Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Jak na makrobiotiku při cestování, bydlení na kolejích, sportu, ...  (Přečteno 5731 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Foxiva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 19. Únor, 2008, 09:57:08 »

Ahoj,

se znovuobnovením makrobiotiky zatím koketuji. Dělali jsme ji, od mé první třídy asi 6 let pocitvě, pak nás to začalo nějak udolávat, hlavně kvůli přechodu na střední školu, věčné trávení života v kuchyni, spory ... a pod. Cítím ale, že MB je opravdu to pravé pro mě, od té doby, co jsme "skončili" mi nastaly kožní problémy, které stále trvají (což je evidentně jasné znamení pro návrat k MB - když to tak sleduji připravila jsem pro svoje tělo opravdu šok - skočit z MB ráje na mainstreamovou stravu (navíc ještě velmi neukázněnou nadkonzumaci) Roll Eyes )

Ale hlavní dilema pro mě je to, že velmi ráda cestuji, jsem venku i více týdnů a nějak si nedovedu představit kuchtit dýni (a tahat se s tím na zádech Wink ) a rýži natural v kotlíku na ohni ... A také vařit MB v polních podmínkách na koleji mě dost odrazuje ... A v neposlední řadě jsou to také studentské finance (a studentský "kulturní" život, co mi bere trošku vítr ze zad, řekla bych, že je to v celku luxusní záležitost, dopřát si MB ...

Tak prosím, poraďte, jak na to, kde vzít motivaci (hlavně jak si odříct pravidelné sedánky v hospodě s pivem a přáteli - ale to mi bude opravdu chybět), "cestovní" jídlo, jak vařit na koleji ....

Uf uf  Eek

Díky Ynja  Cool
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Únor, 2008, 16:34:07 »

Já ti poradím. Vykašli se na to. A za pár let se znova zamysli, pokud by ti MB ještě něco říkala, jestli už nadešel čas se do toho pustit.... Cool
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Únor, 2008, 17:43:40 »

No mě můj zdravotní stav "dohnal" k MB i přes to, že bydlím na kolejích. A nevidím to jako takovou hrůzu. Vždyť čekání v menze mi zabere zrovna tolik času jako vaření. Ze začátku to byl pro peněženku šok, to je pravda. Ale teď když si naopak myslím, že je to levnější než strava a celé živobytí "normálního" člověka. Vždyť kroupy, čočka a hrách je to nejlevnější co v obchodě najdeš a rozhodně to zasytí více než klasická porce v menze. Já se ve všem snažím hledat něco pozitivního. Pro mě MB spíše investice do zdraví než utrácení peněz. Někdo investuje tak, že chodí preventivně k lékaři a preventivně berer vitamíny já zase pomocí MB. Záleží jen na úhlu pohledu ke kterému se přikloníš.
Zaznamenáno
Foxiva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Únor, 2008, 18:10:42 »

No mě můj zdravotní stav "dohnal" k MB i přes to, že bydlím na kolejích. A nevidím to jako takovou hrůzu. Vždyť čekání v menze mi zabere zrovna tolik času jako vaření. Ze začátku to byl pro peněženku šok, to je pravda. Ale teď když si naopak myslím, že je to levnější než strava a celé živobytí "normálního" člověka. Vždyť kroupy, čočka a hrách je to nejlevnější co v obchodě najdeš a rozhodně to zasytí více než klasická porce v menze. Já se ve všem snažím hledat něco pozitivního. Pro mě MB spíše investice do zdraví než utrácení peněz. Někdo investuje tak, že chodí preventivně k lékaři a preventivně berer vitamíny já zase pomocí MB. Záleží jen na úhlu pohledu ke kterému se přikloníš.

Ja vim, ale MB neni jen o cocce, hrachu a kroupach ... clovek nad tim musi premyslet, co a jak zkombinovat .... , MB  neni jen o strave ...a k doktorum nechodim, jsem zdrava, vitaminy a prasky neuzivam ... "jen" mam problemy s akne (coz si myslim, ze je nejcastejsi znameni tela, ze neco nefunguje tak, jak by melo) a tak premyslim, jak to vsechno zkloubit zkratka ... No, tak se chci zeptat, jak to tedy na koleji delas? Bydlis sama na pokoji? Mas cas nekam chodit? A jak jsi to provedla s prateli? Myslim tim, jak jsi jim vysvetlila co a jak a proc a jak jsi jim odolala v jejich narazkach a pod. ?

Diky
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Únor, 2008, 20:34:13 »

Já jsem sice začátečník, takže mi kuchyňské práce zaberou o něco více času, ale zjistil jsem, že mě ten čas v kuchyni, při příjemné hudbě, s příjemnou společnicí a zaobíráním se zajímavých MB souvislostí při přípravě jídla, mnohem více uspokojuje, než sednout před internet nebo civět na TV. Po práci se vždy snažím alespoň o půlhodinovou procházku v přírodě a pak se s chutí postavím do kuchyně a považuji to, jakoby má procházka pokračovala, respektive, že i doma dělám něco smysluplného pro sebe. Wink To je taková má malá filozofie. Very Happy
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 20. Únor, 2008, 14:02:09 »

No to samozřejmě není jen o čočce, hráchu a kroupách. To by byl asi hazard živit se jen tímhle. Ale tou větou jsem jen chtěla naznačit, že není zas taková pravda, že je to tak šíleně drahé, aby si to nemohl dovolit student.... Kamáradi byli v poho. Nic jsem jim nevysvětlovala a ani nikomu nic nevysvětluju. Nevím proč bych měla  Wink Bydlím společně s přítelem, takže si to mezi sebe zadělíme. A při MB se dá cestovat úplně v poho. Alespoň já v tom nevidím žádný problém...
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 20. Únor, 2008, 14:06:24 »

Ještě k těm narážkám: skuteční přátelé tě podrží, ať děláš co děláš (samozřejmě v rozumných mezích). Takže já jsem asi obklopená dobrými lidmi, ale narážky jsem nikdy žádné nezažila, ani "rýpavé" otázky. Prostě nic. :-)
Zaznamenáno
genna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 21. Únor, 2008, 13:41:42 »

Problem s akne se da nejrychleji a nejlepe vylecit uplne zdarma,pustem.Kuze se cisti jako prvni,a tak nekolik dnu pustu,a je to pryc.Zalezi kolik kdo snese.ja mel vyrazku na kuzi leta,a po dvou dnech pustu to zmizelo.
Da se to resit nekolika jednodennima pokud clovek vic nezvladne,jinak samozrejme idealni je alespon 3 dny,za chvili znovu.

Potom dalsi lek zdarma je urina,zvlast ucinne na kuzi,potirani tyden starou nebo napul odvarenou moci,nechat 20 min.pusobit.
samozrejme piti je take dobre,alespon v redene forme,kvuli lecivym informacim,ale i tak to procisti jatra,a pak se kuze vycisti.a kdyz ne makro,tak alespon ne mleko,to je na akne horsi nez maso.

Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 21. Únor, 2008, 14:12:18 »

Ahoj Foxivo.

Ja nez jsem potkal MB, tak jsem byl na kolejich. 2x-3x tydne na piva a tak podobne..

Ze zacatku si kamaradi mysleli, ze si delam srandu, ale casem si zvykli,
ze jsem prestal jist maso a ze si najednou dam jen jedno pivo a tak podobne..
..Nakonec ke me chodili i vecer na polivku :-)

Proste zalezi jak se k tomu clovek postavi. Vareni me urcite vyslo levneji
nez chodit na menzovni blivajz.

Tim chci rict, ze se prejit na MB pri studiu i akcnim zivote da. Ze zacatku si toho
ani okoli tolik nevsimne. Ze uz nejis sladke, ze jdes ven jen jednou tydne atd..

...
Kazdopadne preji hodne stesti ve Tvem snazeni Grin
Zaznamenáno
Chiquita
Full Member
Pohlaví: Ženské

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 25. Březen, 2008, 11:01:18 »

Ajuj jak to delate treba ve skole?s obedama?
tady nemam ani zadnou moznost si neco zalit vrelou vodou a navic myslim ze by tohle mi spoluzaci opravdu nepochopili Cry
kdyz koncim bzo tak je to neni problem dojdu domu a neco ukuchtim ale jsou i dny kdy jsem ve skole dyl...
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 25. Březen, 2008, 11:09:01 »

Ve skole to musis resit asi stejne jak v praci.. Taky jde o to, jestli jsi na stredni, nebo jen na vysce. Na te stredni je to o dost tezsi.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Březen, 2008, 11:45:50 »

Chiquita já se obávám, že tam to ani moc jinak řešit nejde, než tím, že si člověk nosí vlastní jídlo sebou. Ale pokud je ti to trapné jíst, tak to fakt nevím jak to udělat. Jen vím, že čím dýl to jíš, tím víc ti je ukradené okolí. Takže bych to zkoušel pomaloučku odbourávat problémy s okolím a posouvat si tu hranici.
Já jsem ve svých MB začátcích na střední vždycky jedl polystyreny (racio chlebíčky) + syrovou zeleninu. Což není vůbec ideální, ale v té době jsem nevěděl co a jak a ostatní si zvykli, že nejím uplně normálně a rychle to akceptovali a byla z toho nakonec sranda, jaký druh racio si to dneska vytáhnu a sportovci mi uždibovali Smiley
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Březen, 2008, 14:32:15 »

souhlasim s neonem, po urcite dobe ti fakt prijde ukradene, jak se na tebe ostatni divaji (a premysleti nad tim, co si asi rikaji). taky studuju VS a s praktikovanim mb nemam vubec problem. nejlepsi je, rano doma posnidat (driv nez na 8 urcite nechodis), vzit si malou svacu s sebou(zbytek od ranni kase se zeleninou, ryzove koule, sushi, placky,... fantazii se meze nekladou. jen moc nedoporucuju pikles Grin no a na veceri si uz neco 100% makro uvaris. myslim, ze je to hodne o organizaci. ja mam tu vyhodu, ze bydlim 10min od skoly, ale pokud bydlis na kolejich, tak to asi taky nebude na opacnem konci mesta. preju hodne stesti a optimismu, jak se rika, kdyz se chce, vsechno jde! a pri mb navic s usmevem Potlesk
Zaznamenáno

Chiquita
Full Member
Pohlaví: Ženské

276071646
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Březen, 2008, 15:50:15 »

Jeste chodim na stredni snidane si nosim sebou(vetsinou nejakou kasicku) Grin to uz si ostatni skoro zvykli to je v pohode spis jsem myslela ty obedy ale mas pravdu Leni kdyz se chce tak vsechno jde  Smiley
mi nevadi ze maj ostatni treba jiny nazor ale nemam rada kdyz mi nuti neco jineho nebo spis nedokazou pochopit ze to jde i jinak...
jo a jak je to s bilkovinama?k obedu jen trosku?nebo vubec?a spis je zarazovat na veceri?cetla jsem ze je treba je nechat dlouho v klidu stravit takze spis pres noc?  Eek
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Březen, 2008, 16:12:15 »

Já nák pořád nechápu proč by se někdo měl stydět za to,že dělá něco jiného,jinak.Vždyt je to krásný se odlišovat a nebýt stádo,ale osobnost Afro
Foxivo
My cestujeme hodně a bereme si s sebou WARku(malý vařič),hrnec,4 lžíce,nůž,vařečku a prkýnko,jáhly,krupici,tempeh,červenou čočku,pohanku,kuskus,vločky,sejtan,do malých pytlíčků řasy,sůl,směs semínek a gomaiso,do malinkých skleniček sojovku,miso,sezamový olej,pikles a kysané zelí.Uvařím si dvě sklenice rýže a sklenici fazolí.Pro jistotu berem kilo mrkve a cibule.Když se věci naskládají i do hrnce,vejde se to do malého batohu.V vesnicích smlouváme,aby nám lidičky prodali něco ze zahrádky(často dají zadarmo a ještě poděkují za pokec),ve městech hledáme zdr.výživy a přikupujem potraviny,popř.zeleninu.V přírodě sbíráme divoké byliny.Takhle se dá pohodlě cestovat i týdny,jen nevaříme 3x jako doma,ale 2x denně.Dražší mi to rozhodně nepřijde,MB je umírněný způsob života a dost se ušetří na požitcích konzumního světa.Ale když se rozhodneš,musíš do toho jít naplno,v MB je polovičatost nebezpečná,to je lepší to nerešit vůbec.Držím palečky!!!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení