Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  
Autor Téma: Moje makrobiotická literatura  (Přečteno 34577 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #135 kdy: 05. Duben, 2010, 11:18:41 »

Grin Grin Grin
Zaznamenáno
ptica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #136 kdy: 03. Květen, 2010, 17:25:59 »

prodam Kushi - Makrobioticka cesta, skoro nova, za 60, po dohode mozna i min Smiley, predani kdekoliv v Praze. knihu jsem si procetla, tak chci poslat dal...
« Poslední změna: 07. Květen, 2010, 16:32:46 od ptica » Zaznamenáno
Tajak
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #137 kdy: 13. Květen, 2010, 18:00:49 »

Nemohu se dočkat, až si přečtu novou "Průchovou"...:-)

http://www.svitani.eu/zbozidetail/id/48/crc/281b3f7ac7cc20f249a986d2a880884d952d99e1
« Poslední změna: 13. Květen, 2010, 18:02:40 od Tajak » Zaznamenáno

...prostě život...
Bystromila
Host
1 0
« Odpověď #138 kdy: 13. Květen, 2010, 21:08:39 »

Citace
Nemohu se dočkat, až si přečtu novou "Průchovou"...:-)

Už ji čtu a je to jako vždy hukot, nekompromisní a zároveň vlídné Wink

A právě vyšlo:  http://www.anag.cz/varime-pro-deti-podle-makrobiotickych-zasad-a-nejen-pro-ne-vcetne-dvd/d-72772/

brokolice music334
« Poslední změna: 13. Květen, 2010, 21:16:00 od Bystromila » Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #139 kdy: 14. Květen, 2010, 07:09:15 »

Hned jsem si novou "Průchovou" objednala a moc se těším, až si počtu a smlsnu dancing Poklona
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #140 kdy: 14. Červenec, 2010, 15:47:36 »

Ahoj...po čase pauzy zase zpět Wink

Tip na knihu, která je ve své podstatě taky MB:
http://www.transformace-vedomi.cz/
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #141 kdy: 14. Červenec, 2010, 18:12:02 »

Cetl jsi tu knizku Petre? Je to osobni doporuceni? Smiley
Docela me zaujala, vypada to jako prohloubeni tematiky, co se ji zabyva E. Tolle v Nove zemi...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #142 kdy: 14. Červenec, 2010, 19:09:07 »

Cetl jsem ukazky a nemohl jsem se zbavit dojmu, respektive trosku rypave otazky "co ze to jako ma spolecneho s makrobiotikou?", kdyz pominu teda to, ze makrobiotika (alias taoismus) je v nejsirsim pojeti vsechno.. ale to je spis ted muj momentalni vzdor vuci tematice stylu "astralni bytosti sajici nam energii, ktere mohou za vsechno, i kdyz mam treba nadvahu - o jidle a o cviceni to neni, je to o tom, ze nejsem v pritomnem okamziku".

Ale i kdyz mi skakalo hodne rozporuplnych pocitu pri cteni ukazek, tak ono nakonec i opak toho cemu clovek veri, tak mu hodne dava - coz ale vyjadruju princip duality, podle ktereho bych podle knihy vubec nemel byt rizen - tohle clovek slysi mockrat, ale libilo se mi, jak je to (pro me) originalne a odvazne (zahodme kauzalitu jakozto iluzi) v ukazce popsano:

Tvorba reality

Systém protikladů je systém, který je kletbou této reality. Je nadřazený mnohým jiným systémům, z jejichž energie existuje. Je to dogma, že nic neexistuje bez svého protikladu, že jen díky negativu si můžeme uvědomit pozitivum. Takto řečeno si nesmírnou hloubku tohoto výroku asi ještě neuvědomujete. Vysvětlíme si to na příkladech. Pokud jste pod touto kletbou, potom je pro vás zcela přirozené, že v životě jsou „dobré“ chvíle a „špatné“ chvíle. Vůbec se nepozastavíte nad tím, proč by to tak nebylo. Většina lidí věří, nepochybují o tom, že nemůže být stále jen to dobré. V tom spočívá ona kletba. Lidé věří, že jednou jsou dole, jednou nahoře. Nemůže být světlo bez tmy. Bez práce nejsou koláče. V mnoha rozdílných případech je stále hluboko uvnitř zakořeněna tato myšlenka, toto dogma, tato kletba. Právě to je ona brzda v rozletu. Právě to mnohým neumožňuje plně žít, protože prostě věří tomu, že to není možné. Od dětství jsou v tom utvrzováni. Potom není divu, že když je někomu chvíli dobře, něco se mu daří, ihned na pozadí vystoupí rozum a říká: Pozor, už se to blíží, bude hůř, dobře už bylo. Tím si to celé vlastně způsobujete sami. Ale proč by se to mělo střídat? Nezpochybňujeme zde nyní existenci protikladů. Proč je skrze tuto „šablonu“ protlačován život, lidské bytosti, dokonce Bůh? Není „dobře“ a není „špatně“. Stejně jako nejsou žádné náhody. Náhoda prostě neexistuje. Jako náhodu danou situaci vnímá jen rozum, protože nedokáže ze své zkušenosti určit kauzální souvislost. To znamená, že nedokáže určit příčinu, jejímž následkem by mohla daná situace být. Stejně jako jsem uvedl, že protiklady jsou kletbou, že ovlivňují jistým způsobem vnímání lidí, stejně tak je kletbou kauzalita. Není pravda, že vše má svou příčinu a vše má svůj následek. Takto jsou situace posuzovány rozumem. Na základě chápání rozumu byl stvořen jak systém protikladů, tak systém příčiny a následku (kauzalita). V mnoha případech se při rozhodování dostanete do situace, kdy si kladete otázku, co je dobře. Přemýšlíte tak zejména o následcích daného rozhodování (o kauzální souvislosti). Odpověď zní: nic není dobře a nic není špatně. Vše nemusí mít svou příčinu. Přítomnost se vylučuje z kauzální souvislosti, protože příčina vede z minulosti k následku v budoucnosti. Prostě jsou různé (nekauzální) varianty. Stejné je to s protiklady v přítomnosti. V přítomnosti není protikladů, neboť dobré a špatné přirovnáváme k tomu, co bylo (minulost), nebo k tomu, co z toho bude (budoucnost). Mnoho událostí je dobře nebo špatně právě podle toho, z jakého úhlu pohledu se na ně díváte. Například pokud zmeškáte autobus, který havaroval, je zmeškání původně pokládané za špatné vlastně dobré. Takových příkladů je mnoho. Při tvorbě reality se s těmito dogmaty budete setkávat sami v sobě. Neustále vám bude rozum nabízet nesčetné „nezpochybnitelné“ scénáře toho, co se stane „když“.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #143 kdy: 15. Červenec, 2010, 10:43:48 »

Není to princip duality? Symbolemm je monada, ne? No a v monade na vsem dobrem je neco spatneho a na vsem spatnem je neco dobreho.. I kdyz podle te ukazky vlastne kde je dobro a kde je zlo?

Cim dal tim vic si uvedomuju, ze dobro a zlo (nebo dobre - spatne) jsou jen takove berlicky, kterymi si spolecnost pomaha... definujeme-li neco jako spatne, tak to lidem zakazeme, vtluceme jim do hlavy, ze se to nema, tak, aby si vytvorili mentalni blok a kdykoliv, kdy by meli chut neco takoveho udelat, jim zacne v hlave svitit poplasna cervena signalizujici rozumove NE to prece nemuzu, to je SPATNE, to se nedela...

A kdo to definuje? Proc se tim nechavame tak dobrovolne svazovat?
Nasadit si neco takoveho do hlavy je mnohem jednodussi nez to pak z hlavy dostat... Zkusili jste nekdy udelat neco, co neodpovidalo vasim parametrum "dobre-spatne"? Nebo "slusne-neslusne"? Nebo dokonce "vhodne - nevhodne"?
Kdyz se odhodlate a prekonate aspon malou mentalni prekazku, tak to vas teprve posune dal... je to nepopsatelny pocit.

Ale abych se vratila k tematu:
Citace
astralni bytosti sajici nam energii, ktere mohou za vsechno, i kdyz mam treba nadvahu - o jidle a o cviceni to neni, je to o tom, ze nejsem v pritomnem okamziku
...to je neone tvoje vlastni formulace nebo z nekama cerpas?

Je samozrejme (aspon z meho uhlu pohledu) velice posetile verit v neco jako astralni bytosti, co by mohly za vse... to, ze mas nadvahu, je jen a jen tvoje vec (nerespektovani nebo neucta k vlastnimu telu) - muzes si za to sam a s pritomnym okamzikem to spojitost ma: kdybys pokazde, kdyz se ladujes klobasama, knedlikama, dortama, zmrzlinama, chipsama a kdovicim jeste, byl plne pritomny a uvedomoval si, co delas, tak bud jsi uplne padly na hlavu, takhle se dobrovolnne ruinovat, nebo to proste delat odmitnes a zakratko je po nadvaze.

Jenomze se mi zda, ze spousta lidi (hlavne co se pochutin, laskomin a ruznejch "dorazecich" potravin tyce) bloudi pri jidle v myslenkach uplne nekde jinde (at uz v minulosti.. "tohle si zaslouzim, protoze se mi stalo xyz"... nebo v budoucnosti "co vsechno musim udelat") a tudiz si neuvedomuji, co jedi a ejhle, nadvaha je tu.

Na otazku spolecneho s MB odpovedet neumim, ale vsechno je provazane a jelikoz MB je alternativa, vede k dalsim alternativam?
Je fajn videt, ze sem MB lidicky davaji i namety a tipy na knizky (a dalsi), ktere povazuji za hodnotne a prinosne, i kdyz nepojednavaji o slozeni MB talire ci nerozebiraji zivot Kushiho, ne? Aspon to tu neni tak jednotvarne  Grin

PS: ja vim, ze neon nadvahu nema a ze si to nevezme osobne.  Wink

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #144 kdy: 15. Červenec, 2010, 11:35:03 »

Pauli, diky za reakci, o tu mi prave slo tim mym komentarem.. uz jsem dlouho nic na forum neplacal, tak to zase muselo prijit Smiley

Praveze jsem se snazil nejak zareagovat na to Petrovo doporuceni, protoze to ve me vzbudilo pocity, kdy me ta kniha necim stvala, tak jsem to nechtel prejit, ale vyjadril je.

Ty astralni bytosti jsou vytrzene z kontextu te knihy, potom co jsem precetl ty ukazky, takze kdo to necetl, tak mi nedoslo, ze nebude vedet na co narazim.
Ale ono tam to slovo "astralni" asi pouzito neni, ale v ukazkach se to hemzi tim, ze jsou bytosti, ktere s nama manipuluji a kniha nam ukazuje, jak to resit.
Hodne mi to pripomnelo Tolteky a jejich svet "energetickych bytosti strachu, lasky.. potazmo kazde emoce", ktere jsou zivouci entity v jemnohmotnem svete a ktere se krmi na nasich emocich - my jsme pro ne potrava, neco jako velkochovy dobytku jsou pro nas pro maso, prej o nas svadeji bitvy (strach versus laska napriklad), aby kazda bytost dostala svou davku potravy - coz mi opet asociuje spoustu veci, napriklad Matrix a obraz s umelyma nadrzema, ve kterych lide jen lezi a produkuji energii, ze ktere stroje zijou - a nebo taky reckou mytologii (a asi i dalsi nabozenstvi) plnou Bohu, kteri bojovali o prizen lidi a potazmo jejich energii ve forme uctivani/obeti.

Ale to jsem trosku odbocil k tomu, co my ty ukazky privedly za myslenky.

Petr asi vi vice a mohl by rict, jestli to s tema "bytostma, ktere mohou za vsechno" prehanim a nebo jestli je to hlavni jadro knihy.

K tomu dobremu/spatnemu - souhlasim, ze v nam zname historii je to chapano presne tak, jako to popisujes - nejsou to tedy jen neutralni popisy stavu (dobry/spatny), ale jsou zmanipulovane podsunutim nejakeho vyssiho smyslu diktovaneho "belief systemama" jako nabozenstvi apod.
Na dobre/spatne nevidim jinak nic spatneho Smiley
Proste to je, je to potreba tak jako teplo/horko, den/noc, jsou to dva rozdilne stavy, ale jejich chapani by melo byt podle me prenechano na svobodne vuli kazdeho - tohle je podle me ten cil, dovolit si prozivat dobre/spatne podle sebe, svych meritek - a sladit to s intuici (srdce), narozdil od rozumu (mysl), pak je opravdu uzasne zkouset se ruzne posouvat v tech svych mantinelech, tak jak pises.
« Poslední změna: 15. Červenec, 2010, 11:38:19 od neon » Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #145 kdy: 02. Květen, 2011, 22:23:43 »

Ahoj, nemá někdo na půjčení Dvě nové hrozby pro každého: diabetes, hypoglykemie
Průcha Jaroslav, Průchová Jarmila??

Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #146 kdy: 09. Srpen, 2011, 12:22:23 »

Ahoj,

zvažuji koupi nějaká knihy od Průchové.. mám jen Kushiho ve všech podobách a pár kuchařek.. Která kniha Vás zaujala nejvíc? Co doporučíte?

A pak máte někdo od Kushiho: Cesta k dokonalemu zdravi ? nenašla jsem knuhkupetví, kde by jí měli..

Děkuji  z95
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #147 kdy: 09. Srpen, 2011, 13:46:05 »

Osobně bych pro komplexnější znalost mb doporučil kromě znalosti diagnostiky (Kushi), výživy-vaření i podrobnější, detailnější znalost Hvězdice pěti proměn energií, které se věnují více instruktoři na kurzech, než u nás vydaná literatura, ale například lze z tohoto tématu doporučit od Průchové Řád Vesmíru.

Od Kushiho mi kromě diagnostiky přijde stěžejní  Makrobiotika- preventivní energetická medicína budoucnosti, Potraviny-lék náš vezdejší, Makrobiotika a přírodní léčení a Cukr a sůl-dva bílé jedy, na kterou navazovala a z které čerpala Průchová v knize Dvě nové hrozby pro každého-diabetes a hypoglykemie, může sloužit i jako kuchařka, podobně jako kniha Jak jste klamáni.
     Od Průchové by se dala ještě doporučit například kniha O zdraví úplně jinak, nevím, jaká je poslední kniha od Průchové Jistota jak řešit neřešitelné a léčit neléčitelné, z těch starších od Průchové například Úplně nový pohled na svět 2, ale starší knihy od Průchové už spíše někde v antikvariátech nebo v knihovnách.

Pro zájemce, fajnšmekry od Průchové například Jak svět klame ženy i muže, Příroda se nemýlí (trochu o historii), Neznalost energií neomlouvá nebo Úplně nový pohled na svět 1, Léčivé byliny úplně jinak, Zbytečné choroby, Chudáci děti a jak je chránit, od Kushiho Dieta pro silné srdce, Makrobiotická cesta.
     Kniha od Kushiho, Cesta k dokonalému zdraví ještě nevyšla.   
« Poslední změna: 09. Srpen, 2011, 16:22:43 od makroušek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #148 kdy: 21. Srpen, 2013, 19:54:40 »

Ahoj, děkuji za tohle krásné téma. Mám skoro všechny knížky v el. podobě naskenované od své neidomé kamarádky.
Chtěla bych ale poprosit, zda by se na netu nedaly stahnout tyto knížky nebo zda byste mi je mohli poslat, pokud je v počítači máte:
Makrobiotická kuchařka mořských řas
Kushi Cesa k dokonalému zdraví
Cukrové trápení
Pohled MB na zdraví žen
Makrobiotika její zakázané komnaty a já
Jak léčit neléčitelné a řešit neřešitelné Průchová.
Nebo pokud najdete na ulozto, sem prosím s odkazem.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení