Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Studené večeře v MB  (Přečteno 2214 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 04. Srpen, 2013, 22:26:47 »

Ahoj,
co dáváte na stůl k večeři, když je teplo nechce se vám vařit? Chléb, tofu pomazánku a zeleninu? My jsme měli zrovna studenou večeři - rohlík, salám, sýr, papriku, rajče a okurku a vajíčko. Nebyla to MB, ale já to teď myslím obecně, co byste na stůl dali. Nebo napište klidně MB verzi, co byste dali. Nebo to nemusí být na večeři, klidně svačina. Na internetu se najdou různé chuťovky např. o vánocích loni jsme doma měli kuličky ze sýra s mandlí uprostřed. Jak se to dělá, by se na netu asi našlo, ale jak to spojit tak, aby to bylo MB, to je mi záhadou, protože tam bude určitě máslo. Možná místo másla by šel olej. Je to však jen moje úvaha. Kuličky se jedly studené, takže bych je s tofu natural asi nedělala, ale asi z uzeného, bylinkového či česnekového. Jak by to dopadlo, nevím. Sama se bojím experimentovat, když nevím, co z toho vyleze.
Jarka
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 06. Srpen, 2013, 19:45:06 »

Ahoj Jarko, na večeři je v tomto počasí skvělý těstovinový salát - můžeš do něj dát jak syrovou nakrájenou zeleninu (rajčata, salát, rukola atd.), tak taky tepelně upravenou (krátce blanširovanou, nebo tzv. rychle "prohazovanou" ve woku), klidně i luštěninu nebo tofu/tempeh, ochutit nějakou zálivkou a je to ;-) To samé jde i s rýží nebo jinou obilovinou. Jde udělat jenom luštěninový studený salát (např. fazolový) a k tomu třeba chléb nebo placky. Nebo palačinky a teplá zeleninová směs.

Jinak ty kuličky. Myslím, že z tofu by to nedrželo. Ale určitě by šly udělat z rozmixovaných rozinek (určitě bych je namočila v mirinu), oříšků a semínek, příp. i ovesných vloček, datlí, sušeného ovoce, cokoliv. A něčím obalit - skořice, kakao, kokos.. Zkus mrknout na recepty na dýni, tam takové kuličky nějaké jsou. A na internetu určitě také nějaké veganské, pokud ti nevadí datle (ale ty můžeš nahradit rozinkami) Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení