Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: cukrovka a problémy přidružené  (Přečteno 25659 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 07. Březen, 2008, 08:35:31 »

Ahoj všichni,
moc moc vás prosím kohokoli o radu... mám nefunkční slinivku břišní, k tomu chronicky zánět dvanácterníku a spoustu dalších zdravotních potíží, které se v mém nebohém 4a20ti letém těle nahromadily vč. hemeroidiků, velkych a vleklych problémů s pletí, ztráty menzes (už více než rok a půl)... vše samozřejmě z příšerné životosprávy /hromady ovoce, vody, šťáv, syrové zeleniny, "celozrnného pečiva", nízkotučnych mléčnych vyrobků, trtinového cukru, fair trade čokolády, litrů a litrů milovaného čaje... a ostatních new age zdravych vymožeností/ a z psychyky pošramocené od několikaleté anorexie po sebenenávist atd atd.

ale život plyne a přelévá se a mnohé je jinak a mnohé zůstává...

už rok a něco se snažím o mb dle průchové a kushiho... za 3 tydny se chystám na první profesionální konzultaci, neb konečně mi došlo a jsem si připustila, že to z knížek asi nevyčtu... zdraví se totiž vůbec - teda skoro vůbec - nelepší, a já si teda lámu svou hlavinku nepěknou poďobanou osličí, kde stále chybuju... chjo  Roll Eyes

nu, prosím tedy o radu, neb držím jej, zda je pro slinivkáře vhodny několikadenní ryžovy půst??? nepomáhá a není mi vůbec dobře, hrozně mi lítá cukr, několikrát denně je mi na omdlení, pleť se nelepší... naopak kde je oblast slinivky v zrcadle obličeje, jež nikdy nelže, objevují se další uhříky a zanicují se rány, z čehož soudím, že tím půstem je slinivka spíše přetížena...

takže s tím sekám a dnes si dám k snídani zeleninku a večer trochu dušeného tempehu se zeleninou...
ale kdybyste kdokoli věděl cokoli... tak díky moc lidičkové

mějte krásné dny a radujte se ... taky to zkouším, i když někdy je to pěkně na bačkoru a já půl dne  Cry , že nejsem jako normální bytost a raději se už lidiček mimo práci (čajovnička) straním, abych je těmi svymi mimoňskymi stavy nezatěžovala a svou podpsa náladou už vůbec, co je jim do mě...

díky Kukicha

PS: dříve jsem tu páchala pod nickem iufouňa... to jsem zase já no  Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Březen, 2008, 09:45:58 »

No nejlepe Ti poradi odbornik, ktery se na Tebe podiva. Mozna jsi mela pruchovou, nebo kubikovou (pripadne nekoho jineho) vyhledat uz davno. Ale jak je znamo, clovek moudri az casem Grin.
Osobne si myslim, ze pro cukrovkare by asi mela byt nejaka lehci forma pustu. Zrejme ne jen ciste ryzovy, ale i s povarenou zeleninou - (telo z ni snadneji ziskava cukry a melo by se ti snadneji darit kontrolovat hladinu cukru). Kdysi jsem nekde cetl clanek o tom, jak se nekdo pomoci MB lecil z cukrovky a asi po dvou letech uz skoro nepotreboval inzulin. Dnes ho zrejme nepotrebuje vubec Wink. Tohle si budes muset asi z vetsi casti vysledovat sama.

To ze Ti vyskakuji uhriky a tak.. je jedine dobre. To je pozitivni znameni, ze se telo pekne cisti a davaji Ti vedet, ktere organy nejvic. Napriklad ja kdybych si dal pivo, tak mi okamzite dalsi den vyskoci na ledvinach akne (ledviny jsou muj nejslabsi organ a jakykoliv drobny ulet se ihned projevi).
Tvoje cistici projevy ukazuji, ze z Tebe jdou extremni jiny - to nemusi jeste znamenat, ze mas slinivku pretizenou. Ale jasnejsi odpoved Ti bohuzel nedam, na to musis za oborniky. Hodne stesti Wink Very Happy
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Březen, 2008, 11:01:42 »

Ahoj Kukicho,ted mi taky bude  24 a od malinka jsem trpěla velkým atopickým ekzémem.Desetinu těla jsem měla rozškrábanou do krve.Bála jsem se slíkat,chodit na koupaliště a kolem puberty jsem svý tělo začla strašně nenávidět(a to jsem hezká),takže se to ještě zhoršilo a šlo to to pořad dokola.Kolem 13 jsem už rok měla hustý depky a začla brát drogy a chlastat.Pak jsem potkala anděla,který mi řek',že já jsem si vytvořila svůj svět,své nemocné tělo i duši.Najednou jsem nemohla obvinovat mámu,že mi ve třech měsicích mixovala svíčkovou s knedlíkem,už za to nemohl táta pro kterýho jsem  nikdy nebyla dost dobrá,ani učitelé,kteří nesnášeli mojí spontálnost a nechali mě vyjít,sice s vyznamenáním,ale trojkou z chování.A už vůbec né moje tělo,které i přes všecko se tolik snažilo,aby mi dobře sloužilo.Tak jsem se začala učit,jak milovat sama sebe.Každý den jsem mazala celé tělo teplým sezamovým olejem a přitom jsem každé častečce tvrdila,že jí miluju,takovou jaká je.šlo to ztěžka,ale působilo to.Vše co jsem dávala do úst,bylo čisté a čerstvé,jen Bio,žádné polotovary,ale teplá strava.Pečlivě jsem kontrolovala svou mysl,aby mě nenapadali myšlenky strachu,sebelítosti! ani zloby.Spatný myšlenky se vraceli neustále,ale vždycky jsem si řekla DALSI!DALSI!dokud nepřišla ta dobrá.Začla jsem si všímat,že i ve své ubohosti můžu někomu pomoci,že vždycky se najde ten,kdo je na tom hůř než já.Samozřejmě jsem přestala pít,kouřit a brát drogy.Po 2 měsící jsem přešla na uplnou MB.První půlrok byl strašný.Všechen ten humus začal mé tělo opouštět.Ekzém se o 200% zhoršil,chvíli jsem si fakt myslela,že to nepřežiju,jen jsem nak tušila,že tohle by mohla být poslední šance,tak jsem zatala zuby a snažila se to vydržet.Nejvíc času jsem trávila v přírodě.Začala jsem meditovat,studovat aromaterapii,homeoterapii,cvičit tajči,přestala sledovat televizi,číst noviny a bavi se s negativními lidmi(což je i maminka,rok jsem se s ní nemohla stýkat).Když už jsem ani nedoufala,tak se to začlo najednou zlepšovat.Vyražky se začli zlepšovat,hezky jsem zeštíhlela a vyčistila se mi plet.Našla jsem spoustu nových kamarádů.Našla jsem životního partnera.Našla jsem SMYSL ZIVOTA!!!Těd máme tři úžasný děti a po sedmi letech spolu zjištujem,že se milujem a chceme ještě víc a jsme čím dál štastnejší.Přitom vedeme vcelku jednoduchý život okolo dětí,rostlin a naší malé firmičky,k čemuž ted přidáme baráček a spoustu zvířat.Slinivka je o sebelásce a přijmutí,tak tím zkus začít a kuzs MB nebo knížky MB by ti pomohli postupně zařazovat do jídelníčku zdravější varianty jídla.Se zeleninou to nepřeháněj,hlavně obiloviny-jáhli,pohanku,kroupy,ovsík atd......Hlavně jez maximálně soustředěně a v klidu,hodně kousej a po jídle ještě v klidu 5 min. sedˇ.Na všechno mysli s láskou a nadhledem a pamatuj si,že ZADNE SELHANI NEEXISTUJE,POUZE POUCENI!!!Hodně síli a štěstí!!!
« Poslední změna: 08. Březen, 2008, 12:36:21 od Veronika » Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Březen, 2008, 09:14:29 »

AHOJ A DÍKY

k mému stravování... už více než rok jím jen biopotraviny (s vyjímkou tofu - natural nebo bylinkového, když není v bio kvalitě), zeleninku jen českou bio nebo domácí od místních "bio" ale ne certifikovanych pěstitelů - přátel. A teď už žádné polotovary, kromě amasake, kterému občas vážně neodolám... je to jediná sladkost... donedávna jsem ale opravdu hodně moc solila - misem, sojovkou, ume... a pila litry ryžového mléka. Tělo mi ale dalo - nejdřív jen tak po troškách a pak v hrozivé síle - najevo, že tohle teda rozhodně NE!!! když jsem vysadila ryžové mléko (to kupované různych značek) okamžitě mi otekly uzliny, že jsem nemohla polykat, dostala jsem zánět spojivek, ktery trvá doposud... už dlouho, objevuje se každy den v různé síle, hleny odcházely i ve stolici - v děsivém množství, velikosti dětskych pěstiček... tfuj. Hleny se nahrnuly do hlavy a odcházely opravdu všemi cestami. Ryžové mléko je jediny podezřely - jinak jsem vyhradně na obilninách, luštěninách, řasách, zelenině, max. to amasake - velmi zřídka ... Jsem fakt sakra poctivá, nejím ani těstoviny, protože cítím, že mi v těle dělají spíš neplechu. Kašičky zásadně z rozvařenych obilnin, žádné instantní a z mouky. Už nepiju ani čaj, a to je co říct... ach má láska. Jen ochutnávám při přípravě, silnější utrechty pro čajové štamgasty plivu do vylevky, přestala jsem kouřit i vodnice a vůbec.
Sůl jsem teď zkrouhla na minimum, aby si tělíčko odpočalo... jen jediná špetička do obilí a ždibínek misa nebo kapičku shoyu do zeleninky - zásadně vařené... proboha, já sežrala sklenici misa za tyden a k tomu té sojovky, domácího gomasia, umebošek... a vůbec jsem to neviděla jako problém...

tolik jsem se zaměřila na eliminaci jinu ze stravy, že jsem ten strašlivy nárust jangu vůbec neviděla... možná nechtěla vidět...

ale pravda ne vždy dobře koušu, ne vždy jím v klidu, v sedě... (v práci to jde těžko, tam žádná přestávka na večeři není, vyjde to jak kdy, podle čajovych hostu)... a to nejhorší... jím hodně, opravdu hodně... ale to už je psychicky problém... to je pro slinivku ne moc příznivá kombinace  Huh?

začala jsem s jogou... a to je teď taková krásná závislost, kterou tělíčko žádá a volá a je nespokojené, když nedostane denní dávku... a ta šumavská příroda... to je taky lék a vůbec Ti lidičky kolem mě, kteří si asi myslí, že jsem cvok a ukusujíc z tabulky čokošky vrtí hlavou, ale stejně mám jejich podporu... už mi to nikdo z blízkych nevymlouvá, chápou proč jsem někdy tak mimózní, když mi klesne hladinka v krvi, proč někdy odpovídám na nepoložené otázky a naopak, proč se ploužím krajinou tak poooommmmaaalu, a lehnu si na louku a klidně na dvě hodiny usnu a pak se zas sunu dál... a jindy jsem tak nastřelená, že bych tančila, létala...

a ta moje psychika... která půl vědoucí a bdělá a osvícená - protože to je v každé lidské bytosti - a půl temná, lepkavá, propadající se, slepá, spící - protože i to je v každém - je jednou tak a jednou tak... a bojem to člověk asi nespraví, jen se musí snažit tomu porozumět, a nezasahovat do toho, nic si neodpírat, ani nenávist ani lásku... ale o tom já psát nedokážu, jak to nechat všechno plynout a přelévat se a sledovat to jakoby z pozadí, z nějakého ticha středu míru... což vím???

ještě jednou díky a mějte krásné dny...
a kdyby jste se někdo vyskytli v Prachaticích, tak je Vám čajovna otevřena... toto není reklama  Grin

kukicha
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Březen, 2008, 09:20:51 »

Ahojky,

píšeš, že jsi přestala kouřit..i vodnice.Ale v čajovně jsi a tam se vodnice kouří, to znamená, že to pořád dýcháš.

Pamatuju si dobře, že jsi psala, že ti slinivka nefunguje vůbec?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Březen, 2008, 09:43:48 »

Koukám, že už nejsi online, tak budu pokračovat.

Jestliže tvoje slinivka nevyrábí žádnej inzulín. A tak moje rada zní tak, že si musíš uhlídat přesné množství sacharidů, ketré přijmeš, ale i které vydáš.
Píše o svých výkyvech- někdy plná energi, jindy mimoň. Nejslepší je si přesně psát, kolik jsi toho v kolik hodně snědla, co přesně to bylo, jak to bylo zpracovaný, co jsi dělala před tím a taky ptom.taky jde o to, že sacharidů je několik druhů a každej z nich se do buněk a do krve dostává jinak rychle.To všechno si musíš vypozorovat.

Když ucítíš hypohlykemii, tak si v žádným případě nedávej žádnej jednoduchje cukr-způsobí to výkyv zase nahoru, ale tvoje těklo to neumí srazit, takže zase budeš mít hyperglykemii. takže žáídný jednoduchý cukry!!!To by ti muselo jít o život.

Taky je dobrý si hladinu cukru v krvi kontrolovat glukometrem, ale musí to bejt nějakej vymakanej.a mít u toho rituál, protože se neví, co všechno to ovlivňuje-například někdo má stres z píchnutí do prstu-hlavně v nemocnici, protož e se to dělá jehlama-udělá to fakt díru a bolí to.Taky se jim to dělá 4x denně i víckrát když je to akutní. Ty lidi se toho pak bojej a jejich hladinku to ovlivňuje hodně moc. takže si udělej chvilku, uklidni mysl.

Takže papkej co nejvíc složených sacharidů.... a piš a zkoumej..
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Březen, 2008, 10:23:22 »

El,nemyslíš,že by podrobné psaní co Kukicha snědla mohlo vést ještě k většímu přejídání?Víš,aby na to jídlo nemyslela neustále.                                                                                                 
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Březen, 2008, 10:29:21 »

Tohle platí u človíčka, který je zdravý.Takže pro zdravého s tebou souhlasím. Ale člověk, kterému nefnguje slinivka si to opravdu musí hlídat. Protože jak hypoglykemie tak i hyperglykemie je pro tělo strašně nebezpečné. A jinak se to ohlídat nedá.Tady už to nejde intuicí. Je taky pravda, že to nesmí být křečovité a člověk se stím musí naučit žít a přijmout to. S tím přijme i nutnost hlídat si to co jí a bude to považovat za přirozené. Tahle nemoc vyžaduje disciplínu a vůli. U tzdravéhop člověka tohle zastává jeho přirozená funkce...

Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Březen, 2008, 10:52:05 »

Díky za odpověd.Ještě mě napadá Kukicho,že já jsem zbytečně moc jedla v době,kdy jsem na to jídlo neměla čas.Myslím,že je důležité pro každého člověka udělat si třikrát denně aspon půl hodinky na NERUSENE jídlo,i kdyby tím měl něco zmenit.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Březen, 2008, 10:57:14 »

Jojo, Veroniko to máš pravdu. Člověk s cukrovkou by měl jíst až 6x denně po malých porcích.
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Březen, 2008, 11:11:57 »

Mám kamaráda cukrovkáře,tak mu tvojí odpověd ráda vytisknu.Diky
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Březen, 2008, 11:12:35 »

Mám kamaráda cukrovkáře,tak mu tvojí odpověd ráda vytisknu.Diky
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Březen, 2008, 11:48:35 »

Taky jde to o, jaký typ cukrovky má.
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Březen, 2008, 12:02:22 »

Tak já to zjistím a pak ti písnu,jo?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Březen, 2008, 12:20:30 »

Určitě Smiley Tak rovnou zjisti i jak mu to léčej-jestli má inziulín, pad, nebo dietu. ju?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení