Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem...  (Přečteno 33353 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 25. Duben, 2008, 21:23:46 »

Ahoj,
s temi dluhy-to je blbe, manzel ma toho jiste plnou hlavu a prinasi mu to hodne stresu-vlastne bych rekl, ze je porad ve stresu. musis to chapat-dluhy sou potreba zaplatit,musi pacovat.ale chtelo by jej to nejak odreagovat. vzit jej nekam na veceri, do vinarny a vse v klidu probrat.zkratka aby se uvonil. skus mu treba po tom pustit ten dokument o pani Pruchove aspol. "Jak se zije tem kteri vedi co jedi" nekde je tu odkaz.treba bude mit pak vetsi porozumeni pro to co delas....
drzim pesti Wink
Zaznamenáno
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 28. Duben, 2008, 13:17:18 »

Já žiju s vyloženým masožroutem a s MB jsem přišla asi před půl rokem. Protože jsme spolu přes dvacet let a já se mu najednou takhle měním, beru to tak, že jsem ráda, že mi to toleruje :-). Dělali jsme třeba i změnu el. sporáku na plyn, což oceňuji, protože muž MB nevěří. Občas mu upeču sladké (což mě trochu štve, neb se neubráním ochutnání, i když by mi to nechybělo, kdybych to nekuchtila), maso děláme tak, že nákup a porcování je na něm a já pak uvařím.  Každý máme svou ledničku, do které si každy nakoupí to svoje. Prostě jsme se dohodli a bereme to s humorem. Třeba že až bude jednou starej a nemocnej, tak se o něj postarám, neboť budu stále mladá a plná sil :-). Ale jinak, to víte, že mě to mrzí, když vidím, jak jí. Ale už taky vím, že na něj nemůžu tlačit. Třeba k tomu taky jednou dojde. Snad. Spřizněná duše makrobiotika mi někdy hodně chybí (proto chodím na tyto i jiné stránky), ale zas je fajn, že moje okolí mě bere.
Zaznamenáno
aknela75
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 28. Duben, 2008, 13:38:53 »

Díky moc za názory a za podporu. Přeji si změnit svoje chování, protože opravdu často tlačím na pilu a jsem moooc křečovitá. Nepíšu musím, protože prý, když něco musíte, tak to prostě nejde.
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 29. Duben, 2008, 07:51:28 »

Zdravim vsechny, ja sice problemy nemam. Muj manzel se makobioticky stravovat chce, ale kvuli praci to vzdy nejde. A to, ze si obcas da pivo nebo parek, nijak neresim. Natlak je k nicemu a pokud by stravovani melo vest ke stresu, tak muze byt jeste horsi nez masozroutstvi.
Me porad prijde prijatelnejsi, ze si manzel to pivo da, nez aby se citil frustrovany tim, ze mu to nekdo zakazuje. A tak mu to jedno pivko koupim a porad je to lepsi, nez kdyz se vypravi nakupovat on, nebot to by byly piva tri.

Striktni makrobiotika se muze rozvinout v netolerantni fobii, uletum a nasledne i v rakovinu (Kushiho rodina je toho dokladem).

Mozna je tezke prijmout, ze se partner nechce ubirat stejnym smerem jako my, ale i toto by melo byt soucasti naseho zivotniho stylu. Pokud se otevreme a dame lidem kolem sebe vice prostoru, i oni budou vice nakloneni zmene.

Hlavu vzhuru a radost z kazde prozite chvile.  brokolice
Zaznamenáno
aknela75
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 29. Duben, 2008, 10:40:28 »

Jen jsem chtěla podotknout, že respektuji to, co jí manžel. S manžou se hádáme hlavně kvůli dětem. To mne právě docela "drtí". Má jiný názor na výživu dětí, ještě podpořený jeho matkou. Ale jsou to také jeho děti. 
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 29. Duben, 2008, 10:49:41 »

Aknelo: Psala jsi, ze manzel jezdi za praci a nekdy prespava na chalupe. Proc nezacit, kdyz neni doma. Malemu zkus rict, ze tatinek ji to same, kdyz neni doma, aby mu nebylo smutno. Chapu, ze to neni lehke, zvlaste, kdyz je tam tlak tchyne.
Zkus to nejak zakamuflovat, pro maleho ruznymi tvary ze zeleniny (kvetiny, auticka, obliceje nebo tak), ryzove koule, ktere maji oblicej z ras a pickles, pro manzela makro zakladem a k tomu maso. Se zeleninovymi polevkami to jde dobre, dalsi chody var tak, aby obshovaly klicove potraviny (lusteniny, obiloviny) a sezonni zeleninu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 29. Duben, 2008, 11:35:16 »

Ty květinky, autíčka, obličeje mi připomněly tuhle fotku Smiley
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 30. Duben, 2008, 03:08:06 »

To je presne ono, Neone. Tak vypada detsky obed v Japonsku. I kdyz toto je ponekud slavnostni verze. Normalni 'bento' je trochu jednodussi.
Zaznamenáno
aknela75
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 30. Duben, 2008, 09:01:54 »

To je mooooc hezký oběd. Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 30. Duben, 2008, 17:33:54 »

ahoj, ja tento problem neresim, ale bavila jsem se s zenami, ktere predelaly sve muze na makrobiotiky a pry to trvalo par let, asi tak dva roky. oni jim doma maso nevarily, ale varily takovou uvolnenejsi makrobiotiku s vyraznejsima chutema, s hodne fazolema (hlavne v polevce, jinak to moc masozravec nesni), aby manzele nemeli hlad a hodne smazily ruzne zeleniny nebo krokety s tofu. tohle makro smazeni je porad lepsi nez ty hranolky apod. co si lidi kupuji na ulici. ale musely pry davat pozor na to, co ony samy jedly, protoze kdyz byly uz zkusenejsimi makrobiotickami, tak jim tahle strava samozrejme nevyhovovala... musely i vice pect sladke makro buchty/kolace apod. ale dulezite bylo, ze si ti muzi postupne zvykali na nove chute a nejedli cukr. a casem to dopadlo tak, ze jedli maso venku mene a mene a pak se jim i po tom masu zacalo delat spatne apod. to same s detma. musi se jim hodne pect zdravejsi veci, aby si postupne zvykly na nove veci. hodne smazit apod.

ja obcas pozvu svoje rodice na nedelni obed - tatinek ji maso 3x denne... vice to okorenim (sojovou omackou apod.), myslim na dostatek bilkovin, nedavam neznamou zeleninu atd. a vzdy to sni. ale doma by si to samozrejme neudelali...

hodne zdaru.
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 30. Duben, 2008, 22:07:38 »

Mňam, mňam, mňam...hned bych si tu krásnou dobrotu dala...mít tak kouzelný proutek...a leželo by to přede mnou.  Tongue
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 30. Duben, 2008, 22:12:26 »

je to krásné, ale v časové tísni bych to nezvládla....
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 01. Květen, 2008, 20:44:04 »

já bych to nezvládla vyrobit i bez časové tísně Kouleni Ocima, ovšem snědla bych to i v tísní Wink
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 04. Červen, 2008, 10:00:46 »

Jsem na tom stejně jako Lasička , sama začínající ( přes rok) makrobiotička a k tomu 3 chlapy jedící klasiku. Ale mám z jejich strany taky pochopení. Možná pro to, že jim to nevnucuju a vařím a peču jim to jejich. Sice jsem se s tím vnitřně taky trochu prala, ale pak jsem si uvědomila, že já jsem si k tomu ve 40-ti taky došla svojí cestou a kdyby mi to někdo před 10-ti lety říkal, nevěřila bych mu. Ale hlavně, nezměnila bych v tu chvíli svoje stravovací zvyky. Spíš má ta makrobiotika pro jednoho spoustu záludností, je to pro pracujícího člověka, který odpoledne příjde z práce a vaří pro rodinu a ještě pro sebe a na druhý den do práce trošku časově náročnější.( Taky důvod proč moc neexperimentuji, ale vařím si jen jednoduše a raději si některé věci koupím, než bych je doma vyráběla např. amasaké) Co já vím, třeba za dalších 10 let se přistihnu jak dělám amasaké, tofu a další věci do kterých se teď moc nehrnu.
Nechávám tomu volný průběch.....Legrační je, že mi spíš někdy nestačí 4 plotýnky na sporáku a skloubit, aby bylo jídlo pro mě a moje kluky uvařené ve stejnou dobu to vážně nemám vychytané. A ty maličké kastrůly pro jednoho  Grin.
Ještě jsem za tu dobu zjistila, že vařit makrobiotiku stojí na plynu za rok o 1.000,-Kč víc, však to znáte, než se uvaří
to obilíčko dancing
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 04. Červen, 2008, 18:59:21 »

to chce cas a pokud nemas vylozene vazne zdravotni problemy, tak zacni zarazovat do jidelnicku kluku volnejsi MB jidla (napr. rizoto s tofu, testoviny se zeleninou atd.). Urcite budou mit hlad, a casem si zvyknou... znam to z koleji... i ortodoxni masozravci si dali postupne rici...
Co se tyce penez, tak davat o 1000 kc /rok vice za plyn je porad dobra investice,  kdyz clovek zustane zdravy a bude v pohode...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení