Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Vylecit krecove zily? - Makrobiotikou ke skutecnemu zdravi  (Přečteno 6781 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 07. Únor, 2013, 18:29:17 »

Agarek: ze uz nemas cas nevadi, poradil jsi mi hodne, dekuji, mam zase o cem premyslet!

Jardo: masa se ted vzdavat nebudu, zapracuji na tom, abych se zbavila sladkosti... Na zily nejvic pusobi 10kg vaha ditka, ktere cely den nosim a s tim toho moc neudelam, ze bych si na pul hodiny dala nohy nahoru, o tom si muzu nechat zdat:)... Ale je fakt, ze se to zacala rapidne zhorsovat poslednich par mesicu, takze nekde chyba je a musim na ni prijit...

Veru, taky dekuji za rady, zkusim si prostudovat i to tema MB a kojeni!

Kdybych si chtela koupit nejakou knihu, kde bych nasla jednak souvislost s pricinami nemoci a co jist a co nejist a take "zatrideni" jednotlivych potravin (u nas dostupnych), jestli jsou ci nejsou vhodne, co by jste doporucili? Neco od Kushiho? Co tu doporucoval Agarek? Mam doma jen Strandelovou a Luznou - stravu pro deti, musim rici, ze u deti to hlavne z pocatku (do 1 roku) dodrzuji pilne, prakticky to byl i duvod, proc jsem s MB zacala, protoze jsem se nemohla smirit s tim, ze by meli deti jist od 7m kazdy den maso ci vejce:)... v techto knizkach jsem radu na svoji otazku nasla, ale co se sebe tyce, tak tam proste tapu, chce to asi opravdu neco poradne nacist...

Co si myslite o karobu (Stranadelova v receptech pouziva, Pruchova pry zase zakazuje v "chudaci deti a jak je chranit), taktez nevim u extrudovanych vyrobku - kukuricne krupky - Strnadelova pro deti jako svacinku doporuje, jinde jsem cetla, ze je to spis "sragora", tak fakt nevim:)
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #16 kdy: 10. Únor, 2013, 10:42:46 »

Ahoj.
Napadlo mě ještě tohle.
Křečové žíly souvisí s překyselením organismu (viz. M.Kushi – tuším, že: Orientální diagnostika, ale i jíní třeba ne mb autoři, zabývající se pH). Takže proč se začaly tobě dělat ty žíly zrovna teď...?
Mohlo by to být tím, že porod, těhotenství,kojení... je energeticky hodně náročné období, navíc jsi změnila i způsob stravování, tělo na něj není ještě zvyklé a tak vyžaduje rychlou energii - SLADKÉ věci. Sladké věci (i když jsou bez cukru, i ty nejkvalitnější, slazené jen obilnými slady) ale způsobují v těle výrazně kyselou reakci. Takže mě napadá, že jestli třeba zrovna v tomto období sladíš více než dřív, tak by to mohl být důvod k těm křečovým žilám.

Jinak jednou z mála zásaditých věcí (t.j. věcí, které když sníš, působí v těle zásaditě), které  v mb jíme ve větším množství, je zásaditá zelenina (dělaná do cca 20 min). Obilí (mouka,těstoviny,...vše), luštěniny, maso a vše sladké působí kyselinotvorně. Ovoce podle mě má taky kyselou reakci v těle, i když se leckde (v ne mb zdrojích) dočteš něco jiného. Každopádně ovoce je jen jako zákusek...

Takže je potřeba i dodržovat správný poměr mezi zeleninou a obilím (abys třeba neměla za den spoustu obilovin v nejrůznější formě /kaše, placky,mouka,chleba,těstoviny.../ a jen pár kousků zeleniny) a luštěninami. Tohle je dost důležitá věc.

Tu sladkou chuť by bylo dobré dostat co nejvíce ze sladké zeleniny. t.j. pít sladký zásaditý zeleninový vývar (15 min se vaří sladká zelenina, bez soli – jen voda + zelenina na malé kousky) a dělat častěji dušenou zeleninu (sladší zelenina,trocha sezamového oleje a soli). Budeš mít menší chuť na sladké.

A snižoval bych postupně to množství sladkého. Ráno třeba ne sladkou kaši každý den, atd. Jak to půjde.
Ta chuť na sladké je, jak tu bylo psáno, když se tělo chce najíst. Něco mu chybí. Takže třeba i zvolit pomalejší přechod ve změně stravování by pomohlo. Normální červené maso bych teď taky úplně nevyřazoval. No a kojící matky hodně dělají tkzv. obilné mléko...

Poradil bych ti hlavně ale kontaktovat Kláru Jíchovou, která má s obdobím, ve kterém se nacházíš nemalé zkušenosti. Má totiž doma tři malá mb dítka.Smiley

A co se žil týče, přečti si tohle: P.Jentschura+J.Lohkamper, Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin. http://knihy.abz.cz/prodej/zdravi-diky-odkyseleni-a-vylouceni-skodlivin 
Je to dobrá kniha, byť autoři nejsou mb a najdeš tam i konkrétní návody na odkyselení těla a přímo i jak jít na křečové žíly. Tím myslím zásadité koupele a zásadité zábaly (používají sůl Meine Base), ne to, co doporučují ohledně jídla. To si myslím, že je trochu jinak, než autoři píší.

Tož hodně štěstí!

P.S. Kdyby se ti chtělo, zkus třeba ještě napsat jaké mouky, obiloviny, těstoviny či nějaké jiné pochutiny, kde je mouka či obilí (sušenky,tyčinky,...) vlastně jako bezlepkář používáš.

P.S.S. Množství řas není úplně libovolné. Jedno z doporučení je třeba kousek 2x2cm na porci. Já jich třeba jím víc, někdo ale zase třeba míň.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #17 kdy: 10. Únor, 2013, 11:08:24 »

Ahoj, Barico, rad od zkušených makroušů už tu zazněla fůra, určitě se jimi inspiruješ a budou ti ku prospěchu, ale přesto prosím přijmi i jeden drobný tip ode mě, ne úplně tak makrobiotický (i když, MB není jen o jídle, že jo, tak třeba přece jenom nebudu OT Wink)...

Zaujala mě tvá věta: ...ze bych si na pul hodiny dala nohy nahoru, o tom si muzu nechat zdat:). Neber to ode mě jako vtírání se ti do soukromí, samozřejmě neznám souvislosti, ale napadlo mě, zda i v tomhle není trošku kámen úrazu. Symbolika křečových žil obvykle vypovídá o sníženém pocitu sebedůvěry, o pocitu, že je toho na nás moc, a nedokážeme druhým nic odmítnout. Připadáme si prostě natlakovaní a přetížení. Umím si představit, co obnáší péče o malé dítě, jasně že ho nemůžeš na pár hodin denně někam "vyexpedovat", potřebuje tě, nicméně co tvůj manžel, nemohl by ho třeba část dne chovat a nosit on, zatímco ty by sis ty "nohy na stůl" klidně hodila, třeba i v jejich blízkosti, takže byste byli stále spolu, a přesto bys měla jakoby čas si trošičku ulevit...?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Únor, 2013, 13:05:39 »

Palec nahoru tomu co napsala Jitrenka. Me napadlo v podstate uplne to same. I s ditkem si muzes dat nohy 30 min nahoru, s tim, ze ditko lezi s tebou nebo starsi kolem tebe leze atp. Domaci prace neutecou. Muzes si u toho s tim ditkem i hrat, prohlizet obrazkovou knizku atd atd. Plus presne to, co pise Jitrenka o manzelovi - vzdyt i s nim miminko potrebuje travit cas. Pokud je to hodne male miminko, tak nekolikrat denne spi, takze v te dobe je dalsi prilezitost.
« Poslední změna: 10. Únor, 2013, 13:07:17 od torquiose » Zaznamenáno

veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 10. Únor, 2013, 20:42:20 »

co pise kushi v te knize, na kterou ses ptala:
- krec. zily jsou zpusobeny extremnim jinem a jangem (tezke maso, drubez, mlecne vyr., vejce a olej, mouka, cukr a sladkosti.
doupoducuje dietu c.3., vcetne miso polevky, pravidelne fazole adzuki, casto: nishime zelenina (daikon, mrkev, lotus - varene s kombu), 2-3x tydne sotyrovana zelenina nebo smazena ryze natural.
-napoj: 3 dily suseneho daikonu, 1 dil shitake, 5x tolik vody. varit 25min, kazdy den 1-2 salky po dobu 2 tydnu.
- prikladat horky rucnik (hot towel compress) na postizene misto na 5 min, nasledovat se studenym rucnikem, zopkavat to cele 2x, 2x denne po dobu nekolika dnu nez se to zlepsi
- taky doporucuje tvrdou zelenou listovou zeleninu
jinak obecne rady na obehovy system:cele zrno, obzvlast kukurice, rericha, pampeliska, gomasio, kulata zelenina: dyne, cibule, turin, redkvicka
Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #20 kdy: 12. Únor, 2013, 15:11:05 »

Moc vsem dekuji za rady:)!

Musim rici, ze prestoze clovek porad cte neco noveho a noveho, jaky pristup je nejlepsi a jake stravovani je nejlepsi, tak stejne pak zjisti, ze je mozna je dalsi lepsi zpusob (viz MB) a zase se vse uci znovu:)...

Fakt je, ze zjistuji, ze potraviny opravdu pusobi tak, jak rika MB (prip. TCM), MB to ma mozna vice propracovane, clovek proste odpovedi na sve otazky najde, vetsinou tedy u tech zkusenejsich!

Pricinu svych krecaku vidim jak ve strave, tak i v te "psychosomaticke" strance, dekuji Jitrence, ze mi nastavila zrcadlo! Sama bych se nepopsala lepe, ale kdyz by jsi mi to nenapsala, tak bych to sice mozna videla, ale povazovala bych to za normalni stav... Asi se budu muset nejdrive hodit do klidu a pak teprve resit priciny krecaku ve strave:)...

Co me jeste zarazi na strave je, ze jen zelenina pusobi zasadotvorne? Vzdyt i treba jahly jsou zasadotvorne, ne?! A ty ruzne fermentovane potraviny, seminka?

Samozrejme, ze jim nejvice obilovin, orechu, masa a nejake to ovoce, ci susene ovoce (donedavna i bezne sladkosti:)). Ale kdybych mela jist cely den nejvice zeleniny, tak preci umru hlady:)?! Jeste bych pochopila, ze bych ke kazdemu jidlu dodavala zeleninu, ale ze by te zeleniny melo byt u kazdeho jidla vic, nez toho jidla?! Uf... Nemuze to nahradit treba stava z jecmene? Nektere smery to nahrazuji pitim cerstvych lisovanych stav, ale ty jsou hodne jin, takze to asi neni spravne, nicmene jecmen je suseny pri 40st, takze uplne syrovy neni?! Ja vim, ze z pohledu MB to urcite spravne neni, ale vzdyt uz ted stojim cely den u plotny:)))

Ty jo, ja jsem byla ze sebe nadsena, ze jsem behem 4 dnu vyradila veskery cukr ze stravy (kupodivu mi obcas neco prislazene sladem staci), rikala jsem si, ze to byl asi nejvetsi "hrich" a ted zjistuji, ze je nejspis cela moje strava hrichem:))) Na druhou stranu jsem i jen diky tomu vysazeni cukru prestala byt agresivni?!

Jdu si utridit myslenky a hrat si s ditkem:), jeste jednou moc dekuji za vsechny rady!
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #21 kdy: 12. Únor, 2013, 18:09:42 »

Citim z tve reakce mirne zoufalstvi Smiley, tak jeste pridam radsi neco malo.
Je tkzv. makrobioticky talir /v procentech vyjadreny pomer hlavnich mb slozek, jako obili, zelenina a pak i lusteniny a to ostatni/. Ten pomer je jiny v lete /dost zeleniny a mene obili, lehci jidla/ a jiny v zime /oproti letu vice obili, mene zeleniny a vice tepla se dodava/. Kvuli zmene jinu a jangu behem roku. Podivej se na to.

No, ta nejzasaditejsi zelenina nevyzaduje az tak velkou a narocnou pripravu. Je napr. delana na pare ci blansirovana,atd. To je jen treba 1,2,3,4,5 min. Tady trva asi nejdyl si ji predem ocistit. Ale to je jednoduche, to ti muze treba partner predpripravit. Tim myslim, ze to v pohode zvladne. Wink Jinak pro jednoho je mb docela ¨fuska¨a kdyz mas jeste male deti,... Smiley

Co se zasaditych slozek potravy tyce, je jich samozrejme vic. Treba vsechno, co je slane, ale pouziva se to v malych mnozstvich.
Z tech nejobjemnejsich slozek jidla je zasadita jen zasadite delana zelenina. Maso /i ryby/ prekyseluje, lusteniny take. Ale stejne je potrebujes.

Obili kdyz dobre rozkouses, ma v tele mirne kyselou reakci. Jahly jsou opravdu zasadite, ale ne tak moc. Kazdopadne, kdyz kouses malo /nejis v klidu/, je to vsechno o dost kyselejsi.

Dalsi dost podstatne veci ktere hodne prekyseluji jsou stres, jezeni na noc, prejidani se a nedelani pauz mezi jidly. Nekdy ma vetsi vliv jak a kdy jis, nez to co jis.

Toz, to uz ale asi staci, ne, Smiley Very Happy

Good luck!!

P.S. Ten mb talir neplati pro kazde jidlo. Ten pomer jednotlivych slozek by se mel dodrzet za urcite obdobi - t.j. behem jednoho, pripadne dvou dnu.
« Poslední změna: 12. Únor, 2013, 18:16:13 od W » Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 13. Únor, 2013, 08:57:23 »

Kdyby jenom mirne zoufalstvi:)?!

Kazdopadne zjistuji, ze myslenka, se kterou jsem si uz delsi dobu pohravala a sice, ze diky kolotoci kolem deti, vareni a skoly jsem se trebaze sebezdravejsim jidlem porad jen v rychlosti precpavala, vzdyt jsem preci jako vizle, tak potrebuji poradne jist:)), gor, kdyz kojim..., studuju, tak potrebuji cukr pro mozek:), o dalsich  nesmyslech, ktere jsem porad poslouchala ani nemluve... a ve finale jsem na tom mozna hur, nez ti, co si daji k snidani koblihu, k obedu parek v rohliku a k veceri chleba s vysocinou, nicmene si jidlo v klidu vychutnaji a s prekyselenim se telo nejak popere:)...

no nic, chce to rozum do hrsti a trochu casu a ono se to urco spravi!, vsechno tady jsou to pro me velmi cenne rady, jsem presvedcena, ze me nasmeruji tim spravnym smerem! takze diky!
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 13. Únor, 2013, 14:00:43 »

Barico, nic se neboj, však to všechno zvládneš. Určitě a zaručeně! Smiley Držím palce...
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 13. Únor, 2013, 15:06:58 »

Barico,

děti se dřív nosily právě proto, aby dospělí mohli udělat, co potřebovali... Jakmile se tenhle záměr otočí a z rodiče se stane dopravní prostředek a dítě svými projevy určuje, kdy a kam se pojede, je z dobrého sluhy (šátku) špatný pán.

Možná je moje poznámka "mimo mísu", ale něco mi říká, ať to sem napíšu. Sama jsem propagátor šátků a právě proto mi záleží i na tom, aby se tahle skvělá věc nestala nástrojem pro špatnou výchovu našich nejmenších miláčků :-)

Takže jakmile se TOBĚ nechce nosit, šup s mrňouskem dolů  Tongue a nožičky nahorů  kaffee
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 13. Únor, 2013, 16:47:27 »

Barica:

Na mě to co píšeš působí jako takové hledání, zkoušení, míchání stylů, způsobů, jako bys výběrem z několika cest volila cestu mezi nimi, snad hledáš, zkoušíš svůj osobitý, individuální přístup, což není špatné, ale jakoby ti chyběla možnost, jistota se opřít o nějaké větší, delší zkušenosti nebo o nějaký jasný, konkrétní systém s kterým bys měla delší zkušenosti. Jakási absence pevného základu, jakási jistota opory, delší zkušenosti.

Celkově na mě to jak postupuješ působí neuceleně, nekoncepčně, tak že to nemá dostatečný tah na branku. Jistěže mateřství, kojení, studium není snadné, nicméně jsou ženy, které to skloubit zvládají a tyto ženy na jednu stranu chápu a na druhou stranu nevím, jestli já bych touhle cestou šel, protože si myslím, že studium sebou přináší určitý stres a ten se chtě nechtě asi bude promítat do té které ženy, do jejího jednání, chování i do mléka kterým potom kojí.

Na druhou stranu může studium při mateřské přinášet uspokojení, někomu zabrání myslet si, že mu ujíždí vlak a že je "jenom" na mateřské a je to možnost jak tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou a také další možnost seberealizace a zabránění sociální izolace, podobně jako univerzita třetího věku, takže vše má své pro i proti.

Ano, říká se a píše se, že mozek potřebuje cukr a dlouho jsem se k tomu i já přikláněl, nicméně záleží co se myslí tím slovem "cukr", má se na mysli který cukr, řepný, ovocný, sladový nebo cukr z polysacharidů obilovin zeleniny a luštěnin?

Já si myslím, že mozek potřebuje právě především ten cukr polysacharidový, obilný, zeleninový, luštěninový. Problém je doba, než se organizmus naučí tyto cukry plně využívat a já si myslím, že to může trvat i několik let a právě přechodná fáze může způsobovat pocity neuspokojenosti, nedojedenosti, nenasycenosti, tendence k přejídání.

Tendence k přejídání je nejčastěji energeticky stah organizmu a domnívám se že i špatná funkce orgánů, které mají nějakou souvislost s krevním cukrem, hypoglykémií atp., tedy například slinivka.

Přesná rada na tohle neexistuje, protože si myslím, že si každý musí sám vybalancovat ten svůj optimální přístup, já mám velké štěstí, že jsem ho našel, alespoň se domnívám, že jsem ho našel a vyhovuje mi to tak. 

Myslím si, že dlouhodobě nutnost energetického vyvažování všeho a všech funguje a je to zákon přírody, planety a zdá se, že i vesmíru. Tenhle zákon nad zákony nikdo nedokáže dlouhodobě přechytračit a funguje ať už v něj věříme, či nikoliv, je to samozřejmě můj názor, zkušenost a lze s tím nesouhlasit.

Obecně si myslím že platí to, že málokdo je tak geniální na to, aby si vymyslel úplně nově systém svůj, většina bude muset navázat na něco, co už je vymyšlené, objevené, s pokorou to přijmout, studovat, poznávat a snad během let si dovypracovat, doupravit, navázat a doladit ve svůj vlastní přístup. Samozřejmě individuálně se přistupuje k lecčemus už na začátku, jinak to ani nejde, když jsme rozdílní, ale existující systémy zaslouží, podle mě, velkou pokoru v jejich poznávání, studování, přijímání, ověřování.

Mě zatím přijde, že v tom nemáš jasno a potřebuješ čas, aby sis jasno udělala. To že některé ženy mohou mít obecně tendenci se sebeobětovat v zájmu rodiny a nenacházet si volný čas pro sebe, to bych nezpochybňoval a dělba práce v podobě babiček a tatínka je jistě doporučení hodná. Vaření je třeba zefektivnit, prožít celý den u sporáku není to, o co v makrobiotice jde.

Zatím se mi zdá, že přesně nevíš co vlastně chceš, jestli používat makrobiotiku nebo jen něco z ní a když něco tak co nebo čínskou medicínu a kolik nebo raději zůstat u klasické české kuchyně známé z posledních let a tak vlastně děláš od každého něco, spokojená plně nejsi a tak hledáš dál a dál, ale stále přesně nevíš kudy se vydat a co a jak je pro tebe to nejsprávnější, abys byla spokojenější. Chybí ti ta jistota, kterou tady mají někteří z nás, naše jistota je v tom, že my víme co chceme a kudy chceme jít na základě předchozích zkušeností.

U tebe mi přijde, že toho mícháš více dohromady, sama nevíš kudy přesně jít a já tak pro tebe nemám konkrétní radu, snad jedinou, hledej a zkoušej dál a časem budeš snad vědět jasněji a konkrétněji, co je pro tebe vhodné, dobré. Konkrétní rady bych mohl dávat v případě, že by bylo jasné, že chceš jít makrobiotickou cestou, protože já jsem makrobiotik na fóru makrobiotika.info, někdo, kdo se věnuje čínské medicíně, by mohl dát radu, kdyby bylo jasné, že chceš jít cestou čínské medicíny atp.

Je to o určitém přijmutí, předávání zkušeností, o důvěře, o tom vědět nebo alespoň tušit, co vlastně chci a kudy se dál chci vydat a kde tohle není, nedá se radit, je to zbytečné radit, dokud dotyčný sám neví, co vlastně chce a kudy se chce zhruba dál vydat.

Jak se správně učit, jak správně studovat, to je kapitola sama pro sebe a naučit se učit optimálně, efektivně, to je tajemství úspěchu při studiu, univerzální přístup opět neexistuje, byť jsou určité, řekněme ověřenější, prověřenější, postupy a přístupy, které lze doporučovat. Nicméně každý obor má svá studijní specifika, nakonec i jednotlivé univerzity, fakulty, školy mají určitý specifický systém v přístupu ke studentům i proto není univerzální systém přístupu k učení, pokud by šlo především o to vystudovat a dostudovat.

Obecně bylo prokázáno to, že co člověk vidí, slyší a říká si zároveň zefektivňuje zapamatování si, než kdyby využíval jen jednu možnost učení. Podobně jako vytvoření si osnovy, struktury textu, barevného zvýraznění, zapamatování si klíčových, podstatných slov, na která se navazuje dalším rozvinutím textu při jeho učení a opakování si naučeného, to k těm humanitnějším oborům u přírodních je větší nutnost logického pochopení tématu, příkladu plus to co jsem psal k humanitním oborům, kde ovšem pochopení učiva může přijít někdy až se zapamatováním látky, což se nevylučuje ani u přírodovědných oborů.

Jinak bych podepsal co píše W a další.

« Poslední změna: 13. Únor, 2013, 17:31:16 od makroušek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #26 kdy: 13. Únor, 2013, 22:28:21 »

Kojenim se spali neuveritelne mnozstvni kalorii. Vic nez treba intenzivnim cvicenim. Je to prekvapujici, protoze clovek u toho vlastne "nic nedela", ale je to tak. Kdyz jsem kojila, mela jsem 47kg a pri tom jsem jedla hodne. Kdyz clovek pali hodne kalorii, tak telo chce hodne jist - je to 100% normalni a prirozene, takze nevim, jestli je to potreba az tak resit. Ale jist v klidu by bylo urcite vic nez vhodne.

Jestli mozek potrebuje cukr - urcite ne rafinovany, ale to asi nemas na mysli.

Samozrejme mam velice omezeny obrazek z toho co pises, ale pripada mi taky, ze je toho na jednoho trochu moc. Ja mela co delat s dvemi malymi detmi bez studia. A tak jak pise makrousek, uplne chapu tyhle pocity:
Citace
Na druhou stranu může studium při mateřské přinášet uspokojení, někomu zabrání myslet si, že mu ujíždí vlak a že je "jenom" na mateřské a je to možnost jak tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou a také další možnost seberealizace a zabránění sociální izolace, podobně jako univerzita třetího věku, takže vše má své pro i proti.
Obdobi, kdy byly moje deti male, hrozne rychle uteklo. Tenkrat mi to tak nepripadalo, ale dneska to vypada jako malicka chvilka. Kdybych to delala znova, s tim co vim dnes, snazila bych si toto obdobi vice uzit, a udelat ho co nejpohodovejsim. Na karieru a studium mam vlastne cely zbytek zivota, a ten je o hodne delsi nez to kratoucke obdobi, kdy jsou deti male.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 15. Únor, 2013, 19:13:45 »

Ahoj Barico,
já ti chtěla položit otázku, proč nejedeš na kurz třeba k té paní Jíchové, nebo k paní Lužné - má MB vnoučata a napsala kížku pro děti, ale nejen pro  ně, ale pak jsem si všimla, že máš malé tě, tak to chápu, že by to bylo  kurzem obtížnější. Ty ještě doděláváš školu? No tak to je určitě při kojení a starání se o dítě náročné dost, to chápu.
Jarka
Zaznamenáno
Barica
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 16. Únor, 2013, 14:28:10 »

Tak vam nevim, jestli po tydnu, kdyz jsem opravdu uplne vynechala cukr, se telo zaclo ocistovat ci co, ale hned na me skocil nejaky bacil a musela jsem do postele chca nechca:)...

DVORJAR: ano, mam dve male deti, jedno uz by mohlo do skolky a bylo by zase "lehceji" jenze neni naockovana, jak si pani ministri ve zdravotnictvi usmysleli, takze by mi ji do skolky nevzali a na druhou stranu si rikam, ze je to i dobre, nebot jsem ted dle genetiky zjistila, ze i mala ma geny k celiakii, kdo vi, jestli uz u ni neni rozbehla a zrovna jidlo ve skolce by ji ke zdravi moc neprispelo... Druhemu bude za chvilku rok a ano, dodelavam si skolu. Minuly rok byl narocny, tehotenstvi, porod, do toho skola, tenhle posledni rok uz si rozlozim a bude to klidnejsi, takze bude i vic casu na "studium" spravneho vareni... O kurzu urcite premyslim, myslim, ze treba v lete by to byla dobra prilezitost... Je tedy pravda, ze ja jet uplne 100% v MB nechci, resp. nechci zadnou slozku potravy uplne vynechavat (tedy krome cukru, ikdyz jsem to 100x cetla, tak nez jsem si to na sobe ozkousela, tak jsem neverila, ale ted vim, ze je to "DROGA" a uz to do pusy zbytecne nevezmu! Jak jen vysvetlit tento pristup babicce a vysvetlit ji, ze dite neni vztekle z nedostatku cukru, ale spis naopak z nadbytku, to bude kapitola sama pro sebe, ale urcite se mi to casem podari). Vidim na sobe, ze kdyz clovek postupne vynecha opravdu ty "nej" slozky, ktere ho hazi z jednoho polu do druheho, tak si muze obcas doprat i maso a mlecne vyrobky a nic se dit nebude. A ja zadnou slozku vynechavat nechci, protoze nechci nijak striktne drzet deti. Chci varit co nejvyrovnaneji, ale nechci se z toho zblaznit:) A taky potrebuji postupne nasmerovat na lepsi vyzivu manzela, nejdrive jsem se o to snazila jeste pred detmi, ale nedarilo se, kdyz se narodila ditka, tak jsem na to nemela cas, ale ted uz s tim opravdu musim neco delat, protoze snazit se varit zdrave a pak deti vidi, jak se tatinek cpe chlebem s vysocinou, to neni zrovna dobry priklad:)... Fakt ale postupne zjistuji, ze nelze nic hrotit, ze kazdy musi chtit sam a ze se to postupne nejak vytribi:)...

MAKROUSKU: mozna ze muj pristup na tebe pusobi chaoticky, ano, urcite musim rici, ze ten svuj styl postupne stale hledam a jednou urcite najdu:)... Jak uz jsem psala vyse, 100% MB na tu zatim nemam, mozna pozdeji, urcite ji ale zacnu vice studovat a postupne se s energii jednotlivych potravin seznamovat, protoze ta energie mi smysl dava a treba i jen to, jak uz tu nekdo psal, ze bylinne caje jsou hodne jin, precetla jsem si to ted i v Pruchove, tak jsem se nad tim zamyslela a ve finale zjistuji, ze piju denne nekolikrat bylinne caje?! Treba i to (krome ostatnich jinovych slozek) je duvod, proc je mi porad zima:)?!

Od doby, co jsem vysadila cukr a hodne omezila soleni, tak se neprejidam, chute na sladke nejsou a prijdu si takova vyrovnana, doufam, ze mi to vydrzi, ze je to opravdu tim cukrem a ne jen mojim momentalnim nadsenim:)

MYSPULE: obe deti jsem v satku nosila, prvni docela dlouho, druhe uz nenosim, protoze je hrozne tezky a od 10m chodi sam:)
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 16. Únor, 2013, 15:27:36 »

Měla bys vědět i tohle. Makrobiotika opravdu funguje. Pokud bys teď dělala makrobiotiku na „100%“, začalo by se tvoje tělo hodně čistit = detoxikovat a to samozřejmě i do mateřského mléka.
Takže pokud kojíš, tak bych se o nějaké větší pročišťování radši ani nesnažil.
A bylinky, nevím sice jaké používáš, ale jsou to vlastně rostlinné léky a ty umí docela čistit tělo také.
« Poslední změna: 16. Únor, 2013, 15:36:44 od W » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení