Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a penize?  (Přečteno 2259 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 06. Květen, 2013, 09:25:07 »

Jaky pohled nabizi malrobiotika na penize? Zaobiram se myslenkou co znamenaji penize pro makrouse? Jak makrobiotika nahlizi na penize z pohledu jin jang? Utraceni a vydelavani. Penize jsou pro me symbolem jakesi propojenosti s materialnim svetem. Zaroven zijeme ve svete kde se bez penez clovek neobejde. Je treba penize nejakym zpusobem zikat i nejakym zpusobem utratit. jak se na penize divate vy? Jakou roli hraji ve Vasem mb zivote?

berte to jako pruzkum;)

dekuji
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 1
« Odpověď #1 kdy: 06. Květen, 2013, 11:49:23 »

Penize jsou energie.
Zaznamenáno

lehu
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Květen, 2013, 16:38:14 »

Poslední dobou mi připadá, že když vydělávám pěníze prací, při které nejsem šťastná, tak pak ode mě taky odtékají způsobem, který mi štěstí nepřináší. Zcela konkrétně - jakože dělám práci, co mě z 90% fakt nebaví, a ten odtok peněz je typu: ulomí se kus nové bílé plomby za tisícovku (hm, takže asi nechat předělat?), auto furt potřebuje nějaké opravy (2x do servisu během 10 dnů), koupím si boty, co v obchodě super a pak mi sedřou nohy, atd. ....

Ale to vůbec nesouvisí s makrobiotikou.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Květen, 2013, 11:06:40 »

A víte třeba předem, jaký typ práce Vás udělá šťastnými? Ptám se proto, že mám sama zkušenosti s několika různými pracemi a vždycky jsem měla předem špatný odhad, co mě bude přinášet pocit naplnění nebo pocity zoufalství. Jediné, co jsem obvykle odhadla, byla ta výše získaných peněz, a to také ne vždy, což mě nakonec vyčerpávalo asi nejvíc, když se třeba ukázalo, že je to práce krásná, ale zbytečná...
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #4 kdy: 14. Květen, 2013, 09:05:36 »

Pro poznání jak se rozhodovat dle svého vnitřního nastavení tak, aby to vedlo člověka v jeho jedinečnosti pro něj po "správné" životní cestě doporučuji human design Wink Neslibuje to balík peněz, ale nalezní té vnitřní spokojenosti, kterou člověk může zažít, když není na penězích závislí a může se věnovat tomu, co ho naplňuje či ze začátku jen tomu hledání a zkoušení toho, co to je Smiley (což vyžaduje samozřejmě zájem o vyšší hodnoty než užívat si a utrácet, protože na to mám Very Happy).
A k hluboké práci na sobě zejména na tom, co je našim životním posláním nemohu neuvést letošní nabídku na letní workshop ve Skalce u Doks.
Kdo pojede, potkáme se tam, jedu tam již potřetí Very Happy

INKARNAČNÍ KŘÍŽ A ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ
29.7.-4.8. 2013 - centrum Skalka 22, Skalka u Doks
Vyjádření vašich darů a talentů skrze Inkarnační kříž je vaším osudem. (Inkarnační kříž je v mapě tvořen aktivacemi Slunze a Země v designu a osobnosti, což jsou horní dvě čísla ve sloupcích po stranách mapy.) Odhaluje, jak se můžete zapojit do celosvětové evoluce a přispět k vývoji lidstva.
Je to klíč k porozumění smyslu vaší existence.

Zažijte magický týden v přírodě a ponořte se do tajemství svého designu. Budeme studovat zodiak Human designu a jak se v něm váš Inkarnační kříž zjevuje. Budeme používat různé kreativní a tvůrčí techniky za účelem naladění se na kvantovou inteligenci vašeho designu a zvýšení schopnosti učení. Budeme zkoumat, jak se vynoříme a projevíme na jevišti světa. Přijďte a učiňte radikální posun ve schopnosti realizovat své životní poslání díky tomuto tvořivému týdennímu workshopu.

Více informací naleznete zde:
http://humandesign.cz/seminare-leto2013.html
« Poslední změna: 14. Květen, 2013, 09:07:24 od Kamika » Zaznamenáno
makroušek
Host
2 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Květen, 2013, 15:32:43 »

Peníze:
prostředek, bydlení, jídlo atp., pravděpodobně z mého pohledu lepší byla společnost před penězi. Nutila k pospolitosti, po té touží lidé i dnes, ale probíhá to dnes už poněkud odlišnějším způsobem.

Peníze také umožňují řekl bych větší blahobyt, hromadění majetku, vytváří konzumnější, materialističtější společnost, byť to není jen díky penězům.

Nechodím do práce ani tak kvůli penězům, ale protože mě to doma samotného nebaví a toužím po osobních kontaktech s lidmi a vlastně mi vyhovuje i pravidelný režim stylem že mám nějaké povinnosti, které musím udělat, nějaký režim a potom nějaké volno a také jsem díky práci součástí nějaké skupiny lidi, což byla v minulosti nějaká vesnice, osada, nějaké společenství lidí, tlupa, kmen, rod, širší rodina.

Energeticky moc nevím, hromadění čehokoliv je pravděpodobně stah, touha po jinové hmotě, taky strach z nedostatku například, strach může být ovšem z jinu i jangu, jak víme. Utrácení je energeticky ošidné právě proto, že to není darování, zbavování se majetku, ale vlastně ještě větší hromadění, častěji za pár papírků přijde nějaká množstevně větší hmota. Utrácení může uspokojovat, pořizuji si něco, takže teoreticky to může jinizovat díky hromadění dalšího majetku a celkově ten obrat tok peněz může působit stylem dopřávám si, užívám si, pořizuji si.

Zajímaví mi přijdou právě přírodní národy, skoro nic nevlastní, co potřebují si dokážou vyrobit, najít v přírodě. Vidím v tom určitou svobodu, nezávislost, napojení na "ducha" přírody, vesmír. A zároveň jsou součástí nějakého společenství, širší rodiny, rodu, tlupy, kmene.

Ovšem výměnný obchod fungoval na venkově ještě dlouho po vzniku peněz, prakticky donedávna a mezi některými lidmi ještě dosud. Byť je to spíše vzájemné podarovávání, než výměnný obchod. 
« Poslední změna: 17. Květen, 2013, 15:54:25 od makroušek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Červenec, 2013, 20:38:52 »

Ahoj,
peníze jsou odměna za práci. Každý musí pracovat, aby měl být z čeho živ.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení