Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  
Autor Téma: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem...  (Přečteno 34147 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
El
Host
1 0
« Odpověď #120 kdy: 15. Březen, 2012, 10:10:11 »

Ahojte,
my jsme na mb prechazeli spolu,takze tenhle problem jsme resit nemuseli..
Ale me by teda vadilo,kdybych si varila mb pro sebe a partner by to ani neochutnal. Dalsi veci jsou zdravotni potize,ktere vetsina lidi ma(at uz to je jen caste nachlazeni,alergie,bolava zada nebo neco vaznejsiho),tak me by asi nejvic vadilo divat se na to,jak si jeste prihorsuje.. No a pak je tu pro me jeste dulezitejsi vec a to je,ze takhle krmim nase dite..takze by me rozhodne zajimalo jak by se dival na tohle a jestli by me podporil nebo mi snahu podkopaval..jak se casto stava. Vim,ze vy zatim dite neplanujete,ale i tak je podle dobry mit tuhle otazku vyresenou,protoze deti prichazeji i nahodou nebo proste poskoci cas a budete rodinu uz chit..
Co se tyka rychlosti prestupu na mb je to podle me hodne individualni,nekdo se s tim vsim ztotozni rychle nekdo pomalu.takze hlavni je ridit se sam sebou..
A taky je dulezity mit to sam v hlave srivnane-proc to chci delat a co to pro me znamena..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #121 kdy: 15. Březen, 2012, 11:17:12 »

Ahoj El,
tvůj příspěvek příjde vždy v pravou chvíli. Moc ráda je čtu. Je fajn, že jste na MB přecházeli postupně. Ani nevíš, jak by mě s někým bavilo dělat MB, ale zatím jsem přítele nenašla. Snažím se propašovat tuhle stravu trochu k dětem mé mladší sestry, ale prostě oni to nepřijímají. Nela včera dostala se mnou trochu kuskusového rizota, mamka říkala, že jí to nechutnalo, když jí to dávala. Takže to vůbec nejedla. Zdenek sice dobře vaří, ale MB prostě ne. Tuhle jsem měla s ním trochu debatu, byli jsme doma sami, a on mi tedy řekl, že mi ten kuskus uvaří. Udělal z něj tedy oběd, já původně říkala, klidně kuskus se zeleninou, ale zbylo tam robi maso, tak ho do kuskusu zamíchal. Na ten kuskus mi odpověděl, zda to není odfláknutej oběd. Odpověděla jsem, že ne, i když vím, že tohle by se  hodilo spíše na snídani, k obědu má být i bílkovina. Dodala jsem ještě, že třeba ráno kroupy s mrkví snídáme. Tose už začal děsit, co je to za kombinace. Já už jsem pak nemohla, tak diskuse skončila. Děti papají na svačinu jogurty, na snídani chléb, k obědu co jim tatínek uvaří - je kuchař a vaří výborně, já jsem si od něho už vzala klasické jídlo, ale proč nechtějí pochopit MB, nevím a je  tosmůla. Takže jsem došla k názoru, že prostě není dobré se o děti "přetahovat". Tím slovem myslím dávat jim MB byť jen u babičky, třeba to ochutnají některé, ale přijedou domů a rodiče jim dají opět klasické jídlo, takže ta MB u babičky nemá prostě smysl. Přitom rodiče samozřejmě chtějí, aby děti byly zdravé, ale protě mě považují připadá mi to ještě pořád za exota. Nebo možná ne, ale prostě, když to chceš a chutná ti to, tak to jez, nenabízej to ostatním. Zkrátka jdou svou cestou. Jsem moc ráda, že web na aspone.cz je, že se Lenka toho ujala, stále ráda stránku prohlížím a je fajn, že recepty přibývají, někdo rád zkouší nové.
Jarka
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #122 kdy: 10. Říjen, 2012, 00:46:05 »

Zdravím, toto téma se nás velmi týká. Doma vařím makrobioticky, manžel doma jí co je a k tomu jí i řadu nezdravých věcí. Podsunutá literatura u nás nijak a nikdy nefungovala. Říká totiž: 'Nastuduj to, vař podle toho, ale do detailů mě nezasvěcuj'.
To, že mimo domov a i doma jí a pije hodně nezdravých věcí (sýry, maso, marmelády, mléko, černý čaj, kupované šťávy, vitamín C, ...) už prostě neřeším. Jak jste tu psali, nátlak nemá smysl. Myslím, že fakt, že s námi naši starvu jí a většinou si i pochutná je hodně pozitivní. Jsem za to moc ráda.

vitamín C - OMG kdo vam tohle řekl, že je nezdavý? Smiley jinak souhlas, natlak nema smysl a makrobiotiku jsem dodnes nepochopil.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #123 kdy: 21. Prosinec, 2012, 22:32:18 »

Ahoj Janku,
píšeš, že jsi MB nepochopil. Co na ní konkrétně? Pokud budu moci, poradím nebo i ostatní.
Jarka
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #124 kdy: 22. Prosinec, 2012, 05:30:20 »

vitamín C - OMG kdo vam tohle řekl, že je nezdavý? Smiley jinak souhlas, natlak nema smysl a makrobiotiku jsem dodnes nepochopil.

Autorka měla zřejmě namysli tablety apod. Vitamín C v přirozené formě (ovoce, kvašená zelenina, …) je pro organismus bezesporu nezbytný. Jak je to však s potřebou a vhodností syntetické kyseliny L-askorbové, na tom se neshodnou ani odborníci.
Kdysi před lety, když jsem ještě studovala aplikovanou chemii se zaměřením na farmaceutické substance, jsem narazila na zajímavý článek. Vědci nastínili problém zhruba následovně: jak jsou pro organismus využitelné vitamíny, když nejsou v přirozeném prostředí? Výsledek byl, že zřejmě nevalně. Zdá se, že velice důležitou roli hraje fakt, že jsou vitamíny přijímány spolu s vlákninou. Zlozvyky tu prospěšnost tablet ještě snižovali (např. kouření). Tento obor jsem opustila a dál jsem se o studii nezajímala, faktem však zůstávají dvě věci.
1.   Z léků si tělo nikdy nevezme vše, většina projde a dostane se do odpadní vody. Pokud si to dobře pamatuji, tělo si vezme kolem 40%..
2.   Tableta vitamínu C není pouze kyselina L-askorbová, ve všech lécích jsou takzvaná pojiva a plniva a další přídavné látky, které jsou pro tu danou sloučeninu potřebné k jejich stabilizaci, udržení homogenity, usnadnění dávkování (to jsou ta plniva a pojiva, 1 polévková lžíce se dávkuje lépe než 1 mikrolitr). I když je vitamín C jedna z těch látek, která nepotřebuje přidávat mnoho dalších látek, není špatné zamyslet se, co do těla s tou požadovanou látkou dostáváme.
Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #125 kdy: 13. Leden, 2013, 17:14:39 »

http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/vitar-vitamin-c-plv-100g/
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #126 kdy: 14. Leden, 2013, 17:37:24 »

No my jsme se s mým Honzou poznali oba jako vegetariáni. A já ze zdravotních důvodů (alergie, které už mě děsně štvaly :-)) jsem pomalu konvertovala k MB. No prostě jsem to Honzovi vysvětlila, řekla mu všechny přínosy apod. a on neměl problém. A hlavní věc je ta, že se stalo to co se mělo stát. O alergii jsem nadobro přišla. A on o to svoje posmrkávání taky.
On je od přírody silná konstituce a zdravý člověk. Až na nějakou tu občasnou nudli mu nikdy nic nebylo. Ale MB mu chutná a vidí, jak mi dělá dobře. Teď čekáme miminko a nikdy jsem od něj neslyšela cokoli ve smyslu, že bych měla jíst maso, mlíko atd. Přestože on když je v práci, občas si něco vegetariánského pořád dá. Berem to trochu s nadhledem. Máme ještě 11 ti letou holku a ta to jí taky. Taky je jinak vegetarián. Ale prostě jí nebudu teď když jde do puberty nadávat za salát s jogurtem nebo špagety s rajskou. Berem to trochu s humorem. Honza se ptá jestli už jsem vybrala pro miminko pořádné makrobiotické jméno atd...:-) Ale doma je jasně všechno MB. Budem se teď stěhovat do krásné chatičky se zahrádkou a on řeší i co MB na takové bydlení, zahrádku apod... Prostě žádná křeč, vlastní příklad, příklad toho, že MB funguje a jde to.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #127 kdy: 15. Únor, 2013, 12:47:40 »

Ahoj Kartiko,
moc hezký příspěvek. Je moc fajn, že máš podporu u manžela. Přeji hodně štěstí s miminkem.
Jarka
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #128 kdy: 03. Březen, 2013, 17:42:55 »

Ahoj Jarko,

děkuju  Smiley. Jen mě trochu teď trápí to, že se mi v těhotenství ta alergie nějak vrátila. Nevím jestli je to alergie, ale prostě permanentně zabetonovanej nos. Bez spreje nedám ani ránu, tedy přes den tak nějak, ale v noci bych se nevyspala. Tak nevím. Nijaké extrémní úlety nebyly.... ale to sem nepatří, do tohoto tématu. Prý jsou sliznice v těhotenství více prokrvené, tak počkám co bude po tom  Huh?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #129 kdy: 03. Březen, 2013, 17:55:14 »

Ahoj Kartiko,
možná by to maličko chtělo vyčistit dutiny anýzem a přesličkou Je tu o tom celé vlákno. I když v těhotenství se to nedoporučuje.
Jarka
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #130 kdy: 05. Březen, 2013, 16:46:54 »

Jo jo Jarko, to vím a dlouho jsem to dělala. Jenže po čase jsem z toho začínala mít problémy s ušima. Psala jsem to taky do toho vlákna, ale nikdo nějak nevěděl co s tím. Prostě mi při smrkání té tekutiny bolestivě loupalo v uších a 2x jsem musela na ORL se začínajícím zánětem. Teď to v těhotenství taky párkrát dělám, ale jen jednou denně a půlku do každé dírky.... ale neva....bude to zas dobrý. Taky nejsem makrobiotik x let a určitě nejsem 100%....:-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #131 kdy: 05. Březen, 2013, 17:20:20 »

Ahoj Kartiko,
tak se poraď s poradcem MB, třeba najdete příčinu, proč ti loupalo bolestivě v uších. Ale určitě tam ještě něco bude.
No myslím, záněty jsou kapitola sama pro sebe. To bude spíše jang.
Jarka
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #132 kdy: 05. Březen, 2013, 22:03:44 »

Kartiko, to "pořádné makrobiotické jméno" pro miminko by mě teda fakt zajímalo! Smiley Napadl mě snad jen Ječmínek, ale to teda nevím, jak byste pochodili..  Grin
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #133 kdy: 06. Březen, 2013, 08:34:45 »

Kartiko,

mně na tyhle stavy pomáhá vyřadit na čas lepek a ovoce, srovnat si množství soli ve stravě. A prohřívat ledviny. Výplachy na oteklé sliznice mi také nedělaly dobře.

Můžeš zkusit, mělo by se to ukázat do dvou týdnů po změně v jídelníčku.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #134 kdy: 08. Březen, 2013, 15:31:49 »

Kartiko,
já během těhotenství měla nějaké samočištění nebo co :-) Najednou asi v 17tt se mi spustilo čištění dutin- asi nějaké ložiško a později ještě jednou slaběji. Z toho si nic nedělej, tělo se snaží asi zbavit ještě nějakých bordelů před narozením miminka..
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení