Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: strava v prvnich tydnech tehotenstvi  (Přečteno 9636 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 16. Duben, 2008, 18:52:47 »

zajimalo by me ohledne obilnych mlik, zda vazne obsahuji vice vyzivnych latek (myslim hlavne bilkoviny a vapnik) nez normalni varene obili, nebo se davaji detem kvuli sve konzistenci, aby mely pocit, ze piji mleko. snad to neni moc divna otazka, moc dobre vim, jak je kravske mleko skodlive, nikdy bych jej svemu diteti nedala, jen by me to zajimalo z hlediska analytickeho pohledu Grin
Zaznamenáno

mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 16. Duben, 2008, 23:14:24 »

obilné mléko je spíše jako náhrada pro děti, které z nějakého důvodu nemůžou být kojeny. kombinace obiloviny, luštěniny, řasy....to je složení které zajištuje kvalitní bílkovinu pro dítě. větší děti na pevné stravě již mléko nepotřebují. to už děláme a podáváme dětem pro zpestření a z "rozežranosti". psychický hlad, to je potvora Wink
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 17. Duben, 2008, 06:56:56 »

je mirko, moc moc děkuju... receptíky vytisknu a předám... i kdyby Míša nevyškrtla kravské mléko úplně, mohla by to s tím obilnym aspoň střídat, každopádně jí půjčím tu Průchovou, ono ji možná nikdy ani nenapadlo, že to s tím kravskym mlékem nemusí byt úplně o.k., patří mezi lidičky, kteří se o tyhle věci moc nezajímají, maximálně tak kalorie - chápu to, nebyla jsem jiná, svého času   Embarrassed  ... třeba jí Průchová zaseje aspoň semínko podezření.

Tak já nějaké to obilné mlíčko vyzkouším...  mnam

mimochodem, myslím si, že ta kupovaná tekutá obilná mléka v krabicích - i když bio - jsou taky vážnej hazard se zdravím - při dlouhodobé konzumaci, je to těžké, hlenutvorné, mrtvé jídlo - a ta chuť je strašně nepřirozená!!! já si včera po pár měsících jedno koupila, na prvních pár loků to bylo slaďounké, ale ztěžkla jsem jak těhotná kravička a v ústech to až do dnešního rána zanechalo takovou hnusnou chemickou nakyslou pachuť, já bych to mimču nedávala, jen v nouzi, třeba na cestách... dřív jsem je docela dost pila a měla jsem z toho fakt nehezky zdravotní komplikace, strašně mě to zahlenilo a úplně mi to rozvrátilo trávení, strašně jsem ztěžkla, jako bych celá zhlenovatěla, když jsem je vysadila, okamžitě jsem dostala strašnou angínu, uzliny jak pinpongové míčky a hleny mi šly všemi možnymi otvory ...  Grin

takže bacha!
doufám, že po včerejším malém připomenutí už za ně nebudu utrácet a raději si nějaké připravím doma podle těch mirčinych receptíků...

ještě jednou dík a pozdravujte miminka, ať jim chutná a krásně prospívají
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #18 kdy: 17. Duben, 2008, 08:44:11 »

mně se moc líbí nová kniha od vladky strnadelové a honzy zerzána "Radost ze zdravých dětí – Preventivní
i léčebná strava pro celou rodinu" je opravdu hezky napsaná, je tam recept i na mléko pro mimča a hlavně recepty pro úplné začátečníky. měla jsem jejich první knihu, ale na tuto nemá. jsou tam i různé "babské" rady jak pomáhat při nemoci, odvary, obklady,...vřele doporučuji hlavně do rodin s malými dětmi Smiley
Zaznamenáno
Květa
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 16. Leden, 2009, 07:54:26 »

Jsem nemakrobiotička,ale snažím se stravovat zdravě.Hodně z makrobiotiky(použití surovin)čerpám.Teď jsem těhotná(4.týden,tak bych se chtěla optat,co je nejvhodnější na denní pití(kromě pramenité vody a lněn. semínko-od poloviny těhotenství.Zda Bancha(denně)či Kukicha,jak často čaj zelený?Mohu zařazovat denně obilné kaše,rýži natural(dříve tak 1 za 14 dní? Mám obavy z eliminací,abych neuškodila děťátku.Mooc děkuji za odpovědi
Tyto čaje jsem předtím nikdy nepila.
 Eek
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Říjen, 2014, 18:45:55 »

krásný den.
jsem v 6tt. jsem vegan makrobiotik. nejím ani ryby. nejsem úplně proti občasné (1x za měsíc) konzumaci domácího vajíčka, jinak nic...
mám dotaz ohledně řas v těhotenství. v dulse je nejvíce železa a v arame zas jódu, tak se snažím tyto řasy zařazovat do jídelníčku denně. Jaké množství je tak akorát, abych toho měla dostatek???
jinak konzumuji kys. listovou s B12 v tabletách. Zbytek jedu stravou - hodně zelené zeleniny, hodně obilovin, denně luštěninu, omezila jsem ovoce na max. 1 kousek denně, ...
snažím se jíst opravdu pestře hodně měnit druhy zelenin a jím to co právě dozrává (nenajdete u mě jahody v prosinci, apod.) a pěstuje se v mé blízkosti (exotické ovoce opravdu ne)...

za každou radu či typ budu ráda Wink stejně tak budu ráda i za těhotnou maminku, která je na tom podobně k emailové komunikaci Wink
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 06. Říjen, 2014, 06:51:53 »

Gratuluju k tehotenstvi Smiley
Ty rasy jez podle chuti... ono se to stejne brzo bude menit a tvuj jidelnicek bude omezenejsi... Ja mela v prvnim i ted druhem tehotenstvi obdobi velky vybiravosti,, v prvnim jsem nemela od cca 8tt hlad a zvladla jsem jen jablka a ted jsem zas mohla jist jen rano, cokoliv pozdeji snedeneho byl problem. Tak si to jidlo spis uzivej a neres, jestli mas vseho dost. Miminko si to z tebe vezme, i kdyz nebudes mesic jist ;-)
Ovoce bych neomezovala, dokud je k dispozici prave dozrale a taky je tu cas treba liskacu, ktere zrovna padaj ze stromu..takze urcite hodne seminek a orisku..
Tak at miminko hezky roste Smiley
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #22 kdy: 06. Říjen, 2014, 20:56:38 »

já mám teď období hummusu... (cizrna, tahini, olivový olej, česnek, římský kmín, citron)... fakt ho jím denně a ve velkém... cca 100g denně určitě... strašně mi chutná, tak si říkám, proč ne, vždyť je to samá kvalitní bílkovina a vápník Wink
jinak mi začali vadit jakékoliv složitější pokrmy a dezerty... opravdu nejvíc teď miluju jídla typu: calaspara s tempehem a pečenou dýní (třeba jen se špetkou mořské soli), nebo pohanka, uzené todu, zelenina,...
takové ty typy jídel nebo dezertů, které jsou z deseti surovin mě nelákají... a taky mi začíná vadit syrová zelenina (ale to je asi spojeno s ročním obdobím, kdy se tělo chce spíš ohřívat než chladit Wink ) a taky pořád baštím kysané zelí, misku denně... ale to je asi taky správné, ne? je tam hodně vit. C a probiotik, že? díky kysanému zelí a teplé banchy s kuzu jsem zvládla bez újmy lehké nachlazení (které díky tomuto nepřešlo v nemoc :-))
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 18. Říjen, 2014, 11:23:47 »

člověk si naplánuje, jak bude dobře jíst a ono je to nakonec vše stejně jinak. Jsem v 8tt a už týden nejsem schopná nic jíst. trápí mě celodenní nevolnosti a opravdu nejsem schopná cokoliv do sebe dostat. celý den je mi na zvracení, ale zatím jsem zvracela jen 1x.  jediné co v malé míře je celozrnné pečivo a ovoce... vím není to ideální, ale doktorka (je to MuDr., ale je alternativní, na nevolnosti mi napsala homeopatika atd.) mi řekla, že miminko si vezme co potřebuje ze mě, ale že je důležité, abych jedla aspoň něco...
tak si denně dávám pečivo (cca 2 kousky, max. 3), nějaké ovoce, femibion (doplněk stravy pro těhotené - kys. listová, jód,....) a taky 2 chlorelly a během dne sním po kousek umebošky. nesnesu ani rýži, nic... nemáte nějaký tip, CO jíst??? díky za jakékoliv rady...

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #24 kdy: 20. Říjen, 2014, 04:02:23 »

To se prostě stává a všechny rady i předsevztí jdou stranou. Mně na začátku těhotenství taky bylo špatně, i když úplně bez zvracení; nebyla jsem schopná jíst a ani cítit žádné jídlo, na které jsem byla v posledních letech zvyklá. Utrpení bylo i cítit, jak během vaření voněla rýže... Vracely se mi vzpomínky na chutě dávného dětství, kdy jsem byla ještě hodně vzdálená makrobiotice, ale záhy, když jsem si něco takového klasického koupila, se mi vyjevilo, že to je vlastně už strašně nechutné. Fyzickou slabost zachraňovaly müsslityčinky (bio:)) a jabka, holt ne mb, prostě to jinak nešlo. - Ale časem se to zlepšilo.
Tím tě chci povzbudit, že to bude lepší a aby sis nedělala těžkou hlavu z případných "úletů". Hlavně si dopřej klid. Držím palce a těš se na miminko.
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 20. Říjen, 2014, 09:04:09 »

Proto jsem ti psala, ze to nemas moc zkoumat Wink
Me s prvni dcerkou bylo akorat trochu divne  a nemohla jsem 3 tydny jist, ani hlad nebyl.
Za to podruhe jsem mela silenej hlad, ale at jsem snedla cokoliv, tak jsem mela pocit, ze to mam v zaludku jeste vecer..takze jsem jedla jen rano a od 11.tydne uz to bylo dobry.
Jo a chute na jidla z detstvi jsem mela v obou tehotenstvich, s tim rozdilem, ze kdyz jsem si to "doprala" tak mi bylo dobre :-D
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 04. Listopad, 2014, 08:55:37 »

Ahojte, ja jsem ted v 7. tydnu tehotenstvi a taky se shledavam s nevolnosti a drive milovana varena zelenina mi ted dela dost velke problemy. Ale nastesti to do sebe nejak dokazu natlacit. Chtela jsem se zeptat na kyselinu listovou a vit B jako doplnek stravy. Je to nutne? Moc se mi to nechce brat, ale zase je fakt, ze behem dne nesnim tolik zeleniny jako drive. Jeste by me zajimalo, v jake potraviny obsahuji vit B? dekuji Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 19. Listopad, 2014, 12:11:48 »

happy.lenulko,
ano, kysané zelí je správně a mělo by se jíst ke každému jídlu, vyjma sladké snídaně, tam bych dala ke sladkému napařenou mrkvičku.
Na nevolnosti je dobré sníst trochu gomasia, ale píšeš, že jíš umeboshi, tak je to určitě OK.
Viktorie, zkus tedy zeleninu krátce napařenou, či oblanšírovanou s kapkou umeocta.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení