Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: REIKI  (Přečteno 4770 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 19. Březen, 2008, 23:00:10 »

Ahoj.
 Jelikož jsem těchto stránkách našel text od paní Lužné, kde se zmiňuje, že na jejím semináři bude řeč o reiki, chtěl jsem se Vás zeptat, zda s reiki někdo z vás pracuje a na vaše zážitky s ní.
  Osobně cítím, že reiki s MB se krásně doplňuje. Rád bych podotknul, že mluvím o reiki dle dr. Usuiho - sebepoznávací cestě, do které člověk musí být zasvěcen příslušným rituálem. Nemluvím o léčení rukama, jak si to plete paní Průchová.
  Díky a přeji Vám krásné dny plné pohody.
  S pozdravem
                                    Filip Korčák
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Březen, 2008, 07:13:58 »

Já s reiki zkušenosti nemám, jen se chci opět zastat paní Průchové, která si podle mě takové věci neplete.
Už jenom proto, že přeložila a přečetla neuvěřitelné množství literatury a v hodně z nich se reiki zmiňovalo.

Třebas jen její překlad "Potraviny, lék náš vezdejší - Michio Kushi", kde je pěkně popsáno, jak všechny formy KI úzce souvisí a formují naši lidskou bytost. Makrobiotika, brána z pohledu stravovacího režimu, pracuje s těma hrubějšíma energiema.

Jen stručně z knihy o vztahu všech druhů energie KI:

Citace
Konstituce člověka viditelná jako energie KI

Díváme-li se na lidskou bytost jako na projev energie KI, můžeme rozlišovat různé roviny, různé formy, různá stádia KI, ze kterých je ososbnost utvořena a utvářena.

KEK KI - energie krve
SHIO KI - energie minerálů
MIZO KI - energie vody
KU KI - energie vzduchu, plynů
DEN KI - elektromagnetická energie
JI KI - magnetismus
a vrcholí ten seznam právě REI KI - energie ducha (duchovní)

Všechny tyto formy a tato stádia energie KI vznikají podle vědy Dálného východu z jednoho společného základu: ze SHIN KI, jinak řečeno z Boha KI. Z tohoto základního pramene energie se rodí REI KI - energie JIN a JANG. Mezi JIN a JANG vzniká a vyrůstá JI KI - napětí, magnetismus. Dalším vývojem se vytvářejí vibrace - vlnění ve formě elektromagnetické energie - DEN KI. Jako další vývojové stadium vzniká atmosféra, pak voda a nakonec minerály. Toto vše přijímáme v nejrůznějších formách jako potravu. A tu pak proměňujeme v krev. V energii krve KEI KI. Ta oživuje a živí naše tělo, které je bez energie jen mrtvou hromadou kostí, svalů a orgánů.
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Březen, 2008, 09:28:27 »

Zdarec, všichni,
paní Průchová má pravdu, já s reiki pracuju a na svých kurzech vidím, že jsou lidi,
kteří neovládají ani "svou" hrubou hmotu - stravu a cvičení a už chcou reiki.
Já učím něco přes rok a je mi jasné,že to správně funguje pouze v rámci celku - správné životosprávy.
Předminulý rok v NL jsem byl na workshopu Philipa Janetty "palm healing" a je to fakt stejná energie, i podle jeho slov.
Ale málokdo na sobě maká tak, aby mu to proudilo bez zasvěcení Roll Eyes
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Březen, 2008, 09:45:41 »

Ono při Usuiho reiki, jde o to, že člověk je vyladěn na určitý stav vědomí, ze kterého může reiki čerpat. Nečerpá ji tedy z těla, není to potravou vůbec ovlivněné. Já když začínal před 4i lety s reiki, bral jsem drogy a jedl jen pizzu. Přesto mé schopnosti léčit byly úžasné. Léčil jsem sám sebe, druhé a druhé jsem zasvěcoval.
  Pokud na internetu zadáte slovo reiki, o stravě toho naleznete jen málo. Strava je u reiki plus, nikoliv podmínka. U reiki jde o zasvěcení, kde pomocí rituálu - který v podstatě je jen psychodramatem - neboť zasvěcení dělají světelné bytosti reiki, dochází k určitému vyladění a poté schopnost reiki je aktivovaná, naprosto nevyčerpává a při dávání nás samé obohacuje.
  Je i více druhů reiki, každá jde cítit jinak. Přináší nové pohledy na svět a sebe sama. Navíc v Usuiho reiki jsou tři stupně, první, druhý a mistrovský. V druhé stupni se pracuje se třemi symboly, které nás ladí na určitá pole a přivolávají určité bytosti léčení.
  Je to více duchovní záležitost, než záležitost stravy. Ale když člověk dobře jí, reiki má méně práce na opravu našich disbalancí. Tak to cítím já.
 Pránické léčení je zase kapitola trošku jiná.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
1 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Březen, 2008, 09:46:16 »

No jedna vec je jista, prace s energiemi vyssich vybraci, nez ke kterym jedinec dospel, muze spusobovat rezonanci i poskozeni zdravi. Stejne tak jako nevedome mantrovani a tak podobne. Pokud je clovek na masite strave, je nepravdepodobne, ze by dokazal vyladit sve vibrace natolik vysoko, aby jim energie proudily, tak jak maji. In Love
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Duben, 2008, 09:08:16 »

Lordíku, a co tibetští jogíni???
Ti by tam bez masa a campy brzo zahynuli....
To, co píšeš se dá říct o našem klimatu, ale já osobně znám pár lidí, kteří maso jí a
jsou hodně v pohodě...možná dokonce "osvícení"...,ale to poznám, až toho taky dosáhnu  Banan dancing monkey
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #6 kdy: 04. Duben, 2008, 23:09:37 »

Také znám lidi co jsou osvícení a jí maso. Vzpomeňme jen na Františka Drtikola, o kterém jsem četl, jak si dával kachnu. Nebo například si můžeme přečíst názory na prvenství stravy v duchovním životě v knihách Míly Tomášové, naší přední mystičky, která byla osvícená. Rovněž makrobiotiku komentuje duchovní učitel Jiří Vacek ve svých knihách. Také zmiňuje Jarku Kočího, Ostravského mystika, kterého když poprvé potkal, šel akorát z večeře, jenž byly jakési sladké knedlíky - snad švestkové... Rovněž František Chaun, rovněž muž jenž dosáhl trvalého Sahadža Samadhi se stravou až tak nezabýval. Navíc velmi pil. Láska k Bohu však je mocná a když je velká, i strava jde stranou.... Všichni  tito lidé říkají - strava je důležitá, ale může být překážkou, jakmile jí bude dáno více pozornosti než Bohu v nás. Tvrdí to například i Satja Sai Baba. Jen pro zajímavost - pan Vacek na svých meditačních maratonech - medituje se tam od rána do večera - žehná  trošku z recese klobásy (aby lidi tu stravu tak moc nežrali Shocked ) ).
  Tím nechci říct, že strava není důležitá. Ale lze být výš na vepřovým, než na zrnech v případě, že si spleteme jídlo s naším srdcem.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 05. Duben, 2008, 10:27:16 »

Amen
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 06. Duben, 2008, 16:15:47 »

Rofl brokolice Banan Banan dancing monkey
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Říjen, 2013, 15:15:10 »

Ahoj,
chci se jen pro zajímavost zeptat, jak se do reiki zasvěcuje a co přitom vlastně probíhá?
Jarka
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #10 kdy: 20. Říjen, 2013, 08:30:07 »

Wink
Pro ty co spamujou je to dost drsný... Nechtěj to vědět.
Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 20. Říjen, 2013, 17:21:17 »

Ahoj W,
já nespamuju. Nemůžeš zapomenout na tu záplavu mailů, že? To nebyly spamy, ale reagování na témata, už to nebude a teď prosím, odpověz mi na mou otázku.
Nebo kdokoli jiný, samozřejmě.
Jarka
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #12 kdy: 20. Říjen, 2013, 19:30:59 »

Když teda se dušuješ, že už "to nebude", tak ti vážně odpovím, že jsem se o Reiky zatím moc nezajímal. Wink
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 21. Říjen, 2013, 22:25:21 »

Začínají se mě plést všechny ty léčivé enrgie s dotekem, bez doteku s rukama a dokonce bez rukou...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení