Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a vytrvalostní sport  (Přečteno 3221 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 06. Březen, 2008, 16:37:21 »

Kopíruji tento zajímavý dotaz, možná máte někdo zkušenost s mb a vytrvalostním sportem:

Dobrý den, provozujeme sportovní magazín pro mládež a hledáme autory článků mimo jiné i o zdravém stravování. Tak mě napadlo, jak jde dohromady makrobiotika a sport (vytrvalostní). Najde se tady někdo, kdo by třeba přispíval do našeho magazínu? J. Schwarz
info@3sa.cz
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Březen, 2008, 15:20:05 »

Já běhám na lyžích a moje zkušenosti jsou výborné - trénuju mnohem míň než dřív a výsledky mám lepší, navíc tělo vydrží mnohem déle  i bez občerstvování.
Při vrcholovém sportu si ale člověk s makrobiotikou asi nevystačí (?) tam je potřeba nějaké ty doplňky brát.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Březen, 2008, 18:24:50 »

V knížce Proč nejíst maso od Milana Záruby- je otom hodně. JSou tam srovnaní masožrouti, vegetariáni a vegani.
Tu knížku jsem měla z knuihovny, ale už ji nemůžu sehnat. TAk kdybyste někdo věděli, tak mi prosím dejte vědět. Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Říjen, 2011, 20:57:19 »

Ahoj,
co se týče sportu a makrobiotiky, tak by mě to taky zajímalo, protože nám v Kondici pro říkali, že sportovci by měli jíst při sportu maso.
Ale asi bych při sportu jedla více ryby se zeleninou a nějakou obilovinu, aby byl talíř kompletní. Jak  je to s doplňky u sportu, nevím, při atletice jsem je nebrala. Ale já chodila trénovat asi tak dvakrát týdně odpoledne. Nebyla jsem vrcholový sportovec. I tak jsem se na závody dostala ve vrhu koulí, v běhu na 800 metrů, skok do písku a tak, ale už bych se k atletice nevrátila. Dělala jsem i činky tzv. mrtvý tah a nějak mě to ani neoslovilo. Mnohem líp se mi hrají kuželky, ale nejsem teď v Praze, takže jsem přestala hrát. Dělám kurz toho poradce v Kondici pro.
www.kondicepro.cz
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Únor, 2012, 10:23:28 »

Ahoj, jak jsem už psala v jednom příspěvku, přečetla jsem knihu Born to run. Kniha popisuje běžecké závody mexických indiánů Tarahumarů a také některé světové ultrazávody. Ke konci knihy autor dojde k zajímavému zjištění ohledně používání superdrahých běžeckých bot a také je tam popsáno takřka stoprocentně makrobiotické stravování u některých ultraběžců.

http://www.behej.com/clanek/8538-startuje-expedice-tarahumara-2012
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Únor, 2012, 10:25:47 »

A ještě : http://www.behej.com/clanek/8569-oralkovo-indianske-jmeno-zni-el-capitan
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Březen, 2012, 19:36:18 »

http://www.behej.com/clanek/8642-takovy-byl-strhujici-mexicky-souboj-dana-oralka-s-tarahumary
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Říjen, 2013, 13:15:12 »

Ahoj,
knížka Pročnejíst maso od Milana Záruby je na
www.ulozto.cz
v PDF formátu.

Jarka
Zaznamenáno