Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Luštěniny, Tofu, Tempeh, Natto - proteiny  (Přečteno 11902 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 01. Září, 2008, 15:40:02 »

K tomu slevani vody bych mel taky dotaz.
Ponevadz vetsinu namaceci vody nasajou ty lusteniny a slivam uz jenom minimum, tak premyslim jestli teda ty flatulentni polysacharidy stejne nezustanou v te lustenine?
Nemel bych je treba jeste vyzdimat?  Grin
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 01. Září, 2008, 17:12:45 »

ja take vse macim a vodu slevam, jinak mivam problemy s travenim...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 01. Září, 2008, 18:20:47 »

Dávej víc vody na namáčení.Ty látky jsou pak víc rozpuštěné v namáčecí vodě.
TAké jsem slyšela babskou radu, že by se luštěniny měly namáčet, slít dát vařit , po 10mi vodu znova slít a klí´do ještě jednou zopakovat.  Myslím, že by to tak opravdu mělo být.
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 21. Září, 2008, 20:54:02 »

Inspirace na úpravu Natta:
Obecně vařit krátce nebo jen prohřát v horkém pokrmu. Velice prospěšná potravina (enzymy, vitamíny..), leč specifické chuti a vůně Very Happy

Přidat nakonec do polévky spolu s Miso pastou. Vznikne vydatná a výživná varianta Miso polévky.

Zamíchat do kaše nebo těstovin jako ochucovací složku.

Položit na směs Nishime před podáváním.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 23. Září, 2008, 16:37:54 »

Petre, hlavni je, jak ti po tom bylo... Ona ta cizrna bez namaceni muze nadymat, obzvlast lidi, kteri nejsou na lusteniny zvykli.
Zaznamenáno
Dita
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 26. Listopad, 2008, 21:52:23 »

Já mám takový problém - bílý tempeh a natto mi přijdou nepovaživatelné:(
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 26. Listopad, 2008, 22:02:41 »

tjn, do natta musíš dát dost sojovky. bílej tempeh je taky zvláštní - ale když je obalovanej v těstíčku a dozlatova osmahnutý.  mnam
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 26. Listopad, 2008, 23:04:15 »

dito, bily tempeh se tepelne upravuje, nekonzumuje se syrovy. kdyz ho povaris se sojovkou a osmazis, pak ma lepsi chut... natto nemaji vetsinou radi lide, kteri drive konzumovali ve velke mire mlecne vyrobky, hlavne syry. Je to otazkou casu, zalezi taky na zpusobu upravy.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 27. Listopad, 2008, 09:58:55 »

S Nattem jsem měla ze začátku problém kvůli jeho aromatičnosti. A jen osmahlé nebo povařené se zeleninou mi ze začátku nechutnalo. Tak jsem se jej naučila zpracovávat jako karbenátky nebo náplň do paprikových lusků. Obojí je mňamka  chef rice eat
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 26. Leden, 2009, 12:54:05 »

Nevím kam to prsknout,tak jsem to dal sem. Pořad na ČT o TOFU

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/408236100091009-pod-poklickou/?streamtype=WM1
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 23. Únor, 2009, 14:53:37 »

Jaky mate nazor na fazole Edamame ? http://www.japan-eshop.com/index.php?show=detail&prn=33424  jasne, je to mrazene, takze nic moc, ale asi cerstve se tu nedaji sehnat. Je to jiny druh nez ty sojove boby ? Nebo jsou to mlade sojove boby ? Jednou jsem je ochutnala v Londyne a v patek jsem si je koupila v obchode a o vikendu konzumovala. Moc mi chutnaly, ale mam pocit, ze jsou dost nadymave. Asi to neumim zpracovat. Delala jsem je v pare,jako kazdou jinou mrazenou zeleninu a pak pridala k soba nudlim se zeleninou.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 22. Červen, 2011, 20:27:53 »

Ahoj,
mel bych dotaz ohledne lustenin a obili a jejich stravitelnosti. Je overene,ze se syrove obili a lusteniny nesmi jist.Krome toho,ze jsou nestravitelne,tak obsahuji enzymi(blokatgory traveni),ktere muzou casem zpusobit rakovinu a jine nemoci. Proto nez lide prisli jak rozdelat ohen a neco uvarit,tak tyto plody ignorovali. Problem zpusobuje treba lektin.

Mne zajima jestli se vsechny tyto enzymi znici varenim. Bouzel se setkavam s nazorem,ze i kdyz minimalni,tak je tu sance,ze nejake prezijou a pokud tvori tato potrava hlavni slozku jidelnicku,tak za par let clovek muze kvuli tomu pocitit problem. Tak dotaz: Znici vsechny skodlive enzymi obilovin a lustenim pri varenim?

Dekuji
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 23. Červenec, 2011, 16:05:44 »

myslim, ze jsi to musel prehlednout, v tomhle vlakne se to uz resilo a jak jsem to pochopil tak u fermentovanych veci to je bez problemu....
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 23. Červenec, 2011, 16:08:03 »

myslim, ze jsi to musel prehlednout, v tomhle vlakne se to uz resilo a jak jsem to pochopil tak u fermentovanych veci to je bez problemu....
Mluvim o vareni(v hrnci) a ne fermantaci.
Zaznamenáno
Wl
Host
3 0
« Odpověď #29 kdy: 23. Červenec, 2011, 17:57:33 »

sahaw: člověče, obiloviny, luštěniny, to jsou přece základní potraviny. pokud bychom s jejich konzumací měli mít problém, tak s čím už ne? : )
to na co se ptáš, to neřeším a problémy s tím fakt nemám: )
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení