Anketa
Otázka: Koho budete volit?
Jana Bobošíková - 1 (3.3%)
Jiří Dientsbier - 1 (3.3%)
Jan Fischer - 0 (0%)
Táňa Fischerová - 12 (40%)
Vladimír Franz - 0 (0%)
Zuzana Roithová - 2 (6.7%)
Karel Schwarzenberg - 7 (23.3%)
Přemysl Sobotka - 0 (0%)
Miloš Zeman - 1 (3.3%)
Ještě nevím - 0 (0%)
Nikoho - 4 (13.3%)
Chtěl(a) jsem Okamuru - 2 (6.7%)
Celkem hlasů: 29

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Volba prezidenta - koho budete volit?  (Přečteno 8513 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 27. Leden, 2013, 13:48:25 »

Citace
Cela politika stoji na "my proti nim". To uz je apiori problematicky postoj, ze ktereho vychazet. Mym idealem je nejaky system, kde lidi misto kydani spiny zkusi tahnou za jeden provaz, i kdyz to znamena, ze se budou muset nekdy konstruktivne dohodnout jak. Nemam poneti, jak to zaridit, aby politici nebyly jen figury v rukou mocnych. Nevim jestli je to mozne, dokud tu bude dost lidi pro ktere jsou moc ci penize opojne a jsou cilem samy o sobe, misto pouhym prostredkem. Proto mi politika prijde jako nekonecne blafani o tom samem (o nicem).

Politika, přístup k politice typu Sparta proti Slavii není jemně řečeno asi šťastný, vhodný, rozumný přístup. Mělo by to asi spíše být my všichni proti nim když už nebo ještě lépe my všichni pro nás, za nás případně navzdory "jim".

Jj prokecat se až ke zvolení. A pak se prokecat k dalšímu a k dalšímu zvolení, výše a lépe. Mám pocit, že to měl být Chruščov, který měl prohlásit, že mohl mít a měl spoustu krásných žen, luxusních aut a všeho dalšího materiálního luxusu a vše se omrzí, jediné co se prý neomrzí je moc, to opojení z ní, toho se prý nedá nikdy plně nasytit, ukojit, možná i to je tam žene a drží, kromě majetku.

Politika je trošku takové divadlo, oni jsou herci a snaží se hrát alespoň na oko tak, aby se nám líbili a my, někteří z nás, jim jako diváci dáváme potlesk v podobě hlasů. V jednom se politici shodují, chtějí, abychom k volbám chodili. Ještě k tomu vzdělání, ten předpoklad, že zejména humanitně vzdělaný člověk bude možná tolerantnější, přístupnější k různým alternativám mimo mainstream tady asi je.

Takže teoreticky typický volič Karla by možná mohl být shovívavější k makrobiotice více, než volič Zemana. I když ta kampaň Karlova ke konci byla také docela ofenzivní, už to, že štáb Fišerové a Franze říkal kolik telefonátů z volebního štábu Karla dostali, aby se vzdali voleb ve prospěch Karla, volte Karla, ty nevolíš Karla, "jsi normální" jsem jakoby cítil v pozadí, "to nemyslíš vážně, nevolit Karla" "To je přece jediná, jednoznačná volba, volit Karla". A to mě trošku znechucovalo, potom takové to marketingové zacílení primárně na mladší, alternativnější viz punk číro na hlavě Karla, ale zároveň na tom bylo něco sympatického.

Je zajímavé, jak mlaďoši podporují TOPku, Karla a ta jim zavede školné na univerzitách, proti čemuž se bouří. Zaplatí to primárně jejich rodiče, pokud na to budou mít, to je fakt.

Na tom všem je zajímavé, jak typický volič pravice, vysokoškolsky vzdělaný čtyřicátník s dobrým postem, nejvíce vydělal na tom, že do pracovního procesu vstoupil v době, kdy ještě bylo málo vysokoškoláků díky komunistům, kteří vš vzdělání drželi poměrně na uzdě a zase tolik se to nemuselo nutně vyplácet studovat i dělník si žil solidně, takové majetkové rozdíly nebyly, vystudoval za peníze produkované v komunismu a teď se proti nim vymezuje, přestože kdyby vstupoval do pracovního procesu s vysokou školou dnes, zjistil by nejen že o něj není takřka zájem, protože má vysokou školu kdekdo, málokdo ho zaměstná a nechá absolvovat praxi, protože teď nejsou devadesátá léta, kdy byl hlad po absolventech vš, teď  má na pracovním trhu šanci především někdo s praxí.

Na Španělsku a nejen tam je vidět, jak vš tituly ztrácí smysl, kredit, a současné mladé generaci se začíná říkat ztracená generace, protože má problém se někde pracovně uchytit a dochází u nich k rozčarování po vš studiu, jak vlastně studovali takřka zbytečně,  jak o ně není zájem a stále více se toto prohlubuje v posledních 10-15ti letech. A tyto lidi potom živí leckde v Evropě rodiče třeba do třiceti a více let.
« Poslední změna: 27. Leden, 2013, 14:45:03 od agarek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #61 kdy: 27. Leden, 2013, 14:06:19 »

Součástí toho, co jsem chtěla říct, je že ty rozdíly mezi tím, co nabízí pravice a levice, kandidát A vs kandidát B, jsou většinou nadsazené a umělé vytvořené. Je pak skutečně smutné, když se obyčejní lidé rozdělují na nepřátelské tábory kvůli uměle vytvořeným politickým mocenským hrám, když je téměř jisté, že vaše zájmy nemá na popředí své agendy obvykle ani jeden kandidát.
Zaznamenáno

pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 27. Leden, 2013, 14:32:04 »

Citace
torquiose: Součástí toho, co jsem chtěla říct, je že ty rozdíly mezi tím, co nabízí pravice a levice, kandidát A vs kandidát B, jsou většinou nadsazené a umělé vytvořené. Je pak skutečně smutné, když se obyčejní lidé rozdělují na nepřátelské tábory kvůli uměle vytvořeným politickým mocenským hrám, když je téměř jisté, že vaše zájmy nemá na popředí své agendy obvykle ani jeden kandidát.

K tomu není co dodat.

Vzpomenul jsem si na oblíbený seriál svého dětství Marca Pola, kde duchovní rádce chána Kublaje buddhistický mnich Faxpa, který po celou dobu vystupoval jako poměrně tvrdý politik, nakonec odchází zpět do klášteru v Tibetu a v rozhovoru s Markem říká: "Moc je jako jed, časem každého člověka umoří."

Je vůbec reálné, abychom od politiků očekávali, že v prostředí systému v jakém jsou, budou čestní, slušní a nezkorumpovaní? Není to onen jed, ketrému se nelze vyhnout? Byl Masaryk, Havel lepší? Obstáli bychom my sami?

agarek: Cílka jsem necitoval ani tak kvůli ptáčkům, jak spíš proto, že s ním souhlasím v tom, že vysoká politika nás samozřejmě všechny ovlivnňuje, ale ne natolik, abychom zapomínali na ty obyčejné každodenní věci.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #63 kdy: 27. Leden, 2013, 14:39:03 »

Jinak já o krmítku pro ptáčky vážně uvažuju, aby nedošlo k omylu.  Wink Trošku si to googluju.
http://hobby.idnes.cz/prilisne-krmeni-muze-ptackum-i-skodit-nechce-se-jim-zpivat-a-zustavaji-na-ocet-1xt-/hobby-mazlicci.aspx?c=A110103_111514_hobby-mazlicci_bma

Václav Havel byl na okolní poměry zřejmě poměrně mimořádný, se ztrátou moci bojoval asi také, prý je to ztvárněné ve filmu Odcházení, neviděl jsem.
« Poslední změna: 27. Leden, 2013, 14:49:11 od agarek » Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #64 kdy: 27. Leden, 2013, 15:55:52 »

Na Španělsku a nejen tam je vidět, jak vš tituly ztrácí smysl, kredit, a současné mladé generaci se začíná říkat ztracená generace, protože má problém se někde pracovně uchytit a dochází u nich k rozčarování po vš studiu, jak vlastně studovali takřka zbytečně,  jak o ně není zájem a stále více se toto prohlubuje v posledních 10-15ti letech. A tyto lidi potom živí leckde v Evropě rodiče třeba do třiceti a více let.

Já se teda zapojím pouze technickou připomínkou, a to, že s tím Španělskem (Itálií atd.) to není tak, že jsou chudáci rozčarováni po X letech studia, protože pro ně není práce a rodičům tedy nezbývá než je živit do 30+ let. Práce je všude fůra, jenže jde o to, že za dob studií se předpokládalo, že prostě vš zajistí dobré teplé místečko, kde nebude zapotřebí téměř nic dělat -tak, jako to měla generace jejich rodičů. Státní správa od dvaceti až do důchodu. Jenže tak to není, svět se změnil a oni nejsou (my nejsme?) přizpůsobiví a kdejaká práce jim nevoní. No a navíc když jim rodiče doma řeknou "ale milánku, kam bys chodil, copak ti doma něco chybí? Maminka ti uvaří, ustele, vypere a vyžehlí, tatínek ti dá kapesné a dělej si co chceš", tak zvítězí pohodlí a ano, znám případy mamánků čtyřicátníků, což my, emancipovaní středoevropané, nedokážeme pochopit. Holt koleje o konzervách jsou škola života.

Čím dál víc se kloním k názoru, že chce-li člověk v současnosti pracovat, musí si práci ušít na míru a nehledat ve starých zaběhlých formách, co by pro něj bylo vhodné. Inspirovat se ano, ale konstruktivně si to poupravit. Ale to by bylo do jiného vlákna.

K volbám: pozoruji zpovzdálí. Jsem zvědavá na další vývoj. Smiley
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #65 kdy: 27. Leden, 2013, 16:00:18 »

Díky za doplnění, jsem za to rád, že to doplnil někdo, kdo v zahraničí pobyl dost času na to, aby to mohl zhodnotit na základě svých zkušeností, což tvůj případ, podle toho co o tobě vím, určitě je. 
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #66 kdy: 27. Leden, 2013, 16:24:49 »

Dekuju za sdileni toho linku o krmeni ptaku, Agarku. Pogooglila jsem taky a nasla jeste nejake dalsi informace. Abych se priznala, tak krmim ptaky vice v lete nez v zime, coz je jen kvuli pohodlnosti a asi to nedava uplne nejvetsi smysl. I kdyz se na hodne vecech studie neshodnou, tak je logicke, ze nejvic je to potreba, kdyz je snih a mraz.

Citace
chce-li člověk v současnosti pracovat, musí si práci ušít na míru a nehledat ve starých zaběhlých formách, co by pro něj bylo vhodné
S tim souhlasim. Ona sice prace v mnoha starych zabehlych formach jeste nalezt jde, ale dost lidem to i prestava vyhovovat.
Zaznamenáno

beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #67 kdy: 27. Leden, 2013, 19:00:14 »

Citace
Sám o sobě je pro mě jakousi postavičkou z pohádky, jakýmsi gumákem, gumídkem, glumem, strejdou, který se až na hrad dostal.
Pamatujete si na ty dávné gumáky - figurky Havla, Klause, Zemana... Jediný Zeman tam prý nepotřeboval masku.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #68 kdy: 27. Leden, 2013, 19:20:24 »

Jj pamatuju.  Wink  Very Happy
http://www.halik.cz/rozhovory/christnet_leden2013.php

http://www.halik.cz/rozhovory/ceska_pozice_leden2013.php
« Poslední změna: 28. Leden, 2013, 17:57:03 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #69 kdy: 04. Únor, 2013, 19:16:00 »

Pro pobaveni

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #70 kdy: 16. Únor, 2013, 11:27:12 »

Tohle je spíš o současném našem prezidentovi.
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=771186

Martin Fendrych:
„Vypadá to, jako by si Klaus myslel, že Havel proti němu někam kandiduje...
Možná prezident tolik kope, protože se mu vážně nedaří. Jeho syn Václav během prezidentské kampaně upozorňoval na to, že tchán kandidáta na hlavu státu Karla Schwarzenberga Johann Hardegg byl nacistou. Sám prezident Schwarzenberga viděl jako cizáka, který v této zemi nežil, tudíž nemá co kandidovat na jejího prezidenta. A bác ho, Lidové noviny přijdou najednou s tím, že se otec prezidentovy manželky Livie v roce 1940 přestěhoval z Prahy do Bratislavy a pracoval tam pro totalitní Ústřednu státní bezpečnosti. Také pro fašisty sepisoval majetek slovenských Židů. V roce 1948 pak vlezl do Komunistické strany Slovenska. Na budovu gymnázia PORG, kde řediteluje Václav Klaus junior, pak někdo nastříkal hákový kříž, rudou hvězdu a iniciály Š. M. Tedy zřejmě Štefan Miština, otec paní Livie.
Do toho jiné trápení - denně se veřejnost dozvídá, kdo další byl na základě amnestie Václava Klause, její aboliční části, omilostněn. Který tunelář, korupčník, zloděj ani po letech nepůjde sedět...“
atd.,atd.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #71 kdy: 19. Únor, 2013, 11:19:30 »

Dedecek u fasistu, tchan u komunistu, a co kdyz nekdo mel treba prababicku z jiny planety v minulym zivote, to je ok?
Zaznamenáno

W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #72 kdy: 21. Únor, 2013, 11:06:53 »

Třeba mimozemšťana někdo za předka má. Občas si to člověk může o někom myslet... Wink
Tady mě ale spíš, než to nesmyslné kádrování předků, zaujal ten následný bumerangový efekt, který to vyvolalo.
Takhle by to mělo fungovat v životě běžně. Uděláš nějaké „darebáctví“, šup a hned se ti to vrátí z druhé strany.
Dobré by bylo, aby tohle opravdu nastávalo hned a ne až po letech, či dokonce v příštích životech. Někdo by se třeba pak, po čase, poučil. Wink
Prostě, kdo jinému jámu kopá...

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #73 kdy: 02. Březen, 2013, 13:21:05 »

Prej Schwarzenberguv pes  Grin Grin

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #74 kdy: 14. Březen, 2013, 16:56:38 »

Prislo me zajimave poznat Zemana z takove "lidstejsi" stranky. Hezky dokument.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123387294-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/30729535045/
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení