Anketa
Otázka: Koho budete volit?
Jana Bobošíková - 1 (3.3%)
Jiří Dientsbier - 1 (3.3%)
Jan Fischer - 0 (0%)
Táňa Fischerová - 12 (40%)
Vladimír Franz - 0 (0%)
Zuzana Roithová - 2 (6.7%)
Karel Schwarzenberg - 7 (23.3%)
Přemysl Sobotka - 0 (0%)
Miloš Zeman - 1 (3.3%)
Ještě nevím - 0 (0%)
Nikoho - 4 (13.3%)
Chtěl(a) jsem Okamuru - 2 (6.7%)
Celkem hlasů: 29

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Volba prezidenta - koho budete volit?  (Přečteno 9386 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
1 0
« Odpověď #45 kdy: 22. Leden, 2013, 17:12:35 »

Minulý týden jsem to nesledoval, tenhle týden mě zaujal duel na čt.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10483849868-prezidentsky-duel-2013/213411033170117/

A vlastně pokud někoho zajímá politika ze sociologického hlediska jako mě, tedy například mediální vystupování jednotlivých lidí, jaké marketingové způsoby, praktiky používají při ovlivňování lidí prostřednictvím médií, jednotlivá hodnocení lidí, jejich cíle, způsoby, praktiky v mediálním světě v souvislosti s člověkem jako takovým a jeho psychikou a vnímáním světa atp., tak z tohoto pohledu mi přijde zajímavé i toto, související s předchozím duelem.

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=768968

nebo:
http://demagog.cz/diskusie/108/#7926

Respektive mě zajímá člověk jako takový, takže když k nějakému člověku, společenství, společnosti patří i to negativní, zajímá mě i to, pokud se tím můžu něco dozvědět, třeba důvody takového jednání konkrétního člověka, vystupování, zamyšlení se v hlubších souvislostech, když nic není asi jenom černé nebo jenom bílé, takže mě zajímá částečně i politika, reality show, psychologie, sociologie atp.
« Poslední změna: 22. Leden, 2013, 18:34:36 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 22. Leden, 2013, 18:44:35 »

Taky to tak nejak rad zesiroka zkoumam Agarku.

Me zaujalo dneska velice toto video

Nevnimal jsem doted jaky je rozdil mezi republikou a demokracii.

K tomuto si uvedomuju, jak me nedavno bylo vysvetleno clankem Michaela Greera, ze demokracie, aby fungovala, tak musi byt zalozena na lidech, kteri umi premyslet.
Ono se to zda jako bezne..  kdo by neumel premyslet, ze.

Ale pointa je, ze v dnesni dobe velice malo lidi.
Zatimco prej drive jich byla spousta.
Tim spravnym premyslenim se oznacuje to, ze clovek dela rozhodnuti na zaklade logickych faktu a ne na zaklade emoci, reklamy.

Drive bylo ve vzdelani velice dbano na vyuku logiky, samostatneho mysleni, argumentace.
Dneska jsou lidi tomuto nevyuceni, protoze se dba na nasprtani faktu, bez velke nutnosti myslet.

Greer studoval naposled treba volby Lincolna a jsou na netu dostupne zaznamy rozhovoru lidu s Lincolnem a je tam jasne videt, ze otazky, ktere lide v te dobe pokladali, jakou hloubku mely, jak obsirne byly, tak svedci o tom, ze lidi premysleli naprosto jinak nez lidi dneska.
Dokazali drive prokouknout ruzne finty lepe, nez se tomu deje dnes.

V dnesni demokracii je vse rozhodnuto masou lidi, kteri jsou zmanipulovani povrchnima domnenkama.
To se pak te mensine co premysli tezko neco prosazuje.
Greer vidi jako hlavni cestu z toho ven, ze lidi budou opet nauceni premyslet - hodne se odkazuje na vyuku reckych filosofu, uceni logice, argumentace.

Je to pro me jasny fakt.. ze demokracie je pekna blbost v tomto stavu - 51 lidi si neco rozhodne a 49 trpi.

Me prijde k placi, jak pri prezidentske volbe je spolecnost uz nyni rozdelena pul na pul, je kolem toho tolik emoci, ale uz ted vime, ze vyhraje jen jeden a ze automaticky skoro polovina naroda nebude spokojena.

Cela volba je vlastne koncipovana jak prodej produktu, dostat sebe za kazdou cenu na hrad za pomoci reklamy, marketingu.
Clovek s charakterem by podle me musel usoudit, i kdyby vyhral s 51 procenty, ze nechce vladnout.. ze radsi necha lidem najit si volbu, kde se shodnou treba na 90%.
Proc se drzet za kazdou cenu u koryta, kdyz 49% lidi jde proti me.
A ono to vlastne neni pouze 49% proti, kdyz zapocitam, ze ti co vubec neprijdou k volbam, tak jsou vetsina proti.
Bezpaterni nenazranci Smiley

Ta idea republiky z videa mi prijde super, v kombinaci s tim, ze zakon je Zakon Smiley Teda zakony jsou tvorene nekym, kdo zna Vesmirne Zakony.
« Poslední změna: 22. Leden, 2013, 18:49:05 od neon » Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #47 kdy: 22. Leden, 2013, 19:05:35 »

ČRo 1 - Radiožurnál - 20 minut Radiožurnálu
V archivu pořadu 22.1.2013 17:05 Rozhovor s neúspěšnou prezidentskou kandidátkou Táňou Fischerovou o tom, zda jí je bližší Miloš Zeman, nebo Karel Schwarzenberg, a o přímé prezidentské volbě obecně
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #48 kdy: 22. Leden, 2013, 23:11:22 »

Neone, to video je superpruhledna politicka propaganda americke republikanske strany. Pokud to cloveku neni jasne na zacatku, tak ten konec je tutovka. Nejak nemuzu najit priklad toho, jak
Citace
demokracie byly vždy plne nepokoju a svaru, nikdy nebyly slucitelne se zajistenim osobni bezpecnosti a prava na majetek a obecne mely vzdy kratky zivot a koncily vzdy nasilne
a
Citace
Demokracie nikdy dlouho nevydrzely. Brzy se vycerpaji a znici samy sebe.
. Tebe nejake priklady napadaji? Ja vim, ze on tam dava za priklad stare recke mestske staty, ale  abych ti pravdu rekla, tak nejsem zadny historik, a je to pro me dost vzdaleny priklad. Zajimal by me priklad ze soucasneho sveta, ktery by ospravedlnoval tato tvrzeni. A jestli bys mi taky mohl dat priklad toho, co v soucasnem svete povazujes za "republiku" a co za "demokracii" a nejak to ilustrovat na techto prikladech. Ja nejak nechapu, jak se lisi oligarchie a od systemu, kde by se "vytvarely pravni dokumenty, ktere nebudou predmetem rozmaru vetsiny". V tom pripade je bude muset vytvorit mensi skupina (oligarchie). Cele mi to prijde jako chytre slovickareni, protoze v tom nevidim zasadni rozdil nebo pozitivum na ani jedne strane. Cele politikareni, my proti nim a tak dale, k nicemu dobremu neprospiva.

Cele to video je proste republikanska (tj proti demokraticka) americka propaganda, coz je strana, ktera produkuje lidi typu George W. Bush, zakaz potratu, volnost ve zbranich, valky, homofobii a panbickarsky populismus. To video miri k tomu, ze nemaji byt vysoke dane: "lidi mohli tvorit a nechat si ovoce svoji prace". No oni by nemuseli byt tak vysoke, kdyby se jich tolik neprosustrovalo za valky, ve kterych si kontraktori muzou zaplatit ze budou dodavat zbozi za nekolikanasobek jeho hodnoty (ktere zaplatime my z tech dani). A pak je nam receno ze pry se to prosustrovalo za duchody a socialni davky a my to hezky sezerem (i diky libivym videum) a nechame se ojebat jeste vic. Tak to dik, to uz radsi toho Obamu, kterej prece jen tak vic patri do toho, co si predstavuju pod 21. stoletim, a prechodem z veku mladych dusi do veku zralych dusi. Ale iluze si o nem taky nedelam.

A navic si to video protireci. Nejdriv rekne, ze kdyz teda nastolili v Rime Rebubliku, tak bylo vsechno super, ale pak lidi stejne "zapomeli, co je dulezity" a moc vlady rostla, svoboda lidi klesala, protoze si LIDI (demos) prestali ty politiky hlidat, a ejhle, oni zacali zneuzivat svoji moci. (ja myslela ze problemem nedlouhovekosti ma trpet demokracie, a ted to vypada ze je stim na stiru i republika?) A potom ze se vzal majetek jednem (rozumej bohatym) a dal se jinym (rozumej chudym), a nastaly takova nepredstavitelne zverstva jako zemedelske dotace, programy na podporu bydleni a socialni podpora (ta hruza!) Aha, a kontrola soukromeho sektoru (nestourejte se nam do toho jak delame byznys - ze budeme tezit ropu v chranene oblasti na Aljasce? no a co - prece mame pravo sklizet "ovoce" naseho "tvoreni", ne?).

Ja se naprosto nejvic ztotoznuji s tvrzenim, ze mame presne takovou vladu jakou si zaslouzime, protoze je nasim odrazem. Na cokoliv remcame, bysme se meli podivat sami do sebe.

A kdy bylo to drive, kdy
Citace
bylo ve vzdelani velice dbano na vyuku logiky, samostatneho mysleni, argumentace.
?
Ja nejak nevidim k tomuhle nejake podklady? Ja se nechci nejak hadat, jen me zajima z ceho vychazis - treba me neco unika. Podle me je byli lidi myslici i nemyslici jak dneska tak v minulosti. To ze v TV ukazujou blbce, neni reprezentativnim vzorkem.

A jaka je tedy varianta k "51 lidi neco rozhodne a 49 trpi"? Ze 1 neco rozhodne a 99 to ma spolknout? A kdo rozhodne kdo ten jeden bude? Ted 99? Nebo jen vybranych 5?

Citace
Me prijde k placi, jak pri prezidentske volbe je spolecnost uz nyni rozdelena pul na pul, je kolem toho tolik emoci, ale uz ted vime, ze vyhraje jen jeden a ze automaticky skoro polovina naroda nebude spokojena.
A jakou navrhujes variantu? A jak se to slucuje s tvrzenim, ze by lidi vubec volit chodit nemeli? Neni to teda jedno? Muj nazor je, ze jak si vysledek voleb kdo interpretuje, to je na nem. Pokud nekdo neni spokojenej se svym zivotem, tak by mel delat neco se svym zivotem, a ne resit volbu prezidenta - ale to snad rikas i ty ne? Tak proc teda vubec resit slovickareni o demokracii a republice, ktere je jen politickou propagandou?

Promin, ale jestli si myslis, ze tvurci toho videa meli na mysli nejake vesmirne zakony, tak to ani nahodou. Proste jen chteli aby vic lidi v USA volilo Republikany.
« Poslední změna: 23. Leden, 2013, 00:56:10 od torquiose » Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #49 kdy: 23. Leden, 2013, 11:43:53 »

Torquiose, vneslas do toho urcite potrebny nadhled, dekuju.
Ja si v tom videu nasel to, co mi sedlo a zase plno veci prehledl.
Z velke cati proto, ze toto neni moc moje parketa - co je to vlastne demokracie, republika.
Me to jen tak napoprve zaujalo, ta myslenka, ze v republice vladne zakon.

Ale presne jak pises, kdo ten zakon bude delat. To je hned jasne, ze toto proste jen tak nepude.
Proto jsem zminil aby ten zakon byl Vesmirny Zakon. Ale zase.. kdo ho zna, ze. Kazdy si tak trochu narokujem jeho znalost a nebo mame sve vyvolene, ktere bysme jako znalce dohodili.. kazdy samozrejme jineho.

Pro me je ten utopicky ideal, ze lide jsou zodpovedni sami za sebe a za vsechny kolem, za vsecho. Takovi Bozi.
Ale to je utopie jak prase no.
Takze v praxi jsem zmateny z toho co si myslet, ze je ta dobra cesta.
Ale fakta jsou podle me jasna, ze je to jak pises - mame takovou kvalitu vlady, jak jsme kvalitni my.
Jen stale dal premyslim, jak se ma zachovat jedinec, ktery muze vybocovat z te vseobecn kvality a chtel by mit svuj vnitrni klid, ze dela co je podle nej spravne.
Jestli ma prijimat to co kolem nej je, jako nejlepsi mozne a nebo by, bych, se mel podilet nejak vice aktivne na zmene.. kdyz ale nevim presne na jake, tak to je pak tezke Smiley

Ten ideal si ale v poslednich dnech stale casteji predkladam jako orientacni bod.
Podle me jsme schopni nepotrebovat guru, politika, prezidenta, stat - ale jsme schopni v malych celcich - 100, 200 lidi - hospodarit tak, abysme meli co jist, kde spat a byli celkove stastni.. nejak mi to porad neda, myslet si, ze clovek je toho schopny.
Ze zena nemusi byt vedena od detstvi k tomu, aby mela nejake zamestnani, ale jeji zamestnani je byt matka, ve spolecnem vztahu s muzem.
No a nebo kdyz chce byt sama, tak ze se proste stejne musi prizpusobit s nejakou komunitou, kde jsou i chlapi.. ze jako solistka nemuze jen tak prezit - tak jako to jde v dnesni dobe, kdy zena ma svuj prijem a nepotrebuje tak nikoho vlastne.
To same chlap.. potrebuje zenu a zaroven mu to i nejak staci, nepotrebuje resit, kdo mu vladne, jak mu vladne.

Ale mozna bych si mel tyto idealy zakazat, ci je nejak zmenit... uvidim kam me to dovede.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #50 kdy: 24. Leden, 2013, 18:47:39 »

Neco, mozna, pro zasmani
http://www.blesk.cz/clanek/video-srandicky/189489/vtipna-parodie-na-duel-zemana-s-knizetem-podivejte-se-imitator-exkluzivne-pro-blesk.html
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #51 kdy: 26. Leden, 2013, 12:33:35 »

Po té, co předvolební kampaň nabrala na obrátkách a oba kandidáti a jejich týmy se bez okolků napadají a házejí na sebe špínu nepodpořím ani jednoho.

Když jsem shlédl ze záznamu na netu "Prezidentské finále", které běželo 24.1. na ČT, je mi jasné, že Češi jsou naprosto rozděleni a je to už jen o emocích a o nechuti k oponentům. Nikdo už vůbec není schopen naslouchat argumentům druhé strany a nedejbože uznat své chyby, nebo snad to, že druhá strana může mít v něčem pravdu.

Pochybuji, že se po vítězství jednoho z nich, podaří nějak lidi stmelit, protože nenávist a odpor příznivců druhé strany je tak silná, že to bude nevyhnutelně pokračovat dál. Když to velice zjednoduším, tak "válečné" zákopy jsou mezi vesnicemi (pro Zemana) a městy (pro Schwarzenberga), mladými (pro Schwarzenberga) a starými (pro Zemana), Moravou (pro Zemana) a Čechy (pro Schwarzenberga), kulturními elitami (pro Schwarzenberga) a dělníky (pro Zemana) atd. Bude to prostě další český prezident, kterého půlka národa nebude mít ráda. Ale tak je to asi v politice normální.

Pro mě osobně je vítězem přímé prezidentské volby Franz (i když jsem ho nepodporoval), který dokázal bez zázemí velké politické strany, peněz a protřelých PR agentur dosáhnout velice dobrého výsledku.

neon: O tom videu, na které jsi tu dával odkaz si myslím to samé, co torquiose- prvoplánová agitka Republikánské strany.

« Poslední změna: 26. Leden, 2013, 16:45:08 od pozorovatel » Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #52 kdy: 26. Leden, 2013, 17:13:39 »

Tak je ta volba mezi prasečí a ptačí chřipkou šťastně za námi.
Jen nevím, která to vlastně vyhrála...
Ať tak či onak, jediným řešením je posílit imunitu... očkovat se nedáme, jsme přece máklobiotici... a jedeme dál !!!
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #53 kdy: 26. Leden, 2013, 17:30:23 »

beruška: Tak tak.

Miloš Zeman při první povolební tiskovce předvedl to, co se dalo očekávat- arogance, ješitnost zbytnělé ego. Takže energie na Hradě se vlastně vůbec nezmění. Miloši- jen doufám, že víš, že těch 55% z 60% oprávněných voličů je celkově 32%, ti ostatní tě nechtěli.

Schwarzenberg to samé v bleděmodrém. Žádná velkorysost, žádné ocenění soupeře, naopak- pokračování v útocích a invektivách. Ale u něj je to vlastně pochopitelné, jeho prohra je jedinou šancí, jak se může česká pravice v podobě TOP09 stmelit a nějak zabodovat v parlamentních volbách. Kalousek je asi velmi spokojen.

Zaznamenáno
NE SLEDOVÁNÍ :-)
Newbie
*

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #54 kdy: 26. Leden, 2013, 21:27:24 »

Jsem rád, že se Karel za celou kampaň nesnížil ke lžím a nenávisti. Zachoval si slušnou tvář a to je dobře. I na ten výsledek reagoval pěkně.
Ani my makrouši netvoříme většinu a nestydíme se za to, takže jedeme dál.
Zaznamenáno

ptejte se admina, jak rozumí google-analytics a proč užívá tyto praktiky
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #55 kdy: 27. Leden, 2013, 08:38:57 »

Tohohle jsem se obával tak asi posledních 14 dní Wink.
V demokracii rozhoduje většina. Většina často nemá úplně tak “ všech pět pohromadě”, zdravý rozum (nebo říkejte tomu prostě jak chcete) jako ta “chytřejší” menšina  a tak se dá ukecat. Když je tedy člověk šikovný, chytrý,ví  jak na to  a je schopný zahrát na ty “správné” struny, tak si s ní poradí. To se právě stalo a je to škoda.
Podle mě jednoznačně prohrál ten slušnější, reprezentativnější , pravdomluvnější,atd... kandidát. Člověk s větší osobní  integritou.
Na to, jaký je náš nový prezident, bude mít každý z nás dost času si přijít. Ne, že by mě to tedy těšilo...

P.S.  Je to trochu jako, kdyby se hlasovalo v referendu např. “Jestli povinné očkování ano či ne.” Debata by to byla rozhodně bouřlivá, plná emocí a každý víte určitě, co by bylo správné řešení, ale hádejte jak by to dopadlo.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #56 kdy: 27. Leden, 2013, 09:51:50 »

Povinne ockovani mi prijde jako neco trochu jineho. Tam jde o to, ze ti potencialne nekdo picha do tela jed a ty nemas pravo to odmitnout. Zatim ockovaci referendum nemame, ale stejne je to povinne. Rozhoduje to za tebe lekarska komora, nebo tak neco. To je taky definitvne mensina, a z neinformovaneho hlediska by se urcite dalo argumentovat, ze ta chytrejsi. Pravda je takova, ze nejde o chytrost ani hloupost jako takovou, jako o dezinformaci kombinovanou se strachem. Moje pointa je, kdo objektivne rozhodne, kdo je ta chytrejsi, kvalifikovanejsi mensina? Jak vime, ze *my* to vime lip?

Kdyby lide nebyli tak dezinformovani, je klidne mozne, ze povinne ockovani by referendum neprezilo. Jedna se o nanosy strachu ktery si s sebou tahneme v kolektivnim nevedomi po cela staleti. Nektere z nemoci proti kterym se povinne ockuje, byly v minulosti velkymi zabijaky. Duraz na slovo *nektere* - dnes uz spise mensina. To je mocny emocionalni argument, na ktery zdravotni *osveta* (nebo "otma"?) hraje. Cele je to velice komplikovane. Napriklad vetsina lidi, co se hodne ohaneji vedou, tak jsou silne neobjektivni o tematech jako je ockovani. Z jejich hlediska si pripadaji jako ti osviceni, pritom jsou obetmi farmaceutickeho lobbyingu. Takovehle pravdy jsou vzdy tak relativni, ze nejaky konsensus snad ani neni mozny. Vzdyt ani mezi makrobiotiky neni uplne o ockovani jasno.

Zeman nebo Swartzenberg je volba ktera cloveku zivot neovlivni takovym zpusobem jako ockovani.

Ja jsem definitivne za to, aby vetsina mela dovoleno cinit volbu, protoze ve stejny princip verim i na osobni urovni. Treba jako rodic nechavam deti delat nejake chyby (co ja vidim jako chyby) misto abych jim kontrolovala kazdy krok, protoze - "chybama se clovek uci" - jak jsme si to uvarili, tak si to snime. V tom vidim obrovskou hodnotu.
« Poslední změna: 27. Leden, 2013, 09:54:45 od torquiose » Zaznamenáno

pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #57 kdy: 27. Leden, 2013, 10:49:37 »

Co si o novém prezidentovi myslí Gott, Grygar nebo Jančura...na Novinky.cz http://www.novinky.cz/domaci/291416-co-si-o-novem-prezidentovi-mysli-gott-grygar-nebo-jancura.html

Vybírám názor Václava Cílka:

"Po volbě prezidenta jsem pochopil, že je nutné dělat něco pozitivního. Tím, že jsme neustále mysleli na politiku, jsme málo mysleli na jiné věci, například na ptáky. V těchto zimách uhyne nejvíc ptáků, proto prosím lidi, ať je dokrmují."   Poklona
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #58 kdy: 27. Leden, 2013, 12:20:03 »

Nic proti ptáčkům, naopak, ale neměla by si tohle příroda vyřešit sama, evoluce atd. Není právě tohle příznak tvorby nějakého umělého ekosystému, který ve finále může potom něco narušit, tím že se přemnoží třeba nějací ptáčci díky člověku, tak to naruší zase někde jinde něco jiného? Rád si to nechám vysvětlit, zajímá mě to.

Jinak s tím očkováním, tam jsem si jist jak to je. U druhé volby prezidenta jsem sice z těch dvou byl mírně nakloněn na stranu Karla, ale bílý kandidát to pro mě není, nebyl.
Ta argumentace ze stranu příznivců Zemana, že kníže pospává, není mu rozumět když mluví, přikrývá Kalouska atp., nevypadá úplně fit, ne že by Zeman vypadal ale o fous více fit než Karel asi ano a že to bude jenom taková dosazená figurka, kladeč věnců a přikrývač Kalouska a jemu podobných a další podobné argumenty  mi nezněly úplně nelogicky.

Na druhou stranu Zeman místo sjednocování společnosti může společnost polarizovat, rozdělovat (ale který prezident jí nepolarizoval, nerozděloval) a jako morální autorita ze své funkce může být nevhodným vzorem ve svém obhroublém jednání, ale copak sama společnost není obhroublá stylem urvi si co můžeš a kdo se dostatečně nebrání je zašlapán, překřičen, utlučen argumenty či mocí. Zeman v sobě má trošku takového toho "Sládkovského" jednání, které aktivuje takové ty jednodušší lidské pudy, instinkty.

Sám o sobě je pro mě jakousi postavičkou z pohádky, jakýmsi gumákem, gumídkem, glumem, strejdou, který se až na hrad dostal. Má v sobě zvláštní genetickou, konstituční kombinaci, ostatně jako celá velká čtyřka, s benjamínkem Kalouskem, naší polistopadové éry.

Politici jsou obrazem společnosti, ale také mají obrovský vliv být podvědomým vzorem pro nemalý počet lidí a ukazovat možné standardy lidského chování, bohužel jsou spíše v nemalé míře tím vzorem negativním, destruktivním, hamižným, lživým, manipulativním, neférovým, zločinným, kriminálním a tedy vzorem relativně špatným.

Krásný příměr s tím očkováním a inteligencí, málokdo asi bude zpochybňovat, že lékaři jsou málo inteligentní a víme všichni, co páchají pod rouškou bílého pláště a co propagují, nakonec i Zeman je jistě inteligentní, takže ono to asi úplně jenom o inteligenci nebude, znám vysokoškoláky, inženýry, kteří volili Zemana. Zeman jim byl bližší třeba i svou zemitostí, přímočarostí, čitelností, jednoznačností nebo se v něm sami vzhlédli, připomínal jim sebe atp.

To, že Zemana volili jenom "lopaty" nebude úplně jednoznačné, spíše než jenom o inteligenci to může být také o nějakém vnitřním uspořádání, založení, navíc co je to vlastně ta inteligence a nepřeceňujeme ji trochu, jak se měří iq testy a to stačí? Nebo snad vzděláním? I matika se dá naučit, stačí se naučit x početních postupů a mít minimum jednoduché logiky tyto postupy dosazovat (řekl bych možná na dobré, výborné úrovni základní školy, nějakou tu zkoušku z matematiky na vš mám i když přímo matematický, technický obor jsem nevystudoval).

Jenom menší část lidí postupy vymýšlí, ostatní podle mě dosazují naučené postupy. Respektive čím inteligentnější člověk, tím méně se musí naučit postupů pro dosazování a tím více jich sám vymyslí, bych tak řekl, ale jenom na tomhle bych inteligenci nestavěl,  máme tady pojmy jako sociální inteligence (té si na lidech docela dost cením) atp. Možná ryze technické obory (strojařina, architektura, stavařina, elektro jsou zaměřené více na tu technickou inteligenci, ale asi jak kdo, občas s inženýrama jednám a že by to byli inteligenčně zase až takové hvězdy proti humanitně vzdělaným lidem, to si nejsem 100% jist, každý ovládá něco.

K vystudování vysoké školy se nejvíce uplatňuje schopnost zapamatovat si určitý objem informací, schopnost přemýšlet, logicky uvažovat není zase až tak důležitá jako schopnost si něco zapamatovat.

Samozřejmě kdo nemá dobrou paměť nebo se mu nechce učit, tak to staví na logice úsudku a takto řeší zkoušky.

Vítězem je i Kalousek, kníže mu dost pomůže nabrat hlasy pro TOPku v dalších volbách, teď si udělal PR (public relations), reklamu a vymezí se proti levici, komunistům, Zemanovi atp.

Reklamu si udělala i Bobošíková, proto tam ostatně šla, SPOZ (Strana práv občanů Zemana), další vítězové těchto voleb rostou a porostou jim asi preference. A ještě Dienstbier, taky slušný výsledek.

Citace
Kalousek: Schwarzenberg může být premiér
Miroslav Kalousek v debatě na České televizi uvedl, že Karel Schwarzenberg sice nebude prezidentem, příští rok ale občané budou moci rozhodnout o tom, zda ho chtějí v roli premiéra. V roce 2014 se totiž konají sněmovní volby a Schwarzenberg už řekl, že se znovu bude ucházet o post šéfa TOP 09.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/predcasne-volby-zeman-0uq-/domaci.aspx?c=A130127_123806_domaci_jw

Mirek neztrácí čas. Zeman, Havel, Klaus a Kalousek, nejsilnější a zdá se že i politicky nesmrtelní polistopadoví politici u nás.
« Poslední změna: 27. Leden, 2013, 13:35:40 od agarek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #59 kdy: 27. Leden, 2013, 13:33:20 »

Ja myslim, ze jelikoz jsme ptackum zivotni prostredi s prominutim tak rozesrali, ze je vhodne se o ne starat. Ubrali jsme jim moznost kde hnizdit a co jist, chovame kocky, Je jastne, ze nevime vzdycky jak spravne na to. Je asi treba zvazit, co je nejmensim zlem - nedelat nic a nechat je na pospas umele zmenenym podminkam, nebo to nejak kompenzovat. Treba ted v posledni dobe hodne zmizely sykorky, ale me na zahradu letaji, kdyz je krmim. O tohle se stara docela malo lidi, takze si myslim, ze zatim nejake premnozeni nehrozi, spis je treba jim pomoct.

S tim prezidentem, omlouvam se, ze se opakuju, ale ta volba odrazi narod a soucasny stav lidstva (v tomto pripade v meritku CR). Byly tam jine moznosti, nez tyhle dva a neprosly. Ale resit to tim, ze se budu stavet proti tem druhym, co volili, co me se nelibi, to reseni neni. Cela politika stoji na "my proti nim". To uz je apiori problematicky postoj, ze ktereho vychazet. Mym idealem je nejaky system, kde lidi misto kydani spiny zkusi tahnou za jeden provaz, i kdyz to znamena, ze se budou muset nekdy konstruktivne dohodnout jak. Nemam poneti, jak to zaridit, aby politici nebyly jen figury v rukou mocnych. Nevim jestli je to mozne, dokud tu bude dost lidi pro ktere jsou moc ci penize opojne a jsou cilem samy o sobe, misto pouhym prostredkem. Proto mi politika prijde jako nekonecne blafani o tom samem (o nicem).
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení