Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Etika pomoci druhým  (Přečteno 2018 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
3 1
« kdy: 28. Květen, 2013, 09:35:36 »

Všechny zdravím a chci se pokusit formulovat otázku do diskuze:

Vzhledem k mb názorům na většinový způsob stravování, očkování, antikoncepce a dalších umělých a chemických regulačních postupů, které naše společnost vyvinula, je pro mě velkou etickou otázkou, jestli z globálního hlediska činím dobře, když posílám peníze např. do sp. Unicef a podporuji tak zavádění výše uvedených postupů např. v hladové Africe.

Co je vlastně "menší zlo", co je "humánnější" postup v regulaci množství lidí ve společnosti"? Nechat statisíce narozených dětí národa, který nezná antikoncepci, umírat hlady a na nemoci nebo za pomoci chemického obalamutění mateřských těl hormonální antikoncepcí s vedlejšími účinky potenciálním statisícům  dětí neumožnit ani narození?

Do jaké míry má člověk nechat svůj individuální osud v rukou přírody a do jaké míry ho může přetvářet? Máte nějaký názor na to, jak nalézt v těchto záležitostech rovnováhu?  Very Happy
Těším se na Vaše názory a díky za přečtení! Myšpule
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
2 1
« Odpověď #1 kdy: 29. Květen, 2013, 15:53:14 »

Ahoj,
zjistila bych si na co všechno mohou být mé peníze použity, jaké projekty mají (Unicef či jiní) a pokud by to souznilo s mým nitrem, pak bych peníze poslala.
Někdy peníze dám lidem bez přístřeší, i když nemohu vědět, zda to nepoužijí na flašku alkoholu. To je už na jejich zodpovědnost. Já se rozhodla jím peníze dát či nedat dle svého vnitřního pocitu a nejsem zodpovědná jak s tím naloží, nemohu je zachránit...

Můžeš si k rozhodnutí pomoci i např. andělskými či jinými kartami nebo kyvadlem. Nejnovější můj pokus byl (při jedné online přednášce)  - mít otázku, záměr - sáhnout poslepu do své knihovny, vytáhnout knihu, otevřít na jakékoliv stránce, dát prst kamkoliv, otevřít oči a přečíst si odstavec či dva... a poslouchat své nitro jak rezonuje s tím, jakou jsi dostal odpoveď, nasměrování... Wink Mimochodem - fungovalo mi to naprosto dokonale! Wink
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 2
« Odpověď #2 kdy: 29. Květen, 2013, 21:33:12 »

To máte tolik peněz, že Vám ještě zbývají peníze na podporu lidem v nouzi? Jsou lidé, kteří mají milióny dolarů a posílají peníze na podporu chudých, na výzkumy proti AIDS apod.

Každopádně je to od Vás, myšlupe a Kamiko, hezké, že má máte v sobě jakýsi soucit s jiným živočichy.  Smiley

Kořínky nejsou asi v samotné přírodě, ale v lidem jako samotných. A asi se jedná o generační problém. Zrovna mám na sobě mikinu z C&A, která stála cca 500 Kč. Polovina mikiny je měsíční plat člověka, který na konci řetězce pracuje v tamějších továrnách na strojích, a to 16 hodin denně 7 dní v týdnu. A ještě když k tomu pracují malé děti, ani to pomalu nestačí na uživení rodiny. Dále špatné pracovní podmínky. Jakmile jde o prachy, znáte to... Cesta k lepšímu je vždy těžší...
« Poslední změna: 30. Květen, 2013, 00:21:38 od Tykev obecná » Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Červen, 2013, 08:17:25 »

Mám normální práci, normální plat a žiju hodně skromně ve sdíleným podnájmu. Takže pár stovek se vždycky najde, no.... A pro mikyny chodím spíš do sekáče  Embarrassed
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Červen, 2013, 06:39:50 »

Tak to zní hodně skromně. Nemít mnoho a ještě se umět rozdělit, zajímavé.

Omlouvám se za ty mínusy, už chápu.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení