Anketa
Otázka: Koho budete volit?
Jana Bobošíková - 1 (3.3%)
Jiří Dientsbier - 1 (3.3%)
Jan Fischer - 0 (0%)
Táňa Fischerová - 12 (40%)
Vladimír Franz - 0 (0%)
Zuzana Roithová - 2 (6.7%)
Karel Schwarzenberg - 7 (23.3%)
Přemysl Sobotka - 0 (0%)
Miloš Zeman - 1 (3.3%)
Ještě nevím - 0 (0%)
Nikoho - 4 (13.3%)
Chtěl(a) jsem Okamuru - 2 (6.7%)
Celkem hlasů: 29

Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Volba prezidenta - koho budete volit?  (Přečteno 8515 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 09. Leden, 2013, 11:46:31 »

Anketa je a bude anonymni  vanocni snehulak
« Poslední změna: 09. Leden, 2013, 12:59:26 od neon » Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Leden, 2013, 17:43:56 »

Hi hi, zrovna dneska ráno jsme se o tom bavili se spolupracovníky a byla to zajímavá debata. Shodli jsme se, že nejvíc nás znechucuje představa, že to vyhraje Zeman, nebo Fischer, což jsou dle médií současní favorité. Naše sympatie se přelévala od Fischerové k Franzovi a já nahlas přemýšlel, nakolik je vůbec postava prezidenta pro stát v českém politickém systému důležitá.

Teď mám pocit, že po Klausovi nemůže přijít nikdo horší, ale to si říkám před každými volbami i o postavě premiéra taky a vždycky mě realita převeze  Grin

Pocitově mi je nejmilejší Táňa Fischerová, u Vladimíra Franze mám poslední dobou při jeho prezentacích dojem, že není nic horšího, než když se recese změní v samožerství, ale nejsilněji ve mně dřímá něco takového...

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Leden, 2013, 09:05:09 »

Dobrý, jenže "This is not America" Wink, takže já nějak zavolím.
Hodně bych totiž nechtěl nikoho z dvojice Zeman - Fischer a k tomu to bohužel zatím směřuje. Sad

Kdybych to tedy bral podle sympatií - tak bych bral Táňu Fischerovou, kdybych chtěl víc vyjádřit, co si o našich politicích myslím - tak Vladimíra Franze, ale oni oba nemají, tipuju tak alespoň, moc šancí dostat se do druhého kola.

Takže asi zvolím "knížete", který mi přijde (hlavně poslední dobou), že by ji mohl mít přeci jen o něco větší.
Zaznamenáno
stoklin
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Leden, 2013, 12:34:02 »

Souhlasím. Taky jsem chtěl volit Táňu, jenže se bojím, že ten hlas přijde na zmar a neovlivním tím nechtěný postup Zemana s Fisherem (fakt netuším, koho bych potom volil v druhém kole!). Pokud jste nerozhodnuti a sdílíte podobný pohled na věc, volte prosím Karla!
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Leden, 2013, 15:57:50 »

W - úplně tak to cítím já. Tak co s tím? Pořád mi to v hlavě běhá od Franze přes Fišerovou ke knížeti a naopak. Sakra  Eek
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Leden, 2013, 16:28:10 »

Volím Táňu. Jsme uměle zastrašováni, media vytváří tlak strachu - nikdo rozumný nechce Zemouše s Becherovkou. A tak namísto srdce - Táňa tak jde hodně lidí hodit nějaké to "menší zlo" aby nevyhrál Zeman. Já to jdu zkusit. Dám jí hlas a alespoň budu mít čisté svědomí. On to Zemák nebude mít jednoduché. A taky doufám, že lidi neztratili rozum a paměť. I když ......
Zaznamenáno

pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 10. Leden, 2013, 19:17:16 »

http://www.stream.cz/video/785372-co-hitler-rika-na-primou-volbu-prezidenta-u-nas
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Leden, 2013, 12:54:48 »

V dnešních Hospodářských novinách je na titulní straně článek o volbách a HN se jednoznačně vyslovují pro Karla Schwarzenberga.
Což může být koneckonců jedno, každý má svůj názor. Hospodářky navíc až tak moc lidí nečte a je to navíc napsané na poslední chvíli.
http://hn.ihned.cz/c1-59104520-zvolme-prezidenta-ktery-spojuje-ne-rozdeluje?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Ale, jak jsem psal, mě kníže vyhovuje. „Rozjel“ se a teď ve finiši navíc docela získává hlasy. Jestli někdo má na to, aby v druhém kole „přejel“ Miloše Zemana, tak zřejmě on.  Škoda, že volby nejsou ještě tak o týden dýl...

Jinak by  mě i docela zajímalo, co si o volbách myslí např. takový Milan, kozlík, Dáša, Neon, LaTibor, Pavel, komár, agárek, makroušek, Tomové, Lenky, Kamika, Nena, Honza4, Calarien, Průchová, Průcha... abych jmenoval alespoň několik lidí za všechny Smiley. Mb komunita je možná přeci jen někdy trochu v útlumu. Very Happy Wink

« Poslední změna: 11. Leden, 2013, 12:58:53 od W » Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Leden, 2013, 13:23:02 »

Nuže v noci jsem to okomentoval a než jsem to smazal, uložil jsem si to do emailu, dělám to tak vždy, takže tady máš mojí noční reakci dodatečně, ale něco tam chybí, co bych tam asi měl dopsat a to něco je ten kalkul, přípomělo mi to rok 1948, tam to tehdy ve vládě podělali, špatný kalkul, takže ona ta cesta srdcem není někdy dostačující a optimální.

Takže:
Mě k té Fišerové napadají známá filmová slova, upravená do podoby: "Nevadí, že nebude zvolená, ale alespoň jsem to zkusil." Pro mě je to cesta srdcem i když někdy asi má smysl kalkulovat, dělat prognózy, vyhodnocovat, ale proč ustupovat z ideálů i když je otázka, zda by to nakonec v úřadu ustála, pokud by byla zvolená.

Karlovi nemůžu zapomenout Kalouska, který je pro mě něco jako křížený Klaus se Zemanem v mladším vydání a je podobně politicky nesmrtelný. Horší slovní projev Karel vyvažuje myšlenkovým obsahem, to pospávání dělá na mě dojem, že není moc fit, ale třeba zdání klame.

Zeman mě svýma vtípkama a bonmotama baví i když ho jinak lidsky neberu. Mimochodem je zajímavé jak se Zeman v srpnu 1989 postavil svým veřejným kritickým vyjádřením proti režimu a byl vyhozen ze zaměstnání Zda to byl jeho prognostický kalkul, protože věděl, že se režim v okolních státech i v Rusku sype nebo odvaha to 100% nevím, ale pár bodíků za odvahu tomu dávám. I když neplatí rovnice odvážný rovná se morální, leckdy to může být naopak.

Doplňovačky na Hitlera nemají chybu.   

A ještě jedna technická, mám  pocit, že ve výběru chybí Vladimír Dlouhý, který se v kandidatuře dostal podobně daleko jako Okamura, takže když je tam Okamura, měl by tam být asi i Dlouhý.

U Fišerové ty hlasy můžou potom pomoct jinde a jinak, bude mít potom určitý kredit, prostor v médiích i když nevyhraje atp. Moje prognóza je, že sice kníže zaútočí na preferovanou dvojici, ale na dvojku to stačit nebude, myslím si a je příliš svázán se současnou vládní politikou jako nestraník by měl větší kredit, myslím si.

Čekám nějaké překvapení u kandidátů typu Franz, kníže, Bobošíková, Dentsbier. Někdo z nich asi vyletí překvapivě dost nad očekávané preference, ale trojka bude 1-2 Zeman, Fišer 3 asi kníže pokud nepřekvapí někdo typu Franz, Dientsbier.

Kdyby měli před sebou ještě měsíc do volby, hezky by to zamíchalo kartama ještě asi. Pak by měl kníže šanci na dvojku jako menší zlo, ale jestli ho dokážou zpracovat lidi typu Kalouska, aby jim pomohl nahoru, tak lze ještě mluvit o knížecí příčetnosti?

Volba v duelu Zeman, Fišer bude bolestivá, snad o chlup méně zlá v podobě prospěchářského (komunista) Fišera i když s tím Chrenkem nevím nevím, Lukoil (Zeman) nebo Chrenek (Fišer)? A co na to Zemanův Šlouf a korupční opoziční smlouva?

Dientsbierova rétorika je líbivá, těžko říct nakolik populistická a nakolik reálná a vážná.  Karel jako symbol země ano, proč ne, ale když já toho Kalouska nemám tak rád, představa že ho Karel jednou jmenuje s radostí premiérem....jedině že by platilo to známé nejlepší hajný je pytlák v podobě Kalouska. Konspirační teorie nepěstuju, ale zástupce  v Bilderbergu v podobě Karla máme.  Wink

Neznámo mám u Roithové, tu jsem nějak nestihl vstřebat a více si o ní zjistit, možná by nakonec právě ona mile překvapila.
« Poslední změna: 12. Leden, 2013, 03:59:23 od agarek » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Leden, 2013, 15:50:53 »

Milý W,
potože jsi se na můj názor neptal, tak ti ho neřeknu. Eek
Mám odvoleno, vybral jsem člověka, který je mi blízký bez ohledu na jeho "zvolitelnost". Kecy typu "toho nebo onoho volit nebudu, je to vyhozený hlas", neberu. Když tak lidi uvažují, automaticky volí ty dva, co mají nejvyšší preference a které nikdo nechce a ve volbách do sněmovny automaticky posilují nejsilnější strany.
A pak chtějí změnu?
Dopadne to jak má...... Wink
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Leden, 2013, 16:09:46 »

S tím nelze jinak než souhlasit. Jsme obětí volebních průzkumů a mediální masáže.
Mě tyhle krátké slogany neberoucí si servítky a krátká hodnocení docela pobavila.
http://www.lidovky.cz/zverina-euroteta-bez-penez-instantni-odeesak-frigo-a-probuzeny-knizepan-1qe-/ln_nazory.asp?c=A130110_145126_ln_nazory_khu

stručný přehled kandidátů:
http://zpravy.idnes.cz/pro-a-proti-u-kandidatu-07n-/domaci.aspx?c=A130109_143910_domaci_jw
« Poslední změna: 12. Leden, 2013, 01:09:38 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Leden, 2013, 17:14:10 »

Nejvetsi nebezpeci voleb je podle me v te vytvorene iluzi, ze neco zmenime.
A pak nasledne v tom, ze odhlasovanim jsem udelal neco moc duleziteho.

Tana je podle me neco jako Havel v 89.
Spousta nadeje.

Jak to dopada at si udela kazdy zaver sam.

Je mi ze vsech kandidatu nejsympatictejsi, ale ideal to pro me zdaleka neni a mam v sobe vnitrni boj jestli klickovat neustale mezi vetsim/mensim zlem a nebo mam byt idealista.
V poslednich hodinach vyhrava idealismus a nebudu volit nikoho.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 11. Leden, 2013, 20:08:26 »

neone,
nemusíš volit a tím si taky zvolíš....
Pokud ti vyhovuje a přijmeš rozhodnutí druhých, tak je to naprosto v pořádku. Taky možná v druhém kole nepudu, pokud to dopadne Zeman, Fischer.
Spojení nevolič rovná se idealista nechápu. Kde je tam ten ideál?
 Wink
Měl bych řešení, ale to je morbidní a tak jsi to asi nemyslel. Eek
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #13 kdy: 11. Leden, 2013, 20:27:46 »

Nevolic rovna se idealista je treba v pripade, pokud ti nevyhovuje zadny kandidat a nechces volit mensi zlo.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 18. Leden, 2013, 11:54:53 »

Díky za názory.
První kolo dopadlo dobře. To je můj subjektivní názor samozřejmě. Franz i Táňa si vedli docela slušně, dostali spoustu hlasů a kníže postoupil do finále. 
To mi dodalo i trochu optimismu, že to tu s lidma není až tak špatný, když si ještě takhle dokážou vybírat.
No a teď tedy. Kníže nebo Zeman? To je oč tu běží. Wink
Pro mě je to jasné. Není to jedno. Mezi nima jsou velké rozdíly, už hned v charakterech např. Rozhodně teda není jedno, kdo na hradě v příštích letech bude.
Bude to asi ještě napínavé. Myslím totiž, že lidi už většinou zapomněli na to, co prováděl, jak privatizoval Miloš Zeman a taky o jeho poradci  - Šloufovi by se mohlo mluvit mnohem víc než se mluví. Zeman je i "zkušený řečník"...
No, uvidíme.

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení