Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: starter Tempeh, starter Natto  (Přečteno 7099 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
john
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 29. Květen, 2013, 16:16:20 »

Ahoj vsem,

rad bych se zeptal, zda-li nekdo nevi o zahranicnich strankach, kde se da koupit levne starter na tempeh a starter na natto.

predem diky za info!
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Květen, 2013, 19:48:59 »

Vím, že se dá sehnat přes amsterdamskou Deshimu, ale úplně levně to nebude a hlavně bys musel sehnat někoho, kdo ti ho odtamtud přiveze, doprava je hoooodně drahá jinak Grin
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Květen, 2013, 21:02:53 »

Když už je zmínka o startérech, nevím někdo, jestli se dá někde sehnat něco, co by se dalo používat jako startér na pickles? Potom se dá totiž pickles udělat s velmi malým množstvím soli. Běžně se logicky používá sůl, aby se to nezkazilo, ale s dobrým startérem není potřeba.  Běžně se používá laktobacilus z lékárny, ale to je nevhodný startér. Tak jestli třeba Japonci nemají něco jiného?
Zaznamenáno
john
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Květen, 2013, 21:07:45 »

Uplne nahodou mam v Amstrdamu kamarada, ten by me ty startery mohl dovest. posles mi prosim nejaky odkaz? diky

Jinak o starteru na pickles slysim poprve. Pouzivam sul, pripadne umeocet.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Květen, 2013, 21:11:09 »

John, mělo by to být www.deshima.eu

Tykev, já třeba dělám pickles úplně v pohodě bez soli...prostě nakrouhám, natlačím, zaliju tak do půlky vodou, zavíčkuju, nechám 4-5 dní kvasit a pak do lednice, toť vše. Žádný startér netřeba.
Zaznamenáno
john
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Květen, 2013, 21:21:03 »

tyyyjo, docela drahy to tam maji. Hlavne ten Natto. 3g starteru za skoro 450kc??
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Květen, 2013, 21:38:01 »

John, mělo by to být www.deshima.eu

Tykev, já třeba dělám pickles úplně v pohodě bez soli...prostě nakrouhám, natlačím, zaliju tak do půlky vodou, zavíčkuju, nechám 4-5 dní kvasit a pak do lednice, toť vše. Žádný startér netřeba.

Děkuji za odpověď. Tak to máš asi biologickou zeleninu. Na povrchu kvalitní biologické zelenině, především listové, žije sám startér, žijí tam lactobacily. Za to červ nevzleze do stříkaného jablka, jak se říká.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Květen, 2013, 08:33:42 »

Kupuju převážně bio zeleninu, nebo aspoň z trhu od pěstitelů, kterým důvěřuju...a zelenina mi kvasí Grin
Zaznamenáno
john
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Květen, 2013, 19:39:07 »

Dle rady jsem zkusil dat do googlu "ragi tempe" ci "raprima tempe" a uz komunikuji s dvema obchodniky. Uvidime, dam vedet. Kazdopadne o natto starter jsem krome toho amstrdamskyho serveru nezavadil.
Zaznamenáno
john
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #9 kdy: 12. Červen, 2013, 19:48:17 »

Na nize uvedenych strankach je mozne si objednat 500g starteru na tempeh za 26,-  USD. Nic levnejsiho jsem nenasel. Zasilku jsem obdrzel do 14 dnu. Vyborna kumunikace a vstricnost. Platba pres paypal. Po teto strance doporucuji. Snad bude startovat:)
Co se natto starteru tyce, zdroj jsem nesehnal. U Oty Reisse vsak neni problem si tento starter objednat.

http://www.singaindo.com/contact-us/
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Červen, 2013, 18:27:25 »

Kupuju převážně bio zeleninu, nebo aspoň z trhu od pěstitelů, kterým důvěřuju...a zelenina mi kvasí Grin

Ty jsi z Brna, že? Mohu se Tě zeptat, kde se dá koupit v Brně biozelenina? Kde mají nějaký dobrý výběr nejen mrkev a cibuli, ale i třeba čínský zelí a tak? Totiž ve čtvrtek jedu právě do Brna, že bych se tam podívat. Asi ten den nejdeš nakupovat, co?

Pokud mi odpovíš, tak Ti děkuji a pánbůh Ti to zaplať.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 17. Červen, 2013, 19:33:40 »

No hele, přímo biozelenina...tu já objednávám od farmářů, kteří ji rozváží buď ke mně domů nebo je na vyzvednutí v různých zdravých výživách či vyzvedávacích místech. Můžu ti samozřejmě poslat webovky těchto farem, ale tobě jde spíš asi o nějaké konkrétní místo pro nákup než o objednávky? Asi ve všech zdravkách v Brně se dá nějaká biozelenina sehnat, ale ceny jsou hodně vysoké a často jde o dovoz...
Někteří biofarmáři dodávají do těchto farmářských obchodů: www.sklizeno.cz a www.dobrejspajz.cz , kde jsou ceny příznivější, ale není tam vše bio, mají tam i konvenční byť nechemickou zeleninu, prostě všechno možné.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Červen, 2013, 20:27:35 »

Myslel jsem právě nějaký nedovoz, třeba nějaký obchod přímo se zeleninou - nějaká bio zelenina a ovoce- a tak. S certifikací. U nás nic takového není, jen si můžeš koupit bio cibuly a mrkev v Glóbusu nebo na podzim malou dýni ve zdravé výživě. Ale Praha či Brno to jsem si myslel, že tam přímo něco takového je, protože tam by se takový obchod měl uživit. Nemyslím nějaké bio bedýnky na rozvoz, ale bio krám se zeleninou. Mě napadlo, že když už tam jedu za jedním člověkem, že bych se pak ještě šel podívat na nějaký takovýto obchod.
« Poslední změna: 17. Červen, 2013, 20:31:27 od Tykev obecná » Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Červen, 2013, 20:47:22 »

Hm, tak to chceš moc Very Happy Jak říkám, jedině se dá biozelenina sehnat v některých buď zdravkách či farmářských obchodech... A spíš doporučuju to druhé než první. Ale farmářské obchody nejdou primárně po bio. Jen se tam dá sehnat.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 17. Červen, 2013, 21:07:19 »

OK, takže ještě není taková doba, do těch největších měst se to u nás ještě nedostalo. Ale určitě časem něco bude. Ale na jednu stranu stejně není nad to, když ti to vyroste na zahradě, čerstvé si to utrhneš, nikde to neleží, neuvadá to a za chvíli to sníš. Myslím v porovnání kdyby to mělo ležet někde v zelenině, ne když to ten den utrhnout a dovezou Ti to až k nosu, to pak voní, to jo.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení