Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 35380 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Chiquita
Full Member
Pohlaví: Ženské

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #60 kdy: 13. Březen, 2008, 19:02:18 »

To je fakt...mysllim ze uz jsem na to prisla Embarrassed
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #61 kdy: 13. Březen, 2008, 19:07:54 »

Jeste jak jste s makro zacinali?co na to okoli a tak?jako ruzne narazky proc to delate....
ja opravdu teprve zacinam jsem v prvnich tydnech...diky za kazdou radu protoze ve svem okoli nikoho kdo papka podle makrobiotiky neznam i nejakou knizecku pro ty kteri zacinaji?ktera je asi tak nejlepsi mam prectenou od p.Strnadelove Radost z jidla zatim....dekujiii Smiley
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 14. Březen, 2008, 10:21:59 »

Chiguito,já myslím,že nejlepší způsob jak zhubnout,je přestat řešit,že chceš zhubnou a posunou myšlení z materiální úrovně k duchovní.Zkus to celý měsíc vůbec neřešit,nevšímat si toho a zabavuj se tím,že si budeš pečlivě učit a vychytávat MB talíř.Tělíčko si denně mazej olejem(výborný je pupálkový),odvádí to škodliviny,pomáhá to trávení....,a nejlépe denně chod na dlouhé procházky do přírody.Za měsíc se zvaž a pokud to budeš dodržovat,věřím,že budeš koukat!At se ti krásně hubne!!
A s okolím problémy nemám,protože se za MB nestydím,Jsem hrdá,že jí tak pečlivě(ne striktně)dodržuji.Hloupé narážky dělají hloupý a líní lidi,aby si před sebou ospravedlnili své konzumní a sobecké postoje a chování a ti mě nezajímají..Není umění jít se stádem,ale zastavit se a položit si otázku-proč a kam s tím stádem vlastně jdu???A to může to stádo značně znepokojovat:)Hezký den!
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 18. Březen, 2008, 21:32:49 »

Ahojky Very dekuju ti mockrat za odpoved urcite mas pravdu Wink
hned oded dneska se budu moooc snazit Smiley a ten pupalkovy olej natirat?a je jedno jaky nebo tendle je opravdu lepci?zkousela jsi ho i vnitrne?docetla jsem se ze pusobi pozitivne na celkovy zdravotni stav... Cool

A ohledne toho kda na to ma jaky nazor...nebudu nazory takovych lidi brat moc navedomi musi na to prijit sami...
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #64 kdy: 19. Březen, 2008, 10:55:58 »

Ahojky Chiguitko,v ajurvédě je nejvhodnější pro všechny typy lídí sezamový,já mám moc citlivou pokožku a vychytala jsem si,že pro dlouhodobé užívání mi vyhovuje víc pupalkový.Zkoumej,určitě najdeš ten svůj.Mažu se každý ráno,od hlavy dolů krouživými pohyby,na končetinách dlouhými tahy,olejem nešetřím a pak se hned krátce osprchuji.Prý je výborné mazat ho i do vlasů a poté je pečlivě umít šamponem,což já nemůžu,jelikož mi z mládí zůstali dredy a už bych to nevymyla Smiley Dědek kořenář(Břéta Nový)si dává každý den nalačno lžíci pup.oleje na pročištění,ale Honza Zerzán zase říkal,že žádný olej by se neměl požívat za studena,že je nestravitelný a prdí se po něm Very Happy Tak nevím,já si dám na lačno radši teplou vodu ;)Měj se krásně!!!
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 26. Duben, 2008, 19:46:22 »

Ja jsem zacal s makrobiotikou v lednu tohoto roku,kdyz mi kamarad poradil jak se zbavit zlucnikovych kamenu - ocistou jater a zlucniku.Tomu prave predchazela mesicni príprava makrobiotickou stravou.No a ono to zafungovalo,to jsem uplne valil oci Eek a zjistil jsem ,ze MB prinasi i dalsi pozitivni ucinky,lepe se mi vstava,lepe usina,lepsi nalada,pozitivni mysleni,zhubnul jsem ,prestali mi otekat nohy .....   tak jsem u toho zustal.Nevim jak dlouho mi to vydrzi,ale zatim me to moc bavi a porad si vymyslim ruzne dobrutky k papani  a take koukam,ze se da vytvorit fakt moc dobre jidlo,akorat jahly teda vubec nemusim !No a to jsem toho spoustu jeste neochutnal a vzdycky se tesim,co si zase koupim v BIO prodejnach.Zatim moc nechapu JING-JANG,nebo princip  chapu,ale nedokazi absolutne poznat co je co  a jak co cim vyparovat.Koupil jsem si dve knizky a premyslim o nejakem kurzu. Hodne se dovim take na tomto foru,ktere je moc fajn a je tu spoustu uzitecnych informaci.

Pa  Smiley
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #66 kdy: 28. Červenec, 2008, 21:13:01 »

Ahoj všichni milí nejmilejší,
chtěla bych se ještě vrátit k tomu Voštěpovi - zdravé děti - a takové ty maso-mlíko-cukr = to nejlepší.
Jsou lidi, co se živí uzeninami, jak je rok dlouhej, tak nesní jediné ovoce a nebo zeleninu, kouří a dělají všcko proto, aby se zlikvidovali v rekordním čase ---- a teď to přijde ---- jsou fit a štíhlí, u doktora byli naposledy před pěti lety a dožili se 95.. Není to jen jeden člověk tohoto stravování, kterého jsem potkala - takoví lidé prostě jsou.
Tím bych chtěla jen poukázat na to, že se správnost stravování nedá posuzovat jen podle pěti lidí, ale podle většiny. (Vím že jsem popsala extrémní případ a že jich mnoho není, takových s tímto životním stylem, ale chtěla jsem jen navést na myšlenku, která mě při čtení tohoto tématu napadla).
Podívejme se tedy na většinu makrobiotiků. A pak se podívejme na většinu maso-mlíko-cukro-vejcožroutů..
A teď ať Voštěp mluví.

Prostě podívejte se na to z pohledu jak to dopadá a jak se co vyvíjí u většiny lidí, co papají podle drVoštěpa a pak na tu druhou stranu. A je to jasné.
Jsou lidi, co jedí všecko a nezdravě a jsou jako rybičky, jsou lidi, co jedí rádoby zdravě a jsou na tom hůř než ti první, a jsou mbtici, co jsou nervní a protivní a protiřečí si, jsou různý lidi a nejde to brát podle jedhoho člověka, ani podle deseti, ale podle tisíců.

A to že žijeme v 21. století znamená, že máme jíst maso a vejce s dobarvovanými žloudky, geneticky zdeformovaný kde co a hlavně buchty a jogurty? To je hloupost.
Zase - podívejte se jak dopadá ta většina!!!!!
Já nechci dopadnout jak většina duchodců - nateklé nohy, fleky po těle, nadváha, průser na každým rohu, nebudu to popisovat dodetailu, všichni víme o co jde.

Děti makrobiotiků jsou zcela normální, zcela vpořádku a bez problémů. (Zase většinou).
Děti těch drVoštěpů jsou hyperaktivní, věčně přežraní, znudění, protivní, agresivní, mají alergie, astma, vyrážky všeho druhu, nechodí pravidelně na záchod, --- zase většina..

Kdyby ta strava co propaguje ten chytrý pán, tak by ta většina přece vypadala jinak, ne?Huh?

A co to mele o té možnosti volby?? Co je to za blbosti??? To mi totálně ušlo, co tím jako chce vyřešit.. takže my necháme svoje děti, aby si dojebali zdraví, protože budou chtít papat to, co ostatní děti a pak je budeme napravovat a zvykat na nové chutě.. výbornej nápad a ještě do nich nasypeme Marťánky (ty vitamíny) a na Mikuláše tunu sladkého, pak jim namažeme vyrážky a dáme přášky proti hyperaktivitě, průjmu a pak proti zácpě, pak betakaroten na dobré opalování, pak třeba ještě další nepotřebné humusy..

Já jsem se rozohnila.. promiňtě mi tu peprnost. Nechala jsem se unést.

Ať mi DrVoštěp řekne, z čeho jsou ty civilizační choroby, ať mi řekne kolik seminářů měl na vysoké o stravě a jejím vlivu na tělo a nemoci a zdraví, ať mi poví co ho bolí a kde ho píchá - nechce to říct jen tady, protože by to znamenalo aby uznal chybu, tady se bude chvástat "zdravím" a se sousedem pak probírat žaludeční vředy a problémy se stolicí, prostatou, vypadáváním vlasů.. no jo.

Mě mb pomohla  a to na ní nejsem ještě úplně stoprocentně a ne zrovna nejdýl.. Přesto za ní stojím. A dala bych ruku do ohně. Rozhodně bych ale nedala ruku do ohně za různé medikace, masožravce a "zdravá vejce".

Hodně síly a výdrže makrobiotikům .. ale to jim nemusím přát, mají toho dost.. žejo:-)
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #67 kdy: 28. Červenec, 2008, 23:02:28 »

Promin Elvisko ze se tady do toho vkladam ....
ale mysllim ze kazdy to ma jinak kazdy potrebuje pro svuj zivot neco jineho ano jsou i taci co nepotrebuji drzet striktne mb a jsou v pohode fit zdravi maji to podle meho urovnane v hlave maji rozum jedi s rozumem nic neprehani a jini(jako treba ja) maji s timdle problem a snazi se s tim nejakym zpusobem vyrovnat.
dostanou se do tohoto stavu pomoci neceho jineho treba meditaci nebo jsou zkratka vyrovnani!maji uz neco zaziteho myslim v predchozich zivotech treba a tak je to tak nerozhodi a nebo naopak...
muze se stat ze najednou se jim neco prihodi onemocni ale myslim ze jsou dostatecne vysoko na to aby zjistili co za to muze a snazili se jist zdraveji...
taky jsou tu ale takovi kteri se cpou cpou a cpou a jdou niz niz a niz...ale tem mnohdy pomoct nejde...
kazdy jsme prece jini vzdyt to vidis vsude kolem sebe at uz je to chovanim postavou vzhledem a podle toho kazdy potrebuje neco jineho.
ikdyz je pravdou ze drive se v podstate mb jedla nebo spis jedlo se co bylo doma ale postupem casu a techniky...
netvrdim ze je vsecicko koser to urcite ne ja za sebe nemuzu rict ze jsem mb ale snazim seprotoze citim ze je to moje cesta ale stejne nemuzu nikomu jinemu rict ikdyz vidim ze by potreboval pomoct se zdravim a huntuje si ho kdovi cim ale tak to uz jsme trochu nekde jinde
a myslim ze soudit nekoho pro neco je zbytecne a tobe to nepomuze k nicemu a nikam ikdyz se snazis mb ...nenni to jen jidlo Wink
snad se kvuli nicemu neurazis Wink
preju krasny veer a zitra prekrasny den Grin dancing
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #68 kdy: 29. Červenec, 2008, 08:57:28 »

Děkuji za přání :-) Tobě taky pěkný den..
Neurazím se protože nemám proč. Souhlasím s tím. Já jen řekla svůj názor, do nikoho se nevkládám a nehodlám nikoho poučovat, jen jsem se projevila k tomu co se tady povídalo.
Chápu že jsou lidi, kterým je fajn i po uheráku a tak to nemusí řešit - také do nich nepatřím - ale jak říkáš - je to každého věc. Jen jsem přispěla tím, co mě přimělo kdysi k zamyšlení a co si myslím že je tak.
Kdybych byla fit na mlíku, vejcích a masu třikrát denně, taky bych to neřešila a nezabývala se tím. Každej svýho dortu krůjcem.
Pac a měj se hezky.. ať se ti daří. Elvís
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 29. Červenec, 2008, 10:16:49 »

presne tak Wink
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #70 kdy: 29. Červenec, 2008, 21:44:06 »

Smiley
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 08. Září, 2009, 19:40:25 »

Ahojte Vsichni Very Happy

Obracim se na Vas zkusene po doporuceni Neona s nekolika otazeckami..
predne:

Co rikate na cervene vino a pivo..samozrejme v primerenem mnozstvi..jsem spise jin a do MB pred tremi mesici jsem se stravovala takrka jen jin..na pivo mam chut jen ve velkem horku, ale to vinko mi nejak od jara do podzimu cervene v podobe decky sedelo a v zime jako svarak:-) Snad mne nebudete mit za alkoholika..ale skoro pul zivota jsem zila na Morave,..tak se to asi podepsalo;-)

Co rikate na kavu..vim, jak to s ni je, ale jeji chut mi prijde jakoukoli vitakavou nenahraditelna..mozna je to spise mou hypotenzni konstituci..spolu se sojovym mlekem.

Co rikate na soju..k ni je toho hodne, ale jen mne zajima jeji vztah k neplodnosti ze..nema se nic prehanet, ale uplne se ji vzdat? Chutna mi sojovy dezert s zele..asi bude sladky..;-(

Poradte tip na cela zrna v pozdnim lete - varim rano jahlovou kasi a k obedu ci veceri sahnu bud po jecnych kroupach, kerndotu, ryzi nebo bulguru..Pohanku si nechavam na zimu a tak mne ted nejak prechazi fantazie..

Dekuji vsem za mile rady,
s pozdravem,

Kaminek:-)

Zaznamenáno
ole
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 19. Únor, 2010, 20:37:29 »

Dakujem panu Dr. Vostepovi za jeho rozumne a zrele nazory. Pomohli mi  zorientovat sa a urobit si vlastny nazor. Velka vdaka!!!!!
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #73 kdy: 20. Únor, 2010, 10:40:06 »

ole, ty myslíš postavu z pohádky Lotrando a Zubejda? Toho dřevorubce?
« Poslední změna: 20. Únor, 2010, 13:58:33 od giorgino » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #74 kdy: 20. Únor, 2010, 14:23:46 »

aha, tady psal nějakej Dr. Voštěp. pěkně stará diskuze teda. totiž v té pohádce byl jistý dřevorubec DrVoštěp a jmenoval se DrNec. A hlavička pan Svěrák napsal scénář, ke kterému použil dvě různé pohádky od Čapka. Takže přišli týpci z cizinci a scháněli nějakého doktora (Dr) a narazili na DrVoštěpa DrNce. Zedníček, kterej hrál postavu dřevorubce, měl dobrý hlášky, a tak jsem myslel, žes myslel tu postavu z pohádky. No to je jedno.
« Poslední změna: 20. Únor, 2010, 14:25:23 od giorgino » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení