Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Vaření ze zbytku obilí, kvašené těsto  (Přečteno 2378 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 16. Srpen, 2013, 17:47:59 »

Ahoj,
když v receptu je psáno zbytek ranní kaše smícháme s tím a tím, je myšlena ta kaše neochucená, např. jáhly a rýže, že? Prostě něčeho zbytek. Ale když ta rýže, jáhly -- dosa%de si po svém, vaříme ve větším množství, pak odebereme na snídani, tak už to jednou osolené je, tak to nemusíme již solit, že? Ale co když nám tedy ta kaše zbyd, nasnídali jsme se a z toho zbytku budeme chtít dělat dezert a budeme ty zbytky obilí vařit v obilném mléce, kolik se ho přidává?  Nebo např. svačinku na cestu, uvedu příklad: jáhly nebo kuskus uvařím víc, abych měla i na snídani a svačinu. Uvařím to klasicky ve slané vodě, no ale jak to pak rozdělit na dvě poloviny a tu jednu nechat na snídani třeba posypat semínky a gomasiem a tu druhou půlku na cestu třeba s kokosem či oříšky? Přece ten kuskus nebudu vařit ve dvou hrncích. Nebo lepší by to bylo tak, že obilí, teré chci ochutit kokosem, přendám do misky, nasypu kokos/ořechy a pak přendám po vychladnutí do krabičky/malé skleničky? A tu druhou půlku nechám v hrnci a ochutím ráno semínky či gomasiem a dám si ji naslano.
Ja
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Srpen, 2013, 18:01:09 »

Promiňte, sekl se mi počítač, dopisuji svůj dotaz.
Jak se pozná, že je těsto dostatečně nakvašené? Měla jsem bulgur jeden den v polovce, pak jsem na něj zapoměla a nechala jsem ho venku. No a mamka mi řekla, že je na vyhození. Nechutnala jsem ho, ale asi nebyl dobrý, když mi to říkal vidicí člověk. y. Napadlo mě, nedá se to nějak poznat po chuti, že už je to těsto dost nakvašené? My s tím máme problémy, neděláme ho často, i když bych mamku moc ráda přesvědčila, že je to dobré, ale cokoli mi zbyde a ona to uvidí, a není to už dobré, vyhodí to. Jak to poznat, prosím? Asi dva dny ten bulgur stál mimo ledničku.
To už je asi moc, že? Snad se najde tady někdo, kdo s tím zkušenosti má.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení