Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jaké žárovky, úsporné, ledky, halogenové?  (Přečteno 2704 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
2 0
« kdy: 10. Únor, 2013, 20:33:35 »

http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009060038

Zatím orientační odkaz a založení tématu, lehce se o to průběžně zajímám a časem bych případně napsal další informace. Zatím se zdá, že vhodnější náhradou za klasické žárovky budou led žárovky nebo halogenové žárovky, než klasicky známé úsporné zářivky (CFL)

Patrně vhodnější  bude barevné spektrum slunce při východu či západu cca kolem 2700-2800 kelvinů, než světlo bílé kolem 5000 kelvinů, údaje jsou na krabičkách žárovek uváděny.

Tématem se zabývám krátce, chybí mi delší, vlastní, intuitivní vnímání, pozorování, takže mohu údaje, informace, závěry ještě pozměnit, upravit.

Osobně mám pocit, že to není zase až tak nedůležité téma, jak by se mohlo na první pohled zdát a to nejenom z ekologického hlediska viz například obsah rtuti v zářivkách, ale i z hlediska elektromagnetického záření. Patřím k lidem, kteří jsou schopni cítit negativní elektromagnetické záření, které jde z počítačů, mobilních telefonů, mikrovlných trub i zářivek a i proto se o téma více zajímám, protože to do určité míry cítím, že to není úplně o.k

Tohle mě z článku docela zaujalo:

Citace
Video se dále věnuje tzv. mikrovlnnému syndromu – poškození ozářením postihujícím prakticky všechny tělesné systémy, především mozek. Podle statistických odhadů sice průměrná délka života nadále poroste, ale možná je to jen iluze: statistiky jsou založeny na lidech, kteří po většinu života žili ve zdravém prostředí. To už ale neplatí o permanentně ozařované mládeži.
Je podchyceno, že ve Francii používá mobil 6,3% dětí mezi 8-10 rokem a 25% dětí mezi 10-13 rokem. 90% mládeže se neodlučuje od mobilu ani v noci. Mládež nedodržuje pravidla o užívání mobilů (telefonovat nejdéle 6 minut, denně celkem max. 20 minut).


Citace
Podle závěrečné hypotézy bude zdravotní potenciál mnohých mladých lidí s dosažením 35 let věku zcela vyčerpán


Francouzštinu neovládám, pokud jste někdo schopný z toho videa vytáhnout to podstatné a v češtině se podělit, případně ověřit, zhodnotit kvalitu informací, tak se podělte.
http://videos.next-up.org/EhsTvNews/Annie_Lobe_LFC_la_verite/26_05_2009.html
« Poslední změna: 10. Únor, 2013, 21:04:00 od agarek » Zaznamenáno
janysek76
Newbie
*
Příspěvků: 1


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Únor, 2013, 11:32:58 »

Záření klasických či nových osvětlovacích zdrojů (typu LED apod.) opravdu představuje marginální problém.
Nejde o poškození zdraví jako takového, nicméně to má jak známo co dočinění s psychickou pohodou.
Proto zcela nejdůležitějším faktorem, na který je třeba se zaměřit, je barva světla. Hledám k tomu materiály
a pokusím se odpovědět víc.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member
*****
Příspěvků: 819


Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Únor, 2013, 15:32:59 »

Nebylo moc času, ale jde tam zhruba o tohle:

V první části je velká kritika KOMPAKTNÍCH zářivek (alias úsporných žárovek).
Začíná to ale dobře: Na Novém Zélandu právě přijali nový zákon rušící zákaz klasických žárovek.

Pak tam ukazují, jaké elektromagnetické pole vyzařuje kompaktní zářivka v porovnání s klasickou, říkají, že jde, podle Světové zdravotnické organizace, o možný karcinogen (elmag.pole). Dle normy (zřejmě EU)  je přípustné elmag. pole o intenzitě 27 Voltů na metr).
 Dále vadí, že ty zářivky obsahují i rtuť. Když doslouží nebo se rozbijí, máte toxický odpad.
Elektrické znečištění snižuje hormon melatonin (má vliv na spánek, náladu, umí zpomalovat rakovinné bujení).
První část končí následující hypotézou. Během první poloviny roku 1990 nainstalovali na Guadelupu 350 000 kompatních zářivek do 45 000 domácností. Měli tam pak (tedy v roce 2008, viz. časopis Alternative santé z ledna 2009) nejvíce (un pic mondial) rakoviny prostaty na světě. Novinářka (Annie Lobé) se domnívá, že by to mohlo spolu souviset a vybízí k nepoužívání kompaktních zářivek.

Následující pasáž je o mobilech a jejich vlivu na zdraví, mozek. To hlavní jsi napsal.
Je tam vyslovena otázka, zda se nová generace, která s mobily vyrůstá, dopracuje k Alzheimerově nemoci již ve 35 letech.

No a poslední část obsahuje petici ohledně snížení radiace. Tady je např. i v angličtině.
http://petition.next-up.org/sign-petition-uk.html
« Poslední změna: 11. Únor, 2013, 15:35:10 od W » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Únor, 2013, 16:47:43 »

Dobrá práce, díky. Je to samozřejmě jeden zdroj, nechci to brát hned tak, že si něco přečtu a okamžitě to 100% beru tak, jak se to tam píše nebo jak se tam říká, ale přemýšlím nad tím, zajímá mě to a taky chci pozorovat co to se mnou bude dělat, dělá, když na sebe něco nechám zářit, ta intuice je asi tím nejcennějším ukazatelem, pokud funguje jak má, to je taky vždy otázka zda a komu z nás ta intuice správně funguje.  Wink

Každopádně mě to zaujalo a některé moje pocity, myšlenky mi to potvrzuje.
« Poslední změna: 11. Únor, 2013, 16:53:06 od agarek » Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
***
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 181Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Únor, 2013, 17:11:10 »

Když už jsou na organismus škodlivý žárovky, tak co potom třeba taková wifi? To musí být tisíckrát, možná i milionkrát horší, protože to má dopad na každou buňku v těle. A dneska v tom lidi i spěj.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 11. Únor, 2013, 17:32:13 »

Myslím že i wifi není o.k, jak píšeš a i tady bude záležet na tom, kterém routeru, stejně jako každý mobil září trochu jinak viz například SAR udávaná u mobilů, patrně čím slabší router, tím lépe, ale asi půjde i o nějaké jiné aspekty nemluvě o tom, že to, jaký router mají sousedé, se nedá ovlivnit, takže v paneláku se ozařuje i ten, kdo nemá internet, bere ho wifi sousedů.

Nicméně nejhorší je asi přímé záření z počítače, monitoru, dále potom asi být pod zářivkou, router se dá vypínat, existují pojmy jako elektrosmog.

Žárovky mám zatím klasické, kdysi jsme zkoušeli jednu úspornou zářivku a moc mi to nesedělo, problém záření z PC, monitoru vnímám negativně, o tom už jsme si psali jinde.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Únor, 2013, 19:41:30 »

K vyzarovani wifi a mobilu si pamatuju z kurzu Oty Reisse, ze tam vedecky stanovil, ze toto zareni exponencionalne klesa se vzdalenosti.
Rikal, ze router je nejhorsi do takovych 3 metru kolem, v 1m to proste bude davka mnohem vetsi, nez ve 3, exponencionalne, jak jsem psal a pak uz je to dost zanedbatelne a je to na urovni ruzneho jineho elektrosmogu, ktery je vsude kolem, coz znamena nejaka konstatni nizka davka na vsechny z nas, at jsme skoro kdekoli.
Mobil take exponencionalne se vzdalenosti klesa, takze silne doporucoval nemit ho u hlavy, ale on treba zapina hlasity odposlech a ma ho tak treba 50cm v ruce a to uz je prej dost nizka hodnota zareni.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Únor, 2013, 20:54:17 »

Intuitivně to s mobilem dělám podobně jako Ota, takže jsem rád, že mi to potvrzuješ.
« Poslední změna: 11. Únor, 2013, 22:40:32 od agarek » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení