Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Vaření celých obilných zrn  (Přečteno 2255 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Prosinec, 2007, 13:47:33 »

Dobrý den vám přeji.
  Chtěl bych se vás zeptat, na dobu vaření zrn. Vím, že paní Průchová doporučuje zrna přes noc namočit a poté vařit 1,5 hodiny.
  Jelikož jsem dříve jedl zrna uvařená 1,5hodiny, ale předem nemáčená, velmi mě zachutnala. Nyní, když jsem je začal namáčet,
  přijde mi, jakoby zrna přišla o chuť.
  Myslíte, že je nutné je předem namáčet? Pokud to dobré je, proč? Protože jsou lépe stravitelná? Jsou nějaké další důvody?
  Jaké jsou vaše pohledy a zkušenosti?
  Děkuji.
Zaznamenáno
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Prosinec, 2007, 19:07:06 »

cau,myslim ze je potreba zrna macet-hlavne ta tvrda,ktera bys jinak bez maceni varil dlouho...jalhy,pohnaka,ryze se macet nemusi. no a varit je dlouho je potreba hlavne kuli stravitelnosti,abys je nemusel tak dlouho kousat-coz je hodne dulezite,protoze cukry se travi v prve rade v ustech.pokud budes obiloviny nedostatecne kousat,budes brkat,budes mit nafoukly bricho a potrava v tobe nebude plne vyuzita,a bude v tobe dlouho lezet a muze i zahnivat....zejmena ti co maji problemy se s travenim by si mely streva lecit mirne rozvarenyma obilovinama,zejmena ryze je dobra na streva.aspon si to uz delsi dobu myslim Smiley)  kazdopadne si kup nejakou knihu,tam se dozvis spousty uzitecnych rad..cao  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Září, 2012, 14:26:42 »

Ahoj,
kuskus sen nemusí máčet, kroupy jak na co, na čaj ne, to se praží a do polévky na čtyři hodiny, mamka dává přes noc.
Bulghur se také nemáčí.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení