Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Pro aktuální pocity a jiné myšlenky, které se nevejdou jinam  (Přečteno 9371 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #45 kdy: 21. Leden, 2014, 20:11:10 »

Je leden a chandra mi sedí za krkem, ale jak tu čtu, nejsem v tom sama. Takže tvůj pesimismus mě vlastně povzbuzuje... Pevně věřím, že to přejde... zatím to vždycky přešlo... leden už skoro máme za sebou a úmor je krátkej!
Tak hlavu hore a VYDRŽAŤ !!!
Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #46 kdy: 22. Leden, 2014, 04:23:54 »

Ď.

Tak tyhle filmy od Scorseseho s Leonardem, to je mazec, aspoň člověk zapomene na vše kolem.
http://www.csfd.cz/film/221020-skryta-identita/

Syrovější už je to snad jenom tady, prostě na depku jako dělaný  Wink :
http://www.csfd.cz/film/226762-tahle-zeme-neni-pro-stary/

Vůbec poslední týdny co depkařím,  je ze mě  filmový fanda a občas to chce i pohádku Wink :
http://www.csfd.cz/film/238304-hobit-smakova-draci-poust/
« Poslední změna: 22. Leden, 2014, 04:39:26 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #47 kdy: 22. Leden, 2014, 07:30:33 »

Já měl pořádné emoce, asi i depku u tohoto:
http://www.csfd.cz/film/304544-12-let-v-retezech/

Ta bezmoc otroctví mě přišla děsivější jak válka, tam máš aspoň pořád nějakou svobodu nad životem.

A i když tu nemáme v dnešní době takové otroctví lidí, tak je tu pořád otroctví zvířat - zavřít do klece, vykrmit, zabít.
Snad se ta svoboda od lidí někdy dostane i ke zvířatům.
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 25. Leden, 2014, 23:26:53 »

Nejtěžší pro mě je, když se něco nepodaří, neutápět se v tom, co nevyšlo, nevyčítat si to, neodebírat si tím energii, ale dívat se dál, dopředu a pracovat v přítomnosti na budoucnosti, tohle mi stále ještě moc nejde, ani to, dívat se na vše tak, že nic není špatně ani dobře, že vše je jak má být.
...
Takže zpátky do reality, máš co jíst, máš kde spát, tak na co si vlastně stěžuješ? Asi chci víc než tohle. Energie nějak dochází, vyšťavenější a vyšťavenější. Jak tohle skončí, fakt nevím. Prý ještě 2-3 týdny a zlomí se to, no je teda fakt na čase. Ledaže bych si teď řekl, že vlastně nemusím vůbec nic a vykašlal se na všechno, co by se vlastně stalo? Možná vůbec nic.
Co znamená to, že ti moc ještě nejde dívat se na vše tak, že nic není ani dobře, ani špatně? Znamá to, že se pokoušíš proti těmto svým náladám bojovat? Jak?
Jestli se pokoušíš o žití v přítomnosti, ale přitom čekáš na nějaký zlom, tak to vypadá, že děláš něco špatně, protože čekání na okamžik, po kterém bude líp, není žití v přítomnosti.
Sám nevím, jestli nějaký smysl života je. Pokud ale žádný nemůžeš najít, tak ti mohu navrhnout, prostě žádný smysl na celý život nehledat. Zkus to brát tak, že v každém okamžiku je smyslem života to, co je právě v tom okamžiku potřeba udělat. Pokud jsi zvyklý, se ve všem pitvat, můžeš narazit na problém v situacích, kde není jasné, co je potřeba udělat. Takže bych navrhoval toto začít praktikovat na nejjednodušších věcech, které člověk obvykle nezpochybňuje. Mám na mysly věci typu. Potřebuji se vyčůrat, tak jdu na záchod. Pak je po dobu chůze na záchod (a jenom po tuto dobu) mým smyslem života chůze na záchod a tak jdu na záchod, vnímám každý krok chůze, vnímám, že se rozhlížím po chodbě, abych o něco nezakopl, vnímám, že se mi ruce hýbou do rytmu chůze. V tento okamžik jsem myšlenkama jen u chůze a neáleží na tom, ža až se vrátím ze záchodu, tak musím něco honem dodělat a nespíš to nestihnu v požadovaném termínu a dostanu vynadáno. teď prostě jdu na záchod. Nic víc a nic míň. Prostě je pozornost nasměrovaná na vnímání přítomnosti a ne na přemýšlení o životě. Když to budeš cvičit na takovýchto věcech, nejlépe pohybových, protože na vnímání pohybu se snadněji přenáší pozornost, tak si časem mysl vytvoří zvyk, se při pohybu věnovat pohybu a nepřemýšlet o problémech. Prostě to dělej, kdykoliv si vzpomeneš. Ze začátku si vzpomeneš třeba obden, pak každý den jednou, pak už několikrát a pak skoro po každé.
Negativní myšlení není nic jiného, než zvyk mysli a pokud se ho chceš zbavit, musíš ho nahradit jiným zvykem. Ale pokud se budeš pokoušet proti negativním myšlenkám bojovat v době, kdy se zrovna rozjedou, bude to velmi náročné. proto je lepší si ten zvyk začít budovat v nekonfliktních situacích. Když budeš dostatečně dlouho cvičit, že při krátké chůzi od někud někam, přesměruješ pozornost na vnímání pohybu, tak to časem zvládneš i při delší chůzi, třeba procházce. Důležité je, se na sebe nezlobit, že jsi si zrovna nevzpoměl, ale pokaždé, když si vzpomeneš, tak se za to pochválit. Ze začátku si nejspíš vzpomeneš jen v situacích, kdy tě nic extra netrápí. Časem si vzpomeneš i v situacích, kdy tě budou trápit negativní myšlenky, aleprotože už budeš zvyklý, při chůzi na záchod věnovat pozornost chůzi a ne myšlenkám, bude snadnější to dodžet i pokud by tě zrovna trápily negativní myšlenky a to i proto, že chůze na záchod obvykle trvá jen krátkou dobu. Časem můžeš tento zvyk rozšířit na najoukoliv chůzi a pak na jakoukolik činnost, při které nějak hýbeš kteroukoliv částí těla. Například mytí či utírání nádobí. Čím víc budeš tento zvyk rozšiřovat, tím větší část dne budeš bez negativních myšlenek.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 26. Leden, 2014, 22:39:10 »

Má smysl věnovat energii něčemu, co se nakonec neuskuteční, nezrealizuje, nedopadne nebo vše co se děje má nějaký hlubší smysl, význam a každá byť v přítomnosti jakoby negativní, nepozitivní skutečnost může kladně ovlivnit budoucnost? (Vesmírný zákon rub a líc) Přepsáno že vše jakoby špatné v přítomnosti se může proměnit v něco kladného v budoucnosti a proto má vlastně smysl se snažit vždy a zároveň tedy nic není špatně, což by zase vlastně znamenalo, že je zbytečné se snažit o cokoliv? Pokud tedy vše je jedno jak je, protože nic není špatně? Pokud teda vlastně není dobro a zlo (dualita stvořená lidmi), ale jen jednota.
Takže závěr, vše je jedno, nemusím dělat nic. Ale případně můžu dělat cokoliv.
http://www.csfd.cz/film/276351-vsemocny/
« Poslední změna: 29. Leden, 2014, 04:36:39 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
3 0
« Odpověď #50 kdy: 05. Únor, 2014, 00:03:55 »

Sparkle Love Kyticka 47 54 blue rose cheer z95 dancing z71 z131 z253 Rofl 53 brokolice Banan Potlesk Blob Poklona Funny Lebka In Love On Fire daja Smich Look Round GayFight Srdce  Kouleni Ocima Pusa Mrk Motyl  Nenene dancing monkey 43 63 761 drunksing frenchkissplus grouphug hugs music334 kaffee z254 Agarek je poslední dobou šťastňoučkej a spokojeňoučkej. ola
« Poslední změna: 05. Únor, 2014, 02:41:36 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #51 kdy: 05. Únor, 2014, 07:30:55 »

Super!  cheer dancing Potlesk Banan brokolice dancing monkey Není i zamilovanej? Smiley
Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #52 kdy: 06. Únor, 2014, 18:49:50 »

Jóóóó, to taky. Je to jako bych neustále jedl amasaké, prostě štěstí samo. Teď  se mi pár dní daří vše na co sáhnu a co chci aby se mi dařilo, tak to jde jako po másle. Jasně, nebude to napořád, ale je to úžasný. Na některých věcech dělám měsíce a teprve teď to začíná šlapat jak má. Sice v poslední době běhám po minovém poli, ale šlapu kam mám. Potřeboval bych se na tenhle mnohasetlitrový tank štěstí s pomyslným amasaké nacucnout a sosat tohle štěstí plnými doušky a nenechat se hned odlepit. Nechci moc, jen normální život, spokojenost v práci, funkční rodinu.....to je pro mě štěstí.
« Poslední změna: 06. Únor, 2014, 19:01:32 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #53 kdy: 06. Únor, 2014, 22:53:20 »

Já bych se nedivil, kdyby na celkově optimističtější vlně byla většina z nás.
Že to může být tím vesmírem, postavením planet, tím přechodem ze zimy.
Já jsem teďka taky hodně happy.

Ale jinak objevuju, jak být šťastný bez podmínek, nehledat to štěstí v pocitech, emocích, ale jinde, abych nemusel být tak na dně, když jsou pocity, emoce špatné.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #54 kdy: 19. Únor, 2014, 14:02:39 »

Je to divné mít najednou volno po delší tobě, co s tím?  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #55 kdy: 19. Únor, 2014, 14:15:52 »

Ahoj Agarku,
s volným časem se dá naložit mnoha způsoby:
číst si pěkné knížky
poslouchat rádio/televizi
jít na procházku
posedět s přáteli a popovídat si s nimi
---
atd.
Jarka
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #56 kdy: 10. Duben, 2014, 15:51:11 »

Na "stereoidech, endorfinu, serotoninu" bez braní stereoidů, endorfinu, serotoninu jak dlouho tohle vydrží? Doufám, že co nejdéle, protože svět je teď setsakra úžasnej.  Wink A tak řadím vyšší rychlostní stupeň, pomalu se rozjíždím do vyšší rychlosti, cítím jistotu jako už dlouho ne, jako možná nikdy.... Zdá se, že mi osud začal být konečně nakloněn, kéž by. Vše co jsem se naučil, jsem se učil pro tento čas.
https://www.youtube.com/watch?v=iX-QaNzd-0Y

« Poslední změna: 13. Duben, 2014, 01:28:29 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #57 kdy: 27. Duben, 2014, 21:33:37 »

Nemůžu si pomoct:

http://www.youtube.com/watch?v=lPhLuCsnjus (The video's owner prevents external embedding)

« Poslední změna: 28. Duben, 2014, 00:34:52 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #58 kdy: 02. Květen, 2014, 16:04:04 »

Vše v mém životě se zrychluje, zintenzivňuje, poznávám mnoho nových lidí, navštěvuju nová místa, více cestuji, více vydělávám, málo spím, jedu na doraz a ještě kousek za něj, občas se přistihnu, že mě napadne myšlenka, mít tak nějakou pilulku, spolknout jí a získat další energii, další možnost nespat, po vrcholu přichází pád, snad tohle spadnutí nebude moc bolet, musím se brzdit v euforických emocích, prožívám něco, co jsem ještě nikdy neprožíval, další zkušenost mého života střídajícího vrcholy a pády, čím více nahoru, tím více dolů, nezbláznit se, zachovat si čest a rovná záda.

Ochraňuj nás Bůh v našich slabostech i dobrých úmyslech. Potkal jsem poslední dobou několik lidí, kteří mi pomohli, patří jim mé poděkování. Poslední dva roky byly spíše šedivější, než veselejší, potřeboval bych a přál bych si větší stabilitu a méně zásadních životních změn ve svém životě v dalších letech a když už změny, tak spíše k lepšímu i když se říká, že změna je život a změny nás mohou něčemu naučit a posunout nás dál. Žiju teď poměrně bohatý a naplňující život, byť se mi nevyhýbá ani stres i když vše je v hlavě. Vždy je něco za něco. Leť můj osude leť k dalším lepším zítřkům.

Říkám si, jaký smysl má můj život, proč tady jsem, co je můj úkol, jaký tohle všechno má smysl, důvod? Co mám vyčíst ze svého životního příběhu plného zvratů a změn, je tam nějaké sdělení pro mě nebo žádný zásadní a významný smysl vlastně není?

Sleduju-li svůj životní příběh až sem, mám stále více pocit, že je opravdu vše jedno, dnes tady, za měsíc klidně v Kanadě, za rok klidně v Japonsku a proč vlastně ne, vše je jedno a vše se může stát a dít. Když sleduji svůj životní příběh, musím se i smát, protože tohle by žádný režisér, scénárista nevymyslel. Bojím se svých démonů, většinu jsem poztrácel na cestě svým životním příběhem a ostatní, doufám, usnuli a už se nikdy neprobudí.

Tady je koncentrace čisté energie, mimořádných lidí i proto sem píšu, stránky, které mě provází od mé větší životní změny, která přišla někdy koncem roku 2006, stejně jako toto fórum, nepletu-li se, které jsem objevil v prvních dnech vzniku a začal číst, psát jako anonym a později jako registrovaný uživatel.

Určitá etapa mého života se po osmi letech uzavírá a já vstupuji do další, nevím jaká bude. Nechť mě provází síla mých houževnatých předků a čistá energie, kterou má i tohle fórum díky zdejším lidem. Žít je někdy těžké a někdy krásné.

« Poslední změna: 02. Květen, 2014, 17:40:55 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #59 kdy: 02. Květen, 2014, 18:08:05 »

Tak fakt jen ustát ty negativní období a jinak super jízda no Very Happy
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk