Anketa
Otázka: Koho budete volit?
Jana Bobošíková - 1 (3.3%)
Jiří Dientsbier - 1 (3.3%)
Jan Fischer - 0 (0%)
Táňa Fischerová - 12 (40%)
Vladimír Franz - 0 (0%)
Zuzana Roithová - 2 (6.7%)
Karel Schwarzenberg - 7 (23.3%)
Přemysl Sobotka - 0 (0%)
Miloš Zeman - 1 (3.3%)
Ještě nevím - 0 (0%)
Nikoho - 4 (13.3%)
Chtěl(a) jsem Okamuru - 2 (6.7%)
Celkem hlasů: 29

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Volba prezidenta - koho budete volit?  (Přečteno 8286 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Leden, 2013, 12:08:50 »

Cetl sis neco z toho co je na netu proti knizeti? Mam sem dat odkazy?

Vzdyt to uz neni volba mezi mensim a vetsim zlem, ale mezi dvema velkyma zlama...

Nemas jedno koho zvolis? Ty si vnitrne fakt myslis, ze je to dulezite? Ze udelas neco duleziteho?
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Leden, 2013, 13:38:36 »

O.k., trochu to teda rozvedu. Vidím to takhle. Zjednodušeně a trochu subjektivně samozřejmě.

Kníže je bohatý člověk (nemá potřebu si ve vysoké funkci „přilepšovat“), který žil řadu let na západě (je tam lepší jednání, vztahy mezi lidmi, což ho ovlivnilo. čím víc na východ, tím je to v tomhle směru horší.) Jeho ego je menší a neprosazuje ho tak „silově“ jako Miloš Zeman. Má širší záběr a je schopný, podle mě, prosazovat zájmy většího celku, celé země a tedy i moje. V porovnání se Zemanem má charakter.

Miloš Zeman. Obrovské ego, prosazování hlavně svých zájmů a zájmů svého okolí (dříve i své strany). V porovnání s knížetem nemá charakter. Kultura vystupování nízká. V případě, že vyhraje, budeš mít možnost tohle všechno sledovat skoro každý den v novinách, rádiu a televizi. Pokud nesleduješ média, uslyšíš to od lidí. Ať chceš nebo nechceš, konfliktní člověk s obrovským egem na hradě ovlivňuje náladu v celé zemi.
No, ale hlavně, já ještě pořád vím, co se u nás dělo v době tkzv. opoziční smlouvy (Klaus-Zeman). Jak se privatizovalo. To byly věci, za které bys ty nebo já šel normálně „sedět“. Tím, že se spolu dohodli a rozdělili si moc, nebyla žádná kontrola.
Myslím si, že určitě prospěje, když se ti dva teď nevystřídají.

Není úplně jedno, kdo na hradě bude.
Jinak ani kníže není určitě úplně ideální, ale v porovnání se Zemanem a dalšími politiky...
Takže, jak jsi se ptal, myslím si vnitřně, že je to důležité.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 18. Leden, 2013, 14:26:19 »

Ja su asi (urcite) v jangu, tak promin W za takovou mluvu, ale ber to tak, ze tim co pisu, tak mluvim jen sam k sobe, presvedcuju sam sebe...

Podle me das (skoro pouze) na vnejsi dojmy a v tom delame chybu. Vidime vnejsek, z nejakych debat v tv... Karlik je klidny, hodna povaha, ma charakter. Zeman drsny, egoista. Podle me sme mimo, pokud vidime toto. Hitler (nebo kterykoli jiny showman) kdyby ses za nim stavil v nedeli odpoledne na zamek, dal by ti kafe a pokecal s tebou o prirode, tak je hodnej strejda. Karel, ze nema potrebu dal hrabat, protoze ma nahrabano? Sakrys.. tak prave proto, ze ma nahrabano, tak je pro me looser, a ze nehrabe? On hrabe jak straka, akorat ne pres tak zjevne kauzy.. jeho konicek je zkupovat lesy, polnosti, po desitkach hektaru. Si to precti kolik toho ma a kolik toho rocne dokupuje. Ten uz si proste nakradl. Jeho predci zakladali trestne tabory aby meli levnou pracovni silu. Ten clovek souhlasi s valkama a posvecuje je. Nerikam ze Zeman a dalsi ne. Jsou to stejni blbci, kdokoli leze do politiky. A my sme blbci, ze je berem na vedomi.

Ja za sebe a protoze te zajimal i LaTibor, tak si dovolim konstatovat i za neho, rikam, ze pokud nekdo resi marginalni veci jako politika, volby, tak se nechal chytit do pasti. Ne do vnejsi, ale do sve vnitrni.. ze zahazuje svoji energii do takove debility, jako kdo bude na hrade. Ta energie se nezahodi tim jestli jdu volit a nebo nejdu.. o tom fyzickem aktu to neni (pokud jdu treba nahodou kolem), ale o tom nakolik to vnitrne beru vazne. Pokud to beru vazne a travim spoustu uvah nad tim kdo je lepsi, presouvam si v hlave pozitiva, negativa, hodnotim si vnitrne ktery kaspar je vlastne hodny a ktery je ten zly. Kdovi jak by se rozhodoval Tolle mimochodem...

Snazim se nejak ze sebe dostat ten pocit marnosti nad tim, kdyz vetsina v CR, ve svete, resi vaznost voleb. I ti co nejdou volit, tak tak udelaji po dlouhe rozvaze a trapeni a nejdou volit s tim, ze tak udelaji neco moc duleziteho... podle me prdlajs.. neco moc duleziteho dela clovek, ktery sam v sobe neda nazrat ze sve energie tomuto systemu - ale da tu energii treba do zmeny chovani, zamestnani a dennich aktivit, ktere fakt jedine neco zmeni.
Lidi proste dal sedi na prdeli a resi volbu a tim padem neresi vubec nic.. jen premaluji pokoj ve svem vezeni.

Ale mozna to pro tebe neni nic noveho... je me trapne jak vlastne zrovna tobe takto pisu.. ale snad me zvladas Smiley

Ty nase psychohry popisuje dokonale Žižek.

Kdyby lidi misto volby sli zasadit 10 stromu (nebo treba zacali jist zdrave apod.), tak jsme udelali neco fakticky realne prospesneho, zatimco takto jen dal podporujem system, ktery nam pozira nase zakladni lidske hodnoty a delame ze ten, kdo je na hrade nam muze nejak pomoct.
« Poslední změna: 18. Leden, 2013, 14:31:37 od neon » Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 18. Leden, 2013, 15:12:50 »

O.k. Wink Pobavil jsi mě. A to jako že velmi.  Grin

Koukni, pro mě je tohle jasné. Karel.
A to asi tak, jako kdyby byla volba z možností Neon -  La Tibor (na jakoukoliv veřejnou funkci třeba). Tak, třebaže by vaše debata byla zajímavá! Smiley, i bez toho, abych ji viděl, říkám rovnou - Neon. A šel bych určitě i volit. Ale zase, nezpychni moc. Wink Tibor je fakt slabá konkurence.

To, že můžeš jít po povrchu, obzvlášť, když nemáš informace je fakt, ale tady je tak velký rozdíl mezi nimi... Wink A já navíc nějaké informace přeci jenom mám. Takže prostě zase jednoznačně Karel.

Jinak právo je volit i nevolit. Já to respektuju.

No, ten Tibor... Nesleduju moc blogy, tak nevím, co momentálně dělá. Můj tip je ten, že "sajrajt" co bral či ještě bere (LSD?) mu už možná docela vyčistil hlavu.
Žije vůbec ještě? Kde? Víš o něm?

A mimochodem, máš nějaké zprávy o tom, jak se daří tvému dalšímu oblíbenci Pavlovi a jak mu funguje jeho "mb systém"?  Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #19 kdy: 18. Leden, 2013, 16:06:07 »

To asi nehrozi, ze bych zpychnul po tom, co jsem vyhral tvuj fiktivni duel, kde proti me stal kandidat s tezce vyhulenym mozkem, o kterem pochybujes, ze by mohl jeste vubec zit Smiley Ale jo, dodals, ze je slaba konkurence, tak mozna trochu pychnu Smiley

On zije, asi porad podobne, ale ohledne drog nevim. Pise na svuj sazkar.net forum a nazory na volby jsou treba v teto diskuzi, staci si precist co psal Orbital
http://sazkar.net/forum/other-sports-picks/pristi-president-cr-t12547

O Pavlovi nevim ani ň.

Si jeste neodpustim - s Kajou se teda prošišláme k lepší budoucnosti Smiley
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 18. Leden, 2013, 16:39:14 »

To asi nehrozi, ze bych zpychnul po tom, co jsem vyhral tvuj fiktivni duel, kde proti me stal kandidat s tezce vyhulenym mozkem, o kterem pochybujes, ze by mohl jeste vubec zit

Super Smiley Wink Very Happy Grin Smiley Wink Very Happy Grin Smiley Wink Very Happy Grin

Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 18. Leden, 2013, 19:27:23 »

Karel to uz ma skoro vyhrany a jestli k tomu lidi pristupuji, ze voli mensi zlo, tak by me zajimalo, jestli ti oni jsou svati? :-)

Neone tim ze vyjadris svuj hlas, nepodporujes system, ale beres odpovednost do svych rukou.

A chtel bys ten system vypnout? Bez systemu by se nam zilo jako ve stredoveku, znas film Marketa Lazarova? Tak nejak takto by to tu vypadalo a ver tomu ze tam kde nefunguje system, to dnes nejak takhle funguje.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #22 kdy: 18. Leden, 2013, 19:36:23 »

Tak naslouchám důvodům, proč koho volit z těch dvou výtečníků... když pominu ty  "objektivní" důvody, vypracované na základě mnohdy značně neobjektivních informací médií, zaujaly mě jen tři, které jsou pro pana Sch:
1. obrovský přínos pro všechny hluchoněmé a neslyšící občany - jeho projevy budou muset být opatřovány českými titulky, aby národ porozuměl - pokud ovšem nebudou rovnou v němčině či jiném světovém jazyce, což by byl také přínos - většina národa neporozumí a bude v poho...
2. pravděpodobně kratší lhůta vyplácení doživotní presidentské renty a poskytování jiných post-presidentských výhod,
3. nižší pravděpodobnost, že do toho půjde za 5 let znovu.
Napadá vás ještě něco podstatného?
Ovšem mínusem pro pana Sch. je zvýšení diskriminace žen v ČR - s první dámou si úředním jazykem země, kterou reprezentuje, nepokecáme.
Pánové diskriminováni nebudou - ručka se líbá beze slov.

O panu Z. nevím nic pro. Snad jen to, že v místě jeho bydliště ho volilo daleko vyšší procento voličů, než tomu bylo "doma" u pana Sch. Ovšem ta žoviálnost  EGA pana Z., ta mě ale přímo deptá.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 18. Leden, 2013, 19:43:58 »

Citace
Neone tim ze vyjadris svuj hlas, nepodporujes system, ale beres odpovednost do svych rukou.

Rikam, ze ji beres tim, ze zacnes jist zdrave, zit zdrave, abys byl zdravy a nezavisly (o hodne vice, uplne to nejde samozrejme) na jinych. Zacnes pestovat vlastni jidlo a ucit se nejakou dlouhodobe hodnotnou praci, abych jeji produkty mohl v jakekoli (krizove) dobe smenovat.

Vyjadrenim hlasu nepomuzu absolutne nicemu podstatnemu a hlavne si tak nicim tu vnitrni integritu, tim ze verim ve zmenu skrze politiku, skrze nekoho jineho, nez sebe. Pokud udelam ty nahore zminene kroky, tak mi muze byt jedno ktereho prezidenta si tam ta masa zvoli.. nahovno to bude tak jak tak a musim se starat v prvni rade sam o sebe a rodinu. Jestli to bude o trochu min nahovno s Karlem nebo se Zemanem, tak to by mi prave melo byt jedno.. nemel bych do toho davat energii.
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 18. Leden, 2013, 19:56:49 »

Nesmis to tak hrotit, je to jen hlas, venujes tomu 5-10-20 minut, vic nemusis, pokud nechces. Ze se tim hodne lidi zbytecne vycerpa je pravda. Pokud nevis koho a musel bys to energeticky narocne v sobe zpracovavat, pak se podle toho zarid. Faktem je, ze 80% lidi neni schopno vlastniho usudku a voli tak, jak jim naserviruji media a PR :-(

Demokracie je vlada lidu (tedy luzy), tak to ber tak, ze mas pravo, ne povinnost. Konej jak to citis.
V demokracii podle me hrozi, ze ta hloupa luza prehlasuje tu inteligenci, inu hlavni nevyhoda demokracie.
Ja mam ale z tebe pocit, ze jsi si v mnoha vecech nejisty a vse moc resis. To znam, mnohdy az tak, ze jsem si neuvedomoval dlouho tzv. opportunity costs.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #25 kdy: 18. Leden, 2013, 20:33:45 »

Zajímavá diskuze. Tak voni jsou volby, jo?  Grin
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 18. Leden, 2013, 22:02:08 »

Beruška:
Citace
Ovšem mínusem pro pana Sch. je zvýšení diskriminace žen v ČR - s první dámou si úředním jazykem země, kterou reprezentuje, nepokecáme.

Já teda nevím, proč bychom nemohli, pokud by "pokecat" s první dámou byla tak běžná věc. To spíš s madam Livií bych určitě neměla o čem pokecat, o bývalé dámě pana plebejce ani nemluvě...
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 18. Leden, 2013, 22:14:34 »

Abych tedy také přispěl a nevypadalo to jenom, že jsem přes zimu spící medvěd, kterej se šel vyčůrat a na chvíli si pustil wifi... Já politice nerozumím. Pan Karel mi vzhledově připomíná jakéhosi německého vůdce z války, asi tím knírem a tvarem hlavy. Je přece jen starší než pan Milošek, a tedy je u něj vyšší pravděpodobnost úmrtnosti či jen srdečního onemocnění a tak. A být prezidentem, to je hodně stresu. Co s tím věkem neplatí vždy, ale započítávám do rozhodování statistiky. Pravice, či levice? To je jako den a noc. V určitém ročním období je kratší den a delší noc, jindy naopak. To samé zřejmě platí u volebního období. Hodíš si mincí, je to jedno. Z takového toho širokého hlediska. Zkušenost s mezinárodními vztahy? To je plus jako, když máte kabelovou televizi s nadstandartními programy. Nakonec na to stejně nikdo nekouká. Ani bych se nedivil, kdyby tohle bylo ve volbách nakonec rozhodující. Možná o tom vím málo, ale postrádám nějakou myšlenku globálního rozsahu, která by se dotkla každého občana nebo alespoň většiny. Podle mě by prezidentem měl někdo takovej správnej, soucitnej, s ženskou duší, třebaže by to nemusela být žena. Všichni jsme byli děti, mnozí z nás děti budou mít. Třeba by to úplně chtělo změnit přístup k dětem na základních školách. Rodiče za to nemůžou, jim většinou chybí kořínek, protože ho nikde nedostali, když ho nemají v sobě. Chybí tam cosi, co do jisté míry dříve na školách bývalo, cosi charakterového, co tam nyní chybí. Lépe posílit ten první krůček do života. To mě jen tak napadlo, z jiného úhlu pohledu to může někomu znít hloupě... Já dám hlas Miloškovi, Zeman na hrad. Ale upřímně by mě zajímala statistika, kdyby jeden z nich do voleb zařadil nějaké překvapení před volební místností, nějakej slogan a uvnitř by třeba volič pro kandidáta, řekněme pro Zemana dostal pivko, ten druhý by odcházel s prázdnou. Trochu poezie. Něco humorného. Proč odcházet jen s dobrým pocitem, když si k tomu mohu dopřát pivko. Kdo přišel s dítětem, pro dětsko lízátko. Jasně všechny ty bilbordy, televizní pořady a tak, ale pak moment překvapení, dostat voliče na sladký a na chmel.  Grin
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 19. Leden, 2013, 10:18:48 »

neon: Pokud máš tenhle názor
Citace
ze pokud nekdo resi marginalni veci jako politika, volby, tak se nechal chytit do pasti
, tak pak mi není jasné, proč jsi sem tu anketu dával. Jako past na ty, co spadli do pasti?
Citace
Lidi proste dal sedi na prdeli a resi volbu a tim padem neresi vubec nic.. jen premaluji pokoj ve svem vezeni.
A Ty nesedíš na prdeli??? Zkus si založit takovou malou experimentální komunu, malou stačí- rodinu třeba (přítelkyně, dítě) a múžeš se pustit do boje za soběstačnost. To myslím upřímně, ne ve zlém. Až budeš psát další koment kritizující systém a nabádající k jeho bojkotu, jdi prosím příkladem.

W: Co se týče knížete, tak v mnohém souhlasím s neonem. O jeho morálním kreditu se dá pochybovat stejně jako o Zemanově. Navíc, mi připomínáš některé mé známé, co vždycky před každými volbami tvrdí, že jestli to teď vyhrajou socani a komouši, tak balej kufry. Jako kam, ptám se vždycky?

Pokud jsem to pochopil správně, ta je Ti bližší pravice, než levice. Pak mám jednu otázku- pokud se Schwarzenberg stane prezidentem, co se bude dít v dalších parlamentních volbách? ODS je na dně a TOP09 pouze s Kalousken bez maskota-knížete je nevolitelná úplně stejně, takže vyhraje s převahou levice a to bude pro lidi, co věří na levicový armagedon asi ještě hoší, ne? Kdežto pokud to vyhraje Zeman, pravice se spíš semkne, takže bys měl logicky volit Zemana  Grin

beruška:
Citace
1. obrovský přínos pro všechny hluchoněmé a neslyšící občany - jeho projevy budou muset být opatřovány českými titulky, aby národ porozuměl - pokud ovšem nebudou rovnou v němčině či jiném světovém jazyce, což by byl také přínos - většina národa neporozumí a bude v poho...
  Rofl

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 19. Leden, 2013, 11:16:52 »

Pokud jsem to pochopil správně, ta je Ti bližší pravice, než levice. Pak mám jednu otázku- pokud se Schwarzenberg stane prezidentem, co se bude dít v dalších parlamentních volbách? ODS je na dně a TOP09 pouze s Kalousken bez maskota-knížete je nevolitelná úplně stejně, takže vyhraje s převahou levice a to bude pro lidi, co věří na levicový armagedon asi ještě hoší, ne? Kdežto pokud to vyhraje Zeman, pravice se spíš semkne, takže bys měl logicky volit Zemana  Grin

Tak tohle je ovšem věc, která má hlavu a patu Wink. Můj problém je, že v parlamentních volbách mám vždycky hodně velkej problém koho volit. Zkusím to vyjádřit v barvách. Wink Tam totiž nejsou skoro černí proti skoro bílým.
Takže tady a teď je to pro mě mnohem jednodušší. Řekněme, že trochu umazaný bílý stojí proti tmavě šedému, který právě vylezl z hromady uhlí - t.j. skoro černému. Jasná volba pro mě.

Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení