Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: zelené potraviny GW  (Přečteno 7657 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 17. Březen, 2008, 15:40:32 »

Nazdar, lidičkové,
dal jsem se na konzumaci mladého ječmene a řasy chlorelly.
Je fakticky nářez..,mám už tak vcelku zdravé tělo, ale po pár zelených dnech mám mnohem víc vitality.
Ječmen je pěkně prohřátý sluncem a je to vlastně "kondenzované" slunce Cool a chlorella je sladkovodní řasa, která vydrží všecko - přežívá nezměněná asi 3 milióny let.
Řekl bych,že pro makrobiotiky a vegany je to i kvalitní zdroj B12 a dalších důležitých živin.
Hlavně to má spoustu aktivních enzymů Banan Banan...což na surovou stravu chudá mb mesí ocenit dancing
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Březen, 2008, 16:50:51 »

Seishi
Já těm doplňkům moc nevěřím. Na obal si můžou napsat cokoli /dost často/ a protože ti nikdo neudělá kvalitní kontrolní rozbor, zaplatíš za něco co tam třeba vůbec není. /Např. ta B 12/ A přitom máš teď venku pampelišku, kopřivu, medvědí česnek atd....../už jsem měl/, takže je co papkat. Tvrdak
Tímto tě nechci zrazovat, naopak to otestuj a pak dáme řeč. Do léta se snad stretněme..... Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Březen, 2008, 17:12:55 »

Ten ječmen jíš v jaké formě? Já vlastně ani nevím o co se přesně jedná.
To je normální zrno a klasicky ho povaříš?
U tebe totiž nikdy nevím a třeba ho jíš syrový, což by tu energetickou extázi částečně vysvětlovalo Smiley
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Březen, 2008, 18:08:57 »

Je to surová šťáva z 20cm výhonků ječmene.
Romane, jím to měsíc a cítím se perfektně. Není to doplněk výživy, ale plnohodnotná potravina.
Medvědím česnekem se samozřejmě taky cpu.
Tyto zelené potraviny jsou fakt čisté Very Happy
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Březen, 2008, 18:10:05 »

Kondenzované slunce je energetická blbost, protože když na nějakou plodinu praží dlouhodobě slunce, tak dotyčná plodina má energii opačnou, aby na tom slunci vůbec přežila.

« Poslední změna: 18. Březen, 2008, 16:31:31 od coroner » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Březen, 2008, 18:15:07 »

Offtopic: ale musím projevit radost nad objevením se Coronera  Wink Tak tě opět vítám po dlouhé době Smiley
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Březen, 2008, 11:29:55 »

Taky jsem o ječmínku přemýšlela,ale nelíbila se mi forma štávy v kapslích,jestli je to tedy ten stejný....A taky už nevím,jestli těm všemožným účinkům mohu vůbec věřit Roll Eyes
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 18. Březen, 2008, 11:58:01 »

Před dvěma lety jsem mladý ječmen od Green Ways aktivně užíval a mohu skutečně říci, že na mě působil velmi příjemně. To jsem však s mb zatím jen koketoval. Dneska ječmen rád doporučím lidem teď zjara, kteří se stravují masově a zakyselují se, pže ječmen alkalizuje a uvolňuje....je sbírán ve fázi růstu asi 20-25cm, takže energie expanzivní uvolňuje hodně. Ze všech potravinových doplňků na mě působil nejčistším dojmem. Má dokonce značku Košer.  Wink

No dost se toho dovíta tady: http://www.gw-int.net/jecmen.htm
« Poslední změna: 18. Březen, 2008, 12:01:08 od Petr Toman » Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 18. Březen, 2008, 17:45:15 »

Smiley Zdravím tě Neone. Já na makrobiotiku občas nakouknu, ale v příspěvcích mám silnou absenci. Nějak to už nestíhám.
Stran mladého ječmene asi souhlas s Petrem Tomanem. Extrémní obsah jinové energie, který je dán mimo jiné též sklizní ječmene v neukončeném stádiu vývoje rostliny, dokáže zázraky. Někdy bohužel i ty nechtěné, když včas nezabrzdíme.
Z makrobiotického hlediska je tedy zelený ječmen docela slušný extrém. Makrobiotika před extrémy varuje.
Nelze ale paušalizovat, protože co je pro jednoho extrémem, může být pro druhého po určitou dobu přiměřená kompenzace.
Je to tedy zase všechno o našem konstitučně kondičním stavu, jak budeme průběžně reagovat.
Možná by také stálo za úvahu oprášit v knihovničce knížku Rizika léčivých bylin...
« Poslední změna: 18. Březen, 2008, 17:48:38 od coroner » Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Březen, 2008, 10:21:20 »

Zdravíčko Cool,
Coronere, už se konečně vykašli na ty bludy v tabulkách Tongue
Je to,jaks sám napsal, dost relativní...Člověk, který bezděčně přijme něčí vizi je naprosto ztracený pro své vlastní názory.Dnešní společnost je složená z lidí, kteří jen papouškují názory jiných(často špatné), aniž by si to sami na sobě ověřili.
Znovu tu musím zdůraznik skutečnost, že MB není jediná cesta ke zdraví....mnohdy spíš naopak Eek
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 20. Březen, 2008, 14:17:15 »

Pokud se chce někdo vykašlat na bludy v tabulkách, tak se může rovnou vykašlat i na celou makrobiotiku. Proč si dělat zbytečně nasílí...
V dnešní době jsou už tabulky v seriozní makrobiotické literatuře natolik propracované, že tam prakticky žádné chyby nenalezneme.
Bohužel jsou stále publikovány i naprosté zhovadilosti, kdy autor převezme energetické údaje např. z dělené stravy. Pak se můžeme dočíst i takové makrobiotické perly, že cukr je energeticky neutrální  a rajče je jang.
Makrobiotika a její "tabulky" také nevznikly z něčí vize, ale jako závěry z tisíce let trvajících pozorování přírodních zákonitostí.

Jinou věcí je, zda s údaji v tabulkách umíme pak v praxi zacházet, kdy musíme časem přihlédnout právě k té naší odlišnosti od ostatních lidí.
K tomu by nám měla hned na počátku posloužit důkladná diagnostika, abychom minimálně zjistili naši energetickou skupinu, do které spadáme.
Nemusíme tedy dělat třeba hned základní chybu, když jsme v dlouhodobě převažující jin kondici, v tom, že se ji budeme snažit "vylepšit" dodáváním dalšího extrémního jinu ze zeleného ječmene, protože to někomu známému, který je ovšem naopak v dlouhodobé jang kondici, zázračně pomáhá.

Relativně zdravý člověk si na sobě může dovolit řadu experimentů, které v cestě za zdravím patrně proběhnou bez větších následků. I různé základní energetické chyby v léčbě mají často povahu zlepšujícího se zdravotního stavu - tedy i pocitu nalezení té správné cesty ke zdraví.
Horší je už situace, kdy dochází na ono pověstné "lámání chleba".

Makrobiotika má tu výhodu, že si všechno hlásané můžeme po teoretické přípravě ověřit v praxi sami na sobě. Pokud něco nezafunguje, tak bychom neměli hledat chybu v makrobiotice, ale v našem přístupu k ní.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 20. Březen, 2008, 21:25:59 »

coronere
Moudrá slova......
Seishi ale myslí z jiného pohledu, který taky chápu. Např. teď o  víkendu mi bylo řečeno, že MB vlastně všechno zakazuje a smí se jen pár věcí, co jsou v těch tabulkách od Průchový.
Dřív to lidi zvládli i bez tabulek  jin s jangem a přesto byli zdraví. Uměli se poslouchat, cítili své tělo i duši. My jsme /až na pár vyjímek/ úplně v píp, píp, píp.
Ale třeba se to taky naučíme.... Tongue
Zaznamenáno
snowdrop
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 21. Březen, 2008, 12:02:40 »

Hm, zajímavá diskuse. je vidět, že každý má svůj pohled na věc a vše je relativní, ale tak to má být, každý jsme individualita a hledáme si svůj směr ;)Makrobiotika je určitě ta nejlepší cesta pro toho, kdo ji přijmul jako svou životní filozofii, stejně tak jako ajurvéda, vegetariánství pro druhého apod. Já se osobně snažím uplatňovat základní rady makrobiotiky, někdy se mi to daří víc, někdy míň, lae je pravda, že na té makrobiotice něco je!!! brokolice Jsem spíš intuitivní, ale je pravda, že někdy je  intuice v dnešním světe, plném sugesetivních reklam a zkreslených informací ze všeho pěkně "zblblá" Přesto vše nejraději dělám spontánně a často se vrhám do věcí po hlavě a když narazím, poznám sama, že tudy cesta nevede... a tak si dělám svoje životní tabulky Grin
No a když jste tady zmiňovali ten medvědí česnek...kampak na něj chodíte? kaktus Ještě jsem ho nikdy nevyzkoušela, jíte ho jen tak čerstvý?
Hezký zimně jarní víkend všem
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 22. Březen, 2008, 16:37:28 »

Já na česnek medvědí chodím do lesa Very Happy Máme tu tzv. "jabloňák", kde ho roste velké množství. Nejlepší je čerství na chleba. Ale i nasekaný a zamíchaný v ranní kaši mi šmakoval  Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 07. Duben, 2008, 15:50:45 »

Tak to jenom zavidim, v Praze tu mame treba Petrin a par parciku, ale neco tam sbirat bych se fakt bala, neb se tam chodi vencit spousta psu ! Takze mi nezbyvaji nez ty morske rasy.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení