Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotické vánoční "cukroví"  (Přečteno 26095 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 19. Prosinec, 2008, 14:00:27 »

Kromě toho můžou taky arašídy obsahovat plísně... střeva dobrý?  Wink
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 19. Prosinec, 2008, 14:54:37 »

Giorgino, to muselo být fakt moc dobré jestli jsi snědl půl kila.... Eek
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 19. Prosinec, 2008, 16:52:22 »

role, je to dobré. Jo, snědl jsem 0.5 kg naráz. Jenže si uvědom, že když si koupíš např. něco od Sunfoodu, sníš dvě balení, tak o tom ani nevíš, že? Wink
jinak jsem koupil 3 kg - 2 kg pro mě a 1 kg pro zbytek nemakrobiotické rodiny. Už jsem tam jednou objednával, ale tentokrát to je trochu obměněné. Je to dobrá inspirace a příští rok si upeču něco sám. Totiž ty sirupy, včetně javorového, kakao, kokos... jsou docela extrémní. Tyhle věci jinak nepoužívám vůbec!

Pavlínko, jakákoli kombinace ovoce s moukou či obilovinou není dobrá na střeva. Ale myslím, že je to vpoho. Arašídy mohou obsahovat plísně, ale člověka překvapí jinak. Smiley

A Vy už máte taky nepečeno? Smiley
« Poslední změna: 19. Prosinec, 2008, 16:58:57 od giorgino » Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 19. Prosinec, 2008, 21:40:19 »

My začínáme péct od zítra. Všechno to budou nové recepty, které jsme ještě nikdy neměli, tak jsem zvědavá, jak se nám to vydaří  Roll Eyes Ale těším se na to, z kupovaného bych neměla takovou radost a možná by mi ani tak nechutnalo  Wink
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 20. Prosinec, 2008, 08:48:36 »

Já mám letos advent v pracovním poklusu - tak pečení nestíhám. Objednala jsem pro sebe i pro neMB část mojí rodiny krabici "cukroví" z Vizovic - během roku tam pečou kváskové pečivo i chleba. Tu krabici jsem před sebou zalepila a schovala, jinak by na ostatní doma nic nezbylo - tak moc je to "cukroví" dobrý, pro mě až těžko odolatelný  Grin
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 20. Prosinec, 2008, 12:13:11 »

Pavlínko, tak ať se Vám povede a hlavně chutná.  Wink

To mě už Vánoce skočily. Nějak jsem to přehnal s tím cukrovím! Bolí mě v krku a jsem celkově nachlazen. Navíc jsem měl v noci takovou žízeň, že jsem si ráno dal půlku melounu. Měl bych se nad sebou zamyslet, poněvadž tohle celozrnné nejde sníst na posezení; není půl pekáče povidlových buchet od babičky..

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 20. Prosinec, 2008, 13:43:16 »

My jsme doma napekli pár druhů makro cukroví, je moc moc dobré, ale už ho doma nemáme Smiley Rozhodli jsme se ho prostě nejíst. Protože už po pár dnech kdy jsme měli pár kousků jsme cítili, že to pro nás není OK.. U mě to tak hrozné nebylo- měla jsem asi 10pupínků po dráze tenkého střeva, ale Kája měl zas náznaky vyrážky na obličeji.. takže cukroví šupajdilo pryč Smiley A tak jsme přemýšleli, že je to vlastně celé zbytečné. Proč péct cukroví - sladké v zimě ? Asi bude lešpí upéct si na Vánoce štrůdl... stejně se dříve pekli maximálně perníčky  Wink
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #37 kdy: 20. Prosinec, 2008, 14:17:13 »

Jj, presne tak souhlasim s El. Ja jsem letos taky nic nepekla a ani nebudu. ten cas se da vyuzit proste daleko efektivneji... A navic, pak ty vysledky, ze. Ani na to vubec nemam chut, neni nad cistou cestu ... akorat domu jsem koupila makrovi z Dobrusky, s tim, ze letos nam na stole zadne bile jedy strasit nebudou  Grin
Zaznamenáno

Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 10. Prosinec, 2012, 08:24:58 »

Ahoj holky a nejen Vy :-) Chci se Vás zeptat, jak jste na tom Vy a vánoční "sladoví" :-)
Jsou mezi Vámi i takové (takoví), kteří nic nepečete a strávíte Vánoce pouze třeba se štrůdlem? A je tady vůbec někdo, kdo to prožívá tak jak já a nechce si Vánoce představit alespoň bez nějakého (samozřejmě MB) cukroví? Díky za Vaše odpovědi.  vanocni hvezda
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 10. Prosinec, 2012, 15:35:57 »

Já jsem se teda s cukrovím rozjela, každý víkend peču tak tři druhy, dohromady bude cca 12 druhů Grin Holt jsou to moje první Vánoce, které slavím ve vlastním domově, s přítelem, kterýmu chci navíc ukázat pravý Český Vánoce, byť makro. Ale zas musím říct na svou obranu, že od každého druhu máme pár kousků, nepeču nějaký velký kvanta, spíš se s tím piplám Tongue
Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 10. Prosinec, 2012, 17:53:50 »

Jee, tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :-) Ale teda 12 druhů, to je výkon :-) Nechceš mi je pro inspiraci vyjmenovat? :-)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 10. Prosinec, 2012, 18:10:54 »

Calarien : A hodit nějakej recept ?  Wink
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 10. Prosinec, 2012, 20:01:11 »

Markule/El: Peču tyto recepty od paní Lužné z kuchařky nedělního vaření - pracny, linecké, rozinkové lisované, jáhlové se sezamem, kokosové rohlíčky, košíčky č.1,  sušené švestky v karobové čokoládě. Takže ty si můžete vyhledat, pokud máte tuto kuchařku, já tam dělám jen drobné změny...
Pak z webu Dýně tyto: http://www.pani-dyne.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=178 , http://www.pani-dyne.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=179 a http://www.pani-dyne.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=261 . Plus tyto perníčky http://anneluren.blogspot.cz/2011/12/baking-gingerbread-and-gingerbread.html . Rozhodně nevytvářím vlastní recepty, pečení není moje silná stránka, učím se.. Very Happy
Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 10. Prosinec, 2012, 20:15:42 »

A máš zkušenost s těma hrudkama z čerstvých jablek a s makovýma kuličkama, jak dlouho vydrží? Peču cukroví na objednávku pro známou, chci to mít už hotové, a ty hrudky mě taky zaujaly, jen jsem si nebyla jistá, jestli je to vhodné si to takto předpéct...
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 10. Prosinec, 2012, 20:38:34 »

Zkušenosti s nimi nemám žádné, zkouším prvně...ty hrudky jsou sušené, takže je budu péct příští víkend. Ty makové kuličky nejsou pečené vůbec, tak je budu dělat maximálně pár dní předem. Všechno skladuju na balkoně.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení