Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: vitamín D3 v kapkách  (Přečteno 1348 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 07. Březen, 2013, 18:31:15 »

Ahoj,
užíváte někdo vitamín D3 v kapkách? Co si o tom myslíte. Já "podlehla" a za 900 Kč si koupila asi 20 ml (mělo by to být 600 kapek, z toho jedna obsahuje 3333 jednotek)

Díky za reakce
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Březen, 2013, 19:03:43 »

Vitamín D se tvoří, když sluneční záření dopadá na kůži, měl by být například v rybách, rybím tuku, obilných klíčkách, asi i v nějaké zelenině, ale to bych se musel podívat, nejsem doma. Osobně bych si to nekoupil, ale je to docela populární. Synteticky vyrobeným vitamínem D je možné se předávkovat, může dojít k poškození ledvin, srdce.

Nadměrným opalováním k předávkování vitamínem D by dojít nemělo. Jestli jíš ryby a chodíš na sluníčko, tak si myslím, že se při mb nemáš čeho bát. Jestli ryby nejíš, tak by mohlo stačit i to sluníčko.

Ten čas na slunci je například půl hodiny třikrát týdně, když jsi oblečená, slunce jde na obličej a když jenom v plavkách, tak ti stačí chvilička.

Použil jsem běžně dostupné zdroje na webu, plus to co vím ze školy a z literatury. Osobně ryby jím, sluníčku se nevyhýbám, takže obavy z nedostatku vitamínu D nemám.

Vždy tady budou ještě různé diskuze typu, co ještě vědci neví, dále mb je trochu mimo standardy viz řasy, hodně zeleniny, celozrnné obiloviny, luštěniny a naopak absence cukru, mléčných výrobků, minimum mouky, masa tedy tendence k tomu se nepřekyselovat. Déčko pomáhá vstřebávat například vápník, nepřekyselující životní styl, kterým makrobiotika je, klade nižší nároky na vápník, který právě pomáhá snižovat stavy překyselení a udržovat je v normě pro organizmus přijatelné.
« Poslední změna: 07. Březen, 2013, 19:44:48 od agarek » Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Březen, 2013, 22:21:26 »

Opravím agarka v tom čase stráveném na slunci, k dostatečné tvorbě vitamínu D je optimální každý den 20 minut na tvář a obnažené alespoň ruce. Toliko co vím já.
Nicméně nevím, berindo, proč konkrétně ty vit. D bereš - ten důvod bude, domnívám se, hodně ovlivňovat i dávkování. Nedávno jsem se docela informovala a přehánět by se to s "umělým" déčkem vskutku nemělo...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Březen, 2013, 15:27:47 »

Já si myslím, že umělé Déčko ani tělo pořádně nezpracuje ... Máš nějaké potíže, že ses tak rozhodla?

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení