Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 36880 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 27. Listopad, 2007, 09:49:28 »

ok..diky. snazim se jist lusteniny denne,ale porad sem takovy unaveny.byl sem zvykly jist maso a mlecne vyrobky denne,a temer kazdy den sportovat-je pravda ze zacinam,tak to bude jeste chvili trvat nez se vse vychyta Smiley maso jsem chtel prestat jist uplne,ale kdyz se to obcas doporucuje tak si rybu sem tam dam...diky za rady Cool
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 27. Listopad, 2007, 10:41:46 »

No já si pořád u té přeceňované duležitosti bílkovin nejsem jistý.
I když jsem hodně cvičil, tak jsem nejedl nějak extra bílkovin než se v makrobiotice doporučuje a nějakou úměru mezi bílkovinama a únavou a tvorbou svalů jsem nevypozoroval.
Prostě mi síla, energie rostla podle toho jak jsem cvičil a dobře jedl a ne podle toho kolik jsem do sebe nacpal bílkovin.
Kushi někde píše, že běžnému člověku stačí denní dávka jedné polévkové lžíce uvařených luštěnin, což takhle málo skoro nikdo z nás asi nejí, nebo ano?
Já jednu dobu vyřadil na měsíc luštěniny a tofu,tempeh,natto, ryba produkty úplně a stále jsem se cítil tak nějak stejně. Ale těžko se ty malé nuance asi dají vypozorovat a nebo na to nemám vypracovanou intuici.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #47 kdy: 27. Listopad, 2007, 12:04:20 »

Co já mám vyčtené, tak než tělo začne dostatečně zpracovávat energetickou mb stravu, respektive rostlinou stravu, také to nějaký čas trvá. Léta bylo tělo zvyklé na maglajs, takže teď je asi trochu šoku z toho systému....takže je nejspíš z toho řádu v počátku utahané, než si navykne.  Very Happy
Přirovnal bych to k prvňáčkům, když začnou chodit do školy.... Grin
Myslím si, že důležité je nezapomínat na důkladné žvýkání....za tímto podceňovaným faktem je skryto hodně.
« Poslední změna: 27. Listopad, 2007, 12:06:02 od Petr Toman » Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #48 kdy: 27. Listopad, 2007, 14:49:37 »

Je pravda, ze pri prechodu telu nejakou dobu trva, nez se neuci vsechno spravne travit - hlavne v zavislosti na tom, jak spatne jsme zili predtim. Kazdopadne unava nema s bilkovinama nic spolecnyho. Unava vychazi ze zpracovani sacharidu. Pokud je telo zbaveno vetsiny jednoduchych cukru, na ktere bylo zvykle predtim, tak se najednou musi vic namahat a nez to vsechno zmakne, tak je nejakou tu dobu unavene. U me ta doba byla asi dva az tri mesice pocitve MB, nez unava zmizela. Ted uz leta nemam s energii zadne problemy  On Fire
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 27. Listopad, 2007, 16:14:34 »

Ja mam tu zkusenost, ze nejvice jsem byvala unavena po takove ceske klasice, jako  napriklad svickova s knedlikem, knedlo-vepro-zelo atd. Navic mi po takovych jidlech bylo i zle. Takze unavu po MB jidlech nepocituji.
Zaznamenáno
ja.omen
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #50 kdy: 30. Listopad, 2007, 23:21:19 »

so zatatymi zubami som sa preluskala az na koniec, ALE nenasla som nic o tom, ako zacat s mb, ako sa vyvarovat chyb a tiez mi chybali  odkazy na literaturu a skusenosti inych spolustolovnikov atd..

navrhujem tuto stranku premenovat : preco nezacinat si nic s mb

a s nazvom - jak zacinat s mb - otvorit novu rubriku este raz
Zaznamenáno

ja.omen
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #51 kdy: 03. Prosinec, 2007, 07:17:52 »

Všetkým začiatočníkom v makrobiotike odporúčam prečítať najprv aspoň niektoré MB knihy, aby pochopili teóriu a vesmírne zákony - pozri téma Moje makrobiotická literatura. 
No a potom  navštíviť kurz .  Na vlastné oči vidieť a chutnať tie krásne taniere, absolvovať príjemné cvičenia . Radiť sa dá aj tu, ale len v detailoch tí, ktorí majú aký - taký základ.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #52 kdy: 03. Prosinec, 2007, 10:11:01 »

Já s makrobiotikou taky na začátku dost zápolila, ale až na kurzu jsem pochopila a ochutnala co mb vlastně je. Knížky jsem sice měla nastudované, ale ty byly od vlastní praxe daleko. Potřebovala jsem to vidět a ochutnat. Nyní po několika letech jsem udělala vlastní stránky s fotkami a recepty, což může ve vaření začátečníky dost inspirovat.

http://makrobiotika.aspone.cz
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #53 kdy: 03. Prosinec, 2007, 10:33:28 »

Já s makrobiotikou taky na začátku dost zápolila, ale až na kurzu jsem pochopila a ochutnala co mb vlastně je. Knížky jsem sice měla nastudované, ale ty byly od vlastní praxe daleko. Potřebovala jsem to vidět a ochutnat. Nyní po několika letech jsem udělala vlastní stránky s fotkami a recepty, což může ve vaření začátečníky dost inspirovat.

http://makrobiotika.aspone.cz

Mohu vědět, u koho jsi absolvovala kurz? Koho bys doporučila? Jsem ve fázi, že jsem přečetl asi sedm knih, ale na kurz se teprve chystám. Děkuji.  Wink
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #54 kdy: 03. Prosinec, 2007, 10:47:55 »

První kurz u paní Průchové (2000), pak pár u Milana Dvořáka (2002,2003,2004). Rozhodně jeď na kurz kde absolventi sami vaří pod vedením instruktora. Taky jsem zažila Rosťu Beránka na Předvánočním kurzu v Dobrušce a to asi bylo nejlepší. Nyní jsem dost v kontaktu se Strnadelovou, ale ta kurzy pořádá myslím jen jako přednášky. Kdybych já teď volila kam jet, zkusila bych Rosťu nebo paní Lužnou. Její 'Nedělní vaření' se mi moooooc líbí.
Zaznamenáno
Rosta
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #55 kdy: 21. Prosinec, 2007, 10:27:37 »

Vánoční přání nejen pro čas vánoční.

Čas se neustále zrychluje a všeobecný chaos má snahu vtáhnout do svého mlýna nevědomí stále více obětí.
Jak se nenechat polapit?
Uvědomit si řád.
Polapen je ten, kdo nemá víru v pravdivost prvního vesmírného zákona.
Usilovně pracovat na své intuici a s pokorou děkovat za všechny DARY, které od Stvořitele denně dostáváme.
Přicházející změny budou přicházet v stále kratších intervalech a správnou odpověd je nutno hledat v sobě samém.

Přeji Všem HLEDAJÍCÍM hodně štěstí v podobě Boží milosti, zdraví a zdaru na jejich cestě.

Rosťa Beránek

Zaznamenáno

Rosťa
maya
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 07. Březen, 2008, 15:55:16 »

ahojte vsetci

tiez by som prijala radu ako na to chapem ze su pre aj proti chcem to skusit ale nechcem si znicit zdravie a telo
neviem ako mam zacat ktoru knizku prvu chytit do ruky

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #57 kdy: 07. Březen, 2008, 16:19:03 »

Já bych osobně chytil jako první třeba Strnadelovou - Radost z jídla.
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #58 kdy: 11. Březen, 2008, 10:59:20 »

Ahojte všichni Smiley,zacinam s makro ke ktere uz jsem se uplne odhodlala a verim v to ze mi to vydrzi a ne tak jak v predchazejicich pokusech Cry  a chtela jsem se zeptat na par veci...abych pravdu rekla tak bych rada i trochu zhubla protoze po stravovani se vsim moznym a prejidanim se jsem trosku pribrala vubec nijak vyraqzne ale necitim se...mohl by mi nekdo poradit?nebo spis vase zkusenosti s makro?jaky to na vas melo vliv?v zacatcich?diky mooc  Wink
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #59 kdy: 13. Březen, 2008, 18:14:43 »

Je tady někde téma Jak zdravě přibrat s makrobiotikou Smiley
Většina makrobiotiků řeší přesně opačný problém...
Podle mě to ani nejde, aby člověk měl při MB nadváhu.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení