Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: zelené potraviny GW  (Přečteno 7412 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Duben, 2008, 07:02:05 »

V Brně jsem si v sobotu na Zelném trhu koupila svazeček čerstvě natrhaného medvědího česneku. Nějaký podobný trhy v Praze nejsou?
Zaznamenáno
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 30. Květen, 2010, 18:43:11 »

Seishi, tak jak? Ještě jíš zelené potraviny? Já si s nimi teď začala (taky GW) a dost mě to zaujalo. Nevidím v tom žádný extrém, vždyď je to "jen" vyšťavená tráva. Prostě jídlo - pití. Máte s tím ještě někdo nějakou zkušenost?
Zaznamenáno
ryntintin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 31. Květen, 2010, 08:13:26 »

Zelené potraviny som užíval 1/2 roka (jačmeň+chlorela), efekt som pocítil najmä v mínusových  financiách, zdravotný efekt minimálny.
Dnes sa na to pozerám inak:
1, bez úpravy stravy môže človek jesť hocijaký " zázračný doplnok" aj tak sa skoro nič nezmení 
2, načo vyhazovať prachy za niečo "neprirodzené - hlavne úpravou " , keď si možem kúpiť radšej kvalitné potraviny a za tie peniaze aké možstvo, veď jačmeň si môžem naklíčiť a morské riasy sú bohatšie na cenné látky ako sladkovodné

Zaznamenáno
stefi
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 20. Květen, 2011, 10:11:07 »

Laska vám všetkým a hlavne čistotu v myšlienkach.
                Myslim ze zeleny jačmeň na mňa posobi a to hlavne v obdobiach ked mám akúsi zvyšenú potrebu konzumácie tukov. Niet určite nad chutný medvedí cesnak alebo ine krásne prírodou dopestovane "zeleninky" ale napriek tomu si neviem kolko by som ho mo musel skonzumovat aby som si nahradil ranny pohar.  Pripada  mi to ako zázrak a pohrávam sa s myšlienkou  užívať ho aspoň jeden , jeden aj pol roku v kusu. Možno by stálo za pokus si skusiť ho  vypestovať doma... Máte s tým niekto skúsenosť? Zatial  je to podľa mňa investícia do mojho zdravia ktorú som ochotný pre  svoju pohodu v žalúdku  podstupiť. Keď  niekto má problém so zažúldkom tak zelený jačmeň musí byť skytočným vykypením. Škoda len že som ho neobjavil skôr, možno by som v 18 rokoch nebol mal nábeh na žaludočné vredy  Wink
              RomanS uplne stebou súhlasím, Naše zdravie je závislé hlavne na našej duši a stým súvisi potom vela očisťovacích činností alebo zmien v živote. Ak sa niekto rozhodne uprvať svoje duševný stav na vyriešenie nejakho problému ako napríklad "vredy" tak to znamená nejaku razantnú zmenu v živote jedinca.  Vďaka dobrej kvalitnej ale hlavne premyslenej potrave je možné s problémami sa vyrovnať omnho rýchlejšie a to aj bez toho aby sa v zivote museli udiať nejaké razantné kroky. Jednoducho úprava jedalníčku to podľa mňa dokáže dostatočne zvládnuť. Tak si myslím že závislosť medzi potravou a psychikou je natoľko veľká. Neviem  či som to povedal zruzumitelne.
              Čo sa týka tabuliek tie mám rád ale dosť často v nich nachádzam rozdiely a tak ma metie ich pozivanie a teda sa snažím zamerať len na ich celkové rozdelenie podľa jing Jang čo som našiel u Kushiho (a ešte tabulka vhodnych kombinácii), teda tak akosi ... Možno to ani nie je makrobiotika Smiley

Mne však v tejto chvíli vystávaju 2 otázky. Nakoľko je možné sa spoľahnuť na čistotu morských rias ktoré nesúvisa priamo s GW (lebo na obalo je napisane produced in USA - teda len dufam že na vyrobu sa nepoužíva niektorý s biodegradovateľných prvkov ošetrovania poľnohospodárských plodín od firmy Mensanto).   Vieme aké katastrofy sa udiali v Japonsku v  posledných mesiacoch?
Budú výrobky (riasy a napríklad umebošky) dovážané z Japonska stále  rovnako čisté ako deteraz?
Intenzifikácia pestovania mi pripada tak trochu ako intenzifikacia života....ale do toho som sa vlastne nechcel pustiť ... sorry...  Embarrassed

« Poslední změna: 22. Květen, 2011, 10:36:21 od stefi » Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 10. Září, 2012, 20:45:48 »

Ahoj,
smůla, že jsem nenašla toto vlákno dřív, nemusela jsem ho zakládat. My s mamkou užíváme zelené potraviny a jsme spokojené. Já sice mamce říkala, že ječmen a řasa jsou dost jinové, ale na přednášce nám bylo řečeno:
Ne každý je ochoten jíst makrobiotiku, takže pro lidi, kteří jí cukr či maso, tak je to dobrá věc. Já sama jsem to nakonec uznala, protože jsem už tak umluvená, říkala jsem sestrám o MB, mladší jsem se snažila poradit s dětmi, zatím nic. Tak aspoň do Dominiky ječmen dostaneme. Klidně i řasu v jogurtu můžeme jíst, říkali. Mám spoustu článků o zelených potravinách a Hanka Synková vydala knížku Nebuďme kyselí, buďme zdraví.  Pro někoho se MB stala cestou, někdo nechce měnit návyky, tak je ječmen a řasa lepší než nic. I paní Lužná říkala, že zelené potraviny jsou úžasné, tak proč je neužívat?
Na jedné přednášce co mamka byla, se k těmto potravinám  vyjadřovali lékaři a někteří je doporučují. Článků mám v počítači dost i o autismu. Sama jsem takové množství nepročítala.
Jarka
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 11. Září, 2012, 10:58:05 »

Ahojte všichni, ještě jsem se pořádně nepředstavila, jak jsem našla (při mé ještě ne perfektní orientaci na foru) odkaz "představte se" o něco později, jistě (možná zatím ještě) nejsem makrobiotik, s makrobiotikou se seznamuji střídavě od roku asi 2008 po přednášce paní Strnadelové a o po seznámení na této přednášce se dvěma lidičkami z Luhačovic a Pozlovic, jedním z nich je zakladatel fora a jak jej znám makrobiotik Neon tedy František, na forum jsem se aktivně přihlásila až nedávno. Zajímají mě směry a systémy, které mě oslovují, jím je i makrobiotika, ale z makrobiotiky jen čerpám a z makrobitických surovin i vařím, ale nejen. Ještě jsem nepronikla, ale třeba časem? Zdravé žití, zdravější způsob života a vyživování se mě zajímaly vždy, nějakou dobu dříve jsem byla vegetariánka a jsem asi druhým rokem zas-tedy nejím tak, aby kvůli mé potřeby muselo zvíře přijít o život. Žít a nechat žít. Zajímá mě čistá přirozená strava. Příroda a ekostrava. Snažím se dostávat i k odborným studiím, v rámci dostupného času, jak se dá.  Dostávám se k tematu ječmene a chlorelky. Seznámila jsemse s nimi ještě dříve než s makrobiotikou a považuji je za čisté a přínosné. Určitě záleží na každém, jestli mu individuálně vyhovuje či ne. Doba sběru je ve fázi mladého zeleného ječmene rostlinky, kdy se pak šťáva z tohoto zeleného obilí ala trávy lisuje a pomalu suší, vše do teploty(ted vzpomínám asi 31 st.) tak, aby zůstalo živé, enzymy a živiny se nepoškodily a uchovaly, pěstováno v půdě kanadské, v bývalé jezerní bohaté na živiny,minerály. Je to něco jako štávy uvedená do stavu praktického, jsou místa ve světě, kde ti štávu vylisují čerstvou, něco jako juice jen green, zařazeno mezi zelené potraviny, green food. Líbilo by se mi mít zahrádku a vylisovat si v lisu a čerstvé vypít. Vzhledem k mému provozu jsem za tuto formu ráda - mít po ruce předpřipraveno a greenjuice si udělat kdy chci i bez dostupného zeleného a lisu a přípravy. Existuje i institut, klinika, kde se jezdí lidé i s rakovinnými onemocněními, zejména střev léčit jen a pouze green cestou - pití a výplachy střev a i úspěšně, statisticky lépe než klasickými medicínskými postupy, co si budem povídat, dostanou se tam ty, kterým řeknou bohužel, nemáte mnoho času... a přesto zelená naděje pro mnohé z nich již odevzdaných existuje. A chorellou se doporučuje začít k detoxikaci. Třeba dcerka chlorellku i ječmen zbožňuje, až ji musím trošku brzdit, říká mňam mňam a chce zelené kokino:-) Tak tolik k mým zkušenostem. A cena mi příjde slušná, dnes už z těch všech konkurencí stále dostupná navíc já považuji za nejkvalitnější, po nich začali mnozí opakovat a vydělávat. Za kvalitu GW bych se postavila, jsem registrovaná, nijak nedistubuju, ale když se mě někdo zeptá, doporučuju. Stejně je mi sympatické k detoxikaci i aloe. A kdo chce, at se registruje pro nákupní cenu a bere si za mín pro sebe, rodinu. Nebo si první vyzkoušet. Ono když to berem jako stravu, jídlo, mám dobrý pocit když zařadím do denního jídelníčku, tak kolik dáme penez za jiné potvaviny a mnozí ještě naznalí za otraviny? Není to tak moc - lžička sušeného ječmene odpovídá obsahem štávě z 2,5 kg zeleniny průměrně, no nedej si to, já tedy jo a s radostí. A výsledek? Vlastní zkušenost je nepřenositelná, to mi často říkávala maminka. A také doma není nikdo prorokem.  Krásný sluníčkový den všem čitatelům Love 
Zaznamenáno
Jarmil
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 19. Listopad, 2012, 02:08:56 »

Ahoj, jelikož už pěknou řádku let trpím celou řadou nemocí, rozhodl jsem se s tím něco dělat. Jako dobrý začátek si myslím je jíst zdravě (makrobioticky) a jíst zelené potraviny. Jenže v sortimentu ZP mám docela zmatek. Například jsem dnes objevil jednu stránku, která nabízí zelené potraviny značky Green Ways ( http://www.greenfit.cz/chlorella/10-chlorella-green-ways-chlorella-pyrenoidosa.html ) a značky Fresh ( http://www.greenfit.cz/chlorella/2-chlorella-fresh.html ). Cena je celkem rozdílná, ale podle všeho se jedná o stejného výrobce z Taiwanu (u chlorelly) a USA (u ječmenu) a složení produktu tomu odpovídá. Máte někdo prosím nějaké zkušenosti s rozdíly mezi těmito značkami?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 19. Listopad, 2012, 09:25:23 »

Ahoj,
zelené potraviny GW ty máme my. Je možné, že je na trhu více výrobců.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení