Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak dlouho vydrží sushi? (jídlo na cestu)  (Přečteno 12614 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 27. Listopad, 2012, 10:05:53 »

Ahojte,
nemáte někdo zkušenost jak dlouho vydrží sushi mimo lednici (nori + rýže + ume pasta + okurek + tempeh)? Myslíte, že sushi vydrží 2 dny mimo lednici (četla jsem, že umepasta i nori to konzervují)? Potřebuji si vzít s sebou na cestu nějaké jídlo (pojedu 2 dny) a přemýšlím, co vzít. Jedu autobusem, takže nemám nikde možnost si nic uvařit a pouze chleba celé dny jíst nechci.

Případně kdyby měl někdo nápad co si s sebou vzít na jídlo a vydrželo by to, byla bych moc vděčná (palačinky ani obiloviny myslím bez lednice nevydrží).
Děkuji za odpovědi.
Ajka
Zaznamenáno
Tao
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 27. Listopad, 2012, 10:29:15 »

Ajko, dva dny pro suši jsou v pohodě - vyzkoušeno na lidech. Wink Jinak já si na cestu beru ještě rýžové chlebíky nebo sezamové krekry a tofu. Když vyjíždím v pátek navečer, tak ho mám v sobotu k večeři bez problémů. Dokonce se i zadařilo k obědu v neděli a přežila jsem bez následků.Grin Nejlepší chutí a trvanlivostí u mě jednoznačně vede tofu hamburger, teď nevím značku, jsou tam vždy 3 plátky, vyrábí ho pražská firma...
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Listopad, 2012, 11:26:11 »

Souhlasím, sushi vydrží podivuhodně dlouho, zvláště s umepastou/umeboškou, akorát někdy pozmění své chuťové vlastnosti Tongue akorát teda nesnese horko... Sushi je moje cestovní jídlo, na lepší (kromě chleba) jsem ještě nepřišla. Taky doporučuju s sebou sušený zázvor pro případ nevolnosti, opravdu zabírá skvěle Wink a zahřeje v zimě!!
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Listopad, 2012, 13:20:20 »

Děkuji moc všem za odpovědi. Já jedu v pátek odpoledne (pátek a sobota počítám bude celkem OK, ale horší bude celá neděle a pondělí) a vracím se v pondělí odpoledne.. A nebude možnost si nikde nic uvařit, ani se nikde +- MB najíst či si něco koupit Sad Celkem krize.. Embarrassed Díky moc za nápad s tím tofu - koupím si ho! A rýžové chlebíčky si vezmu taky. A taky kváskový chleba, jestli si ho stihnu koupit + pomazánku. Snad to nějak přežiju.
Ten sušený zázvor - to je ten v prášku? A to se jí jen tak?  Tongue Já si s sebou vždy beru umebošky, ty taky zabírají  Smiley
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 28. Listopad, 2012, 09:10:14 »

Když vyjíždím na cesty, řeším to sushi, které mám nejraději výrazné, na cestách to přijde vhod! Wink Dávám tempeh uzený, nějakou zeleninku na delší cesty syrovou (bílá ředkev, okurka, salát) a super je pasta z tahini, umepasty a trochy wasabi prášku (recept od Boba Carra).

Dávám si  pozor na přesolení neb mě to spolu s cestováním, které je pro mě dosti jang stahuje. Také pozor na přesušení. Takže žádné pufované či dokonce slané chlebíčky s kupovanou pomazánkou si neberu. Mám na uvolnění proto také u sebe sušené meruňky, většinou se dá někde koupit jablko či třeba hroznové víno.

Umebošky to je má jasná výbava:-)
A když je to na delší cestu, kde nemohu vařit, ale dá se něco někde připravit (i kdyby na zastávce), vezmu s sebou čínské zelí či ledový salát, okurku, mrkev, bílou ředkev, ředkvičky - prostě něco, co se dá jíst syrové a nakrájím si to do krabičky (případně to ještě udělám doma) a když mohu, udělám z toho do krabičky salát (tzn. potřebuji prkýnko a nůž) a pokapu umeoctem, který si do něčeho malého odliji.
K tomu pak klidně ten kváskový chlebík třeba i s tou kupovanou pomazánkou co vydrží, protože syrová zelenina mi to nějak vyrovnává...

Když se mi chce dělám si jako sladký zákusek strouhanou bio (kvůli sladkosti) mrkev, špetku soli (na uvolnění sladké chuti) a zakapu citrónovou šťávou a posypu opraženými či oloupanými mandlemi či vlašskými ořechy. Daly by se přidat i na kousky nakrájené sušené meruňky nebo polít jablečným koncentrátem, mňam z95
Varianta na toto období je jablko s křenem nebo kysané zelí, mrkev, křen. Ale nejíst kvůli kvašenému zelí v autobuse Wink

A mňam jsou "sladké" tyčinky od Lifefoodu, ale jsou dražší. A zásobím se přiměřeným množstvím i mandlí či jiných ořechů a semínek - do salátu i jen tak při chuti  Wink
« Poslední změna: 28. Listopad, 2012, 09:36:18 od Kamika » Zaznamenáno
Tao
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 28. Listopad, 2012, 11:26:20 »

Ajko, to tofu je od firmy Vitall. Smiley
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Listopad, 2012, 13:03:46 »

Kamiko, děkuji ti moc za tvou odpověď. Poskytla jsi mi spoustu inspirací! Hlavně je super nápad s tou syrovou zeleninou a salátem - to by mě nenapadlo! Cool

Od Lifefoodu mám vyzkoušeno vita placky: http://eshop.lifefood.cz/index.php?main_page=index&cPath=13 Jsou to raw výrobky, tzn. zachovají se tam všechny vitamíny. Ty bych si také mohla vzít. Jsou v různých příchutích - já měla zatím jen ty mrkvové a jsou super! Takové jemňoučké a zasytí...  A je v nich zelenina:)
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 28. Listopad, 2012, 15:10:47 »

Super, jsem ráda, že jsem mohla přispět ke zpříjemnění tvé cesty Wink
Ještě se dá vybavit kvalitní miso polévkou sušenou v sáčku, já si je vylepšuji nadrobno nakrájeným pórkem, který se při zalití horkou vodou spaří.
Většinou je na cestách možné někde horkou vodu splašit, kdo by krásným českým ženám odmítl i v cizině na benzince/kavárně dát trochu horké vody
do termosky, že? Wink
Proto je fajn mít s sebou na delší cestu i termosku a třeba pytlíkovou banču a pak se jen nebát zeptat se... ostatně strach z odmítnutí/ztrapnění se aj. nám nebrání zeptat se i na mnoho podstatnějších věcí v životě, proč nezačít u otázky na horkou vodu na čaj! dancing
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Listopad, 2012, 16:59:18 »

Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Listopad, 2012, 15:34:06 »

Taky děkuju za nápady!

A sušený zázvor prodává Natural v kusech, ne práškový...je prostě jen usušený, jako sušená jablka, přirozeně sladký, ale pořádně pálí Tongue
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 29. Listopad, 2012, 17:57:37 »

Tak už mám vše nakoupeno a nabaleno a zítra vyrážím! Grin Díky všem za Vaše rady a tipy!
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení