Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  
Autor Téma: cukrovka a problémy přidružené  (Přečteno 27589 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
milan
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 24. Březen, 2008, 14:35:11 »

ahoj, hemeroidy jsou projevy toho, ze ses pekna extremista - litas z extremu do extremu. Jak jsi psala pri cukrovce je nutnejsi jangovejsi strava (obiloviny sussi), avsak tekutiny v tele musi byt v dostatecem mnozstvi, tak aby automaticky probihalo cisteni organismu. Dehydrataci=tox. prostredi v celem organismu, coz vede k velkym problemum. Rada pro pritele hemerioda: nastrouhej mrkvicku na jemno a posad ho na to - je to ucinne, pritom se soustred na misto svou pozornosti, mysl a telo vyuzije svoji lecebnou energii. Hlavne se tolik nelituj, pozitivne mysli, s usmevem to jde vzdycky lepe. Na slezinu a slinivku je dobre jist pravidelne v rozumnych mnozstvich.
Posunutej cas neposouva biorytmy. Spravny cas je SEC (zimni cas). Snidane SEC 7-9, obed 11-13, vecere 17-18:30  a mezitim 2 male svaciny, popr. druhou lehkou veceri.
Cesnek je prirodni antibiotikum, pro diabetika neni vhodny, je vhodny pouze ve vyjimecnych pripadech.
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 24. Březen, 2008, 20:08:45 »

Ahojky!Milánku ta druhá večeře se mi nezdá,Honza Zerzán říkal,že po 18h by se nemělo už jíst nic a to ani v případě ponocování!Tedy jestli to u diabetika
není jinak.

Kukichko vydrž,jsi na správné cestě,všechno se zlepší,jen to chce čas.Měj se a SMĚJ se!
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #47 kdy: 24. Březen, 2008, 21:43:39 »

mila verunko, nevim do jake miry jsi cetla me zpravy. trochu jsem nepochopil tvoji reakci. souhlasim s tebou, ze je nejlepsi jist co nejdele pred spanim, ale myslim, ze dogma neni na miste, pokud diabetik muze mit problemy s hypoglykemickymi stavy.
kukichce drzim palecky, at to zvladne a dari se ji.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #48 kdy: 25. Březen, 2008, 07:48:38 »

ahojky
milane, sorry, ale nepřipadám si jako exterémista, ta moje nemoc se vyvíjela od dětství, dokonce ještě než jsem se narodila... nikoho z toho neviním, ani rodiče, kteří do mě cpali bílej cukr, mlíko, mouku, droždí, buřty, čokolády, špek a ovar, rajčata a chemicky džusy a šťávy, vajíčka a brambory, ani babičky, které v tomhle byly ještě hořší, a ani sebe, která jsem se od tohohle stravovacího režimu utekla k rádoby zdravé stravě a následné anorexii...
... jestli je někdo na vině, tak ať si to vyřeší bůh nebo prozřetelnost nebo karma, to není má záležitost... já se tímto NEZABYVÁM...
mou jedinou snahou je, abych ve svém těle a duši zas nastolila pořádek, zdraví... abych našla porozumnění a soucit... s ostatními stejně jako se sebou...
... má nemoc a život mi odhalil obrovské tajemství, které vlastně není vůbec žádnym tajemstvím, je tu stále, jen mi lidičky nejsme do určité doby schopni ho vidět: totiž že jakykoli náš "hřích" plyne jedině z nevědomosti a NEVĚDOMOST HŘÍCHU NEČINNÍ...
co je záležitostí "boha" nechávám tedy bohu...

takže ani nemusím dále rozvádět, že se nelituji...

zdá se mi, že vynášíš velice snadné soudy, nevím, co tě k tomu vede...

teď tedy rozhodně nejsem v žádném extrému... jsem tam, kde sem, protože tělo mě momentálně za tyto hranice ani nepustí... jedině přes bolest, a to si snad každy rozmyslí...

každopádně ale děkuju za rady, škoda, že v nich není více laskavosti a pokory...

promiň, jsem ošklivá hubatá vrána, říkám věci narovinu...

Nikdo tu není lepší než kdokoli jiny, všichni prsty jedné ruky...

nezlob se prosím na mě za mou upřímnost, vůbec jsem Tě nechtěla urazit, jsem ráda, že mi poskytuješ rady, věřím, že máš zkušenosti...
mějte všichni krásny den

Kukicha
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 25. Březen, 2008, 09:10:30 »

Ahoj kukicho,   

extremistou člověk neni jen kvůli tomu jak jí , ale i díky jeho nemoci. A popravdě, ty kvůli své nemoci extremistou jsi...  a nikdo netvrdí, že za to můžeš ty ani neviní tvoje rodiče či babičky...

Napsal aby ses nelitovala-jako radu- a to neznamená, že se lituješ...

Taky ti psal, že ti drží palečky a přeje ať se ti daří- v tom neni laskavost ?

možná vynášíš snadné soudy ty..   i přesto co ti teď píšu, tě chápu..   
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #50 kdy: 25. Březen, 2008, 09:23:09 »

tak jsem to asi nepochopila...

milanovi jsem za rady poděkovala, klidně poděkuji ještě jednou... jen ze mě prosím nedělejte teroristu  Roll Eyes

el, s těmi soudy máš pravdu, samozřejmě, ale kdo by mohl hodit kamenem?Huh?

mějte krásné dny
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 25. Březen, 2008, 09:30:59 »

Právě proto jsem ti to  napsala... nikdo by neměl dělat žádné soudy...

A ještě něco k tomu poděkování. Když mi někdo za  "děkuju" řekne  ALE nebo ŠKODA , tak už to pro mě neznamená dík... ale to píšu jen proto jak to vnímám já.. jinému to třeba nevadí.. každopádně to neni nic proti tobě...

Tak se měj hezky ty naše "teroristko" Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #52 kdy: 25. Březen, 2008, 09:54:20 »

teď zpětně se musím usmívat sama nad sebou, že mě to tak vytočilo... na druhou stranu to chápu: každy den je pro mě boj, abych vůbec mohla fungovat, někdy trpím velkymi bolestmi, mám stavy na omdlení, někdy nevěřím, že ten večer v práci neumřu, někdy jsem úplně mimo, ale opravdu se snažím, aby to nijak nepoznamenalo mou práci, aby to lidičky v čajince a vůbec kolem mě nepociťovali, nechci tím nikoho zatěžovat... stojí to hodně úsilí a zubů zatínání... vůbec bych si nedovolila nějaky vystřelek, protože by to bylo nezodpovědné vůči čajince, kolegovi, lidem... fungovat prostě MUSÍM... nejen musím, též je to mé hluboké přání, to za co se modlívám...

tak mě prostě vytočí, když mi někdo řekne, že jsem extrémista... ale možná jsem to vážně nepochopila...

je to šumec...

nevím jak u Vás, ale my tady na Šumavě máme za okny pořádnou sněhovou peřinku... jdu se brodit sněhem

pa pa pa
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 25. Březen, 2008, 10:31:14 »

ahoj kukicho,
snazil jsem se ti napsat dobrovolne jen me zkusenosti, urcite nejsem dokonaly.
S tvymi filozoficko-psychologickymi nazory bych si dovolil polemizovat, ale to neni dulezite.
Jeste by si dovolil prezentovat jeden moment, ktery jsem zazil: (prosim neber si ho osobne)
jedna mlada zena prohlasila na MB kurse, ze dokud svoje zdravotni problemy nechala resit sveho lekare, nemohla se pohnout z mista. Lekari verila a plne doufala, ze ji problem vyresi - pomoci leku. Nic navic vsak neudelala. Problemy se sice zmirnily, ale to bylo vsechno. Vznikly jine. Rikala, ze ji trvalo asi 5 let než ji doslo, ze pokud nebude verit sama sobe a necha svoji zodpovednost za sebe na druhych, bude se alibisticky vymlouvat na ne a ze dokud se nezamysli sama nad sebou a neudela uvazene kroky, ze na tom bude jen hure a hure a ze se jeji stav nezlepsi. Pak se zmenila v mysleni a problemy si vyresila. V Boha taky verila.
Nemoc je pritel, ktery prichazi, ktery oznacuje cloveku disharmonii s prirodou. Kazdy by mel pritele brat s pokorou a vdecnosti. Ten, kdo proziva jakoukoliv udalost/nemoc, ktera se mu nelibi, v minulosti si tyto sitauace sam zasel. Co zasejeme, to si drive nebo pozdeji sami sklidime. Karma na cloveka prestane pusobit az si clovek uvedomi sve chyby a dokaze odpustit sam sobe a kazdemu a vse.
Jina mlada studovana zena ve 27 letech na kurze trpela bolesti v zadech, soucasna medicina ji pripravovala vstup do invalidniho duchodu, protoze prace nebyla schopna. 3 roky ji trvalo, nez dokazala odpustit sobe, sve mamince a vsem. Druhy den po odpusteni byla bez jakehokoliv problemu.
Preji ti hodne energie, plno svetla a at se dari!
PS: Doporucil bych ti konzultaci u adelberta nellisena.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #54 kdy: 25. Březen, 2008, 12:06:15 »

ahoj milane
ano, přesně o to se snažím, pochopit, odpustit, milovat... ostatní, sebe, vše... v každičkém denním úkonu od kakání po modlení a zase zpět... je to strašně těžké, stokrát si říkáte už je to všechno pryč a stokrát se to zase vrátí...
nevěřím v Boha - křesťanského ani jiného... věřím v boha, ale vůbec nevím, co to je, a vlastně to ani neřeším... ale to nemá smysl rozebírat, nad tím opravdu nemá smysl polemizovat, to je každého věc a každy musí svá poznání stejně učinit jedině sám za sebe...
teď mi na klíně spí kočka, za okny sněží, v kamnech praská dřevo... za chvíli jdu do čajinky, stírat pavučiny, prát se s mopem... to vše je můj bůh, víc k tomu říci nemohu...

také nechci spoléhat na lékaře, na Boha, někomu něco házet na hrb, vím že to nikam nevede, je v tom strašná tma... už jsem se rozhodla, že do toho půjdu celá a že se budu rvát i smát a klonit se v pokoře a úctě před tím co objevím...
... nemám žádné zkušenosti, jsem jako nahá ve větru bez jediného hadříku, nemohu si upřímě za ničím stát, neboť cítím, že se ještě tolikráte dopustím chyby... ale to je vše součástí té cesty i mého uzdravování... těla duše...

jdu dělat čajovnici, mějte se smějte se

jsem ráda, že se vám mohu svěřit, že se vás mohu ptát, že mi odpovídáte a předávate mi své zkušenosti, směrujete mě atd.
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #55 kdy: 25. Březen, 2008, 14:59:48 »

Ahojky Milane,myslela jsem si,že u diabetiků to je něco jiného.Jen jsem to chtěla Zdůraznit,aby si někdo nemyslel,že druhá véča je pro každého Wink

Kukichko,když teda máš ráda říkat věci na rovinu,tak mě teda připadá,že se trochu lituješ a Milan to napsal dobře a kdo vynáší soudy jsi byla ty!!A ted já! a nestydím se za to,jen upozornuji,že jsou to mé závěry a tudíž na nich nemusí být špetka pravdy.Už tvá reakce na Milanovu odpověd byla velice extrémní!To jak moc tě rozlobïlo nařčení z extremismu dokazuje,jaký s tím máš problém a jak si to nedokážeš přiznat!Další extrémní reakce byla na El.Vůbec z tebe nedála nic,natož teroristku,to kdo jsi ze sebe děláš sama.Moje máma tento způsob dramatu používala taky,když jí někdo upozornil,že šlápla vedle,tak místo aby se omluvila,začla vykřikovat:nedělejte ze mě svini,kdyd jsem toho tolik neudělala!Milan stávil odpovědmi na tvé otázky hodně času a jenom protože ti dloubnul do problému,tak to schytal.Odpovídal ti hezky!Myslím,žě by si omluvu zasloužil.Už i to,že v jediném řádku píšeš,že nevěříš v Boha,pak že v Boha věříš.....Já věřím a ty beruško jsi extremistka jak poleno!Snad tě moc nenaštvu,mám tě ráda!
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 25. Březen, 2008, 20:39:29 »

kuki asi jsem moc hrubá,ale včera v noci jsem byla s mou mladší sestrou u porodu,trval strašných hodin,byl komplikovaný a když už konečně se mimčo narodilo,tak další hodinu nemohla porodit placentu a pak jí skoro všude další hodinu a půl zašívali.Ségruška je drobonká,hubenoučká a trpěla strašně dlouho a ani nehlesla a to se jednu chvíli prý bála,že umře.Ani hláska.Když jsem se jí ptala,jak to mohla tak statečně zvládnout,řekla,že si pořád,celých těch 20 hodin dokola říkala:i tohle pomine,i tohle pomine,i tohle pomine....
Je mi moc líto,že jsi tak nemocná,ale jsou lidi,děti,kteří trpí stokrát víc a nemůžou třeba ani kakat,ani meditovat Cry
Bud štastná,že žiješ a raduj se slunéčko čajové!!!pa Srdce
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #57 kdy: 25. Březen, 2008, 21:08:05 »

Ahoj Veroniko,
to jaký má žena porod nezáleží na tom, jestli jestli je drobná nebo naopak. Porod je velice psychická záležitost a vždy když se komplikuje tak to znamená nějaký psychický problém- například z dětství nebo partnerský...  nějaký blok..  No a rodit placentu hodinu je normální - u někoho to trvá 5 minut a u někoho několik hodin... to jen naši doktoři to potřebují mít přesně na čas- na čas který si sami vymysleli ... všechno kolem porodu dělají na čas-přece se nebudou s někym babrat, čekat až začne rodit..čekat až uvidí hlavičku... raději to urychlej infuzí s hormony a důsledkem je stres... nepřipravené porodní cesty, nepřipravená ženská psychika, nepřipravené miminko a dalším důsledkem jsou velké porodní poranění a následné šití....   
je důležité pochopit, že nic z toho nemusí být......
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 25. Březen, 2008, 21:41:23 »

Ahoj El,já hlavně vysvětlovala proč jsem na kukichu tak drsná.Dostalo mě.že i po tom jaký komplikace měla,byla sestra tak statečná,kdežto z kukichky mám pocit,že se moc řeší a chvílema by to nejradši vzdala...
Doktor tam byl 25 letý magor,jsem z toho doted otřesená,to by bylo povídaní na dlooouho....
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #59 kdy: 25. Březen, 2008, 23:53:02 »

nemám moc co říci, radši se odsunu, mějte krásné dny...

připadá mi tohle celé naprosto zbytečné, začala jsem to já... mrzí mě to, připadá mi hloupé, se tu takhle navzájem napadat, když jeden druhého vůbec neznáme... každy má právo na svůj zcela unikátní duchovní život, nejen právo, je to vlastně zcela nevyhnutelné, vůbec mě nepřekvapuje ani neznepokojuje, že někdo nechápe mé pojetí boha, to asi ani nelze, lze se jen přiblížit, když jeden druhému s laskavostí, láskou a úctou naslouchá, více nelze...
nechť jste tu všichni šťastni, vlastně ne tu, ale tam kde jste skutečně, ať se Vám daří...
ještě jednou krásné dny...
« Poslední změna: 26. Březen, 2008, 00:04:34 od kukicha » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení