Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem...  (Přečteno 34571 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 04. Červen, 2008, 19:59:16 »

Já bych ani neřekla, že je to dražší- když srovnám mě a moje rodiče nemakro, tak oni mají určitě větší spotřebu- maso se vaří dlouho, hodně používaj trobu...a jiné el.přístroje. Když jsem vařila u nich, tak jsem to vždycky měla hotový dřív než oni, přestože jsem dělala obiloviny... Smiley
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 04. Červen, 2008, 21:29:04 »

Plyn určitě vyjde levněji - jde o to, kolik bys utratila, kdybys MB vařila na elektrice.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 04. Červen, 2008, 21:35:49 »

Já řeším, co vyjde levněji jestli makro nebo nemakro... Smiley
Zaznamenáno
ajia
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

352243800
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 05. Červen, 2008, 18:14:33 »

Ahoj lidi  Funny Lebka
tak se neubráním, abych tady taky ten svůj mini příběh neřekla.
Já mám teda štěstí, že můj masožrout je bývalý vegetarián a dá se říct, že už mi začíná trochu fušovat do řemesla, což mě víc než těší  Potlesk ale taky si dá rád pivko, občas se i rád zřídí - nejradši má "klasický bečky", kde chlapi přinesou naložený maso a 4 sudy piva a jenom se několik dní žere a chlastá  Roll Eyes Ale musím říct, že tyhle akcičky pomalu ustupujou a čím dál víc se začíná zajímat o to, co vařím já, jak to vařím a co to je, na co to je dobrý, jak to chutná atd., takže věřím tomu, že je na dobré cestě a časem budem oba čistí MB  Smiley
Taky tam dost pomohlo to, že mi dřív děsně rád vařil (když jsem jedla klasiku) a teď, když mi dycky chce uvařit, tak zjistí, že vlastně nemá co, a proto se zajímá o ty moje recepty, aby mi mohl zase vařit  Very Happy
Ale jako není to ze dne na den, to je jasný, chce to čas... a každej má jinak dlouhou dobu na to, aby se tam dobral a někdo se tam fakt nedobere...  Sad a to už je pak jen o tom, zda se měníme celkově a jsme či nejsme schopni ustoupit, slevit, odříct si... kde pochopitelně s dětma se zas přemýšlí jinak, než když jsou dva spolu jen tak.
Takže všem MB ženám s masožroutama držím palečky a přeju pevnou vůli, výdrž a spoustu tolerance a pochopení pro jejich protějšky...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 06. Červen, 2008, 17:46:06 »

Ahoj, nevedela jsem, kam to soupnout, tak mozna sem, pro nemakrobioticke protejsky, mohou se podivat na tuto prednasku, je to zajimave http://www.ted.com/talks/view/id/263
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 15. Červenec, 2008, 18:35:47 »

Ahoj lidičky,
taky bych ráda přispěla svou troškou do mlýna..
Můj přítel je maso-vejco-mlíko-sýro-blivajzožravec.. a nejlepší je nechat ho být, nekecat mu do toho, uvařit mu co on chce, je dospělý člověk stejně jako já - přístup k informacím má taky a já si to embéčko stejně uvařím.. Vím, (těžko říct zda je to obecně, nebo jen u něho) že kdybych mu něco předsouvala a nějak ho organizovala, tak to bude mít jedině opačnej efekt - stoprocentně opačnej.
Jsem ráda, že to toleruje on mě (ostatně jako všechny moje výlevy a nadšení - šťastná jsem žena) a tak toleruju já jeho.. Svoje jsem mu řekla, ví že maso je rakovinotvorné, zahnívá, ví že mlíko zahleňuje .. ale je to jeho volba.
Samozřejmě bych ho nikdy neodehnala, kdyby to chtěl zkusit, poskytla bych mu všechnu literaturu co mám.. ale ať se k tomu dopracuje dál. Já zatím pracuju na tom, abych mu mohla být příklade (občas mám ještě úlety, tak nemůžu moc kecat.. )..

To je jen můj pohled a moje situace, vezměte si z toho co chcete.

Pa a mějte se hezky Kiss
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 15. Červenec, 2008, 20:47:37 »

osobně si nedokážu představit vztah MB s neMB, ale podle Vašich příspěvků to asi reálné je..
asi to opravdu není jen o tom jídle  Smiley 

jen by mě zajímalo jak to vidíte do budoucna?
« Poslední změna: 15. Červenec, 2008, 23:15:55 od giorgino » Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 16. Červenec, 2008, 16:50:42 »

Nejsem jasnovidka, takže do budoucna nevidím.. a klidně to budu dělat dál tak jako doposud.. a když se to změní a přejde na Mb.. no tak přejde.. tím líp, ale nepočítala bych s tím moc..
No ale taky se může stát, že se vrátím na maso a vejce já.. ( kdo ví? )
Takže řeším jen to, co je.. ne to, co není nebo bude či by mohlo být :-)
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 16. Červenec, 2008, 16:55:00 »

oukej
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 16. Červenec, 2008, 21:35:36 »

Já si to taky nedokážu představit. Není to jen o jídle , ale o celkovým pohledu na svět a na život.

I když nejsme jasnovidci..tak si budoucnoust maso mlíko vejco žravce dokážu dobře představit.

A mít s takovýmto člověkem děti ? a koukat se na to, jak se sám ničí ? - pro mě nepředstavitelné. Někomu jinému to ale asi nevadí... ale je to věc kterou moc nechápu, tak kdybyste mi někdo komu by to neva napsal, tak budu ráda...  Smiley

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 16. Červenec, 2008, 21:45:15 »

láska možná překoná všemožné názory v kuchyni, ale nikoliv celkový pohled na svět a na život a souhlasím s obsahem příspěvku, jenž napsala El.

« Poslední změna: 17. Červenec, 2008, 12:27:37 od giorgino » Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #41 kdy: 16. Červenec, 2008, 22:33:54 »

S partnerem jsme se poznali když jsem byla v začátcích mb. On je všežravec, co si pochutná na všem i na dobré makrobiotice, ale bez masa, sýrů, salámů a mléka do kafe se neobejde. A to jsem napsala jen to nejhorší. Pak je tu ovoce, nanuky, pivo, sušenky, černý čaj, vitamín C apod. Taková je situace a ať se budu sebevíc snažit tak tohle nezměním. Doma z toho co jsem tu vyjmenovala nevařím  a on to toleruje. Chápe, že je to pro mě a dítě dobré, ale sám svoje návyky nezmění. Mě to nevadí a nijak ho k tomu nenutím. Nedokážu si představit, že bych za každou cenu hledala partnera makrobiotika. Ale mám asi tu výhodu, že doma vařím jen mb a on to toleruje.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 17. Červenec, 2008, 09:36:38 »

ahoj role, tak to mas stesti, ze mas tolerantniho partnera. a navic ze to nejen toleruje, ale trochu se tomu doma i prizpusobuje. ver ze ne vsude je to takto. ja jsem kdysi byla ve vztahu, kde jsem si varila jen pro sebe a poslouchala jeste reci... a jak pise El, neni to jen o strave, ale i o nahledu na zivot apod. a to je neco, co bych jednou rada s nekym sdilela...
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 17. Červenec, 2008, 11:59:43 »

to asi tady v duchu každý Smiley
« Poslední změna: 17. Červenec, 2008, 12:21:05 od giorgino » Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 17. Červenec, 2008, 13:03:28 »

Take si nemyslim, ze strava je nejdulezitejsi ve vztahu. Jsou mnohem dulezitejsi veci, ktere mohou skvele fungovat i s "maso mlíko vejco žravcem" - jak je pekne nazvala El. I maso mliko vejco zravec muze byt vnitrne vyrovnany clovek, tolerantni, hodny, mily, podporujici, milujici atd. Ja takoveho doma mam, takze existuji ! Mam take stesti, ze mi doma ji vse makrobioticke, protoze je prave jednak tolerantni a navic vdecny za cokoliv, co uvarim.  A o tom to take je. Nedokazu si predstavit, ze by mi nekdo kritizoval, co ja uvarim, vlozim do toho lasku a peci a ze by se nekdo nad tim ofrnoval, tak to bych asi spatne snasela a tim padem by to asi nefungovalo. Takze lidi, mejte se radi a snazte se navzajem tolerovat ! A take strava neni vse, cetli jste knihu Anatomie ducha od Carolyne Myssove ? Je hodne zajimava a inspirujici...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení