Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: předpříprava zeleniny  (Přečteno 1102 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Únor, 2013, 21:23:01 »

Ahoj,
Chtěla jsem se zeptat, je možné si předpřipravit zeleninu – celer, mrkev, cibuli, brokolici… do polévky? Očistit, nakrájet? Nestane se jí v ledničce  takto nic? Jde o to, že mívám obilí vařené např. kroupy, ale v úterý jsme celý den ve městě a přijedeme domů a mívám hlad, takže jím s rodiči. Ne, že bych jídlo odmítala, ale napadlo mě to. Pak bych zeleninu vzala a jen ji uvařila a dochutila, ale už bych ji nemusela krájet, když bych si ji takto překrájela? Může se to takto také dělat?
Děkuji Jarka

Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Únor, 2013, 21:45:10 »

Tak určitě ti ta zelenina víc bude oxidovat, zvlášť, když nebude v dobře těsnícím obale...ale asi je to pořád lepší než jíst něco úplně nekvalitního...já to občas dělám, nakrájím zeleninu pár hodin předem a pak ji skladuju v lednici v míse přikrytou talířem. Není to ideální, ale dá se, občas.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Únor, 2013, 22:03:01 »

Ahoj Calarien,
a co tu zeleninu pokapat trochu umeoctem? Ten by to snad maličko zakonzervoval. Já bych jí musela nakrájet v pondělí večer a v úterý odpoledne tak kolem třetí čtvrté hodiny zpracovat do polévky. Záleží na tom v kolik s vrátíme.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení