Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 36881 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neclen
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 05. Srpen, 2007, 12:20:05 »

Jste nenormalni.Jist se ma vse a s mirou, nic neprehanet. Tady to vypada jak banda fanatiků. Chudak vaše děti.
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 05. Srpen, 2007, 12:26:02 »

Nečlen, nie som makrobiotička. Ale použiť slovo nenormálny...
všetko s mierou - ČO VŠETKO? A S AKOU MIEROU?
Keď to tu čítaš, tak prečo vlastne ťa Tatík posunul na alternatívne stránky?
Zaznamenáno
LordKikin
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 05. Srpen, 2007, 13:19:32 »

Anonymita internetu podporuje ruzne charaktery, ale schvalne jestli by to byl schopen rict nekomu do oci
Zaznamenáno
nori
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 12. Listopad, 2007, 08:58:53 »

Chtěla bych přejít na makrobiotiku. Nejíst mléčné výrobky je pro mě přirozené , vzdát se jednoduchých sacharidů, není problém, krásně se mi pročistí organismus od hlenů, jediné s čím mám problém je ten velký nedostatek kvalitních bílkovin - a to je pro mě jako pro sportovce problém... nechci spalovat svaly. Vím např. že řasa Nori obsahuje několikanásobně víc bílkovin než "obyčejné" maso - ale upřímě - kolik z nich dokáže organismus Středoevropana plně využít? děkuju za vysvětlení, ráda se nechám přesvědčit, že tomu tak není...
Zaznamenáno
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 12. Listopad, 2007, 14:44:23 »

to si myslim ze problem neni -sojove maso obsahuje vic bilkovin nez maso zvirat a v kombinaci s lusteninami je myslim plnohodnotou bilkovinou....asi. snazim se prejit na mb ale vzdy se to necim pokazi ( jedoduche cukry, nekdy jogurt) ,nehlede na alkohol ...ale myslim ze neni spatne se tuto stravu zahrnout do jidelnicku, a nelamat si hlavu s tim jestli jsem 100procentni makrobiotik nebo nejsem-dulezitejsi je jestli se clovek citi zdrav a stastny...
zkousim tuto stravu pac sem jiz dvakrat v zivote mel sinusitidu a verim ze existuje cesta ktera jde okolo teto nemoci.momentalne trpim opet rymou,ale to me uz nemuz rozhazet kdyz ji mam petkrat do roka.hodne zdaru Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 13. Listopad, 2007, 10:39:08 »

No soja by se mela pouzivat jako doplnek, pripadne chutovka, ale jako hlavni zdroj bilkovin urcite ne.
K tomu by meli slouzit jine lusteniny - jako hrach, fazole, cocka.

Dalsim doplnkovym zdrojem muze napriklad lepek, obsazeny v obilninach (krom ryze a kukurice).
Dal si jako zacinajici makrobiotik muzes dat 2x- 3x tydne rybu - nez si telo trochu zvykne  :-)

Kazdopadne mnozstvi potrebnych bilkovin pro cloveka se v nasi republice desne precenuje.
(napriklad povinne hodnoty pro skolaky jsou v CR proti zbytku evropy vice nez trojnasobne)
Zaznamenáno
genna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 14. Listopad, 2007, 11:21:34 »

Ahoj Nori,jen bych chtel napsat k tem svalum neco.Pred rokem jsem se venoval posilovani,protoze me telo bylo schopno udelat pouhe tri kliky.Tak jsem to prijal jako vyzvu a zacal jist a cvicit jak blazen.samozrejme sila sla diky zivocisnym proteinum dost nahoru.ale nelibilo se mi moc jist maso,byval jsem vegetarian,ale z nejakych duvodu jsem zacal jist kurata a ryby.
Jednou jsem potkal kamaradku,vegetarianku,ktera studuje biologii a vysvetlila mi ze nase telo je stavene na aminokyseliny rostlinneho puvodu a vyuzije je pro stavbu svalu lepe nez zivocisne,i kdyz je jich tam mene.
Zejmena obili.Rikala ze gladiatori byli ziveni zasadne obilim,a silu meli poradnou.
Ja to zkusil,a behem par dni cviceni a jezeni obili mi sla sila nahoru tak ze jsem nechapal jak je to mozne.(pred tim jsem se jeste nepritahl na hrazde,a pak najednou 4 krat 4!!!,z niceho nic)
nabral jsem 3 kila behem par dni,coz je zazrak.
Bohuzel jsem pak zase obili vysadil,a nakonec diky urazu prestal cvicit na rok.Shodil jsem diky vegetarianstvi,pustum a nakonec mb 22 kilo.nedavno jsem ale zase zacal cvicit,a pri mb jde sila opet nahoru docela slusne,coz odporuje poznatkum o narustu svalove hmoty ve sportu.tak jsem presvedcen ze pokud jis obili,tak si svaly nespalis.
Soja je vhodna pro zeny dokonale,protoze obsahuje zensky hormon kortizol,po kterem jim roste svalova hmota,obsahuje kompletni aminokyseliny,jako jediny rostliny produkt.bohuzel muzum po soje ve velke mire rostou prsa a boky a spaluje svalovou hmotu.ale nevim kolik by toto musel snist.
Tak to chce verit prirode ze nas stvorila k tomu abychom telo budovali bez mrtvych zviratek...jde to.
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 23. Listopad, 2007, 18:29:49 »

cau, ted si me trochu zaskocil s tou sojou,ze po ni chlapy ztraci hmotu,a  muzou pribivat na prsach a bocich  Roll Eyes kolik by si toho musel snist?   je 100g tofu denne v poradku,nebo by  si toho nemel tolik jist? jeste jsem se chtel zeptat zkusenejsich jak je to s jezenim klasickeho chleba koupeneho v obchode,a jestli jsou v poradku ty celozrnne tmave chleby,co jsou na v nich na prvni pohled videt obilna zrna...jeste by me zajimalo jestli je v poradku jist klasicke bezvajecne testoviny...diky za kazdou radu Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 23. Listopad, 2007, 23:40:22 »

koukám že na sóju mají někteří jedinci zajímavý názor
ale co je to za blbost, že po ní chlapy ztrácí hmotu a můžou přibývat na prsách a bocích  Roll Eyes
a proč by sója nemohla být hlavním zdrojem bílkovin stejně jako čočka, fazole, hrách a spol..?
maximálně někdo může mít na ní alergii nebo špatně uvařená může zatěžovat velmi organismus, proto dnes konzumujeme sóju ve formě tofu, tempehu a natta
říká se, že denní konzumace sójového sýra odvápňuje.. avšak toto neplatí o sóje. třebas dříve byla sója součástí denního jídla v místě odkuď pochází - Asiie. a co třeba sója a pšenice?... a jedli ji denně.  my máme přece jen větší výběr, že?  Cool

celozrnné chleby v obchodě jsou nic moc, pač obsahují kvasnice, glukózový sirup, někdy emulgátory, stabilizátory, konzervanty.. ty s kváskem s mořskou solí jsou přesolené.. nejlepší způsob je upéct si chleba sám, navíc tam dáš tu lásku, a všem to bude chutnat  Wink 
no určitě pamatuješ jak se říkávalo: "Buchty od babičky byly vždy nejlepší"
pokuď chceš recept na celozrnný chléb, uvedu jej zde.

Jinak bezvaječné těstoviny jsou oukej, lepší jsou ty z pšenice semoliny. i když jsou bílé, tak nezahleňují. semolina není šlechtěná..
« Poslední změna: 23. Listopad, 2007, 23:42:18 od giorgino » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 24. Listopad, 2007, 10:42:20 »

koukám že na sóju mají někteří jedinci zajímavý názor
ale co je to za blbost, že po ní chlapy ztrácí hmotu a můžou přibývat na prsách a bocích  Roll Eyes
a proč by sója nemohla být hlavním zdrojem bílkovin stejně jako čočka, fazole, hrách a spol..?
maximálně někdo může mít na ní alergii nebo špatně uvařená může zatěžovat velmi organismus, proto dnes konzumujeme sóju ve formě tofu, tempehu a natta
říká se, že denní konzumace sójového sýra odvápňuje.. avšak toto neplatí o sóje. třebas dříve byla sója součástí denního jídla v místě odkuď pochází - Asiie. a co třeba sója a pšenice?... a jedli ji denně.  my máme přece jen větší výběr, že?  Cool

celozrnné chleby v obchodě jsou nic moc, pač obsahují kvasnice, glukózový sirup, někdy emulgátory, stabilizátory, konzervanty.. ty s kváskem s mořskou solí jsou přesolené.. nejlepší způsob je upéct si chleba sám, navíc tam dáš tu lásku, a všem to bude chutnat  Wink 
no určitě pamatuješ jak se říkávalo: "Buchty od babičky byly vždy nejlepší"
pokuď chceš recept na celozrnný chléb, uvedu jej zde.

Jinak bezvaječné těstoviny jsou oukej, lepší jsou ty z pšenice semoliny. i když jsou bílé, tak nezahleňují. semolina není šlechtěná..

Giorgino: Nedávno jsem na jiném foru uváděl svůj postup kváskového chleba (viz.níže). Měl bys k tomu nějaké výhrady?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chlebík má cca 1,5kg

2/3 kvásku ze zavařovačky
600g pšenice dvouzrnky, kterou si vždy čerstvě pomelu v kamenném mlýnku
200g špaldové či žitné mouky
533g vody – tj. 800g mouky / 1,5 = potřebná voda
….nechám to chvíli hnětat….a pak přidám:
4g mořské soli
4g chlebového koření
semínka slunečnicová, sezamová
slunečnicový nebo sezamový olej – dávám takový malý čajový kalíšek
a je-li uvařená rýže, tak pak přidám i rýži dle libosti, ale také ne nijak přehnaně moc
….a pak opět hnětu…cca 3-5min.
Pak vyndám hnětače a nechám 2-3h kynout při 25-30°C.
Po té vyjmu nádobu s chlebem z pekárničky a dám ji do parní trouby, přikryji víkem a dělám ve 100°C paře 1h50min.
Vím, parní trouba je elektrická, což není z hlediska MB košér, ale nelze měnit všechno hned.

No a kvásek opět dokrmím – 130g dvouzrnky + 100g vody, smíchám vařečkou a na mírném topení nechám vykynout k víčku (cca 4h), pak uzavřu a dám jej do ledničky, kde by měl týden bez krmení vydržet.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 24. Listopad, 2007, 18:04:10 »

Ne  Cool
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
0 0
« Odpověď #41 kdy: 26. Listopad, 2007, 11:52:32 »

giorgino: soja by se opravdu nemela jist vic jak 2x tydne. Pri hojnem pouzivani muze dokonce pusobit negativne na muzskou potenci Nenene
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 26. Listopad, 2007, 14:54:13 »

mam to brat jako vtip neb ovazne? Eek  jim tofu skoro kazdy den....taky chci mit jednou potomky!! Cry Grin
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
0 0
« Odpověď #43 kdy: 26. Listopad, 2007, 15:25:31 »

Bohuzel to neni vtip.  Huh? Krom toho zrovna tofu neni ze sojovych vyrobku ten nejlepsi. Soja je nejlepsi bud ve forme tempehu, nebo natta. Pripadne varena s kombu. Kazdopadne, zkus prostridavat s hrachem, cockou a fazolkami a pokud nejsi zaprisahly vegetarian(nebo "jangac"), tak nejaka ta ryba s citronem, taky neuskodi On Fire
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 26. Listopad, 2007, 15:26:28 »

Vlkosi, vtip to fakt neni. Jednak tofu je vhodnejsi spise na leto, v zime se moc nedoporucuje, je jinovejsi. Dale neni vhodne tofu na sladko, ale to urcite vis (kdyz nemusis mit lecebnou MB a sem tam treba na navsteve neco z tofu nasladko snis, tak to asi nebude tragedie), ale je dobre si to uvedomit. Nicmene zase se nestresovat. Zkus zaradit misto tofu nejake lusteniny, vzdyt je jich hoden druhu ! Nebo sem tam ten tempeh, natto, seitan... a hnedka nebudes jist jednostranne. Je dobre ty suroviny stridat.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení