Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  
Autor Téma: Rýžový půst  (Přečteno 25237 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ira
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 27. Duben, 2010, 20:16:57 »

smallradka: ano, je to přesně tenhle 4fázový půst, piju banchu, vodu, výjimečně třeba bylinkový čaj, nebo dnes jsem si dala v kavárně roibos  Wink

denní zprávy: je mi skvěle, spousta energie, vděčnost za tenhle skvělý život!
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #61 kdy: 27. Duben, 2010, 20:24:51 »

íro, po přečtení několika tvých příspěvků si říkám, že chodit na tohle fórum je ztráta času (pro mě). neber si to osobně, naopak Ti mohu poděkovat. Wink
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 28. Duben, 2010, 12:29:08 »

Tak jsem právě skončila svůj 3 denní rýžový půstík.  rice eat
Co mě překvapilo, že jsem opravdu neměla hlad ,jedla jsem dle potřeby a vyházelo mi to tak 4 x za den.
První 2 dny byly super, žádný nedostatek vitality ani bolesti hlavy, což mě překvapilo též. Mám totiž zkušenosti z jednodenních půstů, pouze na tekutinách. A to mám vyzkoušeno, že když mě začne bolet hlava nepomůže čaj , ale ovocná nebo zeleninová šťáva a za chvíli je po bolesti ( mě se osvědčila mrkvová šťáva) Třetí den se dostavila únava a zimomřivost, které jsme se nemohla zbavit, ani po čaji se zázvorem.
A dnes ráno úžasná zeleninová polívčička, která chutnala tak báječně........................... mnam
A ještě jeden poznatek, aniž bych se na to zaměřovala, uvědomila jsem si že ten třetí den jsem žvýkala, žvýkala a žvýkala víc než kdy jindy ( dost na to totiž zapomínám) říkám si jestli to není tím, že si člověk víc váží a užívá jídla, když ho má jen omezené množství a tak si ho chce víc vychutnat.

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #63 kdy: 28. Duben, 2010, 21:25:47 »

dík za mail, íro, ale nic se neděje. když porovnám fórum s nějakým chatem, tak zlatý fórum... kam jinam bych chodit, žejo... ale když koukám, jak mi tady svítí zelené pozadí, tak budu radši venku, kde je zelené dostatek na jaře. tak se měj hezky, papa. Jirka
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #64 kdy: 29. Duben, 2010, 23:10:48 »

Jiříku - správně! Je úžasný, jak může být jaro znovu a znovu zázračné, přestože ho člověk zažil už tolikrát.

A teď laboratorně-krysí zprávy: včera se mi podařilo půst narušit, když jsem se při společném obědě v mateřském centru zakecala a šoupla do pusy lžíci s obědem Verunky. Fajn, byl to omyl, ale rovnou na sebe prásknu, že to bylo tak dobré, že jsem si těch lžic pak dala ještě pár. Sice jen poctivá dětská makoška, ale zároveň dost věcí, které by se během půstu objevit neměly, nebo až v poslední fázi. Říkala jsem si, že uvidím, co na to tělíčko, že to kdyžtak nebudu lámat přes koleno, ale dnes proběhla jen misovka v Nine Star Ki a pak k večeři už půstní klasika, takže uvidím, jestli se mi podaří pokračovat, nebo ne. Každopádně tímto příspěvkem asi své zpravování skončím, nebo se třeba ještě ozvu, pokud se mi to podaří dojet do konce, ale asi už nejsem úplně hodnověrný pokusný objekt.
Nějaké závěry pro Ty, kteří by se podobnou cestou chtěli někdy pustit:
Během prvních tří dnů malá krize: může být zimomřivost, slabost, únava - nenechte se zviklat, následující dny budou odměnou a myslím, že to nejpodstatnější v půstu probíhá tak mezi 3. a 5. dnem. Pak ke konci týdne možná psychická krize, ale dá se to zvládnout. Jeden z nejhezčích momentů je první den s přidáním zeleniny - nevím, jestli jsem někdy v minulosti měla takový požitek z jídla.
Věnujte velkou pozornost pitnému režimu, vždycky s sebou noste pití, hodně to pomůže i při zvládání psychických smrští. V prvních dnech pít spíš po malých množstvích, když se člověk napije moc, stavy jsou pak spíš horší, v dalších dnech si už tělo říká samo kdy a kolik a je dobré mu vyhovět.
V porovnání s vodním půstem se mi osobně rýžový jeví jako mnohem prospěšnější po všech stránkách, samozřejmě v případě, kdy to člověk "řídí". I nadále si myslím, že když si tělo řekne o vodní půst, nemá se mu cpát ani ta rýže.
Držím všem při jejich vlastních zkušenostech palce a užijte si to stejně krásně, jako jsem si to užívala já. Také děkuji všem za podporu a milá slova.  Love 47
Zaznamenáno
smallradka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 05. Květen, 2010, 11:42:12 »

Tak som sa aj ja pustila do 36 dňovej ryžovej očisty, spolu so spolubývajucou. Prebieha to celkom dobre. Hneď prvý deň očisty som zažila neuveriteľnú malátnosť, trochu roztrasenosť a točenie hlavy. Ako keď sa človeku náhle zníži tlak, čo sa pravdepodobne aj stalo. Ja mávam aj bežne nižší tlak, ale toto som ešte nezažila. Pomohla tomu prechádzka a sauna. Na druhý deň to na moje prekvapenie (pozitívne) prešlo a už sa to nevrátilo. Spolubývajúca mala krízu 2. a 3. deň a zajačie úmysly - neprekonateľnú chuť "zhrešiť", ale to bolo pravdepodobne spôsobené tým, že musí v práci 3krát denne variť. Zimomravosť pretrváva počas celej očisty.

Cez víkend sme boli hojne na vzduchu a v prírode, a tak sme nemali čas myslieť na nejaké krízy a cítili sme sa výborne. Nabrali sme veľa energie Smiley A tá sauna je naozaj skvelá. Očista tiež pomohla k poriadnemu žutiu každého sústa, čoho som doteraz nebola schopná vôbec. Teraz žujem a žujem a mám z toho radosť  z131

Včera = 6. deň, ma tá ryža začala nudiť. To bude tým stereotypom, ja totiž všeobecne nemám rada stereotyp. No a prvú fázu sme sa rozhodli ukončiť dnes - 7. dňom, aj keď má trvať 9 dní. Hlavný dôvod je, že nám to obom poriadne vysušilo sliznice, napr. hrdlo. a tiež sa chceme riadiť podľa fáz mesiaca Wink Takže od zajtra pridávame k ryži varenú zeleninku, trochu soli, riasy,... Mňam mňam, nikdy by som neverila, že sa budem takto tešiť na zeleninu  Very Happy  brokolice cheer
Zaznamenáno
ira
Host
5 0
« Odpověď #66 kdy: 25. Květen, 2010, 22:48:00 »

Slíbila jsem, že ještě shrnu svůj rýžový půst po jeho ukončení a protože koncem minulého týdne jsem dovršila 36. den, tady to je  Smiley:
Celkové srovnání s vodním půstem - když se někdo "rozhodne" pro nějakou formu půstu a nepřijde to jen tak samo s sebou (jako že třeba zjistí, že už 3 dny nejedl a je mu tak dobře  Wink), určitě doporučuji rýžovou formu. Člověk má mnohem více energie, až na úplný počátek žádná zimořivost, třes, nebo hypoglykemické stavy. Při vodním půstu jsem často měla pocit, jako bych "opouštěla" své tělo a vznášela se někde mimo, bylo to hodně podobné stavům jako když člověk třeba 2 dny nespí - takové skoro poeticky zamlžené vnímání a přesto zostřená bdělost, strašně těžko se to popisuje. Při vodních půstech se mi také někdy stávalo, že jsem měla zvýšenou schopnost intuice, člověk je jakoby expanzivně vnímavější. Oproti tomu usilovné hryzání rýže přináší báječně harmonickou koncentraci, člověk se hodně obrátí do sebe, osobně se mi během posledního měsíce podařilo vyřešit spoustu záležitostí, které člověka svírají z nedostatku nadhledu a uvolnění. Prostě taková šestatřicetidenní meditace  Wink Very Happy. Přestože jsem moc ráda, že jsem to nakonec absolvovala až do konce a po celou dobu mi to přinášelo mnoho pozitivního, musím říct, že nejúčinnějších bylo prvních osmnáct dní (9 samotná rýže + dalších 9 už s tepelně upravenou zeleninou) a další dvě fáze už mne spíš tak nějak otravovaly a i když to bylo fajn, občas jsem se musela hodně nutit, zatímco předtím jsem se úplně těšila na každý další den "čištění". Řekla bych, že v mém případě se i trvání pozitivně ozdravných účinků týkalo spíš té první poloviny. Takže pokud se budu v budoucnu do něčeho takového pouštět, zvolím spíše klasický 10tidenní rýžový půst podle Kushiho (nebo Oshawy, jak mi ozřejmila jedna přítelkyně  Very Happy) a pak pozvolný návrat přes zeleninku k normálu. Jeden z nezanedbatelných důvodů by mohlo být i to, pánové prominou, že se mi během poslední fáze o několik dní opozdil cyklus (což se mi naposledy stalo asi před 10ti lety kvůli nedostatečné výživě) a pak se to jako mávnutím kouzelného proutku "spravilo" sežráním tempury z talíře mé dcery Cool. Takže holky by si měly asi trochu dávat bacha s vynecháním tuků. Je fakt, že jsem několik dní měla hodně podivné chutě, tělo si vyřvávalo nějaké tuky takovým způsobem, že mi cestou domů po schodech zavoněly!!! škvarky od sousedů - podotýkám, že jsem od ranného dětství měla přirozenný odpor k mrtvým zvířatům jakožto "potravině" a to v poměrně masožravé rodině.  Grin Takže poučení z toho - poslouchat i v takových případech přirozené potřeby svého těla a nenutit se z hecu.
Samozřejmě mluvím z pozice zdravého člověka, určitě je něco jiného, pokud se někdo rozhodne řešit rýžovým půstem zdravotní problém. To je pak určitě něco úplně jiného, stejně tak jako situace, kdy se do půstu pustí někdo, kdo se běžně nekrmí moc zdravě.
Takže půstům zdar a kdyby někoho zajímaly nějaké další detaily, ať mi klidně pošle zprávu - jinak nevím, co bych tady ještě dodávala  ola
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #67 kdy: 14. Květen, 2014, 14:09:00 »

Ahojte, minuly tyden jsem si dala 5 dni ryzovy pust, protoze jsem mela pocit, ze se musim procistit, jelikoz jsem pred tim mela velke chute na sladke apod. Drive jsem si davala jednodenni ryzove pusty, takze s tim uz nejake zkusenosti mam. Prekvapilo me ale, ze jsem se citila velice slaba, bez energie, jenom bych spala, nekdy se mi tocila hlava, coz se neslucuje s jinymi prispevky tady, ze clovek prekypuje energii... Cim myslite, ze to bylo? Do dalsiho pustu se asi jen tak zase nepustim Smiley To radsi nebudu na nicem ujizdet, abych pak nemusela delat takovyto detox Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #68 kdy: 14. Květen, 2014, 15:56:37 »

Detox prece provazi unava, ospalost.. telo spotrebuje energii na detox.

Pokud mel nekdo plno energie, tak evidentne nemusel moc dlouho cistit.

Me to dava smysl...

Dej na pocit.. to je jedno jak to kdo mel. Mas pocit, ze ses vic procistila? Ze se citis ted po tom vsem lepe? Nebo mas pocit, ze to bylo cele negativni?
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 15. Květen, 2014, 07:21:41 »

Negativni to rozhodne nebylo, nelituju toho pustu, protoze mam pocit, ze jsem se v jidle zklidnila, vice kousu a jidlo si ted vychutnavam, nehltam jej, navic mam zcvrkly zaludek, takze mi staci mnohem mensi mnozstvi jidla a neprejidam se, takze to zato urcite stalo. Jen jsem myslela, ze budu mit moc energie, ze budu takova lehka Smiley
Jinak zajimave jeste je, ze jsem hned prvni den po pustu dostala opar. Zeby eliminace? Nebo oslabeni imunity? Byla jsem totiz 5. den pustu behat, protoze jsem se na to uz citila...(jako by si telo za tech par dni zvyklo na mensi prisun energie). No ale pak ten opar...Ja obecne nejak nerozumim tem eliminacim, protoze clovek to muze chapat dvema zpusoby. Bud ze jsem to tim behem prepiskla a imunitnimu systemu jsem dala zabrat, takze se mi vyrasil opar nebo ze se mi telo krasne cistilo a opar je projev eliminace.
Nebo mam taky na sobe vyzkousene, ze kdyz vypiju moc alkoholu (vim, mb to zrovna neni Smiley), tak druhy den se mi udela opar nebo me zacne bolet v krku nebo ryma, vzdy jsem to povazovala za symptom oslabene imunity, ze mi ten alkohol dava zabrat, ale mohla to byt take forma eliminace, ze ty skodliviny jdou timto zpusobem z tela ven...Kdy tedy poznam, ze mam oslabenou imunitu a kdy eliminace?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #70 kdy: 15. Květen, 2014, 16:16:10 »

To be me taky zajimalo, kdy to poznas Smiley Ja to nepoznam doted.. jen typuju. Kdovi, jestli v tom ma nekdo jasno.

Ale uz jsem si zvykl, ze po snezeni, vypiti neceho "spatneho" tak me boli v krku, mam rymu, jsem vic unaveny apod. (vetsinou tak pul dne). I na makrobiotice kdyz si dam vice sladu, tak me v tyto chladnejsi dny boli v krku treba po ranu, ale do obeda to prejde. Toto je podle me eliminace a je to v poradku a super, ze me boli v krku a tak, coz by normalne lidi pokladali za problem, nemoc.

To proc mas opar, to nevi podle me nikdo. Ja jsem prijmul to, ze neexistuje na vsechno odpoved. Zadny guru, expert vse nevi. Proste mas opar, buhvi proc presne. Spis jde o to, sledovat se z dlouhodobejsiho pohledu a ty kratkodobe veci moc neresit.. hledet si dlouhodobeho trendu v pocitech, stavech, jidle.

Ja kdyz experimentoval s vitarianstvim, tak jsem byl taky v pasti, v moment, kdy mi sla po 3 tydnech krev ze stolice. Vitariani "se radovali" ze to je eliminace vsech varenych veci, co jsem za roky snedl, ze mam  pokracovat, no a co na to rika makrobiotika asi neni potreba dodavat...
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 16. Květen, 2014, 19:19:49 »

To se radovali vitariani na vitarian.cz nebo nejaci jini? Vzpominam si na tvuj denicek tam, ale tohle presne si nevybavuji...
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 17. Květen, 2014, 09:57:47 »

Viktorie: Zkus pro srovnání udělat příští „půst“jen se zeleninou na páře (cca pár minut). Po klasických půstech, kdy piješ jenom vodu, pak právě začínáš jíst zeleninu na páře (je to jeden z možných návratů k jídlu). Stačí 1x až 2x denně nějakých 300g zeleniny tolik dní, kolik Jsi byla o vodě. Takže můžeš zkusit tu hladovou část vynechat a jíst klidně 3x denně tu zeleninu. Uvidíš, jak se budeš cítit.
Ale ani takhle asi nebudeš pociťovat příval energie. Ten by ale mohli cítit lidé, kteří se leta přejídají, mají nějakých 20 kilo nadváhu, jejich tělo si s těmi kvanty jídla jen horko těžko poradí, takže když oni na pár dnů jídlo výrazně omezí, uleví se jim a přitom mají dostatečné zásoby, ze kterých mohou nějaký čas v pohodě žít. Takže při nějakém typu kratšího "půstu" vlastně ani nijak zvlášť nestrádají.
Btw. Jako slabina toho rýžového půstu mi přijde, že půst samotný (t.j. bez jídla) stahuje a obilí stahuje taky. Navíc obilí, bych řekl, že zanáší tělo více jak zelenina...

Ten opar může být eliminace.
No a počítej s tím, že pokaždé, kdy tělo čistíš, tak se změní a je náročnější na to, co mu potom dáváš.
Pokud někdo pije např. půl flašky becherovky, tak po týdenním půstu (a návratovce) už by mu při tomhle režimu bylo asi dost špatně. Wink

Neon: Dej vědět, až vyjedeš z rodného kraje.
« Poslední změna: 17. Květen, 2014, 10:01:32 od W » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #73 kdy: 07. Červen, 2014, 21:36:36 »

Ahoj Viktorie a ostatní,
Viki, mělajsi k té rýži zeleninu, nenapsala jsi to, tak to vypadá, že ne. Já jsem nikdy nepůstovala. Jak poznat, jestli se jedná o eliminaci či ne, ti sama neřeknu, ale mě se vždy vyplatilo tělo nechat, ať si poradí, tak ten opar asi eliminace byla. Zkušený MB poradce, který se v tom pohybuje, by možná to odhadl. Ale my sitaky musíme věřit, oni nás jen nasměrují, důvěru misíme mít ve své tělo. Chápu úplné začátečníky, to může být velmi těžké, taky jsem si tím prošla, že jsem byla na pochybách, ale věřila jsem, že to jednou musí skončit.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení