Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Syrova strava  (Přečteno 2672 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
genna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 29. Listopad, 2007, 11:07:43 »

Chtel bych se zeptat,nevite proc MB klade takovy duraz na varenou stravu kvuli dobremu traveni a tim tak vlasne nici veskery zivot z jidla?
Je traveni vice dulezite nez zive jidlo?
Nejime maso a tak traveni by nemelo byt takovy problem.nebo to zpusobuje prilisne nadymani?
Dal jsem si  nevarene zito a kapustu a citim se nesrovnatelne lepe nez kdyz to varim.tak nevim co je lepsi.

A nevite nekdo po kolika minutach upravy zeleniny nad parou se zabiji vitaminy?
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Listopad, 2007, 11:22:08 »

Co vím, tak MB vaření je právě velice šetrné vůči vitamínům. Po 5-7min zpracování se víceméně veškeré vitamíny a minerály zachovají, ovšem výsledný pokrm je pro organizmus mnohem lépe stravitelný. Navíc, jak už zde někde bylo zmíněno, vařením jinová zelenina získává jangový náboj, což chápu jako eneregtické vyrovnání jenostrannosti.  A pokud vaření nepřesáhne 20min, zachová si zelenina i svůj zásadotvorný charakter. Navíc zde někde byl i zmíněn jev, že lidé se zbytečně obávají vaření zeleniny kvůli ztrátě hodnotných složek, jelikož právě onen jangový náboj má v organizmu důležitou úlohu, kdy si díky tomu organizmus spustí vlastní továrnu na výrobu potřebných vit/min. Ale tuto formulaci neznám úplně přesně. Jinak třeba blanšírování to jsou jenom okamžiky, kdy se zelenina namáčí do vroucí vody. Káždé zpracování přináší jinou hodnotu, což na talíři vytváří rozmanitost. Zkušenější se k tomu určitě vyjádří lépe.  Wink

Jo našel jsem to.....Neon napsal:
"Kámen filosofů - kde jsem poprvé četl o transmutaci prvků, na které je vlastně Oshawowa makrobiotika založena, ale o které jsem se v jiných knihách snad nic nedočetl.. já se totiž v Oshawových angl. knihách jednou konečně dozvěděl např. jak je podle něj pěkně spojena transmutace prvků a doba vaření zeleniny.. psal tam asi tohle, že klasicky se lidé bojí, že vařením zelenina přichází o vitamíny a nevím co ještě a on tam právě píše, že díky tomu vaření, dostane vše potřebný jang náboj, který je důležitý pro následnou transmutaci prvků v těle a díky transmutaci si naše tělo "vyrobí" veškeré minerály, vitamíny, prvky podle potřeby.. věřte/nevěřte.. já věřím  Smiley "
« Poslední změna: 29. Listopad, 2007, 11:26:57 od Petr Toman » Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Listopad, 2007, 13:05:52 »

nevarene zito?to preci nemuze jit ani pokousat..navic zaludek potrebuje taky obcas teplou potravu..pokud nebudes zeleninu rozvarovat ale jen kratce varit nebo dusit vitaminy by se meli zachovat...navic vitaminy se doplnuji nejlepe z picklovane zelenïny,ktera by mela byt soucasti temer kazdeho jidla.ja treba jidavam casto kysane zeli-ted jeste kupovane,pac sem si nic zatim nenalozil.nevyhodou kupovaneho je dos velke mnozstvi soli,ale to se da castecne eliminovat ze to chystane zeli das do vody,kde se nalev zredi-nebo jej muzes proplachnout vodou...snad se moc nemylim
Zaznamenáno
genna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Listopad, 2007, 14:09:20 »

To zito jsem samozrejme dobre namocil,pak se to da.A namocenim do horke vody ziska i teplotu.
Ja taky nemyslim ze se vse znici behem par minut, jen mi prijde ze v tom je rozdil.
Proc vlastne vitariani zeleninu ji uplne syrovou,ani nesparenou?Aby se v ni neznicil zivot?

Jinak diky za odpoved,zni to logicky,ale jak skutecne vedet ze 5 minut vareni stravu neznici?To uz je tezke.Taky nevim zda jde jen o vitaminy.ja byl na syrove strave pouhe 3 dny,a mysl uplne zarila,a to na makrobiotice necitim,tak koumam v cem je chyba.

Po tom zite s kapustou mi bylo fajn,pak mamka udelala varenou mrkev s kuskusem,a potom bych tak usnul.

Neni tu nejaky vitarian co by mel nejake vysvetleni proc vitariani zeleninu ani nesparuji?
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Listopad, 2007, 16:49:14 »

genno
Vitariáni mají taky své stránky, oni ti rádi vyloží proč vše syrové je nejlepší. Tuším že: www.vitarian.cz
3 dny je prd. Zkus to tři roky a můžem si popovídat, jak se ti povede....
Ty účinky co popisuješ jsem na těch stránkách četl skoro u všech, jak je jim báječně a všichni měli tyhle pocity po těch pár dnech. Zkušení by ti podali komentář proč.
Nastuduj prameny naše a jejich a porovnej. Pak si vyber....nebo kombinuj, každý si může vybrat. Cool
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Listopad, 2007, 21:32:08 »

Tak tak....3 dny nejsou žádný ukazatel. Důležité je dlouhodobé hledisko. Je to stejné jako s různými "zázračnými" potravinovými doplňky. Obvykle svou funkci, která stojí na letáku, splní - jakože do měsíce úcítíte zázraky atd. To ano, povětšinou se jedná o značně jinové věci, které se doporučují pro silně jangové choroby, ale po půlroce jednostranně jinového přísunu energie se dostaví zcela jiné komplikace. A tam člověk naráží na nevyrovnanost.
Zaznamenáno
ja.omen
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 30. Listopad, 2007, 19:52:45 »

ked si trosku zaspominate na jedlo rimskych vojakov - vraj pocas presunov medzi tabormi a vo vojne, mali k jedlu LEN zrno psenice a to bez uprav jedli a vraj im to stacilo a mali dost sil aj na....

Zaznamenáno

ja.omen
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Listopad, 2007, 20:04:15 »

ahojky!
ja uprimne obdivuju vsechny, co zvladaji na vitarianstvi bezne fungovat a maji nejakou silu... ja po 3 mesicich byla (s fyzickou i psychikou) uplne v haji... kdyz pominu totalni unavu a vycerpanost, padani vlasu, neustale chozeni na zachod,..., tak vynechani (a posleze) ztrata menstuacniho cyklu, uz neslo ignorovat. to pak stojite v totalnim mrazu na zastavce, loupete grep a divite se, jak to ze je vam tak ukrutna VNITRNI zima a kde je ta vitalita a zdravi, kdyz jite prece tak zdrave... no, bylo to udesne, nikomu bych to neprala a fakt se divim, ze tento system stravovani nekomu prospiva. me to akorat pridelalo spoustu zbytecnych neduhu, ktere jsem si pak lecila makrusou (mimochodem mesicky se objevili po ctyrlete pauze za necely pul rok mb) takze (jak napsal roman:) je to na kazdem, ale ja bych do toho uz nikdy nesla!!!
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení