Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Tisk  
Autor Téma: Boj se sladkostmi, jak zvládat chuť na sladké  (Přečteno 40977 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katus
Host
0 0
« Odpověď #90 kdy: 14. Březen, 2010, 23:05:18 »

Mě přijde, že od tý doby, co se tak nějak snažím jíst makrobioticky už nemám takový chutě na sladký jako dřív. A když už, tak si prostě dám jenom něco zdravějšího a doosladím sladem nebo rozinkami. Jenom občas když už je to nevyhnutelný třeba ze společenských důvodů, tak si prostě nějakej ten narozeninovej dortík dám. Moje babička by psychicky neunesla, kdybych si nedala její vánoční cukroví. Ale už se dokážu hlídat, to jsem dřív nedovedla. A už vůbec nemusím extrémně sladké věci, sním trošku a už je mi zle.
Jo a taky mám na sobě vypozorované, že když jím několik dní v kuse cokoli co obsahuje bílý cukr, mám sklony k depresím. Často jsem jimi dřív trpěla, hlavně o Vánocích, a to bez jakékoli logické příčiny, bylo to příšerný. Až jsem se někde dočetla, že deprese způsobuje překyselení organismu, tak mi to nějak začalo zapadat. Něco na tom asi bude, protože od tý doby, co jsem změnila jídelníček, tak dva tři roky zpátky, po těch šílených depresích ani pámatky... Je mi jasný, že jenom cukrem to nebude, ale určitě na tom měl velký podíl.
Zaznamenáno
Tatana
Newbie
*

384354678
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #91 kdy: 15. Březen, 2010, 08:06:02 »

Jojo s tím čištěním zubů to funguje i na mě. Takto jsem se odnaučila jíst večer. Dříve jsem mívala šílené chutě na cokoli  Embarrassed a nevěla jsem co s tím ani meditace většinou nezabírali, medituju, medituju a najednou myslím na makovej jáhelník  Tongue  tak jsem si šla vyčistit zuby. To už se potom přeci nesmí jíst, říkávala maminka  Wink
A opravdu to funguje. Po vyčištění zubů si zkrátka opravdu už nic k jídlu nedám. A někdy si musím vyčistit zuby už v šest  Tongue
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #92 kdy: 15. Březen, 2010, 22:11:57 »

Katus, to stoji za zapremysleni o tech depresich a cukru. V posledni dobe na me padla depka a provazela to preziracka na cokolade. Myslela jsem ze depka byla pricina a cokolada nasledek, ale ono je to mozna spis tak trochu kruh. Jedno vede k druhemu, pak clovek i blbe spi, min cvici, vic se lituje? Hmm, mam o cem premyslet,. diky. Zacnu jsem si brat do prace slad a kdyz me myslenky zabrousi k automatu s cokoskou, udelam si caj se lzickou sladu. Uvidim jak to pujde.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #93 kdy: 15. Březen, 2010, 22:42:27 »

Melancholie, depka, strach, nízké sebevědomí jsou obecně projevy jinového spektra.
Není řešení přidat jangové jídla, ale perfektně pomáhá ubrat jiny a zařadit jangovou fyzickou aktivitu - rychlá chůze, běh a další cvičení na čerstvém vzduchu.
Když má člověk depku a jde se projít (zaběhat), tak velice pravděpodobně o ni přijde.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #94 kdy: 15. Březen, 2010, 23:13:59 »

Potvrzuji! Nejlepší recept je dlouhá prochajda lesama loukama.
(jen se zase může dokonce stát, že v tom nedostatku energie, elánu & nadšení = depresi člověk upadne bezvládně do dolíku a dojde ke zranění, kuriózní a nakonec úsměvné)
Já už, také díky mb, deprese nemám.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #95 kdy: 16. Březen, 2010, 23:51:14 »

Diky neone, popremejslim o tom, dela to smysl. Moje ulety jsou totalne jinove podle tabulky pasma zdravi. Z prilis jangovych potravin nejim skoro nic, krome velmi obcasneho vejce a syra ale to je fakt hrozne malokdy. Snad jeste ta sojova omacka ale to je dost male mnozstvi. Ale z prilis jinovych, tak to uz je horsi, hlavne jsem zavisla uz zase na kafi a jim sladke. Bohuzel pro muj mozek predstava totalni lahudky je tycinka cokolady a salek cerstve prekapaneho kafe. Uz jsem se zase rozhodla s tim prestat (po nekolikate). To ze kolegove prekapavaji kafe primo v kanclu a vune se rozleha po cele chodbe vubec nepomaha. A k tomu ten automat s cokoladou.
Posledni dva dny se drzim, nosim si denne do prace ten slad a po obede si misto cokolady davam caj se sladem. Docela to pomaha. Taky pomaha nenosit si drobne, ale to je zase opruz kdyz pak prijdu nejam kde je potrebuju. Nejhorsi je ze kdyz clovek prestane s kafem tak zhruba po 5 dnech prijdou navaly unavy, to budu muset zase pretrpet - uz po treti. Premyslim jestli to mam zase udelat totalnim vysazenim kafe, nebo si dam male mnozstvi - treba jen jednoho loka kdyz prijdou tyhle stavy.
Ze pohyb odstranuje depku to vim a pouzivam. Normalne na tohle ani netrpim. Bylo to jen par dni a bylo to takove ze jsem nemela naladu s tim delat vubec nic. Ale k necemu to taky bylo, par veci jsem si behem toho uvedomila.
Zaznamenáno

Xion
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #96 kdy: 02. Duben, 2010, 14:05:33 »

Ja som bol neuveritelne priputany na sladkosti a jedol som ich kazdy a na kvanta. Ked som sa s tym rozhodol skoncovat, zistil som, ze sa to neda tak lahko. Vydrzal som den alebo dva, ale na treti prislo zlyhanie, a napraskal som sa niecim, aj ked som si vyberal "zdravsie" sladkosti, nic to nemenilo na tom, ze je to sladkost a teda cukor (a vacsinou s tukom). Potom som zistil, ze tuto neprirodzenu chut na sladke vyvolavaju paraziti, hlavne rozlezena kandidoza.
Nedarilo sa mi vsak nad nou vyhrat, pretoze to bol nadludsky vykon nejest sladkosti po dobu niekolkych tyzdnov. Nakoniec som sa dozvedel, ze aj tak tie protikvasinkove diety nefunguju, pretoze pricinou su nielen cukry, ale hlavne tuky, ktore spravia lepivu krv a cukor sa z nej nevie dost rychlo dostat => kandida sa stiha nakrmit a domnozit aj za velmi kratky cas.
Potom som vyskusal MMS, a behom cca 3-5 dni, mi zmizla tato neprekonatelna chut na sladke, proste to zbavilo telo kandidy, a zmizla chut na sladke. Odvtedy som aj vyskusal jest tie iste sladkosti, ale mal som to pod kontrolou a navyse mi uz zdaleka tak nechutili... neuspokojovali ma, citil som, ze je to umelina. Ten rozdiel som citil v horizonte 2-3 tyzdnov, takze som si este pamatal, ake chute mi vyvolavali dovtedy, a bol to neuveritelny rozdiel. Take ovocie si vsak dam s chutou, tam citim, ze to je prirodny cukor, a neuchadzaju mi na nom chute do extremov. Proste citim, ze to je ako ma byt.
Som si isty, ze 90% populacie trpi kandidozou, maju ju rozlezenu v crevach , krvi, organoch, tkanivach, viac alebo menej, a toto sposobuje tu neodolatelnu chut na sladke, ktora sa uz povazuje za standart (vsminite si, co kupuju ludia... najst jeden vozik bez hromadky sladkosti v suchotavych obaloch, alebo peciva, je rarita, snad 1 z 20 kosikov je taky).
Nehovorim, ze MMS je jedina cesta, ale pripada mi najlahsia, a hlavne mi to ukazalo behom par dni, ako zmizla moja dlhorocna chut na sladke. Bez MMS som neskumal, aka dieta funguje, ale pokial sa kandidy nedari zbavit do 2 tyzdnov, tak clovek nieco robi zle, o moc dlhsie sa ten boj so sladkostami neda vyhravat, a staci jedno zlyhanie, a kandida sa rychle namnozi. Ja sam som bol ale na surovej strave, teda vitarianstve, a kombinacia surova strava + MMS fungovala do 5 dni. Vobec neviem, ci by to fungovalo aj na tepelne upravenej, ale som si isty, ze kym sa bude jest cukor, muka, pecivo, obiloviny, a pasterizovane mliecne vyrobky, tak z creva to kandidu nedostane, mozno tak z krvi, ale kym ostane v crevach, velmi rychlo sa namnozi naspat, len co clovek prestane MMS brat a zacne jest tie veci, co ju krmia.
Takze, tolko za mna a moj boj so sladkostami.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #97 kdy: 02. Duben, 2010, 14:18:00 »

Xion: díky moc za příspěvek

To mi velice připomnělo tento článek, kde autor pokládá kandidu taky za obrovský problém celé populace a hlavně i té makrobiotické:
http://macrobiotics.co.uk/articles/candidiasis.htm

Citace
Furthermore, according to macrobiotic literature and my personal experience, macrobiotic teachers and counsellors, renowned for their expertise in Oriental diagnosis, keep failing to diagnose it or they don't see its relevance to a compromised immune system. This is a serious diagnostic error and possibly fatal as well.

Netuším zatím co je to MMS, tak se pustím do googlování.
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #98 kdy: 02. Duben, 2010, 23:42:00 »

Taky jsem měla před pár lety problémy s kvasinkami a dalo mi to pořádně zabrat se jich zbavit, to byl taky jeden z důvodů, proč jsem změnila své dosavadní stravovací návyky. Tenkrát jsem vedla dost chaotický život v cizině, dvě práce, neměla jsem čas se pořádně najíst, a tak jsem jedla všude možně, kde se co dalo, a k tomu jsem ještě dost kouřila. Byla jsem každých čtrnáct dní nastydlá často i s horečkou, což u mě nebylo normální, měla jsem strach, aby to nebylo něco vážného a tím se to asi taky zhoršovalo... nakonec jsem zjistila, že mám úlpně bílý jazyk a taky jsem měla pořád sucho v ústech, a tak jsem musela neustále pít. Šla jsem s tím k doktoru a tam po rozboru zjistily, že to je candida, napsali mi na to antimikotika a tím to haslo, ta doktorka se ani nenamáhala mi vysvětlit, že bych měla změnit dietu, to až na internetu jsem se dočetla, že nesmím prakticky nic z toho, na čem jsem se do té doby stravovala (mlíko, bílou rýži, maso, kafe, sladkosti, alkohol, cigarety,...)
Ty mykotika po čase přestaly zabírat, prostě kdykoli jsem se si dala něco špatného, tak se to zase objevilo, taky mi pořád jakoby pobolívalo v krku a uzliny jsem měla nateklé... Naštěstí jsem se po čase vrátila domů dokončit školu, přestala jsem kouřit a opravdu jsem se snažila jíst zdravě, dost jsem omezila maso, mléčný výrobky, cukr a přidala jsem zeleninu, celozrnou rýží atd...do makrobiotiky to měla ještě daleko, ale každopádně si myslím, že se mi tím podařilo upevnit svůj imunitní systém natolik, že si už s těmi potvorami dokázal poradit, asi tak po půl roce kvasinky zmizely (teda aspoň doufám, protože jsem s tím u doktora víckrát nebyla).
Naštěstí to u mě nedošlo až tak daleko jako v některých jiných případech, vím, že ta potvůrka je schopná nadělat v těle pěknou neplechu. A teď jsem ráda, že jsem si tím prošla, protože mě to donutilo zamyslet se nad sebou, a změnit své dosavadní postoje, jinak bych se k makrobiotice možná ani nedostala Tongue
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #99 kdy: 10. Duben, 2010, 18:02:12 »

Xion, co je to prosim te MMS?
Zaznamenáno

Nena
Host
0 0
« Odpověď #100 kdy: 24. Duben, 2010, 08:53:13 »

K těm chutím na sladké - mě pomáha jíst více krátce upravené zelené zeleniny na uvolnění.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #101 kdy: 24. Duben, 2010, 11:52:03 »

Miracle Mineral Supplement/Solution
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #102 kdy: 24. Duben, 2010, 22:37:24 »

Tak nevím, ten MMS...
Citace
Tento preparát je bez přehánění skvělý a nesmírně účinný na téměř všechna onemocnění.
Citace
MMS je nejsilnější a téměř univerzální zbraní proti všem chorobám.
Taková tvrzení jsou podezřelá, ne?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #103 kdy: 24. Duben, 2010, 23:00:36 »

Nevím, já bych stejným způsobem popsanou makrobiotiku akceptoval Smiley
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #104 kdy: 24. Duben, 2010, 23:13:36 »

To (o mb) je jasné, o tom nemusíme ani zavádět řeč a diskusi  Smiley Ale všechno ostatní...  Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení