Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: mléko a vejce - co si myslíte?  (Přečteno 2275 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 23. Září, 2013, 15:52:40 »

Ahoj,
kopíruju kousek naší přednášky, kterou přednášela Dr. Nosková. Ona doktorka pracuje na hygienické stanici. Je to z oficiální výživy, ale chci slyšet váš názor.
//////
Mléko vytváří hlen, který se usazuje na sliznicích a zahleňuje. To je častý důvod, proč nekonzumovat mléko. Odborníci vysvětlují, že to není žádný hlen, že je to jemný povlak, který způsobuje mléčný tuk a není nijak závažný, nezahleňuje a je to jenom pocit. To samé způsobuje vlažná studená voda i sójová šťáva. Sójový nápoj to způsobuje. V podstatě nebylo prokázáno, že by metabolicky došlo k zahlenění, že je to jenom pocit povlaku z mléčného tuku. Další argument, mléko způsobuje astma. To je vědecky úplně vyvráceno. Ani u astmatiků se potíže po konzumaci mléka nehorší. Další argument, že lidé s mléčnou stravou nejsou schopni vstřebávat živiny ze stravy tak dobře, jako osoby, které mléko nekonzumují. To odborníci vyvracejí, protože naopak třeba vápník se lépe vstřebává, když je přítomna laktóza, mléčný cukr. Laktóza zlepšuje vstřebávání vápníku. Lysin zlepšuje vstřebávání vápníku a taky vitamín D zlepšuje vstřebávání vápníku. Není důvod, proč by se vstřebávaly živiny lépe, když nekonzumujeme mléko.
mléko je hodně diskutované i proto, že je to jen pro novorozence, ale to bychom nemohli jíst ani vejce. Vejce je tu proto, aby z něj vznikl zárodek, neměli bychom jíst ani zrno, obilí. Nemohli bychom jíst nic, kdyby se to takhle bralo, že dospělý člověk nemá konzumovat, že je to jen pro mláďata.
Vědecky nebylo prokázáno, že by mléko dospělému člověku škodilo. Nebyl nalezen žádný důvod, proč by dospělý člověk neměl jíst mléko, v čem mu škodí.
Vědecký pohled je takový, že mléko je opravdu důležité a neškodí ani dospělému.
Pokud nemáme zátěž, tak u vajec tvrdila, že můžeme jíst je vesele bez omezení.
Tolik z přednášky.
//////////
El, ty jsi někde psala, že si dáš někdy trochu kravského nadojeného mléka.
No a co ta věta, že mléko u dospělého nemůžeme takhle brát, že bychom nemohli jíst nic? Kdo bude pozorně číst, v úryvku to najde.
Tak napište, ať to tady trochu oživíme.
Jarka
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
3 2
« Odpověď #1 kdy: 24. Září, 2013, 07:43:01 »

Skús si predstaviť, že máš všetky predmety okolo seba potiahnuté vrstvou mliečneho tuku.  Čo sa stane, ako budú vypadať po čase a ako budú fungovať ? Čo sa stane s počítačom, ak všetky jeho súčasti budú potiahnuté vrstvou mliečneho tuku ?  Čo sa stane s motorom auta, ak súčiastky pomastíme mliečnym tukom. Mliečny tuk je silný izolant, na tomto princípe sú založené prístroje na meranie množstva tuku v tele.  Nemusíš len počúvať pani doktorku,  vnímať by sme mali všetci to, čo cítime sami.  Pýtajme sa hlavne sami seba, pociťujme skutočnosť, kráásne dni,
                                                                                                                                   ahoj. M.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Září, 2013, 13:18:51 »

http://www.rahunta.cz/news/pravda-o-mlece-jak-ji-potvrzuje-veda-vytah-z-knihy-jarmily-pruchove-a-kol-/
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 24. Září, 2013, 14:41:55 »

Ahoj midsummer,
já vím, no. Bohužel oficiální výživa to bere prostě jinak. Kdo to studuje, musí přistoupit na jejich hru. Tahle paní doktorka probírala s námi i alternativní směry ve výživě - veganství, vegetariánství, dělenou stravu i makrobiotiku. Žádný ze směrů nelze dlouhodobě dodržovat, hlavně ne u dětí. Kdo nepraktikuje MB, tak prostě nemůže a nebude ani moci poradit takovému člověk, který tento směr bude chtít dělat, protože jsou přesvědčeni, že je to špatně.
Bohužel směry si navzájem odporují, každý si musí vybrat svoji cestu.
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 24. Září, 2013, 16:39:01 »

dvorjar: To, že žádný z alternativních výživových směrů nelze dlouhodobě dodržovat, hlavně ne u dětí, si myslí ta paní doktorka, nebo ty?

Téhle tvojí větě nerozumím vůbec: "Kdo nepraktikuje MB, tak prostě nemůže a nebude ani moci poradit takovému člověk, který tento směr bude chtít dělat, protože jsou přesvědčeni, že je to špatně." Kdo je přesvědčen, že je to špatně?
« Poslední změna: 24. Září, 2013, 16:42:10 od pozorovatel » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 24. Září, 2013, 20:16:53 »

Tak snad teď to bude srozumitelné. Odpověď jsem vždy vložila pod větu od Pozorovatele.
----------
To, že žádný z alternativních výživových směrů nelze dlouhodobě dodržovat, hlavně ne u dětí, si myslí ta paní doktorka, nebo ty?
To si myslí paní doktorka, která přednášela ty alternativní směry ve výživě.
Téhle tvojí větě nerozumím vůbec: "Kdo nepraktikuje MB, tak prostě nemůže a nebude ani moci poradit takovému člověku, který tento směr bude chtít dělat, protože jsou přesvědčeni, že je to špatně." Kdo je přesvědčen, že je to špatně?
Přesvědčeni, že je to špatně jsou ti, kdo praktikují normální výživu. Tedy i ti, co nám na kurzech přednášeli.
Jarka
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 24. Září, 2013, 22:44:36 »

....Žádný ze směrů nelze dlouhodobě dodržovat, hlavně ne u dětí.....
Co by asi lidé, kteří tvdí, že MB se dlouhodobě nelze stravovat říkali na 85. narozeniny paní Průchové? Asi že má víc štěstí než rozumu... :-)
Ta její přednáška 23.11. by možná mohla být zajímavá, kdybych v tu dobu nebyl pryč, možná bych zauvažoval o tom ji navštívit.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 25. Září, 2013, 13:32:09 »

Ahoj Jardo,
no ty jsi mi to datum připoměl, já jsem také chtěla tam s někým jet, ale zapoměla jsem na ten datum úplně a  asi bych neměla s kým jet. Kdo jste tam byli, pochlubte se nám, co říkala, mě by hlavně zajímala ta rizika makrobiotiky, když už jsem se zmínila o tom, že to dlouhodobě nelze. Tedy aby to bylo přesnější, zmínila se o tom na přednášce paní Nosková, já jsem to sem jen napsala. Bylo to v rámci těch výživových kurzů, kde mi chybí jen zkoušky.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 27. Září, 2013, 18:39:54 »

No tohleto se tu uz omilalo do nekonecna.
Uvedu jen par problemu s mlekem, v zadnem pripade vycerpavajici seznam:
homogenizace - rozbijeni castic v mlece na tak malou velikost, ze jsou schopne projit kapilarami ve streve a proniknout do krve.
antibiotika a jine leky podavane kravam, nasledne obsazene v mlece.
Cerstve nadojene mleko a mleko z obchodu jsou dve velmi rozdilne zalezitosti.
Vedecky prokazat muzes v podstate vsechno. Zalezi kdo za to plati a jaky chce vysledek.
Letos jsem se zucastnila dvou MB dovolenych. Na kazde jsem se setkala s dvema ruznymi damami pres 80. V zivote bych jim takovy vek nehadala, nemely zadne problemy a behaly po horach ci kopcich jako my co mame mene nez polovinu jejich let. Takove lidi ale nikdo vedecky zkoumat nechce, a proto se docitas o tom co se docitas, a proto ti pani doktorka vypravi to, co ti vypravi Smiley
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení