Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: cukrovka a problémy přidružené  (Přečteno 25893 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Březen, 2008, 12:34:49 »

Inzulín si píchá určitě.Co je pad?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 08. Březen, 2008, 12:59:19 »

perorální antidiabetika- používaj se na lehčí formy cukrovky, když nestačí dieta(ale můj názor je, že dieta pomáhá v 90%-ale ne ta podle doktorů.

To je právě to, že západní doktoři sice u většiny nemocí znají příčinu, vědí i co tu nemoc ovlivňuje-většinou je to jídlo a živ.styl.Ale zdravotnictví je byznys..spolu s farmakologií  a tak si nemůžou dovolit lidi léčit... a tak jim radši blbnou hlavy a lidičky co otom moc nevědí maj smůlu.A nejhorší je, že spousta lidí jim slepě věří, jsou přesvědčený o tom jak blbě žijou.-..ale to jsme u jinýho tématu Smiley
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 08. Březen, 2008, 19:57:41 »

Nedávno mi dětská doktorka vyčítala,že k ní vůbec nechodíme.Tak těd už vím proč ji to štve Wink.Zjistím.Díky
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 08. Březen, 2008, 20:12:10 »

No jasně, namá z vás penízky. A teď to bude ještě horší. ..když jsou za to poplatky...to si budou pacirnty hlídat ještě víc Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 08. Březen, 2008, 22:24:46 »

ahojda

díky za reakce... s tím psaním to nevidím... to je šílené... už takhle je to všechno šílené... dneska jsem jedla malinké porce z čajové misky, jednu za dvě hodiny... jen obilí a povařenou zeleninu, poslední v šest večer... a bylo to v pohodě. musím své porce zkrouhnout na minimum. nikdy nejíst ve stoje, ve spěchu, ve stresu... ale šestkrát denně, když člověk chodí do práce??? naštěstí čája otevírá ve tři, o víkendu v jednu, tak aspoň ta ranní, dopolední a polední porce bude v klídku. Ale opravdu cítím jak mě to odsouvá od ostatních... naštěstí mi samota vyhovuje, v čajovně se s lidmi vyžiju až až... lidičky mám ráda a samotu taktéž. no neumím si představit, že bych tu nefunkční krabičku vykalů, která je tohle tělo a ta tvář, sdílela blízce s nějakou druhou osobou... ale štěstí nezávisí ani na tom, věřím. mám co dělat, abych unesla pohled do zrcadla...  Sad
nehojí se mi jizvy, vydrží i měsíce, krev se sráží tak nějak podivně, ze strhlého stroupku teče čurkem krev i pět a víc minut, klidně deset, k nezastavení... a docela to bolí... nejvíc dušičku, sebevědomí...

jednoduché cukry nejím už dlouho, absolutně vůbec... teda nevím jak je to s tím mym milovanym amasake...

ale musím si hlídat i druhy obilnin, luštěnin... cizrna, hrách, tofu, oves... to je příliš jin, mám pak potíže, bolesti břicha, zhoršené vyprazdňovaní, křeče ve střevech atd. už je to nuda co???   Roll Eyes  dneska jsem ujedla kolegovi tak půl lžíce jahel se zeleninou... nevěděla jsem, že tam je nějaké koření a lahůdkové droždí, hned vyskočily uhříky, a střeva se nadouvají a pálí... jsem jak lakmusovy papírek...  Grin

ne ja se tím nechci zaobírat až tak, že si budu vše psát, a počítat.... to si radši hodím kšandu. ne to je vtip. Nejlíp mi je když na to zapomenu, když zapomenu na sebe, nevnímám se jako střed svého vesmíru, když běhám v čajovně nebo točím keramiku na kruhu nebo něco vytvářím nebo jen tak poslouchám nicka cavea strkám si nohy za hlavu a zadku mi sedí černá kočka Bréca.... to je když cvičím jógu a pusím si k tomu cavea  Grin

díky Vám a krásné dny, jdu si strkat kolena za krk...
kukicha
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 09. Březen, 2008, 08:00:42 »

Ahoj Kukicho,šílené to určitě je ,ale věř,že to má cenu.Předtím jsem zapoměla napsat,že dnes jsem UPLNE zdravá.Nemám na sobě ani jizvičku ani flek.Kdybys mě viděla dřív,tak bys mě nepoznala.Věřím,že MB a pozitivní myšlení dokáže vylečit cokoli i rakovinu,jen to chce čas.Tak se uvolni,vydrž a uvidíš,že se vše zlepší.Krásné dny!
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 09. Březen, 2008, 08:06:24 »

Jo a amasaké se neboj,Když nesníš sklenici na posezení,tak se mi zdá v pohodě.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 09. Březen, 2008, 08:45:10 »

já věřím na MB, kdybych tenkrát náhodou nepoznala človíčka, co se zrovna vracel z Indie a řekl mi o MB a že jsem vlastně úplně vedle, už bych tu asi nebyla... nebo bych byla těžce na inzulínu... jo ono se to vše lepší... jsem tak o 300 procent zdravější než před rokem, to jsem fakt věřila, že umřu, doktoři nevěděli co se mnou, cukrovka je nenapadla, posílali mě na různá nechutná vyšetření, hodiny v čekárnách, a ten strašny přístup, že jsem jim skoro uvěřila, že jsem něco míň... tak jsem se na ně vysr... už mě tam nikdo neuvidí... zkusím to sama skrze MB a změnu sebe... a když to nepůjde, tak prostě půjdu do kopru, nemám žádné závazky kromě čajovničky, a tu nechám kolegovi /svůj díl/, o to se nemusím bát...
nehodlám podporovat ten strašny byznys ani přikrmovat ega doktorů... to není vzpupnost, ani namyšlenost, naopak... je v tom ta nejhlubší pokora a odevzdání, co jsem v životě poznala, to je to nejkrásnější, co mi má nemoc přinesla, za to ji miluji, až mi teď slzičky krápou do klávesnice...

a pozitivní myšlení??? včera jsem proplakala polštář, pak jsem vyčerpáním usnula... protože se to zas zhoršilo, hlavně pleť, ale i střeva... a dneska je zas jinak, život je krásny...
je každou vteřinu jinačí... je to obrovské dobrodružství!!!

mějte krásny den... a radujte se z prvních květinek, pupenců, lístečků, probuzenych mravenečků... atd. atd.

kukicha

PS: omlouvám se, nikdy nepíšu dlouhé y, protože kolega čajovník (se kterym sdílíme rovněž domácnost) vylil do klávesnice svého notebooku zeleny puerh a tato klávesa vypověděla svou funkci...  Tongue
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 09. Březen, 2008, 09:28:42 »

Já chápu, že je ti fajn, když na to vůbec nemyslíš. To taky musí být součástí tvojí léčby. Takže je nutností se odreagovávat. Ale pokud své nemoci nedáš svojí námahu s tím zjišťováním, tak nikdy nezjistíš svoje reakce a budeš pořád v tomhle bludnym kruhu.
To, že na to nechceš myslet je něco jako útěk(schovat se před tím, nemylset na něco znamená že to neexistuje). ALE ty se musíš k tomu postavit čelem- teda pokud chceš bojovat. Jestli nechceš, tak můžeš zůstat schovaná. Bude ti vlastně dobře...jednou tak podruhý jinak... ale tvoje nemoc se začne víc a víc projevovat i na ostatních orgánech. Určitě dobře víš co všechno cukrovka ovlivňuje.

Tvojí psychiku ovlivňuje z 80% ten cukr v krvi. Někdy jsi plná energie- to je když máš cukříku víc, jindy v depkách- to jsou projevy malinkýho množství cukru.
Píšeš, že ti mb moc pomohla. To je pravda, kdybys jedla jako dřív, tak je to s tebou zlý. Ale nesmíš se spokojit s tim, že je to lepší. Ono to může bejt ještě lepší.

Zkus si na to psaní pořídit nějakej pěknej blok..třeba si ho sama vyrob- dej do něj všechno co je v tobě. Barvy který máš ráda, hudbu, obrázky...a pak už stačí jen začít. Bude to něco jako deník, kde bude všechno o tobě...

Víš ty teď máš velkej úkol- nahradit svojí pílí, cílevědomostí a vůlí funkci svýho orgánu...

Když je všechno šílené, tak určitě i ty sama děláš šílené věci , tak zkus i tuhle šílenou věc.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 09. Březen, 2008, 10:18:50 »

Jetě mě napadlo: Produkuje tvoje slinivka pankreatickou šťávu(to je šťáva na trávení. Obsahuje spoustu enzymů) Huh? Nebo nefunguje jen její část, která tvoří inzulín...?
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 09. Březen, 2008, 18:50:27 »

Jééé,to jsi El napsala krásně.Taky mi přišlo,že  od toho chceš zbytečně zdrhnout Kokicho!Moc se nepytvej a spíš si často představuj sebe tak,jaká je tvá nejhezčí představa o tobě a jak říká Neale a snaž se udělat každý den alespon malý krůček k jejímu naplnění.Vím,že to je namáhavé,ale když budeš důsledná a trpělivá zvykneš si na to a už ti to ani nepřijde.První dva roky MB očisty jsem řvala pořád.Vem si jak dlouho jsme si tělíčka zasírali(promin mi to slovo,ale jiné mě nák nenapadá) strachy a jedy.Nevyléčí se ze dne na den!Krásný večer!
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 09. Březen, 2008, 19:35:05 »

Ahoj kukicho..............alias uifouňo
Moc tě zdravím a stále ti držím palce! Tvé psaní zatím nedává prostor pro velké jásání, ale to může brzy přijít. Je fajn, že tu jsou i děvčata jako El a Veronika, každá zkušenost se může hodit.
Ke komu jdeš na tu konzultaci? Je fajn že přes všechny problémy vytrváváš a bojuješ dál. Vzdát to můžeš vždycky. Ale proč? Píšeš moudře, že nemáš co mnoho ztratit. Je to tak. Do kopru půjdou naše těla do jednoho, ať jsou zdravá nebo s něčím zápasí. A o těch pár mhotných krámů se zůstavší vždycky podělí. Ty ale můžeš mnoho získat. Tak jak to píše Veronika. Z ošklivého káčátka se proměnit v nádhernou labuť.....a teď to nemyslím fyzicky i když je to spojené. Až pojedu někdy na Šumavu, čajovna bude jedna z mých důležitých zastávek.
Tak mnoho sil!

Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 10. Březen, 2008, 11:02:10 »

díky...

... někdy bych se proměnila v čajovou sedlinu a nechala se vynést na kompost s ostatními zetlelinami... ale není kam utéci... před sebou...

pa pa pa, dnes čaj nevařím, nelouhuju... dnes se válím na louce a lopotím se do kopečků a líbám zem a to moře nad hlavou... už pádím, úplně zamilovaná... do života... přesto vše...

kukicha
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 11. Březen, 2008, 18:06:31 »

Vždycky je kam utéct Smiley  Já si teda vždycky něco umim vymyslet.

Přeju hodně trpělivosti , vůle a píle...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 12. Březen, 2008, 08:05:41 »

Ještě mě napadla knížka od pani Průchové : Cukr a sůl: dva bílé jedy: přirozený přístup k diabetu a hypoglykemii 

Jestli znáš, tak se omlouvám Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení