Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 34330 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Březen, 2007, 11:34:13 »

souhlasim s neonem, my makrobiotici vime svy a jsme nekde jinde nez tento svet. jen jedna vec mi bije do oci a to propagace "svobody detem". to je myslim nejvetsi zlo, ponechat je zit v omylu potravin. prumyslu, reklamam a potazmo lekaru. muj nazor na dnesni moderni medicinu je striktni, nebot vime sve. ale hlavne vidim deti makrobiotiku a to jsou tak uzasne deti, se skvelou vybavou od procistenych rodicu, kteri jim od poceti nehunruji jejich mala telicka cukrem, masem, chemii a jinym hnusem tohoto sveta! muzu je srovnat s dnesnimi beznymi deti, ktere jsou agresivni, kdyz nedostanou sladke, nebot jsou zavisle na cukru a pak chodi ve trech letech na radionuklearni vysetreni apod.  ... a vsichni vime, ze jim moderni medicina nepomuze. jsme zodpovedni nejen sami za sebe, ale i za zivot, ktery privedeme na svet! a lidi, co mb nepochopili a skonci na jipce, to akorat tomuto ucelenemu systemu, ktery neanalzuje a nesyntetizuje vitaminy a mineraly stejne jako neuvedomely clovek, ktery se  v zime laduje citrusy a divi se, ze dostal chripku kazi. vse je otazkou casu, ale vesmirne zakony funguji az neuveritelne spravedlive!
Zaznamenáno

Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 08. Březen, 2007, 12:00:10 »

Použji jen jednu hezkou  a okřídlenou frázi ze známého seriálu : " Kdyby hloupost nadnášela, nekteří z Vás by tu poletovali jak holubičky" )
To , co jste Lenko napsala, je ukázka naprostého nepochopení , prostě jen ten kdo jí makrobiotiku bude zdravý, nezemře na závažné onemocnění, .... ??, bohužel jste daleko od pravdy, ale to Vám ve vaší zaslepenosti nevysvětlí ani pán Bůh.  Znám tolik zdravých a krásných dětí tohoto světa, agrese přece není z jídla ??, teď jste se vyjádřila, jako představitelka nějaké sekty, no fuj.  
  Dr. Voštěp
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 08. Březen, 2007, 12:37:00 »

Pane Vostepe, v beznych menzach a jidelnach jsou vegetarianska jidla katastrofalni urovne, vetsinou sladka, moucna, s cukrem. Nebo jen cocka s vejcem, brambory s fazolkami apod. Proste jidlo jednostranne, nevyvazene. To je prave ta katastrofa. Zelenina se nevyskytuje prakticky vubec ! Dale se pouziva hodne dochucovadel, jako magi do polevek, vse zahustene bilou moukou. Sama si moc dobre pamatuji na stravovaci zarizeni na moji stredni skole. V podstate jsem si tam znicila zaludek. Ja jsem se o makrobiotiku take zacala zajimat prave z duvodu toho, ze u nas je kvalita potravin hodne nizka, ve srovnani napriklad se Rakouskem. Jako priklad uvedu obycejny chleba. To co jsem mohla vyzkouset v Rakousku, ale i treba ve Svycarsku, tak tomu rikam chleba. Tady v Cechach se da konzumaovat snad jen kvaskovy chleb z Country Lifu nebo Albia. Dale mlecne vyrobky, hruza. Ty koncerny jako napr. Danone co jsou schopni vyprodukovat a jeste to nazyvat jogurtem. Prusvih je vazne v tom, ze v beznem supermarketu jsem si nemohla koupit kvalitni potraviny, proste jsme nekde uplne jinde, nez zapadni zeme. Mam moznost jet obcas do zahranici a neda se to vubec srovnavat, rozdil je patrny take v nabidce sezonni zeleniny a ovoce. Proto jsem zvolila makrobiotiku, jelikoz vas nauci, jak se mate v te dzungli pro spotrebitele orientovat. Jestli si napriklad kupujete ovoce, tak musite vedet, jak je to chemicky osetreno. Pokud jste mel moznost nekdy ochutnat tropicke ovoce napriklad v Jizni Americe, tak vite, jak spravne ma takove ovoce chutnat a ne ty prechemizovane banany, pomerance a jine tropicke ovoe, ktere se k nam dovazi. Je to opravdu nebe a dudy. Proto tropicke ovoce u nas nejim, davam prednost ovoci sezonnimu z Cech. Ale kdyz jsem na dovolene, trochu si mistniho ovoce dam. To co tady pisete mi pripada, ze vubec nevite, jak vypada takovy typicky makrobioticky jidelnicek, kdyz tady uverejnujete stale odkazy, ktere zodpovidaji opet lide, kteri nic nevedi o makrobiotice. Pokud chcete konzumovat mlecne vyrobky koupene v beznem obchode, nebo maso ze supermarketu, kde nemate vubec zadnou kontrolu, jak byla zvirata krmena, jak s nimi bylo zachazeno apod., tak to jezte, pokud vam to vyhovuje. Vsimnete si ovsem, ze vy napadate makrobiotiku, ale makrobiotici vam nic nevnucuji ! Zijte si tak, jak chcete vy a prosim, trochu se o te makrobiotice poucte. Protoze clovek, ktery kolabuje na JIPce opravdu nemuze byt makrobiotikem ! Nechapu, proc vam vadi lide, kteri se vylecili z rakoviny pomoci makrobiotiky. Je to zazrak, vidte. Dale vas musim citovat : Ten kdo makrobiotiku respektuje jako vhodný doplněk a občasnou stravu, je určitě mile překvapen pozitivními změnami. - tak takhle to prave vubec nefunguje. Pokud si chcete vylecit nejaky zdravotni problem, musite byt v makrobiotice velice striktni. Jinak se zadna pozitivni zmena nekona. Alespon to jsem slysela od lidi, kteri si pomoci makrobiotiky jiz neco vylecili. A jeste me napada, znate osobne makrobiotiky ? Kolik jich znate, nebo proc mate takove zkreslene predstavy o makrobioticich jako o nekom vyzablem a kolabujicicm, o nekom komu jiste chybi zasadni vitaminy a mineraly v tele ? Videl jste napriklad Madonnu na koncerte ? Nevypadala vubec spatne na vek 48 let a byla ve skvele kondici. Makrobiotiku praktikuje 10 let, pokud vim. Take vim, ze spousta z nas cte i knihy v originale a ne jen v ceskych prekladech. Me moc mrzi to, ze se v Cechach tak malo o makrobiotice vi, a ze ty predstavy jsou tak zkreslene, jako je mate prave vy. Je to velice typicke. Ale i ja jsem to pred 10 lety vubec nechapala a myslela jsem si, ze makrobiotik neji nic jineho nez ryzi natural a lusteniny. Byl to muj obrovsky omyl. Staci si vazne precist jen par knizek a pochopite, o cem je rec.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 08. Březen, 2007, 12:38:46 »

Neone, nemyslim si, ze Dr Vostep je ztrata casu. Je dobre diskutovat. Ovsem bylo by dobre, kdyby si druha strana zjistila alespon zakladni informace o makrobiotice. Jinak je ta diskuze trochu mimo.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 08. Březen, 2007, 13:14:21 »

Prave proto. My jsme na jeho strane byli. Konzumovali jsme to co on. Ale on na te nasi ne a snazi se ji soudit. Vostepe zkus jist tyden miso polivku a ryzi a pochopis, ze nejenom fyzicke telo, ale i psychika je formovana stravou A to nejsou fanaticke reci, ale skola praxe.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Březen, 2007, 13:44:04 »

Neone, mozna mas pravdu, Miso polevka a ryze se zeleninou prekvapive cloveka posili, neciti se unaveny, jako napriklad po svickove s 5 knedliky, nebo kureti s bramborovou kasi, nebo spagetama s omackou bolognese. Jenze, kde tu miso polevku vari ? Takovy clovek jako Dr. Vostep se k makrobioticke strave vubec nedostane, pokud si sam doma neuvari. A proto ma pak take tak zkreslene predstavy. Miso polevku maji jen s sushi restauracich, ale ty jsou v Praze/Cechach/ neunosne drahe !
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 08. Březen, 2007, 13:48:16 »

Mas pravdu, ale ja prave predpokladal ze Vostep bude chtit poznat makrobiotiku na vlastni kuzi, kdyz o ni chce delat zavery. A udelat si sam miso polivku by nemelo byt pro nej technicky nic sloziteho, ale spis se mu nebude chtit a napise radsi deset dalsich prispevku o spatnosti makrobiotiky a nebo presedla na jine diskuzni forum
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 08. Březen, 2007, 13:59:23 »

Pro nej asi bude nejlepsi zajit do te sushi restaurace, v restauraci Planet Sushi meli docela obstojnou. Recept je recept a ochutnat nejprve spravne udelanou je neco jineho. Ja se ji naucila z kucharky Hanky Zemanove. Do te doby jsem si s tim moc nevedela rady. Ale pak je to jednoduche, je to 10 minutova zalezitost, to je fakt. Uplne neco jineho nez klasicka drstkova, bramboracka, nebo masovy vyvar....
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 08. Březen, 2007, 14:01:48 »

taky si myslim,.ze nejlepsi by bylo , aby mily pan Dr.Vostep poucoval nekde jinde. nejlepe tam, kde jsou vsichni nemocni a jeste mu to radi uveri. ja se teda ze zadneho fanatika nepovazuju, naopak, mb cloveka tak osvobodi, ze vnima duchovno uplne jinak nez predtim.  myslim, ze on sam nepochopil nejn me, ale hlavne sam sebe a tento opravdu svet. a co se tyce deti a psychiky, tak mb cloveku opravdu zmeni chovani, reakce a emoce. a "spokojene maso-mleko-cukrove deticky" jsou opravdu jen zatim, nez se u nich projevi dlouhodoba konzumace teto stravy. pak zacnou behat po doktorech a ti jim jiste pomuzou. nechme vas zit ve vasi omezenosti, je to koneckoncu vase svobodna volba!
Zaznamenáno

coroner
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 08. Březen, 2007, 15:00:37 »

Samotná diskuse určitě ztrátou času bude, protože i Průchová svého času řekla něco v tom smyslu, že jak se má s někým bavit o integrálním počtu, když dotyčný nezná ani základní číslovky od jedné do desíti...
Zaznamenáno
Voštěp - nečlen
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 08. Březen, 2007, 19:49:11 »

Mým koníčkem je mimo jiné matematika, takže o integrálním počtu můžeme klidně diskutovat ))
Jinak moje tzv. "maso-mléko-cukrové" děti jsou zdravé, od mala velmi otužilé, sportující, s minimálním počtem zubních kazů,..... studenti VŠ. Tak nevím , jak si to mám vysvětlit ))
Něco jiného je sedět celý večer v cukrárně a něco jiného si dát tatranku po sportování, či sníst jogurt k snídani ( má nízký GI ) nebo pivko po obědě ( to má vysoký GI ).
Já Vám vaši stravu , přeji a klidně si ji ochutnám, ale nebude to to jediné, co budu jíst, vše je o životním stylu a jaký si ho vytvoříme , takový ho budeme mít my i naše děti. Vzhledem k pracovnímu vytížení musím hledat jen takový styl, který je únosný.
  S přáním krásného večera Dr.V.
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 09. Březen, 2007, 07:44:08 »

Vážený,

Píšete:
Pokud se vám zdá, že pan docent píše bláboly, zkuste sama něco napsat do odborného periodika, jinak je to jen plácání prázné slámy na netu.
S pozdravem Dr. Voštěp

Ehm, že Vy se raději nerealizujete v odborných periodikách,
proč zacláníte zde a obštastňujete zde svým průjmem . . .
Asi Vám lékařská loby za ten průjem dobře platí !?Huh?
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 09. Březen, 2007, 10:00:59 »

Pane Vostepe, mozna jsou vase maso-mleko-cukrove deti zdrave, jiste vam to prejeme, ale co vasi rodice, prarodice ? Ja jak se koukam po svem okoli, a kdyz si prectu i statistiky nemoci a umrtnosti, neni to moc pekne pocteni. Jako priklad uvadim diabetes. Kazdym rokem pribyva 50000 diabetiku a cisla dramaticky stoupaji. Navic u nas trpi diabetem 9 % populace a ve vyspelych statech  "pouze" 4-6 %. Rodi se i diabeticke deti a v rodinach doposud diabetem nezatizenych. Cim si to vysvetlujete ? Me to proste privadi k zaveru, ze neco na te dnesni vyzive neni uplne v poradku. Dale kardiovaskulari onemocneni, umira stale vice mladych lidi, zdravych, sportovcu, co jedli racionalni stravu... I takove pribehy muzete slyset, pokud je budete chtit poslouchat. Proste staci se zamyslet a udelat si zaver sam. Neco je vazne spatne. Samozrejme, jednou kazdy musi umrit, i makrobiotik, ale ja se nechci dozit toho, co dnesni seniori, ze hltaji denne x pilulek, aby vubec byli nazivu. A lekari jim je vesele predepisuji, misto aby jim rekli, ze stravou se da hodne ovlivnit a poucili je o vyvazene makrobioticke strave.
Zaznamenáno
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 09. Březen, 2007, 11:47:48 »

Pane Dr. Vostepe, jsem moc rada, ze tu s nami takhle diskutujete.  myslim si, ze mb neni jen o strave, ale o zivotosprave a filozofii. To, ze jsou vase deti zdrave, je skvele, stejne tak si myslim, ze zadny mb nema patent na zdravi. pokud budeme jist mb stravu, je docela pravdepodobne, ze budeme mit zdrave a ciste telo, ciste myslenky a emoce, a tim se i usnadni moznosti pro duchovni rust. ta strava je proste zaklad, ale sama o sobe nestaci, clovek musi respektovat i dalsi zasady, ktere se tykaji celeho jeho zivota. to ze vidime spoustu nemb, kteri jsou zdravi a cili a dosahli jiste moudrosti je podle mne dukazem toho, ze nasli ROVNOVAHU ve svem byti, a i kdyz si to treba neuvedomuji, umeji zachazet s proudenim energie (jednoduche veci, jako ze jsou aktivni a umeji odpocivat a spat, neprejidaji se apod). Vy a vase deti treba neverite mb, ale nevedome treba nektere zakony vesmiru (nebo jak si to nazveme) respektujete. Mb si tu rovnovahu pojistuje uz takrka od bunek, ale protoze podle meho nazoru energie predchazi hmotu a vladne ji, je desne dulezita sila myslenek a emoci (a tu maji i ne mb lidi). Jen si myslim ze se zdravym telem to jde snaz. A s mb stravou jeste snadneji )
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 29. Červen, 2007, 12:00:33 »

Pro Peťulu jen odkaz, který se týká prosincové debaty o možnostech individuálního stravování v MŠ a ZŠ, která proběhla na tomto fóru.
Původně jsem myslel, že to nejde, ale ono to jde, když se chce...
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/skola-i ndividualni-stravovani.php
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení