Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotické vánoční "cukroví"  (Přečteno 27281 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #45 kdy: 11. Prosinec, 2012, 13:28:16 »

Ahoj Calarien a ostatní,
užijte si Vánoce, jak nejlíp dovedete. Calarien, vy bydlíte v Brně?
Myslím, že ten chlebíček, jak má Ro.le na svých stránkách se může péci kdykoli, možná by se dal i upařit.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 12. Prosinec, 2012, 08:26:59 »

Jojo, jsme v Brně. Taky přeju pěkné Vánoce!
Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 17. Prosinec, 2012, 17:47:20 »

Ahoj holky (možná i kluci:-)), máte někdo zkušenost s krémy do košíčků či trubiček z knížky Nedělní vaření D. Lužné? Je v nich slad, tuk (nebo oříškové máslo), a rozvařená mouka.. potřebuju vědět, jak dlouho vydrží uchovávané v přiměřeném chladu (třeba špajz).
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #48 kdy: 17. Prosinec, 2012, 18:28:44 »

Dokud je někdo nesní  Grin

Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 17. Prosinec, 2012, 18:32:59 »

Já jsem dělala včera z Lužné světlý krém s vanilkou, akorát mi vyšel moc tekutý (použila jsem ječmenný slad a dala jsem ho asi o 30 g víc než je sladu v receptu), takže jsem ho ještě dohušťovala škrobem, takže ve výsledku je zas moc tuhý Roll Eyes košíčky jsou momentálně v krabici na balkoně, tak pevně doufám, že krém vydrží do Vánoc...
Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 17. Prosinec, 2012, 19:10:28 »

Já dala všeho přesně jako v receptu a mám ho taky tekutý. Marně si lámu hlavu s tím, čím ho zahustit a prosím ho cca 15 hodin, aby mi v lednici ztuhnul, ale nechce poslechnout. Maizenu říkáš... :-)
A dokud je někdo nesní, tak by se to dalo také brát a to bych to nemusela ani zahušťovat. Možná bych ty trubičky nemusela ani plnit...:-D
Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #51 kdy: 17. Prosinec, 2012, 22:35:43 »

Ahoj,

nemáte prosím někdo zkušenost z bezlepkovým pečením? Manžel má doporučeno od MUDr. Strnadelové, vyhýbat se lepku, tak přemýšlím, čím bych nahradila špaldovou mouku. V bezlepkových sušenkách od firmy Natural je kombinace lupinové mouky a kukuřičného škrobu... Dá se to použít? V jakém poměru? Nemáte někdo zkušenosti?
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 18. Prosinec, 2012, 08:07:57 »

No ta maizena to každopádně zahustí, jen jí tam nedej takový kýbl jak já Grin

Klaudie, za opravdu fungující recepty na bezlepkové cukroví bych taky ruce utrhala...letos poprvé peču sice špaldové (na MB jsem začala jíst opět lepek), ale po Vánocích se pokorně vracím k bezlepkové dietě, neboť mé trávení si toho žádá Cry
Zaznamenáno
Kvetina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #53 kdy: 18. Prosinec, 2012, 15:55:16 »

Ahoj Klaudie,
moje kamaradka Biolenka bude nekdy na jare vydavat druhou kucharku - bezlepkovou. stranky jsou www.biolenka.cz mam od ni recept na bezlepkove rohlicky - je tam pohankova a ryzova mouka, potom suseny jecny slad, mlete mandle. TEd nejsem jeste doma ale jestli chces presne recept tak se ozvi a tak v patek ti ho poslu - na mail ci smskou:-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #54 kdy: 18. Prosinec, 2012, 20:33:43 »

Ahoj holky,
já nepeču, takže s krémy nemám zkušenosti. Obdivuji všechny, kdo dělají krémy. Na
www.panidyne.cz
je jich dost a různé třeba i z pudinku nebo maizeny. Po pravdě řečeno,nevím, zda se dají dělat krémy od paní Lužné podle receptu. Ale jinak se můžete zeptat přímo jí, pokud chcete něco vědět. Myslím, že ona peče každý rok cukroví. Vy, kdo odebíráte od ní kurzy, tak na letáku je vždy její číslo a mail na ní, tak myslím, že není nic jednoduššího, než napsat přímo jí. Je moc hedná, určitě odpoví. Biolenka má na stránkách
www.biolenka.cz
recepty v kategoriích, určitě i nějaké bezlepkové cukroví a najdeš, Calarien, určitě něco na netu také.  Nebo si poslechněte pořady z arcivu českého rozhlasu a někdy se tam objeví recept na pečení. Myslím, že stačí vědět, které mouky jsou ezlepkové. Můžeš Calarien, příští rok zkusit péci bezlepkově pro sebe a ze špaldové mouky pro manžela. Stejné cukroví, s tím rozdílem, že jedno bude mb a druhé také, ale mb bezlepkové.
Přeji, ať se vám vše podaří. Letos mi mamka koupila cukroví z Dobrušky.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #55 kdy: 18. Prosinec, 2012, 20:55:13 »

Ahoj Calarien,
koukala jsem na iolenčiny stránky a je tam recept na bezlepkové linecké cukroví, tak se tam podívej. Prohlédni si všechny recepty, určitě tam něco také najdeš.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 18. Prosinec, 2012, 21:01:00 »

Jarko, manžela nemám, jenom přítele, hehe... Na netu samozřejmě není problém najít bezlepkové recepty, ale najít bezlepkové makrobiotické recepty na cukroví, to už je horší. Ono to není vždycky tak jednoduché, převádět normální recepty na MB, u vaření mi to problém nedělá, u pečení jo. Pečení je velkej kumšt...
A na ty Biolenčiny stránky jsem koukala, díky.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #57 kdy: 18. Prosinec, 2012, 21:08:04 »

Ahoj Calarien,
ano, ano, bezlepkové makrobiotické, já chápu. Paní Lužná v knížce mohla uvést varianty mouky pro tuto dietu, možná s tím nepočítala, možná to dělala jen pro mb. Nebo počítala s tím, že si to člověk upraví. No pečení a vaření je umění. Budeš bezlepkovou makrobiotiku muset držet celý život? Myslím, že můžeme na foru používat bezlepková MB, lépe se to hodí než dieta.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 18. Prosinec, 2012, 21:59:10 »

Nemyslím si, že budu muset jíst bezlepkově celý život, ale asi to na pár let je, než si člověk zhojí střeva natolik, že je lepek už nedráždí. Já jsem začala experimentovat příliš brzy a příliš bezstarostně, takže se musím co nejdřív zas pokorně vrátit k životu bez lepku, na nějaký čas.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #59 kdy: 15. Únor, 2013, 16:23:07 »

Ahoj Calarien,
jak chutnalo MB cukroví příteli?
Jsem moc zvědavá, co na to.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5