Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Rýžový půst  (Přečteno 22841 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 26. Březen, 2008, 22:09:44 »

Romane, plánuji se do nějaké pročišťovací kůry také pustit, ale rozhodně až přestane být taková zima a bude to vypadat víc jarně, abych energii čerpala i zvenku.

S půsty a kůrami je to tak, že nelze říct paušálně  má to být tak a tak (asi jako vše v mb  Grin) Sedni si sám jen se svými myšlenkami a nech je si pohrát s tématem půstu. Myšlenky ti sami řeknou, co je pro tebe přijatelné. Rozmýšlej jak by ti bylo při očistné kůře jen o pití, jaké by to bylo s rýží nebo rýží a zeleninou a jak dlouho bys to asi vydržel. Tělo ti samo řekne a co ti nebude příjemné myšlenkou, do toho bych se vůbec nepouštěla  Wink Půsty jsou fajn, zejména teď na jaře, ale rozhodně nejsou pro každého!
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 27. Březen, 2008, 13:05:34 »

Lenko
O víkendu se má oteplit /slušně/. Myšlenky mi můžou namluvit, abych si to půstování "vylepšil" a když už do toho jdu, bylo by škoda dělat něco špatně. Tedy ve smyslu kazit pozitivní výsledek celého snažení. proto jsem se ptal, abych měl co nejvíc informací a jimi pak sytil své myšlenky....a tak dál a pořád dokola.

Veroniko
Ty provokatérko!
 Grin

snowdrop
zdá se, že to tu nikdo nezkusil. Asi budu poprvé v něčem první.... Wink Very Happy
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 27. Březen, 2008, 21:14:27 »

Romane, jasně že chceš nasbírat co nejvíc informací a zkušeností, ale nezapomeň poslouchat své tělo. Když si řekneš že tvoje jarní očišťovací kůra bude např. pět dní rýže + zelenina + gomasio, tak tě to prostě pomůže. Jde tu nejen o účinek jídla, ale zároveň (a možná i o hodně důležitější) a o účinek očisty duchovní, mentální.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 04. Duben, 2008, 11:40:43 »

Romane, ta co? Ještě žiješ po půstu? Grin Grin
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 04. Duben, 2008, 13:16:00 »

Lenko
ještě nemám po, až v pondělí, kdy pozřu něco jiného než tu rejži rejžatou.  Roll Eyes
Snad to mé tělo ocení, že tak trpím...... Very Happy
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 06. Duben, 2008, 11:32:17 »

ahoj romane, kdyz si stezujes na rejzi rejzatou, tak zvol jiny pust - nejlepe nic nejez (a jen pij). Alespon si na nic nebudes stezovat a vira tva te vycisti...  Tongue
PS: Pokud by to bylo malo, tak muzes pridat dalsi ocistnou kuru jako napr. klystyr kazde rano.  Grin
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 06. Duben, 2008, 14:04:00 »

Romane, to je podle mě právě to co by němělo být (že trpíš). Tak si očistnou kůru rozhodně nepředsatvuji. Divím se žes to vydržel, když ti to není příjemné.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 06. Duben, 2008, 18:47:11 »

Milane
Ty máš čím dál lepčejší rady, asi se s tebou budu chtít skamarádit. (Že by v srpnu v Teplicích?)  Wink

Lenko
Já netrpím, ale chuťové buňky jo. Na konci věty byl smailík, takže podle toho je psané třeba chápat.  Very Happy

Navíc dnešním večerem mám tento pokus za sebou a vracím se do "normálu".  V hlavě si to přeberu a vyvodím pro sebe závěry. Jeden poznatek můžu ale dát hned. Tělo si zvykne na skoro všechno a přizpůsobí se.  A šlape zase jak nejlíp umí. Takže se fakt nebojte, pokud máte podobné v úmyslu též prodělat.
 Smiley
Zaznamenáno
peaceful
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 06. Duben, 2008, 20:15:00 »

K půstům obecně:

K půstu založeném pouze na přijmu tekutin je třeba přistupovat opatrně, postupně a intuitivně začít s 24 hod. půstem
aby, si tělo zvykalo postupně (případně co vydržite aniž by to způsobovalo vetší potíže) a při dalším pokusu delku prodlužovat. Důležité při půstu je: nepřetěžovat se , pokud možno zajistit si po dobu půstu klid, a neméně důležitá je voda kterou budete při půstu pít, měla by být co nejkvalitnější s vhodným PH. Taktéž by bylo vhodné před půstem (nebo při přechodu na jiný typ stravy makrobiotiku či různé druhy vegetarianství či jiné).
Jogovými pročišťivacími technikami pročistit tenké i tlusté střevo. Připadně provést i další detoxikační techniky těla jako celku. Při dlouhodobém půstu tělo začně využívat vše co najde, proto co nejméně toxického materialu bude pryč tím líp.

K "rýžovému půstu":
Pokud přijmáte potravu je to spíše dieta.

Rýžová dieta (založená na bílé rýži je velice prospěšná) nejlépe použít jasmínovou bílou rýži.(chutná velice dobře samotná)
Bílá rýže narozdíl od celozrnné neobsahuje všechny prospešné výživné složky, ale tato dita je spíše zaměřena na schopnost bílé rýže při průchodu trávícím traktem navázat na sebe škodliviny a vyloučit je ven s tím že se travící trakt nezatěžuje travením celozrné potraviny, ale prochází jím potravina velice šetrnná k vnitřku střeva. (mj. bílá ryže je i nezbytná potrava PO pročištění střev, vzhledem k její šetrnosti k sliznici trávícího traktu, který je zbaven všecho )
Zase platí nic nepřehánět a postupovat intuitivně pomalu. Pokud chcete dietu prodloužit můžete posléze(až vám samotná rýže nebude chutnat) přidat do rýže mrkev a v dálší fázi  hlívu, která má také čistící učinky(schopnost absorbovat škodliviny) a obsahuje mnoho dalších prospěšných látek.

Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 06. Duben, 2008, 22:01:29 »

ahoj romane, nezapomen se vracet do normalu pozvolna - prvni jidlo napr. ryze mrkev, pak druhe pridat jeste zeli, pak treti pridat cocku. Kdyz se nebudes krotit a prejis se, tak anulujes ucinek celeho ryzoveho pustu.
Do Teplic bych urcite jel az bude info, tak ho posli.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 06. Duben, 2008, 22:18:37 »

ahoj peacefule,
bila ryze je glykemicka naloz a rozhodne se nehodi na procistovani organismu, protoze ji chybi vlaknina. Obzvlaste lide, kteri drive pouzivali mlecne vyrobky, bilou mouku, maso a rafinovane vyrobky, si bilou ryzi rozhodne streva nevycisti. Navic neobsahuje vitaminy rady B. Ryzova dieta c.7 je jasna. Vetsinou sliznice je poskozena, ze je zalepena toxickym balastem. V pripade, ze by mel nekdo problem se sliznici, tak urcite si musi dat pozor.
Obecne nemam nic proti tomu pouzivat jasminovou ryzi k rozsireni MB stravy, ale pro medicinske ucely se nehodi.
Co se tyce tekutin, tak o tom uz byla rec.

Zaznamenáno
peaceful
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 07. Duben, 2008, 14:37:00 »

S uvedenými informacemi  o bíle rýži souhlasím.
Nepročištuje ve smyslu mechanickém, ale ve  schopnosti navázat na sebe" neviditelné" toxické látky, kterými může být tělo zanešeno.
Její použití je vhodné po pročištění střev jogovými cvičeními příp. HCT. Po kterých je sliznice velice citlivá a zbavená všeho.
Tyto techniky čištění střev se mi zdají jednoduší a rychlejší a důkladnější.
Půst je také řešení, aby měl ten dokonalý očistný učinek musí být totální a dlouhodobý, ale i krátkodobé půsty mají svůj význam.
Netvrdím že je lepší jíst bílou rýži, jen má také své využití.
Samozřejmě dieta jen na celozrnné rýži má očistný učinek mechanický také, ale nebude  tak rychlý a velký jak očistné jogové techniky.
Pokud se někdo snaží přejí na jiný druh stravy, nebo chce začit s půsty měl by postupně a ne naráz a k tomu se může hodit mimo jiné i bílá rýže jako nejmenší zlo.
Nechtěl jsem tím říct že má -mechanický- očistný učinek.

Zaznamenáno
ivela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 08. Duben, 2008, 09:11:42 »

Ahojte, ja som tento rok absolvovala ryžovú očistnú kúru. S výsledkom som naozaj spokojná. Celú kúru, jej popis a účinky prikladám v súbore.
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 02. Únor, 2010, 21:24:46 »

V sobotu 30.1. jsem si uvařila kulatozrnnou rýži natural. A nějak mi nepřišlo nutné uvařit si k ní něco dalšího - chuťově i pocitově. Tím začal můj téměř-rýžový půst, pokud se jedení rýže dá nazvat půstem Wink
Jím ji ráno jako kaši se špetkou zelené natě, k obědu mívám slabý vývar z kousku zeleniny(mrkev, zelí , kapusta apod.) se špetkou misa, k večeři samotnou rýži.
Piju banchu.
Denně chodím pěšky 5-10 km zasněženou krajinou (louky, les).
Necítím v tom asketismus, je to pro mě příjemné. Žádné úlety jsem před tím neměla, v jídle ani třeba do extrémní fyzické zátěže.

Dnes mám za sebou 4. den "půstování". Je mi dobře po těle, po duši a duchu Very Happy
I když to začalo bez předchozího plánování, má to pro mě přínos - pomalu se mi vyjasňuje v záležitostech (osobních, duchovních i pracovních), jejichž řešení mi připadalo neexistující nebo aspoň někde v nedohlednu. S nohama na zemi, bez euforie Smiley

rice eat
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 03. Únor, 2010, 11:56:27 »

Ľahučké, jednoduché, čisté, nádherné, s nohama na zemi .
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení