Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Mám problém zabít vědomě jakéhokoli živočicha  (Přečteno 3503 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Leden, 2013, 19:48:06 »

Zabijeni zivocicha mi nedela dobre. Zabijim jen kdyz musim. A zabijeni vetsich zvirat nechavam na nekom jinem, abych nemel spatne pocity ja. Sad

Aneb nac si budu spinit ruce, kdyz si muzu najit najemneho vraha, takze na berana by sis nasel vraha anebo bys to zvladnul i sam?

Neon: To sis nekde musel precist. To neni pro zive tvory prirozene  chovani, to sis musel nekde precist, kde ti vymyli mozek pocitem viny pri zabiti. Vis ty co zabijes zivych tvoru, kdyz si vycistis zuby? Zit a nechat zit, nezabijim pro zabavu, a kdyz to dojde tak daleko, ze nemohu zabit komara, je na case s tim neco udelat (prestat cist nabozenske duchovni pohatky a precist si pro zmenu nejake knihy o preziti v tylu nepritele :-)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Leden, 2013, 20:33:37 »

Janku, stejne tak muzu rict tobe, ze sis to musel nekde precist, nebo odkoukat.. kde asi, ze? kdyz maso ji cela spolecnost a vytvorila zrudny system jak ho vyrabet.

To proste v sobe citim, ze je mi neprijemne toho tvora vedome zabit.. podle me jis dost maso, kdybys prestal, tak se ti to zacne mozna menit Wink
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 18. Leden, 2013, 20:44:44 »

Maso ji clovek pravdepodobne miliony let... Na zamedelstvi presel z pohodlnosti. Prece jen ulovit ve volne prirode maso da spoustu prace.

Jinak maso jednou tydne, domaci z jehnatka, myslim ze s tim nemuze mit problem ani makrobiotik :-) uzeniny s E250 soli nebrat.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 19. Leden, 2013, 14:38:09 »

Aneb nac si budu spinit ruce, kdyz si muzu najit najemneho vraha, takze na berana by sis nasel vraha anebo bys to zvladnul i sam?
Presne. Je to bezna praxe mirumilovnych lidi. Hlasi lasku a nechavaji spinou praci na nekom jinem. Dokazu zabit zvirata v pohode, ale pokud budu mit nekoho, kdo to dokaze lepe a nemusim si spinit ruce, tak proc to delat sam.

Povazuji zvirata za velice dulezity clanek v kolobehu zemedelstvi. Bez nich to nejde. Mohl bych ric, ze bez zapojeni zvirat do naseho jidelnicku bude potreba vetsi uzemi na zemedelstvi a tak dojde k niceni pudy a prirody.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 19. Leden, 2013, 22:36:58 »

Citace
Povazuji zvirata za velice dulezity clanek v kolobehu zemedelstvi. Bez nich to nejde. Mohl bych ric, ze bez zapojeni zvirat do naseho jidelnicku bude potreba vetsi uzemi na zemedelstvi a tak dojde k niceni pudy a prirody.
Tohle má jeden háček. A to že ty zvířata musíš krmit. A na to potřebuješ větší území než když je vynecháš......
A nebo se pletu?
 Wink
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 20. Leden, 2013, 08:11:20 »

Tohle má jeden háček. A to že ty zvířata musíš krmit. A na to potřebuješ větší území než když je vynecháš......
A nebo se pletu?
 Wink
Zalezi kolik zvirat chovas a co od toho ocekavas. Muj pohled jako zahradkare je zatim zkresleny. Videl jsem kolik jsem na sve male zahradce vyprodukoval potravy pro zvirata, ktera skoncila na kompostu, tak jsem si zacal uvedomovat, ze je to skoda a mohlo se pretvorit z toho pomoci zvirat vejce,mleko nebo jine maso. Kdyz vezmu co mi rikali lidi, kteri se venuji hospodarstvi, tak treba vcely vyprodukuji med. Par slepic,kralici a koza dokaze bez toho uzivit hospodarstvi aniz by clovek musel zvysovat produkci rostline vyroby.
Jenom cituji nazory jinych, tak az si to vyzkousim, tak budu moc dodat fakta, protoze urcite nekteri hospodari neji nektere potraviny a davaji to zviratum.
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 20. Leden, 2013, 19:44:41 »

Nemám PROBLÉM zabít ZVÍŘATA, NEZABÍJÍM JE! VĚDOMĚ! A není to jen o zabíjení, ale o podílení se na jejich zabíjení. NEJSI BLÁZEN! ŽIJ A NECH ŽÍT!
Nechci se v tomto tematu vůbec dále rozpytvávat, ale jen otázka k zamyšlení jednomu přispěvovateli...a kolik krmiva, kolik lánů obilí trávy, obživy...za ta léta... k vykrmení jednoho zvířátka na jatka?
Ale to pro mě není ten kořenový důvod proč. Soucitně.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 20. Leden, 2013, 20:24:09 »

Ja se snazim problem se "skudci" na zahrade resit nejdriv nejak permakulturne, ale kdyz to nezabere, tak sahnu po bio prostredcich. Nemam energi na to, abych rostlinu vypiplala, a pak ji videla totalne zlikvidovanou. Jinak nezabijim nic, co nemusim. Ze bych nejak resila jestli to bude slimaka nebo housenku bolet, to moc neresim. Napadne me to no, ale to bych fakt nikam nedosla, kdybych jim to nechala vsechno sezrat. Pavouky zachranuji a hazim ven zive a neposkozene. Kdyz si na me sedne komar, tak pokud se trefim, tak to neprezije Very Happy

S rybama a krevetama jsem pokrytec, protoze je obcas jim, ale kdybych je mela zabijet sama, tak to nedelam.

Ja nevim, jestli zvirata vnimaji strach ze smrti tak jako my. Tim nechci nejak ospravedlnovat jejich zabijeni, a uz vubec ani nahodou spatne zachazeni, jen nevim, jestli je nekdy nepersonifikujem. Je ryba schopna vnimat vlastni smrtelnost, nerkuli se ji bat?

Ze zelenina ci zvire bude skrze me prozivat po snedeni cloveci svet, tak to pochybuji. Kdyz zvire zabijete, jeho vedomi jeho telo opusti.

O Ghandim jsem cetla teorii, ze svym spatnym telesnym stavem toho dosahnul vice, nez kdyby poradne jedl. Pro nej telo nebylo dulezite, ne tolik jako jeho zamery.

Hmyz jako akupunktura, to me jeste nenapadlo Very Happy
Zaznamenáno

Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení