Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotické vánoční "cukroví"  (Přečteno 26096 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 14. Prosinec, 2007, 19:14:07 »

A co delate jako vanocni cukrovi ? Hodte sem nejake tipy prosim pro inspiraci. Ja letos, asi jako vloni, udelam jen vlockove placicky a jahelne kulicky (recept je z Biokucharky Hanky Zemanove) a da se samozrejme obmenovat podle chuti a nalady. Kdyz nekdo projevi zajem, tak napisu, jak se to dela. Ale asi to vsichni znate, je to jednoduche a docela dobre. Take jsem si koupila Vanocni kolekci od Klary Jichove, ale nedozila se Vanoc - ta kolekce, uz jsme ji zbastili, ach jo. Zato ta krabicka od kolekce se hodi na MBckovou cokoladu z fazoli adzuki a merunek, kterou jsem delala jen jednou a bohuzel se mi nepovedla, neztuhla, jak by mela, takze vysledek byl spise jako tekuty pudink, ale snedli jsme to taky.
« Poslední změna: 19. Prosinec, 2008, 17:38:08 od neon » Zaznamenáno
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Prosinec, 2007, 21:09:27 »

ahoj,jelikoz sem zacal mb letos na podzim,vanoce jsem jeste nezazil Grin moc bych nejake recepty uvital,kdyby se ti chtelo tu neco napsat...zatim umim jen jahelnik-ten se mi neska konecne povedl poradne,tak sem jej zbouchal skoro celej sam :)diky
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 14. Prosinec, 2007, 23:52:55 »

Já jsem hodila už pár vánočních věcí na ty naše stránky http://makrobiotika.aspone.cz a zítra ještě něco přidám :-)
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Prosinec, 2007, 10:54:41 »

Tak vlkosi, vcera jsem delala ty moje 2 druhy, co zatim umim a je to super. Tak ti semka hodim, jak na to. Na ovesne placicky si priprav ovesne vlocky (mam radeji ty jemne z drogerie DM), rozinky, susene merunky, mandle na platky, slunecnicova seminka, nebo co dum dal a co mas rad a co se do toho hodi. ovoce pochopitene nakrajis na male kousicky. Ja jeste davam do toho mrkev. 3 hrnky ovesnych vlocek das do vetsi nadoby, pridas 1,5 hrnku vody, 2 lzice oleje a vsechny ingredience krome mrkve. Tu jsem si nastouhala extra, pokapala citronem, aby nezhnedla. A nechas ty vlocky odlezet 1-2 hodky. Muzes do toho dat take trochu skorice pro vuni. Zkratka, co komu chutna. Pak tu mrkev vymackam, aby z ni odtekla prebytecna voda a teprve po odlezeni to pridam k te smesi. Na pecici papir delam takove bobanky, ktere splacnu na placicky. A pece se to pri cca 170 stupnich 15-20 minut dozlatova. Snad jsem na nic z hlavy nezapomnela, jeste se doma podivam na recepis. No a jahelne kulicky jeste dopisu, podle me ale ty placicky jsou rychlejsi, ty kulicky pak daji praci s tim vytvarovavanim. Ja vcera zacala po 8 vecer a delala jsem to do pulnoci, ono se to  nezda...
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 21. Prosinec, 2007, 11:57:38 »

diky moc...mylslim ze je v nedeli vyzkousim:)) mam v planu  i vanocku podle ro.le, ale jeste nemam hotovy kvaasek,ted je to treti den,nevim jestli vypada spravne,ale uvidime zitra...uz se moc tesim..ahoj Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 21. Prosinec, 2007, 15:58:30 »

Neni zac, vlkosi... doporucuji ty placicky, neni na tom co pokazit a jsou chutne a jednoduche na pripravu. Obdivuji te, ze se chces pustit do vanocky. Tedka nemam ten recept na ty jahelne kulicky u sebe a nevim, jestli to zvladnu jeste do Vanoc, ale i tak podle me na Vanoce staci bohate nejaky ten jahelnicek s ovoce a agarem. Vcera jsem bohuzel snedla nejake to klasicke cukrovi, dostala jsem darkem maly talirek, ale je to na me fakt uz moc sladke a nedela mi to dobre. Ale nemam to srdce to vyhodit do kose, kdyz se s tim nekdo tak patla, mam k tomu uctu. No ale telo pak trochu protestuje. Ale to spravi pustik v lednu !
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Prosinec, 2007, 12:48:24 »

joo,delam taky chyby casto...,ale sem rad,ze zacinam chapat co je jejich pricinou, a muzu je snadneji napravovat....kdyz sem mel v nedavne minulosti ruzne problemy, byl to zacarovanej kruh-ted se mi zacina mozaika pomalu skladat dohromady..nekde sem cetl ze nemoc odejde za stejnou dobu jako prichazela...chce se to vyzbrojit ocelovou trpelivosti a nepolevovat (jak rikaval s oblibou jeden nas pedagog Grin hezky svatky Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 29. Listopad, 2008, 15:58:03 »

ahojky,

tak se nám zas blíží Vánoce.. a s tím i chuť na cukroví Smiley A to jsem ještě před týdnem řekla, že nic píct nechci, protože toho pak jíme moc Smiley

Zatím jsem ale žádné nedělala..receptů jsem našla jen pár. a tak by mě zajímalo co pečete a jak ?

Děkuju Smiley

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Listopad, 2008, 15:59:22 »

Ja to vidim na tyhle pernicky s chilli a peprem Smiley
http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=336
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Listopad, 2008, 16:19:15 »

Jj, tyhle stránky znám. Nějaký receptiky jsem si od ní(role) napsala. u perníčků mě zarazil ten pepř a čili...
Ale zajímaly by mě i jiné recepty.. ty něco na vánoce pečeš?
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 29. Listopad, 2008, 16:38:15 »

já jsem si objednal cukroví z www.zzbrno.cz   to bude ráno pro zažívání.  však Vánoce nejsou od toho, aby člověk a jeho organismus odpočíval.  Very Happy
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 29. Listopad, 2008, 16:45:07 »

Nám se většinou doma nechce péct hromadu malých dobrůtek, tak to většinou řešíme jablečnými záviny, litým perníkem, mističkami s jáhlovým krémem, kokoskami nebo vánočkou. Loni jsme zkoušeli koupit marokánky z Dobrušky, ale byly tvrdý jako kámen, takže jsem je od té doby už neměl.. A jiný cukroví od nich mi připadá hrozně suchý.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Listopad, 2008, 17:03:40 »

No pecu/nepecu.. pernicky udelam a jinak davam zapect ruzne veci podle toho jak me napadne - vzdyt je to porad dokola - nejaka obilovina s necim sladkym a nejake doplnky jako kokos, orisky, skorice, koreni, rozinky.. udelej z toho nejaky tvar a dej to do trouby a nebo z toho delej koule Smiley
Ale jak rikala pani Pruchova, tak ja se take casto spokojim s obyc jahlama uvarenyma s rozinkama, popripade s mostem a nemusim ani pect Smiley
Ale jasne, pro navstevy to neco chce.
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Listopad, 2008, 17:21:44 »

to je přesný, neone  Grin Grin
Taky si myslim, že nemá cenu sbírat všechny recepty na světě. Stejně se říká, že průměrná rodina má doma několik tisíc receptů a stejně točí pořád dokola sotva 50 jídel.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 29. Listopad, 2008, 17:29:22 »

Já si právě z těch receptů pak vyberu ty co se mi líbí a co mě zaujaly Smiley

Aspoň zezačátku s tím musím trošku experimentovat :)ať mam z čeho vybírat Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení