Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Pro aktuální pocity a jiné myšlenky, které se nevejdou jinam  (Přečteno 9201 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
2 0
« kdy: 11. Leden, 2013, 12:16:50 »

Život je houpačka, aktuálně jedu v hodinách na úžasně euforické vlně a mám pocit, že mi patří vesmír, ale všeho do času, zase přijde down. Škoda že těhle pocitů kdy mám pocit že můžu létat vesmírem, měnit budoucnost i současnost, aniž bych cokoliv kromě mb požil, je tak strašně málo. Najednou mám pocit, že mám svůj život pevně ve svých rukách, že se mi úžasně daří a vše jede na euforické vlně, že mám vše pod kontrolou, že ovlivňuju svět kolem sebe, že jsem zase pan NĚKDO a ne pan NIKDO. Jedu nahoru a užívám si to, než zase pojedu dolů. Život, vesmír teď patří mě, takhle to teď cítím, trošku bláznivé, připouštím ale po těch měsících "temna a šedi" si to, myslím si, zasloužím. grouphug

Prošel jsem těžkou životní krizí, která trvala osm měsíců, depresema, splínem a ještě něčím dalším a teď už je to možná za mnou, konečně, trvalo to. Nezabilo mě to, takže posílilo? Možná. Občas něco večer, v noci na fórum napíšu, abych to během noci smazal, možná smažu časem i tohle. Jdu si užívat svojí euforickou vlnu, škoda že za každou euforii většinou tvrdě zaplatím opačnýma pocitama, ano, zní to skoro jako bipolární porucha osobnosti, že? Njn. Ale i o tom jsou energie, nahoře, dole, nahoře, dole atd.

Právě teď je život krásný, úžasný, nádherný a měl by se zastavit čas jako už tolikrát, ale on se nezastaví a já zase budu pocitově řvát úzkostí, bolestí, v depresi, zničený, zoufalý a zase budu bojovat sám o sebe jak jen to já umím, abych mohl zase předstoupit před své kritiky, těch, co mohou vidět vše a skládat další účty a ukázat zda jsem obstál či nikoliv. (trochu nesmyslné a bláznivé vyjádření že, chápu)

Takže mír s Vámi i se mnou a na věky věků......  Smiley Výhoda deníčku je, že tady člověk může být i bláznem bez rizika.  Smiley Ty jsi jako já a já jsem jako ty, ze stejný planety. Mí kritici mi rozumějí.  Smiley Tolik jsem toho dokázal a ještě více pokazil, byl jsem na vrcholu až u samotného  Boha, ale taky mě olizovali plameny samotného ďábla i o tom ten můj život je.

PS:
Díky všem za přání k vánocům a do nového roku, nereagoval jsem, protože jsem v té době měl naordinovanou bezinternetovou, bezonlineovou kůru a byla to dobrá a ozdravná kůra.  Wink

Edit:
Teď už to nemůžu smazat, když je to zapalcované, když do toho vstoupila další, jiná energie, to mi nedělejte.  Smiley

V průběhu dnešního a včerejšího dne chodí jedna, lepší zpráva z mého života, za druhou. Můj dnešní horoskop asi říká že zažiji rajské opojení z úspěchu, pocity štěstí a radosti, ale slunce ještě nezapadlo, snad se to nebude energeticky vyrovnávat.  Wink Cítím se jako král a je to opojné. Dnes už to snad pozitivnější asi být nemůže.
« Poslední změna: 11. Leden, 2013, 15:29:14 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Leden, 2013, 16:34:11 »

Počítač používám několik let, protože jsem chtěl dělat to co dělám a bez počítače to nešlo. Posledních několik let jsem před počítačem hodně často, dalo by se to připodobnit běžné pracovní době a stále více si uvědomuji jak moc mi to škodí.

Myslím si, že i striktní makrobiotik s jinovou konstitucí může dostat rakovinu jenom z jinového záření počítače.

Myslím si, mám ten pocit, intuici a cítím to na sobě, že pokud brzy radikálně a zásadně neomezím tyto extrémně jinové účinky, tohoto umělého elektromagnetického záření, které se v těle kumuluje, že můžu začít mít velmi brzy vážnější zdravotní problémy.

Vysledoval jsem na sobě, v posledních letech určitou zvyšující se tendenci některých problémů a zejména v posledních měsících, jinového charakteru a intuice, která mě v tomto smyslu ještě nikdy nezklamala a opakované pokusy při vysazení počítače a opětovné nastoupení na dobrovolné ozařování mě přesvědčily, že se nemýlím.

Zatím trpím bolestmi hlavy, zmizí když vysadím počítač objeví se znovu s počítačem, dále specifickými pocity jinové, rozbředlé únavy, slabosti, opět mizí po vysazení počítače a s nástupem pc se opět objevují atd.

Podobné pocity jsem kdysi pociťoval před lety, před makrobiotikou, při užívání drog, antidepresiv a obrovských dávek cukru v megalomanských měřítkách.

Situace u mě v posledních měsících graduje a stále více na sobě cítím, že je to vážnější a vážnější. Pročetl jsem si několik knih od Kushiho a zjistil jsem, že Kushi před zářením lcd monitorů a televizí důrazně varuje, jako maximální délku je ochoten přijmout půl hodiny denně u zdravých lidí, nejlépe však vůbec.

Zmiňuje se o tom i v poslední u nás vydané knize na přelomu roku 2012/2013. Myslím si, že je to o to vážnější, že většina lidí s kterými o tom mluví nechce vůbec přiznat, připustit, že by záření z počítače mohlo být problém. Podle mě je to další skrytá hrozba, která se zdá být poměrně nenápadná, nepříliš škodlivá, pokud vůbec.

Osobně bych toto záření přirovnal svou škodlivostí v kumulativním charakteru ke škodlivosti jinových drog, léků, alkoholu, cukru atp. Podle mě je tento fenomén posledních let poměrně zákeřná a riziková hrozba, protože se nenápadně dostal do našich kanceláří, na naše pracoviště i do naších domovů a možnosti které nabízí například v podobě internetu a sedavého, jinově pohodlného zaměstnáni jsou tak lákavé, že obecně nebude chuť přijmout a připustit rizika z toho plynoucí, stejně jako není chuť přijímat a připouštět rizika plynoucí z něčeho tak příjemného jako je cukr, alkohol nebo drogy a léky (ve smyslu iluzorní léčby)

Jsem teď dost z tohohle jinu unavený a vím, že když to ted vypnu, udělá se mi lépe, protože to mám na sobě mnohokrát vyzkoušené, takže korekturu, stylistiku a gramatiku asi dělat nebudu. Upravím případně později.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 16:35:43 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Leden, 2013, 16:45:37 »

Super clanek, diky za uvahu.

Ja si mozna alibisticky namlouvam, ze lcd uz neni takova hruza, jak byval crt monitor.
Ze to bylo nejvetsi zlo.
Ale zajimalo by me, jak je to v praxi.

Ota Reiss to resi nejak pres sledovani promitaneho maleho monitorku na platno na zdi.. nejak odrazem, nevim presne.
Mys ma taky nejak upravenou, ale asi tak, aby nebyla z umele hmoty.
Vse se snazi mit co nejvice z prirodnich materialu.

Ja si casto uvedomuju tu taoistickou poucku, ze kazdy problem nas vlastne posune dal.
Konkretne receno - budu asi porad patlat makrobiotiku (ve smyslu celeho zivotniho stylu, nejenom jidlo, ale take samozrejme) nekorektne do doby, nez me zacne neco trapit.
Chapu, ze nekdo kdo ji striktne, tak casto ji, protoze kdyby ujel, tak ho treba neco hned boli, ma prekyseleny zaludek, boli hlava apod.
Ale tento zdanlivy problem ho dovede k tomu, ze konecne zacne jist poradne a udela si nove navyky a bude tak jist uz prirozene.

Jenom tim chci rict, ze je vlastne super, kdyz te boleni hlavy, intuice dovede k tomu, ze ti vlastne zakaze pocitac.
Neni to uz jen na tve vuli, ale proste neco na tebe tlaci a v podstate receno "ty se teda ale máš" Smiley
Musis si vyslapat novou jinou cestu, na ktere je zas nejaky posun o krok dal, ktery nas vsechny ceka, ale ty uz muzes byt napred Smiley
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Leden, 2013, 17:04:57 »

Jj, ale nevadilo by mi jinově sedět, konzumovat plody internetu, mumlat něco o tom jak je internet supr a co všechno přináší a jak je ta technika parádní a nic neřešit. Protože tohle je další nejistota, když je počítač dnes takřka všude, tak zase další moje divnost, rozdílnost (proti mainstreamu s kterým bych asi raději splýval, než se odlišoval, protože je to jednodušší a sociálnější), kromě toho všeho co souvisí s mb například s jídlem atd. Ale máš pravdu, dělám striktní mb, protože když ne, je mi blbě mnohem rychleji a z mnohem slabších věcí než ostatním. Takže jo, až si to pořeším a nebudu ujíždět na pc jako posledních několik let, tak to bude paráda.

CRT vs LCD, zkoušel jsem obojí nejdříve CRT a moje intuice mi říká, že si to jenom jako mnoho dalších namlouváš, ano CRT je horší, ale LCD je kumulativně taky masakr, ono se to totiž v těle sčítá, to nasbírané záření, stejně jako kolik sníme cukru za život atd. a někdo snese hodně a někdo méně.

Já pořád zkouším smlouvat sám se sebou, tolik lidí se ozařuje, nebude to tak zlé a stále více jsem utvrzován, že to zlé je. Asi budu muset k Otovi zajet omrknout to, promítání na plátno nebo na zeď dává docela logiku i když bude záření z pc zabordelovat obecně okolní prostor, ale nebude to palba na přímo z monitoru navíc z poměrně malé vzdálenosti proti televizi a dneska už slušně září i mobilní telefony, přirovnal bych to asi nejlépe k cukru, spoustu lidí hodně let cukr  jí, ale víme jak to je a co to sebou nese hlavně pro ty konstitučně slabší a ty co dávají větší dávky.

Lehce jsem to v poslední době už omezoval a bylo to lepší, jenže pak mám povinnosti, že prostě musím, chci-li dělat co dělám a já zatím chci a úplně je mi už z toho zle, když se do toho musím nanutit ten počítač zapnout, ale pak si částečně zvyknu a jak to do mě pere, tak cítím takovou chvílema euforii z toho jinu a nadopování jako třeba když domorodci žvýkají koku, příval energie, jenže mě to vycucne a pak jsem energeticky vysátý jinově unavený, slabý.

Takže podle mě to má drogově závislé příznaky, to záření, ostatně jako asi většina jinu, přirovnávám to tedy u mě k tomu jako dát si slabší kafe nebo tak něco. Jsem na tyhle věci vnímavější než je běžné, obvyklé, cítím i negativní záření z mobilů, třeba když probíhá hovor, to je nejsilnější.

Myslím že docela zajímavě to zpracoval Svěrák ve filmu Akumulátor.

Nejhorší je, že se v těhle pocitech cítím osamoceně, což není u mě obecně novinka, že se nechtěně odlišuju a já jsem nerad sám, podivín, co vnímá věci jinak. Takže jestli někdo máte podobné pocity, tak dejte vědět.

Protože už se odlišuju v tom že nepoužívám kosmetiku, deodoranty, zubní pastu, nemám rád hlasitou reprodukci, makrobiotická strava je taky odlišná a já zatím nějak moc ústupky prostě nedělám a ani se mi moc dělat nechce, nemůžu. Takže můj úlet je, když si dám jednou za dlouhý čas kousek vařené brambory nebo rajče, to už teda řádně ulítnu a to ještě když se cítím hodně stažený po půstu, takže spíše vyrovnávám stah z půstu a jinak asi nic.  Wink

Takže pro běžné lidi jsem docela dost divnej a teď ještě tohle.

Jinak to záření sebou nese i problém s očima, pálení, zhoršení zaostřování, které bez pc postupně pomine a další, nesoustředil jsem se v těhle příspěvcích na to, abych plně popisoval problémy, které z toho záření cítím. Je toho více.

Mě vpadl počítač do života poměrně nečekaně, neplánovaně jako vedlejší efekt toho co dělám a až teprve v poslední době si začínám uvědomovat více důsledky i když první varovné signály byly už s nástupem používání počítače, ale úspěšně jsem je potlačil. Takže si myslím, že to může mít a má určité fáze v průběhu let podobně jako jsou známy fáze vývoje nemocí akorát si to ne vždy člověk může se zářením z počítače spojovat.

Myslím si, že mě to stále ještě vytrestává málo na to, abych se počítače vzdal,  budu muset dostat asi ještě více zabrat, abych ještě více počítač omezil.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 17:49:03 od agarek » Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Leden, 2013, 17:48:19 »

Citace
Nejhorší je, že se v těhle pocitech cítím osamoceně, což není u mě obecně novinka, že se nechtěně odlišuju a já jsem nerad sám, podivín, co vnímá věci jinak. Takže jestli někdo máte podobné pocity, tak dejte vědět.
Agarku, dávám vědět...
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Leden, 2013, 17:49:27 »

Děkuju.  Wink To záření z počítače cítíš podobně jako já? Mě teď tak nějak dochází, že jak jsem byl vždy jinovější od dětství, jak se mi ráno nechtělo vstávat, pracovat, dělat, tak jsem se tomu programově vyhýbal, studium, sedavé zaměstnání, ale možná bych právě potřeboval pořádně makat rukama a zocelit se.

Jenže dneska i dělnické práce nabízí nic moc energie, typu výrobní pás v továrně s hlukem(zkoušel jsem, stejnavá činnost docela trýzeň pro mozek, dost ta stejnavá, jednoduchá činnost stále dokola psychicky, mentálně, intelektuálně unavuje), sbíječka (roztřesené ruce a hluk zkoušel jsem), lesní dělník sice v lese,  ale hluk a motorovka nic moc, navíc kácet stromy taky nic moc z hlediska energií (ale o tom jsem asi uvažoval nejvíce), zednické práce (prašný cement to je skoro jed na plíce zkoušel jsem i když dneska se to dělá trochu jinak, už jim to dovezou strojově udělané ale i tak nic moc ), natěrač (to je hodně špatné, to jsou fakt jedy, zkoušel jsem), svářeč (taky slabota na plíce ten kouř, zkoušel jsem), klasické zemědělství (chemické postřiky, hlučný třesavý traktor, monotónní činnost, stále se opakující, zkoušel jsem). Když už bych našel práci, kde se dělá rukama veňku, tak je to sezónní záležitost, takže nejistota trvalého, stabilního příjmu.

Takže zatím moc nevím co. Taky "špekuluju" co dál v životě, jak ty Neone. Navíc dneska možná makat vydržím nebo bych si zvyknul, ale až mi bude přes padesát, přes šedesát, tak pracovat fyzicky pod někým celou pracovní dobu bych nemusel třeba zvládat, pokud to bude nějaká raubířina, prostě nevím jak moc a kde bych chtěl dělat rukama, aby to bylo o.k energeticky a na uživení rodiny.

Navíc dneska chtějí všude praxi a vyučení v oboru, když jsem se třeba díval na zednické práce, v dělnickém prostředí jsem pár let pracoval a vztahy tam bývají poměrně drsné, makrobiotik tam není zrovna opečováván, jemně řečeno. V kanclech jsou podle mé zkušenosti lidi obecně o něco jemnější, o něco tolerantnější k odchylkám, ale je to samozřejmě dost individuální, člověk od člověka. 

Já jsem zjistil, že potřebuju mít zaměstnání kde zapojuju hlavu, kde nedělám stejnavou, stereotypní, jednoduchou činnost stále dokola, kde je to tvůrčí, nutí mě to přemýšlet, rozvíjet se. Možná ale že je obecně chyba ve vzdělávání, které vychovává přemýšlivé lidi, přitom by třeba stačilo mít základní, možná střední školu a tolik nepřemýšlet jako spíše fyzicky pracovat. Což ale bude problém lidstva v tom, jak to psal Neon, posun od rukodělné práce ke strojům, které udělají tolik co by lidské ruce nikdy neudělali za cenu energetických, ekologických a možná i finančních, ekonomických či jiných krizí, nemluvě o znehodnocení času, kterého vlastně dříve bylo více než dnes.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 18:40:00 od agarek » Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 25. Leden, 2013, 18:10:34 »

Já bych řekl, že jsi úplně normální a že jsi určitě moc fajn člověk, agárku. Na mě osobně z lidí z tohoto fóra působíš nejlíp. Mimochodem ten Tvůj první příspěvek v deníčku je pěknej, stejně tak názory, co jsi psal v diskuzi Co právě čtete.  Smiley

Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 25. Leden, 2013, 18:14:21 »

Díky. Jsem rád, že tady je více podobně uvažujících lidí. Že člověk není za úplného mimoně, jako se někdy cítím mezi lidma. To je fajn.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Leden, 2013, 18:43:42 »

Jj, jak pises ohledne tech praci, jsou to silene ustupky vzdycky v necem.

Taky jsem hodne uvazoval treba nad lesnickou praci, s motorovkou kacet stromy.. par jsem jich porezal, protopil v kotli a uz je me jich tak lito, ze zavrhuju ten tezarsky "run" na lesy. Chudaci stromky Smiley Mizi vsude kolem a nebudu nekdo, kdo tomu prispiva. Navic ta tezka technika, zustane mesicni krajina.
Zavrhuju uz motorovku a vsechny stroje.. cloveku do ruky nepatri, jen Cloveku mozna a ten by je asi zahodil a chytl sekeru a rucni pilu Smiley

Z tech snovych zamestnani zas nemam ty zkusenosti jak pises a je to fakt sen.. cloveka co sedi u pocitace a zasni se, ze by mohl s konem odvazet drevo z lesu Smiley Ale i toho kone mi pak bylo v realu lito a cetl jsem duchovni teorii jak nepotrebujem pro svoje megalomanske potreby ani ty zvirata "zamestnavat", udrzovat privazane, abysme s nima orali apod.
Ale lehce se to keca no.

Ale cela ta doba nam proste nenahrava. Je to megalomanstvi. Makrousi podle me chapou tu logiku, ze by nam stacilo pomalu, po trochach, klidne sekerou, rucni pilou, v klidu si dat obidek v lese, vychutnat krasu, zadny spech, prepinani. Ale mozna jsem magor.. cas ukaze, realita me bacne pres kebulu a pouci Smiley

Z tech zoufalejsich zamestnani me prislo na mysl i bezny pekar, ale delaji nocni, tfuj.
Pak treba maser - chce to kurz a pak se asi da.

Ale ideal je pro me porad zemedelec, ktery to nehroti a vystaci si s mensim prijmem... ale toto je urcite o praxi, nekolikalete.
Ale zemedelec je ultimatni zamestnani, ktere vyuzije clovek vzdy sam pro sebe, v podstate ho "musi" umet tak jak tak.

Pro me je blizke jeste vcelar. Taky v tom vidim dost velky potencial.
Ale vsechno jsou to nizke prijmy.
Coz mi ale vubec neva.

Nejdulezitejsi mi prijde, aby clovek snizil vydaje, bez toho to nejde.
Pak se da premyslet nad vicerocestama, ktere se treba jinym lidem nevyplati.

Ale pocitam, ze nejblizsi roky budou jeste krute, takove prechodove obdobi, kdy bude velka nezamestnanost, delnicke profese budou obsazene dricema.. my se jim nebudem moct asi rovnat... i kdyz samozrejme, kdyz se musi, tak se musi, v uplne krizi to musi jit.

Ale celkovy trend, jsem pochopil, ze by mohl jit smerem, ze energie (ropa) budou drazsi a tim padem konecne bude kolabovat doba stroju - kdy strojova prace byla vynosnejsi nez lidska - postupne bude "jidlo" (ropa) stroju natolik draha, ze firmy zacnou zamestnavat levnejsi lidsky potencial a misto jednoho stroje zas bude muset delat x lidi a velka nezamestnanost bude postupne vyresena.

Jeste jsem si vzpomnel na jedno pro me zajimave zamestnani - sadit stromky, v nejake lesnicke firme.

Ale po vsech uvahach se nebudu divit, kdyz skoncim treba u toho pocitace - idealne mit praci na 4-5 hod denne, nebo treba 1 den makat a druhy volno - proste nemakat tolik hodin mesicne, jak je zvykem, ale mnohem mene - a vyjit z toho mensiho prijmu a delat si ty svoje vsechny manualni cinnosti na svem pozemku.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 18:46:05 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #9 kdy: 25. Leden, 2013, 18:54:31 »

Vzpomnel jsem si, jak hrozne rad sleduju dily Jak se co dela v CT archivu.

Jsou to pro me uplne uzasne vhledy do toho, jaci lidi byli.

Ty videa sice nejsou z tak stare doby, kdy to podle me bylo jeste vice proste, jednoduche, prirozene, ale jsou uz z doby, kdy clovek byl soucast nejakeho kapitalistickeho stroje, byl kolecko v tovarnim procesu, ale i tak.. rikam si, jak v te dobe museli mit lidi hluboko do kapsy a proste jidlo, oproti dnesni dobe.. a moc rad sleduju jak kdo na tom videu maka a zkousim si porovnavat jak by me takova prace bavila.. no makaji neskutecne, u vetsiny v podstate vubec nechapu, kde berou ten elan.
Nemyslim si, ze v te dobe jedli tak jak jedi dnesni bezni delnici, predpokladam, ze to bylo trochu vice "makrobioticke" ve smyslu "chudsi" - chleba, zelenina, mene masa, syru nez je bezne dneska... ale mozna se pletu.
No kazdopadne, ty dily "jak se co dela" jsou super Wink

http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-ztraceneho-casu/dily/
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 25. Leden, 2013, 19:04:25 »

Díky. Jsem rád, že tady je více podobně uvažujících lidí. Že člověk není za úplného mimoně, jako se někdy cítím mezi lidma. To je fajn.

Nemáš zač. Ještě jak tady čtu o problémech s monitory, tak mě napadlo. Nepoužíváš ty nějaké LCDčko nebo notebook z posledních cca osmi let? Dneska se dělají už jen 60 Hz. Což některým lidem způsobuje problémy, o kterých píšeš. Také jsem to totiž řešil.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 19:06:11 od Tykev obecná » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Leden, 2013, 20:52:02 »

Stáří monitoru čtyři roky. A jak jsi to vyřešil? Nejsem si jistý jestli je problém jenom v obnovovací frekvenci protože září každý umělým elektromagnetickým zářením i když matný bude asi lepší než lesklý, u frekvence nevím, myslel jsem že čím vyšší tím lepší, ale to možná platilo u CRT. Mám vysledované, že když co nejvíce stáhnu gamu, jas, kontrast, tak je to o chlup lepší, prostě to tolik nezáří, ale jenom o chlup lepší. Mám lesklý.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 21:25:37 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Leden, 2013, 21:30:07 »

Jestli to dobre chapu, tak crt a televize vyzaruji nejsilnejsi jinove energie.

Lcd pak o dost mene a funguje prej na forme zarivek - jakobysme hledeli do spousty malych zarivek, ktere zezadu prosvecuji ty body.
A energie zarivek je obecne dost spatna.

A pak jsou LED monitory a ty by mely byt zase o neco lepsi jak LCD.

Druha vec je elektromagneticke zareni (EMZ) - to je asi z kazdeho el. zarizeni, jestli se nepletu, ale nejvice kolem ruznych traf, elektromotoru.
Treba kdo pracuje s notebookem, tak mu jde toto zareni primo do rukou, kteryma pise po klavesnici.
Kdyz mam klavesnici vytazenou bokem, externi, tak ona uz nezari to EMZ.
U stolniho pocitace to zase zari z hlavni skrine, takze ji nemit blizko tela.
Ale stejne tak by se dala resit kazda elektrina.

Ale toto tu ted neresime.. rekl bych, ze monitor vyzaruje nejake jinove vlny, kde nejde primo o ty EMZ a v tom pripade by ty LED monitory mely byt nejlepsi.. teda pred tim resenim "promitani na platno, zed".
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 21:31:50 od neon » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Leden, 2013, 21:36:00 »

Přesně tak, negativně vnímám hlavně to záření z monitoru, o dost více než z počítače, pokud to jsem schopný rozlišit, ale myslím že jo, takže jak píšeš, nazývám to možná špatně nebo obecně jako EMZ, ale jde mi o to co jde z monitoru. Ten problém co na mě jde vnímám hlavně tak, že to jde do mě přes hlavu, takže z monitoru do hlavy, do mozku, do krve, do těla.

Žárovky jako světla se teď  také mění díky nařízení z EU z těch klasických žárovek na ty úsporné a u nich mám pocit, že jsou horší než ty klasické, byť vydrží déle svítit, netopí tak a jsou úspornější, což je zase lepší nebo by mělo být lepší na peníze. To jejich záření mi přijde ale umělejší než u těch klasických žárovek. A pokud jde o zářivky tak ty by horší být asi měly než klasické žárovky, ale nemám to na sobě ještě tolik vyzkoušené, spíše hlavně krátkodobě, pocitově.

Ještě dojíždíme na žárovkách klasických. Pak jsou tady ještě LED žárovky a pokud platí to co u monitorů, jak píšeš, tak by asi měly být o.k. nebo lepší než třeba úsporné žárovky nebo zářivky.

Z těch obrazovek i OLED, plazmy a LED, ale nic moc o tom co je lepší, horší nevím. Jsou lidi kteří říkají, že docela vnímají rozdíl, jestli spí, jsou v domě s elektřinou nebo ne.
« Poslední změna: 25. Leden, 2013, 22:36:43 od agarek » Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Leden, 2013, 22:53:34 »

No, já neříkám, že jsem to vyřešil, protože z monitoru bude vždycky vycházet nějaké záření.  Z LCDček mě boleli oči už po chvíli, často mi to způsobovalo zánět spojivek a tak. Dopídil jsem se k faktu, že mi u monitorů vadí podsvícení - to vnímám jako záření. Když jsem snížil jas, tak jsem měl daleko lepší pocit, takže z toho odvozuji podsvícení jako zdroj záření, ani ne tak matrici a RGB ledky, které u LCD vyžadují zadní podsvícení na rozdíl od OLED. Říká se, že u LCD trubice už neblikají a tak, ale asi to není pravda, protože tam je střídavé napětí (střídavé napětí). Četl jsem, že i LED podsvícení v monitorech bliká, třebaže je napájeno stejnosměrným napětím. Co jsem tehdy hledal na zahraničních fórech o počítačích, tak jsem také našel řadu příspěvků, kde si lidé stěžují, že s mají s LCD problémy, co se týče očí. Ale většina lidí nic nepociťuje.
Když mám na LCD monitoru s CCFL trubicemi nastaveno 60 Hz, tak u něj vydržím chvíli, po několika hodinách dostanu zánět. Na 75 Hz můžu pracovat u monitoru i třeba celý den, když to přeženu. Vůbec nic nepociťuji, co se týče očí, ale furt je to takový ten jin, to ano. Jako by těch 15 Hz navíc působilo podobně jako je to u PH, kde jedna jednotka PH navíc je zásaditější na entou. Tady jako by to bylo cca 50x jangovější nebo jak to napsat. No, nevím, jestli jang je správné slovo. Ano, mírné záření je furt. Tento příspěvěk píšu z notebooku, který má LED diody, ale stejně mě z něj bolí oči, je to lepší než u starých trubic, ale není to ono, nízký jas to nezlepší. (to abych měl aktuální zkušenost)

Proto jsem si teda pořídil starší LCD s vyšší obnovovací frekvencí, který navíc nemá otvory, odkud se vypaluje ten počítačovej smrad. Display je v plastu jako panel u notebooku.

Ale jak říkám, tak je to u mě, u otce a několika dalších lidí - kde toto vyřešilo problém, dá se říci. Avšak u někoho jiného to zas může být jinak. 
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení