Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Víkendový workshop Vytváření společenství podle S. Pecka ~ 20.9-22.9 Praha  (Přečteno 1594 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ivan
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 75


Zobrazit profil
0 0
« kdy: 15. Září, 2013, 22:34:03 »

Pocit společenství vzniká skrz upřímnou, opravdovou komunikaci. K tomu patří: připravenost vyjádřit vlastní pravdu, odpoutání se od názorů a přesvědčení a odvaha ukázat se ve vlastní zranitelnosti. Přes zkoumání doporučených „pravidel“ můžeme zažít ve společném kruhu upřímnosti léčivý potenciál společenství. Jedny z klíčových kvalit tohoto procesu jsou podle S. Pecka dívání se dovnitř a vnímání vlastních impulzů. Přitom nás zajímají přednostně ty impulzy, které nejsou vyjádřeny jako reakce na předešlé příspěvky, nýbrž jsou založeny v hlubokém jádru bytí člověka. V rámci bdělého skupinového pole může takto vzniknout nová kvalita svědectví, prezence a pozornosti. Integrace různorodosti ve skupině se stane základem pro kolektivní vědění a moudrost. Všechno, co je pro tento blahodárný proces potřeba, je odpovědnost za sebe sama a připravenost přijmout riziko.

Od 20. 9. od 18h. do 22. 9. do 14h. 2013 v Praze

Facilitátorky: Sabine Bartscherer a Susanne Gierens (s překladem z německého jazyka)

www.netzwerk-gemeinschaftsbildung.com

www.netzwerk-cb.eu

 

Přihláška, informace: Hana Perglerová, 608 114 553, hanja24@gmail.com.

Cena: 3500 – 3900 Kč podle vlastní volby.

Kde: A centrum, Vítkova 10, Praha 8, www.acentrum.eu.

Stravování: Budeme si vařit sami, přivezte, prosím, každý nějaké vegetariánské, zdravé suroviny nebo můžete na místě přispět finančním příspěvkem na stravu.

Co s sebou: Spacák, karimatku, osobní potřeby, pohodlné oblečení, zápisník.

Víkendový workshop je po celém světě doprovázen 2 facilitátory, kteří podporují skupinu ve zvláštní souhře na její cestě skrz 4 fáze (Pseudokomunita, Chaos, Prázdnota a Komunita). Sabine Bartscherer a Susane Gierens doprovázejí skupiny tímto procesem už mnoho let. Skupina je po víkendovém workshopu schopná dále vést proces jako „skupina všech vůdců“. Mnohá společenství, ale také skupin a firem z toho velmi profitují.
« Poslední změna: 18. Září, 2013, 14:25:28 od neon » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení