Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: cukrovka a problémy přidružené  (Přečteno 25681 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #60 kdy: 26. Březen, 2008, 06:22:14 »

Kuki nikam se neodsouvej, mě tohle nepřipadá vůbec jako napadání, ale jako pokračující rozhovor mezi náma všema, který je jen hodně upřimný, tak jak bys to asi sama chtěla. Psala jsi, že upřimnost máš ráda a není super, když ti lidé napíšou co si na rovinu myslí? To hned ale neznamená, že tě někdo napadá. Mě to třeba osobně přijde jako moc hezké to co Veronika píše, protože z toho jde cítit to, že tě má opravdu ráda a navíc ti nelže do očí a říká to proto, že se ti snaží pomoct. Zkus ty věci vidět z té pozitivnější stránky. No a hlavně tohle neber jako další napadání Smiley Ale je fakt, že se musíš cítit divně, když se tvá osoba tak moc řeší.. ber to ale víc v klidu, jednou řešíme tebe, jednou jiné, ale stejně každý řeší hlavně sebe celý den a takových myšlenek jako se tu napsalo nám musí projít hlavou o nás samotných tisíce, jen je nepíšem takhle na fórum.. ale já v tom nevidím velký rozdíl. Podle Ohsawy a Kushiho je jedna z vlastností zdravého člověka - otevřenost, upřimnost - čím víc dokáže být člověk otevřený a sdílet názory a myšlenky se světem, tím lepší je jeho zdraví. Takže je super jak jsme  tady čím dál víc otevření Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #61 kdy: 26. Březen, 2008, 07:14:14 »

ahoj neone,
nebudu se přetvářet, a říkat, že mi to neleží v žaludku... teda v hlavě...
zpětně vidím, že má reakce na milana byla opravdu přehnaná, ale reakce el a veroniky na mě se v tomto nijak neliší... tak tedy nechápu, proč to co píší el a veronika je krásné, upřímné a plné lásky ke mě atd., a má reakce je ve vašich očích takové bahno... a to není sebelítost, prosím, snažím se to brát s klidnou hlavou a vcelku nezaujatě...

s odstupem to vidím tak, že všechny tyto bouře jsou naprosto stejné podstaty, že vychází z neporozumnění na nejhlubší lidské úrovni, není tu žádny rozdíl, jen ega - jestli to mohu říci takto - dělají rozdíly... ale nejsme mistry zenu  Cool

veronika mě vůbec nezná, ale hned ve mě vidí svou matku - nebo některé její negativní vlastnosti, ale já jsem, Veru, ve skutečnosti opravdu nekonfliktní člověk a jsem dost splachovací, jinak bych nemohla dělat takovou práci, jako dělám, ne s takovou láskou a odevzdaností...
znovu se tedy moc omlouvám, za svou reakci na milana, ale to se může stát přeci každému, není v tom důvod k takovému pranyřování  Tongue to je ftip, prosím nechytejte se toho, teroriska byl též ftip...  Tongue

tedy omluva omluva omluva... bohužel více už udělat nemohu, zbytek je zase na Vás...

mějte krásné mrazivé dny
« Poslední změna: 26. Březen, 2008, 07:18:58 od kukicha » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #62 kdy: 26. Březen, 2008, 07:30:19 »

Ahoj kuki,   

tak teď už mam úplnej zmatek z tvých pocitů, které nám píšeš. jednou je to tak po druhé onak... znovu jsem si četla příspěvky které jsem ti poslala a znova nenacházím nic zlého ani sobeckého..

Ten názor, který jsem včera poslala Veronice se vůbec netýkal tvojí osoby, dokonce se ani nemusel týkat Verči sestry.bylo to první co mě k tomu napadlo napsat a tak jsem to udělala... a myslím, že to nebylo napsáno nijak zle.

takže ať už tě naštvalo cokoliv, tak se ti za to omlouvám...   

A věř , že mým jediným úmyslem bylo ti pomoct.... upřímně, tak jak to máš ráda...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #63 kdy: 26. Březen, 2008, 07:48:57 »

Mě se líbí ten fakt, jak se tady sobě všichni omlouváme.. až mě nenapadlo nic lepšího než to z mojí strany zakončit stejně.. omlouva, omlouva, omluva všem a mám vás všecky rád a všichni jsme stejně pořádní TERORISTI tohohle systému a normálních lidí co si jedí svoje vytoužené cukrové,masové,mléčné lahůdky a my jim do toho kecáme Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #64 kdy: 26. Březen, 2008, 09:43:12 »

ahoj,

ale el, já jsem přeci vůbec neřekla, že je něco z tvé strany špatného, sobeckého, zlého...

mrzí mě, že sis to tak vyložila...

jak vepsat srdce člověka do pár slov??? na takovou dálku???

to je přeci nemožné... a vznikají takovéto zbytečné neshody...

ještě jednou mrzí mě to celé, omlouvám se...
pa

Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #65 kdy: 26. Březen, 2008, 12:31:16 »

ahojky,

mám dotaz ohledně smažení... když jsem byla na konzultaci u paní Jitky Matherové, doporučila mi, abych často smažila a pekla - zapékala obilí, nikoli pekla chléb atd. - na mouku jakkoli reaguje mé tělo nedobře - abych pry do těla dostala oheň, ktery mi chybí, proto to smažení a pečení, abych takto upravovala jídlo několikrát do tydne a vůbec se toho nebála, to mě trošku zaskočilo, protože jsem myslela, že smažení a pečení se jako častá úprava pokrmů nedoporučuje...

nemám důvod o radě paní Matherové pochybovat, sama cítím, že mi smažená a následně kratince podušená zelenina na zdraví nepřitěžuje, navíc mi dává jakysi pocit vnitřního uspokojení, větší nasycenosti... jinak ale oleje nemohu, syrové, nebo v semínkách, oříškách, to je pak pořádnej hukot, to si to dvakrát rozmyslím, než bych se k nim jen... naštěstí už jsem imunní, když v čajovně roznáším mandle, oříšky a podobné delikatesy  Smiley ale taky to byla zkouška, vůbec se vším, je to na palici, když člověk pracuje s jídlem (i když teď už mi spousta těch věcí ani jako jídlo nepřipadá) a najednou nemůže nic z toho sníst... teď už v tom plavu jak rybka, vlastně bych si z toho nic ani nedala, i kdybych "mohla"... a lidičky kolem mě si prostě zvykly, že jsem "ňáká poťapaná"  Grin
ještě mi paní Matherová říkala, že když zeleninu připravíte za přítomnosti oleje, tedy na oleji (špetince např. sezamového), vydrží déle, klidně cely den, kdežto zelenina upravená jen s vodou se musí do max. tří hodin zkonzumovat, pokud leží déle, tak nemilosrdně VYHODIT!!!

díky a pěkny den
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #66 kdy: 26. Březen, 2008, 15:23:31 »

Ahoj lidičky, trochu jsem si pročítala vaši diskusi. Předesílám, že to co napíši není můj soud, ale pouze můj pocit.
kukicho,podle toho, co jsem četla, to nemáš jednoduchý a myslím si, že bojuješ statečně. přijdeš mi hodně bezprostřední, přemýšlíš nad životem a vyjadřuješ vše tak, jak to cítíš a to je krásné. Sým způsobem je to dar, protože mnoho lidí v sobě nosí různé problémy a neumějí o tom komunikovat s ostatními. S tvým dotazem nedokážu poradit...osobně upravuji zeleninu střídavě...někdy ji otrestuju a pak podusím a někdy jen uvařím, zkrátka podle chuti. Ale s tou zeleninou vařenou na vodě to je celkem zajímavý, jsem zvědavá na názory ostatních...
Veroniko: četla jsem, jak jsi psala o své sestře...to pro ni musela být velká zkouška. Tak hlavně, ať se brzy cítí dobře a mimčo ať je zdravý, věřím, že to je největší záplata na to, co si musí žena při porodu zažít.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #67 kdy: 26. Březen, 2008, 20:08:19 »

ahoj kuki,

"zpětně vidím, že má reakce na milana byla opravdu přehnaná, ale reakce el a veroniky na mě se v tomto nijak neliší... "

Dál už to ale rozebírat nechci.Mám tě ráda a to poslední co si přeju je se s někym dohadovat...

Už jsis pročetla ty naskenované stránky?Napiš si o víc- dokud tu knížku mám doma...

Pa
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #68 kdy: 27. Březen, 2008, 07:26:06 »

ahoj je ráno, hned letím na diskusi...

Grin

asi abych se ujistila, že se fakt nezlobíte...

teď hodím na záda plyn. bombu a běžím na benzínku, abych měla na čem uvařit snídani... spolubydlící mě má za pěkného podivína, včera mě pozoroval u krájení zeleniny a pak se posměšně vyptával, jestli taky krájím zeleninu každy den na jiné tvary... kolečka, srdíčka, kytičky, kosočtverečky... hulvát!!!

el, dnes mám po mnoha dnech první volno, tak si udělám čas a pročtu zaslany materiál... kdyžtak si ještě písnu o další listy... za to opravdu moc dík, je to pro mě důležité...

myslím el, že kdybychom se znali osobně, nikdy bychom na sebe takhle nevyletěli, ani já na milana, Verča na mě... ta anonymita internetu a ty nekonečně dlouhé ale zatraceně rychlé kabely v nás probouzí trochu nepřirozené reakce... ve mě tedy určitě. jsem najednou moc chytrá, moc uplakaná, moc rvavá... všeho moc. Ale je to zase dobra zkušenost... jednou jsem četla zajímavou knihu... Temná stránka hledačů světla, autorka vyslovila teorii, že se v každé lidské bytosti skryvá úplně cely vesmír, každy člověk má v sobě vraha, zloděje, prostitutku, násilníka, ale též ten druhy opak, každy je laskavy, milosrdny, obětavy, moudry... a pokud v sobě vše toto přijmeme a budeme to milovat a oslavovat, jedině tehdy budeme celí.... teď to asi zní šíleně, ale v jejím podání to takové vůbec nebylo. Ta paní, co to vyplodila se jmenu Debbie Fordová.
Ostatně Jung  (Freudův žák), ze kterého Fordová především vychází vyslovil své známé: Raději budu cely, než abych byl dobry...

to bylo jen tak trochu mimo mísu...  Grin

mějte krásny den, mažu pro plyn
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #69 kdy: 27. Březen, 2008, 17:13:58 »

Ahojky kuki,předem upozornuji,že jsi mi velmi sympatická a myslím,že to nemáš lehké a obdivuji,co všechno děláš aby ses uzdravila.Slovo extremistka není vůbec nic špatného,jde čistě jen o fakt,že člověk ještě nenašel svůj střed,nebo se v něm neumí zdržet delší dobu.To ,ale je naprostá většina lidí.Když jsi přečteš své příspěvky znovu určitě si všimneš,že jsi dost protiřečíš.Z toho usuzuji,že asi ve středu příliš nejsi.Přirovnání,že tě napadám mi přišlo trochu jak z toho dramatu,který jsem popisovala,a že tě napadla EL mě fakt rozesmálo.NIKDY jsem neřekla,že v tobě vidím svou matku,pouze se už dlouho zajímám o lidské chování a jeho dramata.Skoro každý máme z dětství naučeno jedno i více dramat,které většinou používáme nevědomě abychom dosáhli toho co chceme.Nevědomě!!Schváně jsem ti dala najevo jaké drama používáš(podle mého názoru),abys to nemusela dělat dál (použila jsi drama Trpitelky)a mohla se nad tím zamyslet.Určitě jsem to nepsala,abych tě napadala.Nejsi proto špatná,je to normální.Je o tom spousta knih.Jestli ti to pomůže,tak moje"oblíbené"drama je Tazatelka.Často jsem se snažila dosáhnou svého tím,že sem jsem se pořád ptala a dávala argumenty až jsem toho člověka uplně ovládla a bylo po mém.Hnusný co?A ted si představ,že já to i přes to,že to vím občas použiji i ted.Prostě mi to ujede a já si to uvědomím až pak.Jsem špatná?HroZná?I kdyby,mě je to jedno.Pro mě je důležitý,že si to uvědomím a dělám s tím něco.Věčným ospravedlnováním svých postojů ztrácíme zbytečně moc energie.  Jasný,že je v každým to špatný i dobrý.Nezlob se,ale mě přijde,že všem tady je to jasný kromě tebe.Jinak jsi neumím vysvětlit tvůj pocit našeho napadání a tvýho ospravedlnování  Eek Těd ti určitě není dobře od bříška,nebo máš staženej krk vid?Nebo bys mě nejradši dala přes držku??Jestli jo,tak se nad tím co píšu zamysli,protože jsem ti možná dloubla do naký emoční rany.Snad tě to nechá klidnou.Beruško prosím věř,že ti nechci ublížit In Love Ani neobhajuji své názory,je mi jedno co si o mě kdo myslí.Netrávila bych svůj drahocený čas u tohohla přístroje,kdybych ti nechtěla pomoct :kyticka:Měj se nádherně jarně sluníčko Banan brokolice Banan

Snowdrop-je pravda,že mimčo je veliká odměna.Díky Srdce

Neonku tak tedy:omluva,omluva,omluva všem a mám vás taky ráda vy teroristi. Potlesk
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #70 kdy: 28. Březen, 2008, 10:19:43 »

znova jsem si pročítala vše co se tu napsalo...

nechci to rozpatlávat, jen jsem si na něco vzpomněla, když jsi Veroniko psala o tom jako někdo nemůže kakat ani meditovat...

je to tak dva roky zpět, měla jsem tehdy vztah s jedním člověkem, praktikoval theravadovy budhismus... já chodila do práce a studovala vejšku, bydlela jsem sama, potom jsem mu dovolila se ke mně nastěhovat, nikdy si nenašel práci, nepřispíval na nájem... vše jsem platila já. ale byla jsem "zamilovaná", nevadilo mi to... tehdy se naplno rozjela má nemoc, na velkou jsem chodila jednou za 14 dní - a to jen proto, že jsem si udělala klystyr, protože už jsem nevydržela čekat, měla jsem tak hrozné křeče, že jsem někdy lezla po čtyřech, bříško jsem měla nafouklé a tvrdé jako kokosovy ořech... snažila jsem se s tím mužem meditovat každé ráno a večer, ale nešlo to, křeče byly nesnesitelné... vypadávaly mi vlasy, rozpadaly se zuby (teď už mám několik falešnych - a je mi 24 let), měla jsem plísně v rozkroku, ztrátu menzes... o své tváři, která byla plná nateklych vředů ani nemluvím... doktorka mi řekla, že mi nic není... nevešla jsem se do tabulek...
ale ani mě nenapadlo hledat pomoc jinde, musela jsem dodělat vejšku (ekonomii) a chodit do práce (továrna, kancl), abych vydělala dost peněz pro sebe a pro něj... na spánek zbyvaly sotva tři hodinky denně... vím, z čeho - aspoň na fyzické úrovni - pramenila má choroba... ovoce ovoce ovoce, sem tam nějaká musli tyčinka, syrová zelenina, džusy, oříšky, sušené tropické ovoce, jogurty, sem tam pečivo. Byla jsem z toho JINU tak strašně submisivní, že jsem se nechala zneužívat, fyzicky, psychicky, jeden den jsem ani nedychala a chodila po špičkách, aby mohl nerušeně meditovat, druhy den jsem uklízela bordel z chlastu, cigaret, vodních dymek, a nechala se klidně znásilnit, a druhy den běžela s pocitem, jaká jsem strašná a špatná, na pohotovost nechat si píchnout hormony, abych neotěhotněla, klidně i třikrát do měsíce... vrátila jsem se domů a našla ho jak medituje, tak jsem jen sklopila hlavu a byla potichu, nerušila...  čtvrty den mi hodil na hlavu květináč plny hlíny, když jsem si už s ním nevydržela v noci povídat a usnula jsem, protože jsem se vrátila ze dvanáctky, ještě pracovala na bakalářce a za čtyři hodiny jsem měla vstávat na bus do školy... často jsem si se sklopenou hlavou vyposlechla, že jsem neduchovní prase, ktery myslí jen na žrádlo : teď zpětně rozumím, nebyla to žádná přízemnost, že jsem měla pořád potřebu jíst, to se jen nefunkční slinivka hlásila o svou porci, aby nedošlo k hypoglikemii... kromě mě spal ještě s dalšími dívkami, a dával hodiny theravady  Sad

vydržela jsem to déle než rok...

teď když Vám to píšu, tečou mi do klína slzy, ale nelituji... vůbec ne sebe, kdybych tohle všechno nepotřebovala ke svému růstu, prostě by se to nestalo... ani necítím nenávist, jestli jo tak jen kapku a i ta kapka pramení z toho, že jsem to všechno ještě zcela nepochopila...

byla jsem tak strašně submisivní a JIN, že jsem k sobě přitáhla tuhle "obludu" v rouše beránčím  Grin
vím, že teď už bych takového člověka do svého života jednoduše nepřijala, už ho totiž NEPOTŘEBUJI...

děkuji, ne jemu, ne sobě, ale prostě děkuji, za všechno co přišlo, co tu je a co přijde... a jestli Vám to připadá poťapany, tak není, ne v mém vesmíru... čím více zkoumám a snažím se pochopit a procítit svůj vesmír, tím hlubší mám úctu k vesmíru každé druhé bytosti

teď je mi každopádně fajn, jsem pěkně vykakaná  Grin , topím si v kamnech, jsem po dobré snídani na ohni připravené, heč  Grin , na křesle spinká kočka, a já jdu za chvíli točit čajové misky a večer do čajinky, pěkně se otáčet a dělat druhym lidem pěkně a příjemno... Život je přeci krásny!!!!

mějte i vy krásny život a krásné dny

Veroniko, chci Ti dát hubana, ne přes tlamu... pa
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #71 kdy: 28. Březen, 2008, 12:54:31 »

El, děkuju za materiál od pana Kushiho, já mám tuhle knížku doma, tak mě mrzí, že ses s tím kopírovala zbytečně... i když, je něco zbytečného??? každopádně díky díky moc
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #72 kdy: 28. Březen, 2008, 13:01:54 »

Tak to je fajn, ale Cukr a sůl....  doma nemáš ne?-to byla ta první várka Smiley

Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #73 kdy: 28. Březen, 2008, 14:00:39 »

Čau holky dancing monkey Srdce
Kukichko:Už naprosto chápu proč máš potřebu ospravedlnování a jsi tak zranitelná,Je fajn,že toho vola máš už za sebou a před sebou nádherný život!Musím přiznat,že jsem takovou reakci nečekala a že tě čím dál víc obdivuji!Věř jsi úžasná!!!Jsem taky vykakaná a je mi taky fajn.Máš pravdu ,broučku,život je tááák krásný! :potlesk:pusu tobě i El
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #74 kdy: 29. Březen, 2008, 06:54:16 »

ahojky.

ne, cukr a sůl, to nemám... díky díky... už to mám skoro pročtené...

verčo.... jediné čím bych se mohla ospravedlnit je, že jsem lidská bytost, chybující, hubatá, protivná, domýšlivá... ale veskrze nádherná... a vůbec ne proto, že jsem to já ( mně to dokonce skoro nejde přes zuby, říci o sobě, že jsem krásná ), ale prostě proto, že to tak je z naší lidské podstaty, ať chci nebo ne... ať se tomu vzpírám nebo tomu jdu naproti... já opravdu hluboce věřím, že jsme všichni uvnitř krásní, proč to ale často nechápeme, proč to někteří nikdy nepoznají a umírají bez toho poznání... to nevím, možná na to ani nikdy nepřijdu, ale mou víru to nezadusí...  Poklona

jů, do oken mi svítí z parku sluníčko... máme vchod do parku, ktery je ráno zamčeny, a je cely jen pro nás a pro kočičku... těším se na teplé dny, až tam budu chodit na ranní jógování a házet kočce míček... to je vždycky děsná bžunda, naše kočka je totiž děsně ftipná

mám dotázek, opět...
jak to řešíte s vodou, Kushi i Průchová všude píší, že by se neměla používat voda z vodovodu... ale když žijete ve městě??? používáte nějaké filtry, my máme filt BRITA - používáme ho v čájince na jemné třebas japonské čajíky... - máme ho i doma, ale já jsem na to strašně líná, filtruju aspoň na čajík, na vaření - tak to jsem fakt lempl...
řeší filtr problémy s vodou aspoň částečně??? možná jste to tady už někde řešili, kdyžtak mě jen odkažte... díky díky...

a další dotázek... tentokrát ohledně gomasia...
pořídila jsem si original suribashi z japanska a gomasio dělám na ohni na kamnech, ale mám trochu obavy, že semínka vždy přepražím, takže vysledné gomasio je tmavě hnědé a trochu nahořklé, což asi není dobře... máte někdo zkušenosti s vyrobou??? jak poznam, kdy jsou semínka tak akorát...

díky díky
 a mějte se a  Grin se
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení