Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Rýžový půst  (Přečteno 24664 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ira
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 20. Duben, 2010, 15:45:39 »

Wl: poslouchej tělo a nemuč ho  Wink Cool. Mě se vždycky nejlépe postilo, když jsem byla hodně v pohybu a dělala něco dynamického, co mi činilo radost. Také se mi vždy půsty automaticky spouštěly při cestování. Pamatuji se na jednu fakt humornou situaci s otcem mé dcery, který tohle nikdy nechápal a měl z toho úplnou fobii, jako že nejím. Byli jsme někde surfovat (asi Kostarika nebo Srí Lanka, nevím už přesně) a on byl přesvědčený, že po pár dnech bez jídla a permanentně ve vodě prostě musím pojít hlady (no je fakt, že jsem tehdy bývala trochu kost a kůže, ale z toho se právě člověk raduje, když konečně vylezou všechny ty svaly a on vypadá jako to, čím doopravdy je: zvíře z lůna přírody). Takže sedíme u stolu, dva dospělí lidi, mezi náma plný talíř, před mou pusou plná vidlička a já jen zarputile: "ne ne ne" - úplně jak malý dítě, včetně všech ostatních triků jako "pusy na zámek", vrtění hlavou atd. No, místňáci trochu koukali.  Tongue

tak a teď čerstvé zprávy z bojiště:

Pleť se fakt rozjasňuje, pomalu mizí červené skvrnky, které se mi před pár měsíci (za plného makroprovozu) objevily na levé tváři. Měla jsem za to, že se tak čistí mé 16 let dehtované plíce. Čekala jsem trochu opačný efekt, jako že to čištění bude probíhat nějak dramaticky, ale třeba to ještě přijde. Na druhou stranu: myslím, že jsem ani před makrobiotikou nejedla moc nezdravě (no až na to kafe a cigára) (...a taky cukr  Eek). Střeva zatím taky vypadají čistě, ale to vypadaly vždycky - posledních 17 let pravidelně podnikám jogínský klystýr slanou vodou.
Tělo se odvodňuje. Nálada dobrá, jsem trochu popudlivá, ale rychle se většinou uklidním.
Rejžička dnes chutná báááječně!  Cool (to si tu píšu jako vlastní past, až mi za pár dní poleze ušima)
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 20. Duben, 2010, 21:26:05 »

Íra opět zde! A opět jako uragán! Sem teda zvědavej (víme, že), jak ti to děvče půjde. A rád si to přečtu, tady, nebo na jiném kanále.  Wink
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #47 kdy: 22. Duben, 2010, 14:46:24 »

Díky Románku a abych tu moc neofftopikovala, tak použiju Ty "jiné kanály"  Smiley.

Rýže je nejen stále kamarád, ale kupodivu se to zdá být čím dál tím lepší. Jinak včera přišlo nějaké to brekání (uvádí se, že mezi 3. a 6. dnem mohou nastat nějaké deprese), ale dnes se zas vše v dobré obrátilo, možná i proto, že jsem se konečně po delší době trochu vyspala. Zalomila jsem to s tím svým skřítkem hned asi v 9 a probudila se v půl páté, takže jsem stihla ještě tu úžasnou jarní tmavomodrou a pak svítání, což mne dostatečně nabilo.
Mám úplně vysušenou kůži po celém těle, šupinkovatí a čekám, že se sloupe - někde jsem četla, že je rýže velmi prospěšná pro pleť, tak to asi bude ten proces.
A ještě jedna perlička: vařím teď jen instinktivně a po čichu, takže jsem měla trochu obavy, jestli to nejsou blevajzy a jestli to děťátko bude baštit, ale právě naopak. Cpe se tak třikrát víc než normálně (takže vlastně normálně  Grin).
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 22. Duben, 2010, 15:24:52 »

Citace
Tak se po dlouhé době zase hlásím - od včerejška se pouštím do 36ti denní rýžové očisty... Jsem zvědavá, jestli a jak dlouho mi to vydrží, nějak přirozeně to vyplynulo po několika měsících, kdy jsem se pokoušela nějak zkoncentrovat a zjistit, kam chci, aby směřoval můj další život.

íro, předpokládám, že těch 36 dní byl překlep.   Wink
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 22. Duben, 2010, 19:40:50 »

A já myslel, že kůži svlíkají jen hadi...... Roll Eyes Eek Grin
V Praze v centru je vidět jarní tmavomodrá obloha? Tak to se divím ještě víc. Většinou je tam ten mrakosmogosmrad skoro krájecí. Ale buďme optimisti, třeba se s tebou čistí i tvé okolí, navíc když teď máš tu armádu čarodejnic (teda čarodějek) za zády.  Wink Very Happy
Piš, nejlíp každej den kousek /dlouhý traktáty unavují/, ať víme, jak to probíhá. Jo a až na tebe začne štěkat vlastní pes, tak bacha, změna je příliš dramatická.  Smiley
Hezké dny i papajícímu skřítkovi. cheer
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 22. Duben, 2010, 21:50:38 »

giorgino: neee, těch 36 dní myslím naprosto a ukrutně vážně!  Very Happy
Romane: Praha není Černobyl a daj se tu vidět věci!!! Eek
Mimochodem, někde jsem četla, že například městská brownfields mají větší biodiverzitu než kdejaký kout "přírody". Navíc je konkrétně Praha i díky své krajinné morfologii oproti ostatním městům dost zelená...

a dodatek k dnešní reportáži: znovu se objevila zimomřivost, hlásí se nějaké bolesti a občas nějaký ten zaječí reflex, když v mé blízkosti někdo papá. A během hodinového uspávání té mé holčičky-raráška jsem se najednou přistihla, jak spřádám plány zajít příští měsíc na dortík do Nine Star Ki. Přitom jsem si ho tam nikdy nedala!  Grin
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 22. Duben, 2010, 22:26:51 »

Íro děkuju za příspěvky, rád to čtu. Nejvíc je pro mě zajímavé určité porovnávání klasického půstu (tekutiny a nic nejíst) s rýžovým půstem, ale to bude asi nejzajímavější porovnat až na konci.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 23. Duben, 2010, 01:09:17 »

íro, upřímně je to šílenost, ale jedno ti povím, možná ti ta věta bude povědomá, kdyžs ji psala Wl. Poslouchej tělo a nemuč ho.  Wink to je můj názor. ale jestli to vydržíš, klidně s tebou půjdu na rande, abych taky udělal nějakou šílenost  Wink  Very Happy
« Poslední změna: 23. Duben, 2010, 01:13:46 od giorgino » Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 23. Duben, 2010, 15:24:02 »

Mám úplně vysušenou kůži po celém těle, šupinkovatí a čekám, že se sloupe - někde jsem četla, že je rýže velmi prospěšná pro pleť, tak to asi bude ten proces.

mi to prijde jako "prani otcem myslenky", pokud neco prospiva pleti pak cekam ze plet bude vlacna, leskla a zdrave vypadajici. vysusena kuze casto znaci nedostatecnou vyzivu, coz jednostranne diete na suche ryzi celekem odpovida. tot pohled z druhe strany, sama si vyber ktery je ti blizsi...
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #54 kdy: 23. Duben, 2010, 23:55:33 »

giorgino: právě že poslouchám své tělo a cítím se báječně! Prostě jen objektivně pozoruji, co mi přitom táhne hlavou, tak tam napíšu i ten dortík, ale ten by daleko víc konejšil psýchu než tělo a to nejspíš všichni víme, že ani trochu nefunguje.  Wink

danny: asi jsem to blbě napsala... v obličeji mám s každým dnem zářivější pleť, vysušená kůže je hlavně na rukách a holeních, nevím, co z toho diagnosticky odvodíš, ale nevypadá to jako nezdravý proces. Každopádně je tam střemhlavý postup a zdá se že k lepšímu.

denní zprávy: dnes dopoledne hodina jógy, v jednu chvíli se mi udělalo děsně horko, takže jsem myslela, že snad omdlím, ale žádné závratě nebo potíže s tlakem jako při hladovění. Naopak se mi cvičilo mnohem důsledněji a s jakoby posunutou hranicí toho, co jde. Když lektorka slyšela komplet vysvětlení toho, proč chci vyvětrat, trošku mne kárala za to, že na půstu si nemá člověk tak dávat do těla, ale asi sama viděla, že netlačím na pilu, takže to nechala být. Báječně mne to nabilo. Odpoledne jsem pak vyvlekla na šestkrát asi 80 kilo (vážně, našla jsem si pak na objemovou hmotnost na netu Grin) materiálu na knihovnu, s dítětem na zádech, do čtvrtého patra a ani jsem se moc nezadýchala. Nevím, kdy jsem se naposledy cítila líp. Hurá!
Jo mimochodem, asi jsem se prokousala trochu i k té duši, protože mne dnes napadlo, že jsem vlastně nikdy nepoděkovala svojí mamince, že mne přivedla na svět. No tak jsem to taky hned realizovala... Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 24. Duben, 2010, 08:51:05 »

ahojky Íro, já jen koukám a držím palce  rice eat

Dej jen na sebe pozor, většinou ten, co se dá sám na nějakou "dietu", sám nevidí, co se s ním děje. Slyšela jsem historky od makrobiotických učitelů, kdy třeba zkoušeli nepít (přijímali tekutinu jen z obilí, zeleniny...) a připadalo jim, že jsou úplně vpořádku. Až je po několika dnech někdo viděl a řekl jim, že úplně vpořádku nejsou (vykazovali známky dehydratace, kterých si sami nevšimli)... Jedna známá po rýžovém půstu řekla, že by už nikdy nedělala jen rýžový půst bez zeleniny, protože se dostala do velkého jangu, kdy se pak v noci vzbudila a tlouklo jí srdce takovým způsobem, že si musela jít udělat horký čaj se sladem na uvolnění. Neříkám, že se do takového stavu taky dostaneš. Jen si prosím dej na sebe pozor  47
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #56 kdy: 24. Duben, 2010, 12:01:03 »

protože se dostala do velkého jangu, kdy se pak v noci vzbudila a tlouklo jí srdce takovým způsobem, že si musela jít udělat horký čaj se sladem na uvolnění.

aniz bych chtel zabihat do podrobnosti TCM: nocni buseni srdce casto odpovida nedostatku yinu alias krve alias vyzivy /zjednodusuji/, takze to na ryzi zase celkem sedi. nadbytek yangu je v tomto pripade zpusoben jeho relativni prevahou vuci nedostatku yinu.

nic neni jen plus nebo minus stejne jako nikdy nic neni jen yin nebo yang. kazda jednostranna dieta, stejne jako pust o vode a dalsi extremni pociny krome pozitivnich ucinku s sebou nesou i ty negativni a je treba s nimi pocitat a nezavirat pred nimi oci. miru a delku si samozrejme musi kazdy zvolit sam. neteoretizuju, prosel jsem si tim...
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #57 kdy: 26. Duben, 2010, 09:00:02 »

Rýžový půst jsem absolvovala, mám pocit, že jsem se pročistila, ale za cenu strašného vysušení. Co to udělalo uvnitř, nevím, ale pleť jsem měla STRAŠNĚ suchou, vrásčitou. Vzhledově jsem výrazně zestárla. Určitě to nebudu do budoucna s rýží přehánět, budu ji kombinovat s jinými obilovinami. Po návratu k volnější MB s občasným používáním biojogurtu a biotvarohu (nemlaťte mě!!!  Roll Eyes ) se mi pleť výrazně zlepšila a vypadám (a cítím se) celkově zdravěji  - holt krev a mlíko  Very Happy .
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #58 kdy: 26. Duben, 2010, 21:55:11 »

nové zprávy:  Very Happy
Poslední dva dny byly trochu peklo, válčila jsem s finalizací jednoho projektu, na kterém mi hodně záleží, šílený stres... Ještě ke všemu mi to moc nešlo, no fakt jsem potila krev. To se samozřejmě podepsalo na tom, jak jsem se cítila, nechtěla jsem proto podávat pravidelné hlášení (ani jsem to nestíhala), protože ploužení do schodů nebylo zrovna důsledkem toho, že člověk už nemá pomyšlení ani na tu rejži, ale totálním vyčerpáním z duševní práce.
Dnes už zase pohoda, také je první den s přídavkem zeleniny, což jsem si fakt užila - mrkvička, dýně, zelí, mňam!
Vysušení mizí, eliminace žádné, jen včera mne solidně bolel žaludek, ale to byla fakt neuróza a možná taky nějak maskovaný hlad, protože to přešlo, když jsem se trochu najedla.
Zaznamenáno
smallradka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 27. Duben, 2010, 12:26:01 »

Ahoj Íra,

pravidelne čítam tvoje správy z ryžového pôstu. Držím palce a chcem sa spýtať: píšeš, že ten pôst je 36 dňový - to je ten, ktorý má 4 fázy (9 dní iba ryža, 9 dní ryža a varená zelenina, ďalších 9 dní už aj strukoviny, atď.)?

Inak, ďakujem, za príspevky o tvojich pocitoch, od zajtra totiž začínam 36 dňový ryžový pôst aj ja, takže som si rada prečítala tvoje skúsenosti.  Smiley
Ozaj, čo piješ počas pôstu?

Prajem veľa slniečka  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení