Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Snídaně, obědy, večeře  (Přečteno 7620 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 10. Prosinec, 2007, 14:10:34 »

Ahoj všichni, super že se tady dělíte o vaše zkušenosti. Taky mě dost příjemně překvapilo, že se paní Průchová za posledních pár let dost změnila. Byla jsem na kurzu u ní asi před 8 lety a to rozhodně nebylo to co tu popisujete. Spíše to vypadalo takhle: musí to být tak... nesmíte toho sníst víc než jsme vám nandali... Toto nesmíte dělat takhle ale tak... a podotýkám, že tam bylo i pár extrémů, které jsem jen těžko rozdýchávala (např. jedná těhotná maminka odmítla jíst jahelník k večeři, protože jí prostě vzhledově nenalákal a tak jí nandali jen dvě lžíce. Ale ono jí to zachutnalo a když si šla přidat tak jí to pí Průchová zatrhla, že by měla moc jinu  Shocked Shocked). Znám jí tedy spíše jako propagátorku hodně striktní mb jsem fakt moc ráda, že od té doby se její filosofie trochu posunula. Jinak myslím, že rozhodně patří mezi ty nejosvícenější makrobiotiky u nás. Zaplať Pán Bůh za ně!!!
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Prosinec, 2007, 00:29:22 »

Díky z pozitivní reakce...tolik jsem jich ani nečekal.  Eek Very Happy
Takže....konzultace byly uveřejněny na jejím webu, jak je zde již zmíněno. Posezení to bylo vskutku velmi příjemné a sama souhlasila s tím, že na kurzu je to často hektické a není možné docílit takové uvolněnosti, jako během osobního pohovoru.
V jakémsi foru se řešilo, že pí.Průchová je jangová, což ona sama o sobě říká, díky své konstituci (malá, hubená) a díky tomu, že jako malá musela jíst věčně přesolená jídla, což se odrazilo na jejich ledvinách. Tedy svůj jangový potenciál vůbec neskrývala a bavila se o něm zcela uvolněně. Říkala, že už se jí to celkem podařilo vyrovnat.....tak to je sílá, když si člověk uvědomí, kolik let se mb stravuje a na jaké je odborné výši. Tím chci říci, že i zde projevila jistou osobní pokoru před sebe samou. Bavili jsme se na téma omyly a někteří chybující učitelé. Nebudu nikoho konkretizovat, to by pak diskuze jistě upadla jinam. Ale například...v jednu chvíli se zvedla a ukázala, jak si pohodlně dá nohu za hlavu či celým tělem přikloní k nohám. To by dle ní mělo být u lidí do 80 let normální, a proto také doporučuje vařit obiloviny do měka nikoli do sypka, jelikož sypké, tedy suché a stažené obiloviny nám umožní tak akorát ztaženost a nepružnost, což je z dlouhodobého hlediska nežádoucí. Jistě mi rozumíte...
Žvýkání jsme příliš neprobírali. Ale že se důkladným žvýkáním dá leccos dohnat jsem slyšel na více místech. Ale že by to vyrovnalo extrém čokolády mi není známo.  Grin
Skutečně jsem odtamtud odcházel s provětranou hlavou. Za krátkou dobu jsem přečetl asi šest nebo sedm knih a v hlavě jsem měl guláš. To když jsem ji řekl, tak se sama smála. Smiley Mnohokrát přímo i nepřímo poukázala na nutnost nebýt otrokem stravy a nebrat vše jako dogma, jelikož dle ní mb není dogma. Opakovala, že hlavně se naučit naslouchat svému tělo. A když něco nevyjde, nebýt z toho v depresi. Ne že by to bylo u ní pravidlem, ale když ji prý dojde kvalitní bio hořčice a nemůže ji sehnat, prý si pro jednou klidně koupí v konzumu.  Grin  Dobrý co.  Grin
Zeleninu si pěstuje sama a dle chutí a zásob vyměňuje se sousedem.  Very Happy Když dojde, koupí nějakou bio. Ale sranda byla, že ani nevěděla, že např.i Plus prodává biozeleninu...ani vlastně nevěděla, co je Plus. To jsem ji trochu tiše záviděl.  Embarrassed
Při pěstování zeleniny doporučuje zasadit na jižní, západní i východní straně zahrady a pozorovat účinky na sobě. Doufám, že jsem se teda nezmýlil, ale myslím, že vyřadila pouze sever.  Wink

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení