aniž by se o MB zajímala, myslím, že se svým stylem života bych jí klidně mohla jako MB posuzovat: alkohol snad neochutnala nikdy v životě, cigarety též, kafe nepije ani nikdy nepila, maso jedla vždy jen vlastnoručně "vyrobené", tedy králíci, drůbež, dříve i jiné - krmené zase většinou vlastními výpěstky. Celý život denodenně pracuje od tmy do tmy na zahradě a kolem zvířat. Zahradu má jako poměrně náročného koníčka - část zelenina (množství pro svou rodinu a přitom ještě dost zásobuje tři rodiny svých dětí včetně vnoučat), trocha ovocných stromů, veliká část též okrasná. Teď v pokročilém věku už konečně trochu brzdí, ono se toho už nedá tolik zvládat. K chemii jakéhokoliv druhu má odpor - tedy zelenina nikdy není nijak přihnojovaná, ale ani chemie do domácnosti se nepoužívá, jen opravdu nejnutnější. K pití voda z vlastní studny. Takže čistý organizmus.
No a po úrazu na ruce byla mamka přesvědčena doktorem o očkování proti tetanu. S výsledkem prakticky téměř stejným, jako je popisován v knížce. Včetně několikaměsíčního ochrnutí končetin. Jen nám dost dlouho trvalo, než jsme si to dali do spojení s tím očkováním - koho by to taky napadlo,....

« Poslední změna: 19. Březen, 2010, 12:57:22 od midsummer » Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Nena
Host
0 0
« Odpověď #133 kdy: 19. Březen, 2010, 13:51:36 »

díky moc za sdílení tohoto příběhu. Je už mamince dobře? Dostala se z toho? Doufám, že ano. 47
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #134 kdy: 19. Březen, 2010, 14:01:42 »

Mamka je už v pořádku. Ale trvalo to něco přes dva roky. A samozřejmě jí to dávalo zabrat dost psychicky. No, naštěstí se teď už cítí docela fajn.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení