Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Vylecit krecove zily? - Makrobiotikou ke skutecnemu zdravi  (Přečteno 6814 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 05. Únor, 2013, 09:48:58 »

Ahoj, rada bych se zeptala, zda-li nekde sezenu informace tykajici se zdravotniho problemu - krecovych zil. Narazila jsem na knihu Makrobiotikou ke skutecnemu zdravi od Kushiho, nemate na tuto knihu prosim nekdo recenzi?
Na netu na ni maji prezentaci:
http://www.makrobiotika-kushi.cz/prezentace.html
nicmene v obsahu jsem napr. prave problem krecovych zil nenasla... docela by me zajimalo, jestli diky te knize zjistim, jaka potravina ma jaky vliv na organismus a tudiz, co musim udelat, abych se vyhybala potravinam, ktere stav krecovych zil zhorsuji... Vim, ze to neni jednoduche, je to vse o zivotnim stylu, pohybu, apod., nicmene tohle mam jaksi pod kontrolou, ale prestoze se snazim stravovat hodne zdrave, makrobiotikou se inspiruji, spise ale davam prednost strave dle tradicni cinske mediciny, tak mi proste porad neco unika a krecove zily se mi po 2 tehotenstvi opravdu nelibi a musim s tim neco zacit delat... kdyby jste mel kdokoliv jakykoliv tip a prip. i zkusenosti s vyse uvedenou knihou, budu moc rada!
Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Únor, 2013, 14:16:12 »

smankote, neprohlizejte jen:), ale radte prosim!

nemate nekdo zkusenosti s lekem chuej jan - lek na hemeroidy a varixy

Tradiční silný jang lék japonských mistrů
na choroby z nadbytku (jitsu) jin a/nebo nedostatku (kyo) jang:
Indikace: jin problémy s konečníkem a žílami, tedy jin hemoroidy, polypy,
jin křečové žíly a popraskané žilky, těžké oteklé nohy, uvolněné citlivé jin dásně,
jin uvolněný závěsný aparát zubů, jin zvětšená prostata (benigní hypertrofie),
jin mužská ochablost, předčasná jin ejakulace, zvýšené jin pocení, jin zvětšený děložní čípek, celková jin vyčerpanost, frontální a laterální bolesti hlavy typu jin (pozor, nikoli jang bolesti hlavy v zátylku!) a podobné jin problémy.

Více zde: http://www.bobdvorak.cz/co-nabizim/chuej-jan/
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Únor, 2013, 15:27:54 »

Citace
co musim udelat, abych se vyhybala potravinam, ktere stav krecovych zil zhorsuji

Nejsem expert na krecove zily, ani na jine nemoci.
Ale nabyl jsem dost presvedciveho dojmu, ze vsechny nemoci makrobiotika resi v prvni rade plnym prechodem na doporucene pasmo potravin.
Takze pokud chces jist to, co makrobiotika poklada za extrem jin/jang jidla a pak hledat nejaky "preparat", jidlo, ktere vylozene resi krecove zily, tak to neporadim.. podle me to takto nepujde.
Ale zas na druhou stranu, symptom krecovych zil by asi neco mohlo dokazat zmirnit, i kdyz se nevyresi pricina.. ale jak, to nevim.
Jdi radsi celkove cistou cestou, at si telo urci co ma byt kdy v tele poresene.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Únor, 2013, 15:37:08 »

Mě se to teď nechce hledat respektive nemám na to teď časový prostor, takže  jen vystřelím od boku, pokud je pro tebe lepší nějaká, než žádná odpověď. Příčinou zpravidla moc jinu takže cukr, alkohol, přepíjení, nedostatek minerálů, pravděpodobně hořčíku, vápníku, odvápňují i moučná jídla. Vliv na to má ale i jang například pečivo.

Dodej minerály ve formě řas, vyluč extrémní jiny typu drogy, alkohol, cukr, léky (většina je jin), potravní doplňky, uměle vyrobené vitamíny atp., vrať se k podstatě stravy tedy obilí,  luštěniny, zelenina a začne se to vracet k normě.

Správnost mé odpovědi hodnotím na cca 98%, protože jsem si to aktuálně nedohledával, ale myslím si, že tam žádná "bota" v té mé odpovědi není. Když to napíšu drsně na makrošu má jenom část lidí, ne každý to zvládne, vydrží, obstojí v průběhu let.

Jsou samozřejmě levnější knihy než ta kterou zmiňuješ, třeba Makrobiotika a přírodní léčení od Kushiho nebo od Průchové Zbytečné nemoci v obou něco o křečových žílách je. Jinak v běžné stravě je dnes tolik chemie, různých jinových sajrajtů, že dnes co si sám člověk neuvaří nebo co nemá od skutečně důvěryhodného zdroje, tak je vždy s určitým rizikem.

Po těhotenství, v průběhu odchází z těla hodně minerálů, tedy jak v těhotentsví, tak při kojení, v těhotentsví obvzlášť. Demineralizuje i nadměrná konzumace ovoce, ale zase kdo by ho ženám a matkám zakazoval. O medikaci nemluvě, ta je vždy pro tělo razantnější, horší než méně vhodná strava jako taková.

Rychlá, zaplacená řešení jsou spíše byznysem, než dlouhodobě účinným, bezrizikovým řešením, ke zdraví se dá ovšem každodenním vařením tzv. provařit a prokousat. Je to cesta poctivější, dlouhodobější, trvalejší byť delší a namáhavější, náročnější. Hodně štěstí.  Wink
« Poslední změna: 05. Únor, 2013, 16:50:46 od agarek » Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Únor, 2013, 19:03:08 »

Dekuji za info, urcite zase dalsi podnety k zamysleni!

Doporucujes mineraly z ras, ty jsem ted hodne zaradila, wakame - pri vareni bile ryze, kombu - pri vareni lustenin a dlouho varenych obilovin, nori vlocky - podle chuti. Prakticky je s necim varim kazdy den, ale nevim, jestli i tu samotnou rasu mam konzumovat a jak mam vedet, kolik denne te rasy muzu snist? Kojim 10m mimino, tak abych neco neprehnala... Mineralu asi malo mit budu, chytaly me dost i krece do nohou, ale zacala jsem brat Fytomineraly od Energy, mela by to byt naprosto cista forma koloidnich mineralu, je to vlastne roztok, zadna chemie, to by mohlo take vadit?

Cukr, spatny, to je mi jasne... Co rika makrobiotika na sladidlo ze stevie? Obilne slady jsou v rozumne mire v poradku, ze?!

Potravni doplnky - je spatne i stava z kvalitniho jecmene a chlorela?

Pises, ze zakazovat ovoce kojicim je taky "ne uplne vhodne", ted v zime se ho samozrejme snazim omezit, ale zacinam mit pocit, ze to neni uplne spravne, ze to zase dohanim sladkym, protoze mam na sladke proste prisernou chut. Treba jedno syrove jablko denne je i v zime OK? Par kapec citronu do vody je spatne?

Jsem celiak - takze bezlepkova dieta, myslim, ze jsem svoji stravu uz dovedla do "geniality" oproti beznym celiakum - pecivo si delam z kvasku, pouzivam jen cerstve namlete mouky a nepecu ho, ale parim, to je taky spatne? Jim opravdu jen pripravenou stravu doma, zadne umelotiny nekupuji, protoze slozeni bezlepkovych vyrobku je fakt prisernost... Rano jime kase z uvareneho obili se slady, dopoledne vetsinou nejake to parene pecivo, obed - obilovina, lustenina, zelenina (nebo misto lusteniny maso), odpoledne zase nejake to parene pecivo ci prirodni bily jogurt, vecer vetsinou nejaka obilovina ci testoviny se zeleninou... Nicmene porad mam priserny hlad:) a co kde vidim, to secpu, jsem hubena jako lunt a ne a ne pribrat... takze se obavam se uplne zbavit masa.

Ja prakticky nevim, co je dobre a co spatne, prestoze jsem toho uz hodne nacetla, tak kdyz chci treba vynechat maso a nahradim ho lusteninami, tak mam takovy hlad, ze se pak docpu sladkostmi. O prejidani vecer ani nemluve, ale proste telo vi, ze bude celou noc kojit a tak se nacpu k prasknuti:) Mam asi hodne velky vydej energie, kojeni, uceni - studuji VS, dve male deti doma, cely den u plotny a varim a prestoze jsem cely den u plotny a varim, tak to neni OK a krecovky se porad zhorsuji, nekde je proste zakopany pes a ja nevim kde:)
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Únor, 2013, 22:59:09 »

Stevie je myslím dost jinová, na potravní doplňky se nespecializuju, vystačím si bez nich, ale obecně jde spíše o větší jin chlorela a ten ječmen asi taky.

Zásadní není tolik dodávat tělu  minerály, jako se nedemineralizovat tím, co do sebe dáváš. Jo o té sladké chuti jsem v souvislosti s ovocem mluvil, tam je zase důležité se nestahovat a vhodně sladkou chut nahrazovat zeleninou, vývary, sladké druhy zelenin dušené, napařené (cibule, zelí, pastyňák, mrkev, dýně hokaido, případně petržel atp)

Nepřesolovat, nepéct, nejíst pečené atp. Já nejsem expert, poradce, jsem laik, amatér, vyraž někam na kurz, dá se i s děckama, jestli jsi ještě nikde nebyla, prostě někam, kde se vyptáš, popovídáš, dozvíš a taky nic není hned. Máš tady nabídku na víkend pro ženy, jeď klidně tam.

Držím palce. Počítej s tím, že pár let trvá, než se vše v těle optimalizuje a zrovna těhotenství, porod, kojení jsou docela náročná období energeticky.

U nás jsou měkčí a tvrdší instruktoři v přístupu k mb, co ti jeden řekne že je o.k a kopne do sebe před tebou pivko, kafe a cukroví, nad tím se druhý pokřižuje, je to o přístupu a o tom najít si svojí polohu, která ti sedne, abys byla o.k.

Já to nedokážu posoudit, co je moc nebo málo pro tebe.

Doplním ty křečové žíly:
Tělesná kondice, spojená s křečovými žílami, je charakteristická potížemi střevními a potížemi ve funkcích vyměšovacích. Často je provázena i problémy jaterními, žlučníkovými a problémy ve slinivce břišní a slezině. Mohou se vyskytnout i migrény a nepravidelnost ve funkcích reprodukčních.

Křečové žíly vznikají při nadměrné konzumaci tekutin (v to počítáme všechny nápoje a ovocné šťávy), ale i tuky a oleje mohou být spolupříčinou. Zlepšení nastane při postupném vylučování uvedených potravin a nápojů a při současném snižování spotřeby živočišných produktů a soli. Krevní oběh je možné aktivizovat teplými obklady.

Toto onemocnění vzniká z příjmu extrémní jinové a jangové stravy a nápojů, konkrétně těžce stravitelného masa, drůbeže, mléčných výrobků a vajec ve spojení s olejem, moukou, sladkostmi a ostatními expanzivnějšími potravinami. Atd.....

Já nevím jak dlouho jsi na cestě za lepší výživou, stabilizace může trvat i roky....
« Poslední změna: 05. Únor, 2013, 23:36:00 od agarek » Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Únor, 2013, 13:17:54 »

Uf:)...

Stabilizace muze trvat i roky?! No ja to snad ani nechci hned:), ale je fakt, ze se mi ty krecaky rapidne zacaly zhorsovat poslednich par mesicu, takze je evidentni, ze jsem neco zacala delat spatne...

Zazivaci a vymesovice potize s tim naprosto souhlasim, vsak ona ta celiakie se strevem jde ruku v ruce...

Kazdopadne se musim zamyslet nad pitnym rezimem, prakticky piju jen teplou vodu (v posledni dobe s tim citronem, tak s tim prestanu) a bylinkove caje ci roibos. Neprijde mi, ze bych pila nejak moc...

Chybu ale asi delam v tucich. Hodne dlouhou dobu jsem pouzivala na vse jen olivovy olej. Pak, po zverejneni udaju, jake jsou v olivovem oleji svinstva, jsem presla na ghi... Treba ajurveda povazuje ghi za lecive?! Davam ho prakticky na vse, a ted premyslim, jestli to neni chyba... Taky si davam denne lzicku rybiho oleje... A jeste me napadl problem s orisky a seminky, jestli to neprehanim? Je tahini "zdrave" nebo ne?! Davam si kazdy den lzicku ci dve na uvarenou obilovinu, kterou si davam rano k snidani, strasne mi to chutna...

Jedine, v cem muzu mit ciste svedomi, je mnozstvi tepelne upravene zeleniny, kterou denne snim a pickles, ktere taky jim kazdy den. V tom ostatnim mam mezery a budu muset opravdu najit nekoho, kdo mi v tom pomuze...

Na kurz bych se vypravila, kdyby byl cas:), ale pravda, ze me trosku odrazuje to, ze jsem bezlepkar a na kurzech se rozhodne bezlepkove varit nebude...

Kazdopadne moc dekuji za rady, zase me to posunulo dal!
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 06. Únor, 2013, 13:41:30 »

Jako zdroj používám od Kushiho Dietu pro silné srdce, Orientální diagnostiku a Potraviny lék náš vezdejší.

Pokud jde o příčinu, křečové žíly vznikají v důsledku kombinace extrémně jinových a extrémně jangových potravin a nápojů, obvzláště mléčných výrobků, jako jsou sýry, dále v důsledku konzumace vajec a pevných nasycených tuků, například steaků, hamburgrů a kuřat. Na jejich vzniku se podílí rovněž slané potraviny, ale i cukr, čokoláda, med a nadměrně jinové složky konzumované v kombinaci s tučnými látkami.

Doporučuje se používat miso, fazole adzuki, lotos, daikon, kombu. Na postiženou oblast přikládat střídavě runíky namočené v horké a studené vodě, střídat po pěti minutách.

S ghí nemám zkušenost, nepoužívám, ale není to právě ten zmiňovaný tuk? Občas slyším na kurzu informaci, abychom používali jeden systém a nemíchali to, protože potom vzniká "maglajs", že je lepší vyzkoušet nějakou dobu jeden systém, potom případně jiný, když nevyhovuje.

Makrobiotika vnímá, využívá, používá energie potravin, jestli mixuješ dohromady ajurvédu, čínskou medicínu, makrobiotiku atp., tak já osobně nevím, zda je to ideální přístup. V makrobiotice jde oněco více o energie,než o složení, byť to je samozřejmě také důležité, ale kupříkladu já jako makrobiotik se spíše na olivový olej budu dívat z hlediska energií, než z hlediska složení, v tom vidím trochu rozdílnost přístupu.

Každý snese trochu něco jiného, ale pokud se tvůj zdravotní stav zhoršuje v nějaké oblasti, tak buď děláš něco špatně nebo naopak něco děláš hodně dobře a tělo se začíná bouřlivě čistit, poznat jak to je není asi úplně snadné, zda se tělo zbavuje starých, letitých nánosů, škodlivin  nebo zda se zbavuje něčeho, co do něj bylo dáno v nedávné době.

Makroušové jsou vesměs dobráci až na pár hodně stažených lidí, obecně je v mb komunitě poměrně lidský,  vstřícný přístup, takže bych se nebál toho, že by ti někde nevyšli vstříc tvým bezlepkovým potřebám, z toho bych opravdu strach neměl. Kolektiv lidí co mají už nějaké zkušenosti je k nezaplacení a možnost načerpat informace od lidí při osobním kontaktu bývá hodně přínosná.
« Poslední změna: 06. Únor, 2013, 13:56:52 od agarek » Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 06. Únor, 2013, 13:56:41 »

No ona cinska medicina se taky na potraviny diva z pohledu energii a nikoliv slozeni, to je prave to, co mi strasne vyhovuje, pocitat kalorie bych nikdy nechtela:)... To slozeni olivoveho oleje jsem myslela ve smyslu toho, ze kdyz je testovali, tak v tom nasli spoustu chemikalii, ktere do potravin rozhodne nepatri, jenze to by asi nasli v kazdem oleji:)...

Daikon je bila redkev, ze?! Prakticky vse, co pises, pouzivam, ale samozrejme jim i vejce a kure... ono je strasne tezke, byt celiak a vrhnout se plne na makrobiotiku, protoze se prave bojim toho, ze by organismus nemel vse, co potrebuje, protoze makrobiotika je zalozena prave hodne na obili a z toho ja toho moc nemuzu... Cinska medicina je podobna (vzdyt makrobiotika pry vychazi z cinskeho taoismu?), ale pro dostatek chci doporucuje i kousky vareneho ci duseneho masa, coz mi taky vyhovuje... Zjistila jsem na sobe, ze kdyz nejim maso, misto toho jim lusteniny, tak se pak docpavam sladkostmi, coz neni zrovna nejlepsi, proste mi to chi pak asi chybi... ale vy makrobiotici mate mozna prave pohled na ruzne nemoci vice propracovany, takze hledam odpoved na svuj problem tady:)...

A jeste jedna vec, nejsem si jista slovem "pecene"... chapu, ze pecene je vse, co se dela v troube:)... ale co treba kdyz misto peciva, uvarim obilninu, namicham s ruznym korenim, lzici oleje a mouky, obcas i vejce, smicha se to, nadelaji se z toho placky a za sucha se oprazi na panvi, to se taky povazuje za pecene?
Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 06. Únor, 2013, 14:08:15 »

A co se tech hodnych lidi makrobiotiku tyce, tak ja jsem naopak strasne moc prekvapena tvym pozitvnim pristupem, a fakt si toho cenim!, protoze ja jsem se spise setkala se striktnim nazorem na vec "kdyz to nechces delat presne podle toho, co ti rikam, tak se me neptej"...

a diky za tipy na knihy!
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 06. Únor, 2013, 14:14:11 »

Já na kurzech mb kurzech vídám celkem běžně bezlepkáče, celiaky a funguje jim to s mbčkem celkem slušně co já vím, takže vím, že to jde.  Wink Třeba bezlepkové makrobiotice se věnuje docela dost MuDr. Strnadelová, možná se ti bude líbit že je to lékařka a má dobré praktické zkušenosti s bezlepkovou makrobiotickou stravou, výhradně makrobiotickou.  Wink

http://www.prozdravi.cz/radost-z-jidla-v-strnadelova-j-zerzan.html

Jak jsem psal, já se pohybuji v makroše, tam můžu něčím přispět, ostatním systémům se nevěnuji, četl jsem nějaké knihy o Čínské medicíně třeba od Anda a přišlo mi to zbytečně složité, komplikované, hůře upotřebitelné, využitelné. Mb je systém ušitý na tuhle moderní dobu, přeložený do našeho jazyka, do naší západní mluvy, je snadněji pochopitelná a například díky Kushimu, Oshawovi, výborně rozpracovaná, zpracovaná.

Tělo si nějakou dobu i v řádu let na polysacharidy ze zeleniny, obilovin a luštěnin zvyká, taky ti může chybět tuk, používej kvalitní rostlinné oleje, panenské, lisované za studena, sezamový, slunečnicový, případně například dýňový, mandlový atp.

Oříšky, semínka jsou v pořádku, zvlášť když kojíš, klidně mandle, tahiny, dýňová, sezamová, slunečnicová, vlašské ořechy, případně lískové. Z masa jsou nejlepší ryby mořské i sladkovodní, je to  lepší než kuřata nebo vejce, zase když si dáš jednou za čas vajíčko, třeba jednou, dvakrát za měsíc, tak tě to taky nezabije, ale vejce už stahuje více.

Když kojíš nebál bych se používat oříšková másla, není v nich mléčné máslo, jsou to mixované oříšky a semínka, dá se to koupit nebo udělat doma. Nechtělo by to jíst pečivo, nestahovat se zbytečně moc, naučit se energie potravin,vyznat se v tom, abys to chápala rozuměla tomu a dokázala si sestavovat svůj individuální talíř na míru.

Dělej si dušenou zeleninu s olejem. Co se nedělá v troubě já osobně za pečené nepovažuju, pak se to jmenuje jinak např. smažené atp. Kuřata a vejce bych dost omezil, toho bych se osobně trošku bál, jsou to hodně stahující energie. Raději místo toho ryby, tempeh, seitan, tofu,natto, luštěniny. Píšu ti to tak, jak si myslím, že to je, jestli si z toho něco vezmeš nebo ne, to už je na tobě.

Když se používá více systémů, tak je riziko, že se to začne plést dohromady i mb má svoje zákonitosti, čínská medicína má určitou klasifikaci trochu otočenou a může se v tom potom člověk ztrácet a plést se to dohromady. Mě se mb osvědčila, soustředí se kolem ní zajímavé společenství lidí. Tuk, olej by neměl být přijímán studený, ale dostatečně teplý, je potom lépe stravitelný. V podstatě jakákoliv mouka tě bude zahleňovat a zalepovat ti střeva a to je přesně to, co nepotřebuješ.
« Poslední změna: 06. Únor, 2013, 15:05:40 od agarek » Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 06. Únor, 2013, 15:21:33 »

Od Strnadelove mam "Radost ze zdravych deti", to byla prakticky moje prvni knizka o MB, jeste mam Luznou... Ta jidla mi chutnaji, nemam s tim problem, ale mam po nich proste hlad:)...

Jsem rada, ze co je delane na plotne uz neni pecene, od doby, co jsem se "pecivo" naucila parit, tak uz troubu nepouzivam vlastne na nic... Kdyby ale byly spatne i placky z panve, tak uz bych fakt nevedela, co jist...

Proc mouka zalepuje streva? Opravdu vsechny mouky? Chapala bych to u psenicne, ale proc, kdyz se jahly uvari, tak je to spravne, a kdyz se z nich umele mouka a upari chleba, tak je to spatne?! Nehraje v tom roli ta kyselina fytova? Protoze kdyz se treba chleba dela z kvasku, tak preci ty bakterie ty sacharidy "natravi" a pak uz by to melo byt dobre, ne?!

Ad oriskova masla, doma si obcas namocim pres noc kesu, pak rozmixuji, pridam do toho tobolku mlecnych bakterii a je z toho docela dobry "syr". Nicmene tech masel z obchodu se bojim, protoze jsou vetsinou prazene a slysela jsem nazor, ze se prazi seminka, ktera uz jsou "plesniva" ci zlukla, nebot po uprazeni to neni poznat, takze to proste nekupuji... Jak se delaji takova masla doma?

Ryby jime v dobe, kdy se daji chytat, ale pres zimu je ziskat neumim, mrazene veci nejim. (mrazena jidla treba cina povazuje za naprosto skodlive - zatezujici traveni). A protoze bez masa byt zatim neumim, tak si kupuji ceske kureci ci kruti. Proc jsou tato masa stahujici? Chapala bych, ze stahuji cervena masa, ale drubez? Bez vajec byt umim, to neni problem...

A tempeh i tofu miluji, ale tofu uz jsem vyradila, nebot jsem si precetla, ze soja vubec zdrava neni, ze jedine ta fermentovana, takze tempeh a natto, ale to se taky porad jist neda... Potrebovala bych se naucit delat tempeh z jinych lustenin, uz se na to nejakou dobu chystam...
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Únor, 2013, 23:05:50 »

Já na to nemám dostatek časových kapacit reagovat na tvé další a další dotazy, možná později. Nicméně i tak si myslím, že ti asi nedokážu dostatečně pomoct, poradit. Tvé tělo je jiné než moje, funguje ti něco určitě jinak než mě, jsi kojící žena, já nekojící muž atd., proto je zbytečné abych ti psal své postupy, ty si jistě najdeš ty své správné, dobré, vhodné, které ti budou fungovat.

Lépe ti určitě poradí nějaká žena, než já jako muž. Ořechová másla jsou rozmixované ořechy. Ryby se dají koupit v rybárně i v zimě.
« Poslední změna: 06. Únor, 2013, 23:15:19 od agarek » Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 06. Únor, 2013, 23:38:33 »

Nejsem bohužel odbormík na MB, ale měl bych pár námětů z oblasti mimo MB, i když zde možná budou působit kacířsky a možná něco z toho již praktikuješ a jen jsi zde o tom nepsala.
MB působí spíš dlouhodobě, takže jestliže se ti křečové žíly začaly najednou výrazně zhoršovat, působí to nějaký faktor, který působí na hrubší úrovni než jin/jang a proto to ti asi opravdu nezbyde nic jiného, než pečlivě prozkoumat, co vše se změnilo před tím, než se křečové žíly rozjely, protože samotným vyrovnáváním energií tento "hrubý" faktor nezvrátíš.
Chuť na sladké znamená nedostatek energie. Ten může být způsoben buď tím, že málo jíš nebo ti v jídle schází něco, co je potřeba k přeměně potraviny na energii. MB strava je sice obvyhle energeticky méně vydatná, ale vzhledem k celikalii a hlavně k tomu, že chutě na sladké se zvětšují, když maso vynecháš, považuji za pravděpodobné, že ti schází něco, co tvoje tělo je schopné získávat jenom z masa. Nejspíš to bude jedna z esenciálních aminokyselin. Opět nezbývá než analyzovat. Zjistit, kolik a jakých aminokyselin obsahuje to, co jíš a podívat se, jestli něčeho není nedostatek. I když je maso z hlediska MB extrémní a proto nevhodná potravina, tak obsahuje na jedné hromadě spoustu důležitých látek, které jsou sice dostupné i odjinud, ale v různých rozptýlených zdrojích a může se snadno na něco zapomenout. Proto bych maso neopouštěl, dokud ti jeho vynechávání bude zvyšovat chuť na sladné.
Křečové žíly znamenají, že tlak v žilách je větší, než žíla snese. Zkoušela jsi zmešit tlak v žilách? Pokud to už neděláš, tak bych navrhoval zkusit v průběhu dne ležet s nohama nahoře (oblast postižená křečovými žilami musí být výše než tělo, hlava, ruce). Několikrát denně alespoň půl hodiny. Tím žilám odlehčíš, nebude se to tak rychle zhoršovat a získáš čas na zjištění příčiny a nalezení nápravy.
Paní Strnadelovou bych také doporučoval, případně pana Zerzána. Myslím, že by i mohli pomoct s analýzou toho, co ti schází, že máš bez masa chuť na sladké.
« Poslední změna: 06. Únor, 2013, 23:51:12 od jarda » Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #14 kdy: 07. Únor, 2013, 11:27:29 »

na krecove zily se doporucuje pohanka, ale ta muze taky prilis stahovat, mozna ze je prijatelnejsi ve forme treba testovin, nebo palacinek.
nevim, jake bylinkove caje pijes, ale mohou byt dost jin.
jinak k tomu hladu - mne prijde, ze je dobre jist ke kasi na snidani varenou/parenou zeleninu a zeleninovy vyvar, pak po tom clovek nema tolik/brzo hlad. take je mozna dobre jist vic polevek, hlavne hustych, zeleninovo-lusteninovych, s rasou, zasyti a doplni mineraly. dobre recepty pro kojici matky jsou u luzne - varime pro deti. tady na foru je take tema strava pri kojeni.
u kurete se rika, ze stahuje vic nez ostatni maso. mne prijde i treba mrazena ryba lepsi nez to maso. jasne, ze mrazene veci se nemaji jist, hlavne v te studene forme (zmrzlina), ale pokud nemas jinou moznost/potrebujes se zasytit.., tak je to podle me lepsi jist ty ryby, pravidelne, klidne i ty tucnejsi. udelat si rybi vyvar, posilujici polevku koikoku.
na vecerni hlad - jist vecer take lusteniny/ryby, varit treba obili s lusteninou, humus, lusteninove karbanatky.
jist i bilou ryzi, zarazovat mb dezerty, klidne kazdy den (pudinky, dezerty z bile ryze, jahel, amasake, mochi, seminka).  treba mit ten dezert na svacinu misto toho pareneho peciva.
delat si smazenou na drobno krajenou zeleninu a tempuru. sladkou zeleninu a tmavou listovou.
soja v podobe bio tofu je podle me v pohode, z toho tofu se da udelat spousta uspokojivych a zajimavych jidel.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení